Zeeland Hobbels bij start van gezinsloket Yurt is een origineel kampeer verblijf 14? Poorthuisje in juni in verkoop _l_ SCHOUWEN-DUiVELAND 29 27 Nieuwe samenwerking vraagt veel overleg van betrokken organisaties. Zeewater een sterk duo A lLS pollen in de li jr Nu voor 13,50 DE RODE PILAREN licht zijn ■L2* Super Jackpot miljoen Leaf brengt het plezier in de muziek terug Marie de Jonge-de Vos (69) is Voetbalcoach van het Jaar Dinsdag 29 april 2008 Tip? redzzee@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De vorming van het centrum voor jeugd en gezin is bij tijd en wijle spitsroeden lopen. Or ganisaties die van oudsher eigen ta ken en verantwoordelijkheden hadden, moeten die nu delen of ra ken cliënten kwijt en dat gaat lang niet altijd van harte. „Organisaties zijn soms huiverig. Ze zijn bang om hun invloed kwijt te raken", zegt wethouder Gilles Houteka mer. Iedere gemeente krijgt een eigen centrum voor jeugd en gezin. Dit is een loket waar mensen terecht kunnen voor informatie en advies, licht pedagogische hulp en waar problemen gesignaleerd kunnen worden. Via dit loket krijgen men sen toegang tot allerlei vormen van hulp en ook zorg voor com plexe problemen. Schouwen-Duiveland is een van de eerste Zeeuwse gemeenten waar dit bureau wordt opgezet. Als iemand bij het centrum aan klopt met een vraag wordt door het centrum gekeken waar deze klant de beste hulp kan krijgen. Soms is dat bureau jeugdzorg, soms Emergis, soms maatschappe lijk werk of de GGD of ondersteu- nings welzijnshuis. Het automatisme dat iemand met een alcoholprobleem naar Emergis gaat is voorbij. „Een alcoholpro bleem staat meestal niet op zich zelf en vaak is er meer aan de hand. Soms kiezen wij er dan voor om eerst naar het maatschappelijk werk te verwijzen", zegt Frans Ba- bijn, beleidsmedewerker van de ge meente. „Je moet het zo zien dat ik bij jou in de keuken sta te kij ken en dan kan het wel eens niet zo leuk zijn als ik zeg dat je zout in de soep moet doen. Daar heeft het mee te maken, wie heeft het voor het zeggen." Volgens Babijn is dat een leerproces. „Het mes ligt niet op tafel. Je wordt alleen tot samen werking gedwongen. We zitten in NV Het centrum voor jeugd en gezin krijgt vorm.. De oprichting is soms spitsroeden lopen omdat betrokken organisaties verant woordelijkheden kwijtraken. een onderhandelingsfase en daar moeten nog een paar slagen ge maakt worden. Belangrijke vraag is hoe we de bureaucratische romp slomp kunnen beperken. Het gaat ons er tenslotte om het beste te be reiken voor de cliënt, voor dat ge zin of de jongere met een pro bleem." Wethouder Gilles Houtekamer: „Ik zeg maar zo: dit gaat om men sen, om vlees en bloed en dat zijn geen letters op papier." De vorming van het centrum voor jeugd en gezin loopt nu ongeveer een half jaar. André en Jacqueline Slootmaker en hun zonen Mathijs en Jeffry wijden de eerste Yurt in. foto Marijke Folkertsma NIEUWERKERK - André en Jacqueli ne Slootmaker wilden hun akker bouwbedrijf graag verbreden, maar zij zagen weinig heil in het van de grond tillen van 'de zoveel ste' minicamping. Met de Yurt heb ben zij een originele insteek voor hun boerenrustcamping De Ker- misrose (Krabbenhoekseweg bij Nieuwerkerk) gevonden. Dit au thentieke Mongoolse onderkomen - met sfeervolle lichtkoepel - voert gasten, dankzij houtkachel en pe troleumstel, terug in de tijd. Het privésanitair daarentegen (elke kampeerplek krijgt een eigen douche- en toiletunit) betekent een flinke stap voorwaarts in de tijd. Comfortabel kamperen ja, knikken de Slootmakers. „Het is luxueuzer dan een tent of caravan, maar wel kleiner dan een huisje", wijst André op de omvang. De term 'boerenrust' verwijst naar het landelijke karakter van de acht plaatsen grote camping. Zo kun nen gasten onder meer in de moes tuin terecht. Op 20 juni opent De Kermisrose. De evenzo sfeervolle theetuin De Stokroos is al open. www.de-stokroos.nl ZIERIKZEE - Het poorthuisje bij de Noordhavenpoort in Zierikzee wordt bij inschrijving verkocht. Dat zegt wethouder Wijnand Ren den naar aanleiding van vragen van het CDA. „We hebben onder zoek gedaan naar asbest, de staat van het huisje en de bodem. Dat heeft geleid tot een vraagprijs. In juni zetten we een advertentie en kunnen belangstellenden inschrij ven", aldus Renden. Het college was van plan het pand te slopen en er een kunstwerk voor in de plaats te zetten. Een meerderheid van de gemeenteraad was het daar mee niet eens en 'redde' het pand. Tip? redactie@pzc.nl De negenjarige Middelburgse houdt wel van een uitdaging. Niet alleen op het gebied van sport, maar ook als het gaat om eten. Zij zal niet snel zeggen dat ze iets niet lust als de kleur of de vorm van het eten op haar bord haar niet aanstaat. Ze zei dan ook geen nee toen op een feestje bij haar oom haar een verse oes ter werd aangeboden. Haar leef tijdgenootjes bedankten stuk voor stuk. Maar zij wilde wel eens weten hoe zo'n schelpdier smaakt. Ze weet het nu en hoeft voorlopig niet meer. Want een oester, dat lijkt volgens haar toch nog het meest op een hap zeewa ter. „Niks aan." NEW CARE Oogdruppels: Steriele eenheidsdosis voor dagelijks gebruik Ondersteunt o.a. bij branderige, geïrriteerde en i geprikkelde ogen i Oogdruppels voor 8,95 JEUSSPRAY EN OOCDRUPPELS Samen van 14,90 Drogisterij Kruiderij Neusspray: Om vrijer te ademen door de neus Geeft verlichting J Neusspray voor 5,95 Lange Delft 121 Middelburg (0118) 639905 Walstraat 91 Vlissingen (0118)430250 Lombardstraat 6 Goes (0113) 250515 www.derodepilaren.nl j morgen middag 13.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61