Veel knelpunten grensverkeer Alle kleine en grote zaken mogen in de politienieuwsbrief Estafette op Weekend Amateurkunst in Hulst Watertoren Axel opent seizoen met Zaden op Reis z WD krijgt veel reacties na oproep over 'grensobstakels'. Politie introduceert digitale nieuwsbrief in gemeente Terneuzen. Zussen Clarisse exposeren in 't Kerkje Brug Sas gestremd voor verfbeurt Cd met orgelmuziek ter ere van jubileum PZC Dinsdag 29 april 2008 25 door Wout Bareman TERNEUZEN - Het onderzoek van de WD in Zeeuws-Vlaanderen naar knelpunten bij grensactivitei- ten (wonen, werken, gezondheids zorg etcetera) heeft een groot aan tal 'hindernissen' opgeleverd. De WD-fracties in de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenteraden besloten tot een inventarisatie, na dat de provincie eigenlijk alleen het busvervoer als knelpunt had aangemerkt. De VVD vermoedde een veel gro ter aantal problemen en riep Zeeuws-Vlamingen op die via de website van de WD in Terneuzen te melden. Volgens fractievoorzitter Erik Beu- mer is er sprake van tal van over tuigende voorbeelden van gecom pliceerde regelgeving, die het dage lijks leven van inwoners van Zeeuws-Vlaanderen onnodig beïn vloeden. Eén van de verborgen obstakels is bijvoorbeeld de extra regelgeving met betrekking tot de lijkbezor ging in de grensregio. Nabestaan den en begrafenisondernemingen zouden een spoedige harmonisa tie van de sterk uiteenlopende, tijd rovende formaliteiten toejuichen. Complicerende factor is dat elke Belgische grensgemeente ook nog eens eigen regelgeving hanteert voor crematies en begrafenissen. m De inventarisatie van de WD-fracties van problemen die zich voordoen in het dagelijkse grensverkeer legt veel hindernis sen bloot. De relevante Europese richtlijnen worden daarbij niet gehanteerd. Beumer: „Harmonisatie op korte termijn van de uiteenlopende loka le regelgeving in de grensgemeen ten is daarom bijzonder gewenst." Wat betreft de gezondheidszorg is er het droevige verhaal van een oudere patiënt uit Terneuzen, die voor een spoedingreep goed gehol pen kan worden in het Universi tair Zeieknhuis Gent, maar door de Nederlandse zorgverzekeraar nota bene naar Nijmegen wordt gedirigeerd. Beumer: „Een aantal zorgverzeke raars doet steeds moeilijker over het verlenen van grensoverschrij dende zorg." En ook voor vakopleidingen is Vlaanderen, zo blijkt, vaak een brug te ver. Terwijl de opleidingen vlakbij huis, in Vlaanderen, te vin den zijn, zijn die nauwelijks be kend bij de scholieren die een ver volgopleiding willen. De WD stuurt de uitkomsten van de inventarisatie volgende maand naar de provincie. Die kan het knelpuntenlijstje voorleggen aan onder anderen de staatssecretaris van Europese Zaken. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Hoe kan je nu iets uit reiken dat je niet eens kan vastpak ken? Toch kreeg burgemeester ]an Lonink gistermiddag in het Ter- neuzense politiebureau de eerste digitale politienieuwsbrief voor in woners van de gemeente Terneu zen overhandigd. Districtschef Jan Dalebout van de politie in Zeeuws-Vlaanderen be sefte dat het overhandigen van een ingelijste print eigenlijk 'een beetje raar' is. „Maar het is ook zo dat mensen vaak toch nog iets printen om het te bewaren, omdat ze vre zen dat hun harde schijf crasht", zei Dalebout. Terneuzen is na Vlissingen de tweede Zeeuwse gemeente met een eigen nieuwsbrief. Agenten en burgers hebben zelf inbreng in de inhoud van de brief, die maande lijks verschijnt. Constateer je als diender op straat een probleem of ontwikkeling, dan kan die worden aangestipt in de nieuwsbrief Lo nink deelde daarvoor een pluim uit. „Op deze manier worden klo ven tussen politie en burgers over brugd. Dit geeft aan dat de politie goed in de samenleving staat." ■Pj Inwoners van de gemeente Terneu- zen kunnen zich via www.poli- tie.nl/zeeland aanmelden voor de maandelijkse nieuwsbrief. De eerste politienieuwsbrief voor inwoners van de gemeente Terneuzen is gistermiddag verstuurd. foto Peter Nicolai HULST - De gemeente Hulst speelt in het weekeinde van 16 tot en met 18 mei actief in op het Week end van de Amateurkunst. In café-restaurant De Ster aan de Overdamstraat in Hulst is zaterdag een kunstestafette, een initiatief van Marjolein Innemée van de Kunststichting De Bloemfabriek in Walsoorden en Monique de Bruijn van Bezoekersmanagement Hulst. Vijf kunstenaars werken aan de es tafette mee: Sylvia van Kampen (mozaiëk), Arie Vinke (glasparels), Marlies Boddaert (beeldhouwen), Pascale Bosmans (modeltekenen) en Aryette Izeboud (muziek). Ze verzorgen tussen 9.00 's mor gens en vijf uur 's middags vijf workshops, elk op hun eigen vak gebied. Aan elke workshop kun nen ongeveer tien cursisten deelne men. De kosten zijn beperkt ge houden en betreffen vooral materi aalkosten. Deelnemers moeten zich vooraf melden bij café-restaurant De Ster (0114-313632) of via e-mail bij kunstestafette@hulstnet.nl De estafette eindigt met de work shop van Aryette Izeboud. Onder haar leiding maken de cursisten van pvc een herdersfluit. Het is de bedoeling dat met deze instrumen ten een slotconcert wordt gegeven. Het evenement wordt voor de lief hebbers afgesloten met zogeheten 'Amateurkunstbuffet' in De Ster. De afzonderlijke workshops begin nen om 9.00,11.00,13.00,15.00 en 17.00 uur. WATERLANDKERKJE - In 't Kerkje in Waterlandkerkje is vanaf zaterdag 17 mei een tentoonstelling te be zichtigen van de zussen Andrea en Dini Clarisse. De expositie heeft als thema 'Steenzacht' en loopt tot en met zaterdag 24 mei. De ope ningstijden zijn van 13.30 tot 16.30 uur. Op zaterdag 17 mei is de kerk open van 10.00 tot 16.30 uur, dit in verband met de Meerminnefees- ten. AXEL - De watertoren in Axel is het nieuwe seizoen begonnen met de tentoonstelling Zaden op Reis. De expositie probeert eert ant woord te geven op de vraag hoe het komt dat een kaal stukje aarde in korte tijd bedekt kan zijn met SAS VAN CENT - Rijkswaterstaat voert op zaterdag 3 mei van 11 tot 17 uur werken uit aan de draaibrug Sas van Gent. De brug is afgeslo ten voor auto's. Fietsers kunnen wel over de brug rijden. Er is be perkt scheepvaartverkeer mogelijk. Voor hoge schepen is geen omvaar- route mogelijk. Zij moeten reke ning houden met een wachttijd van zes uur. De brug wordt voor zien van een nieuwe verflaag. de meest uiteenlopende bloeiende planten. Zaden op Reis geeft tot 21 juni een beeld van de verschillen de verspreidingswijzen. Voor kin deren zijn er spelletjes rond dit thema. De tentoonstelling is een eerste AARDENBURC - De Stichting Histo rische Kerkorgels Zeeuws-Vlaande ren presenteert zaterdag 3 mei een cd ter ere van haar eerste lustrum. De presentatie van 13.30 tot 17.00 uur in de parochiekerk in de West straat in Aardenburg is tegelijk ju bileumbijeenkomst. De cd met toe gankelijke orgelmuziek moet een tijdsdocument zijn, waarop het luisterrijke orgelbezit van West- Zeeuws-Vlaanderen is vastgelegd. aanzet om de stijgende lijn van 2007 voort te zetten. Toen trok de zestig meter hoge toren zo'n vier duizend bezoekers. De watertoren is van woensdag tot en met vrijdag open van 13.30 tot 17.00 uur. Op za terdag van 10.00 tot 16.30 uur. COMPAQ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57