Zeeland PZC WÊÊ/ÊBÊl Vrijwilliger mijdt Koninginnedag 'Terneuzen geen Oranje Vrijstaat' 14,9 Beatrixboom op Axelse Bijlokeplein heeft bank en plaquette 21 ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Organisatie zet betaalde krachten in bij gebrek aan vrijwilligers. Stadsraad is blij dat de gemeente de wens van Axelaars inwilligde. Jackpot miljoen Leaf brengt het plezier in de muziek terug Dinsdag 29 april 2008 Marie de Jonge-de Vos (69) is Voetbalcoach van het Jaar Tip? redtern@pzc.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Duizenden mensen schuifelen morgen weer door de Terneuzense binnenstad om 'prachtige rommel' te scoren. Maar niemand voelt zich geroepen om als vrijwilliger de organisatie te hel pen. Ondernemerskoepel Coördi natie en Management (CM) zet daarom noodgedwongen betaalde krachten in. Even stond de viering van het Oranjefeest op de tocht. „We heb ben even overwogen om de rom melmarkt en andere activiteiten in het centrum af te blazen, omdat we helemaal niemand konden vin den die ons vooral in de nachtelij ke uren wil helpen", zegt CM-coör- dinator Bram Stoffels. „Er komen duizenden mensen op dit evene ment af, dus is het echt noodzaak om mensen in te schakelen, die de bewaking en het wegwijs maken van verkopers voor hun rekening nemen. We hebben overal geadver teerd, maar het aantal aanmeldin gen bleef staan op nul. Ook vanuit de binnenstadbewoners hoorden we niets. Ik vind dit heel zorgelijk. Kennelijk zijn mensen niet meer bereid om iets voor niets te doen." Het gebrek aan vrijwilligers voor evenementen en organisaties staat niet op zichzelf. Steeds meer vere nigingen en organisaties schreeu wen om nieuwe krachten. Treb ly De organisatie van de vrijmarkt in de Terneuzense binnenstad kan geen vrijwilligers vinden, dus worden er noodgedwongen be taalde krachten ingezet. fend voorbeeld is de bloeiende buurtvereniging Hof Zeldenrust Sint Annapolder in Terneuzen, die zich zaterdag na een grootse vie ring van haar 25-jarig bestaan op hief Reden: een zoektocht van twee jaar naar nieuwe bestuursle den onder de ruim vijfhonderd le den leverde helemaal niemand op. Met een extra bijdrage van 1500 eu ro van de gemeente huurt CM tien uitzendkrachten in, die zich in de binnenstad bekommeren om de veiligheid van deelnemers en bezoekers. „Zonder die bijdrage hadden we de vrijmarkt niet kun nen organiseren. Volgend jaar moet het dus anders. Maar hoe? We kunnen het evenement niet versoberen, omdat het zóveel men sen trekt", zegt Stoffels. CM nam vorig jaar op verzoek van de gemeente Terneuzen het stokje over van de Stichting Evenemen tencommissie De Vliegende Hol lander. Die club gaf er vooral de brui aan, omdat zij merkte dat de tolerantiegrens van bezoekers en deelnemers in de loop der jaren steeds lager werd. De motivatie van de commissie zakte door al die negativiteit tot het nulpunt. door Cino van den Broecke AXEL - Stadsraadvoorzitter Pierre Eijsackers en wethouder Co van Schaik van de gemeente Terneu zen onthulden gisteravond de pla quette bij de Beatrixboom aan het Bijlokeplein in Axel. Onder het toeziende oog van tien tallen buurtbewoners en belang stellenden schroefde het tweetal de laatste plank op de fonkelnieu we bank voor de esdoorn. De boom werd 70 jaar geleden op het plein geplant ter gelegenheid van de geboorte van koningin Beatrix op 31 januari 1938. „We zijn de me dewerkers van de gemeente zeer dankbaar, dat ze een wens van de stadsraad, het Oranjecomité en on getwijfeld veel echte Axelaars heb ben ingewilligd en dit hebben ge realiseerd. Het is iets kleins, maar wel iets blijvends. Zo heeft Axel er weer een monumentje bij", aldus Eijsackers. Stadsraadlid Kees de Pooter vroeg in september vorig jaar na vragen van enkele oudere Axelaars aan dacht voor de boom op het Bijloke plein. Met een bankje en bestra ting zou het plekje een 'pleister plaats' kunnen worden. „Met een beeld, een bank, een bordje, een bloembak en een mooie Beatrix boom zijn de vijf B's voltooid. Vlak voor Koninginnedag, mooier kan niet toch?" Naast de boom op het Bijlokeplein staat er in de Axel- se Beatrixstraat nóg een Beatrix boom. Die is echter een stuk jon ger en dateert uit de jaren tachtig. Kinderen bekijken het nieuwe 'Beatrixbankje'. foto Peter Nicolai Koninginnedagtrekking 30 april Alles kan door Raymond de Frel TERNEUZEN - In Terneuzen wordt op Koninginnedag geen uitzonde ring gemaakt voor foutparkeer- ders. Eenieder die zijn bolide in de berm plant, moet bij terugkomst rekening houden met een prent onder de ruitenwisser. Raadslid Jo Baart van TOP Ge meentebelangen zette met een brief druk op het Terneuzense col lege van burgemeester en wethou ders om het Oranjefeest niet te la ten verpesten door parkeerboetes. Baart vindt dat het uitschrijven van boetes op Koninginnedag ge lijk staat aan bezoekers wegjagen. Alleen mensen die uitgangen blok keren of de verkeersveiligheid in gevaar brengen, verdienen deze dag een bekeuring. Wethouder Co van Schaik is een heel andere mening toegedaan. „Ik vind niet dat we woensdag rück- sichtlos moeten bekeuren, maar we moeten ook geen Oranje Vrij staat creëren", aldus Van Schaik. De parkeerwachters moeten daar om de gulden middenweg bewan delen. Van Schaik: „Er zijn genoeg par- keermogelijkheden in het cen trum van Terneuzen. En tja, als je deze dag een stukje verder moet lo pen dan anders, dan moet dat maar een keertje."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53