Veel explosieven tracé N57 Klauterloze meivakantie voor jeugd Lonink tegen wietproef Kinderhotel Minoes Parochie begint zaak tegen penningmeester Tunnel onder kanaal bij Middelburg wordt in één keer afgezonken. Speeltoestellen Vrij en Blij' worden verplaatst naar nieuwe locatie. 6 mei www.avenue.nl B PZC Dinsdag 29 april 2008 25 door Nadia Berkelder middelburg - De bouw van de N57 mag dan officieel al ruim een maand geleden begonnen zijn, zo op het oog gebeurt er nog weinig. En dat zal op het deel ten noorden van het kanaal voorlopig nog wel even zo blijven: daar moeten eerst alle explosieven uit de grond. Tot nu toe zijn langs het hele tracé vijf- tot zeshonderd explosieven uit de Tweede Wereldoorlog ge vonden. Op alle plaatsen waar tunnels en viaducten moeten komen, worden de explosieven - variërend van ko gels tot vliegtuigbommen - tot op een diepte van negen meter verwij derd. De eerste hopen zand verschijnen binnenkort in de buurt van Nieuw- en Sint Joosland. Langs de A58 komt een parallelweg richting de Sloeweg. Voordat de weg echt wordt aangelegd, wordt er zand op het tracé gelegd om de grond al vast wat te laten inzakken. Pas als de grond niet langer verzakt, wordt asfalt aangebracht. En dat geldt niet alleen voor die parallel weg, maar voor het hele tracé. Bij de toekomstige tunnel onder het Kanaal door Walcheren is straks het meest te zien van de bouw. De tunnel wordt gemaakt in een grote bouwput vlak naast de plaats waar straks de weg onder het water duikt, aan de Klevers- kerkseweg. Als de tunnel eenmaal klaar is, rijden er auto's door die bouwput: de put wordt de toe gang naar de tunnel zelf. De tunnel wordt dus niet geboord: het hele geval van 150 meter lang, dertig meter breed en tien meter hoog wordt in één keer op zijn plaats gelegd en afgezonken op de bodem, net als een caisson. Om de tunnelbak op zijn plaats te krijgen, |VI De nieuwe tunnel onder het ka- naai bij Middelburg wordt op de oever in een bouwput gebouwd en in één keer afgezonken in het water. moet ook de bouwput tijdelijk on der water worden gezet. „Alle schepen kunnen gewoon drie jaar lang doorvaren", vertelt projectdirecteur Arie den Ouden. „Behalve als we het element afzin ken, dat duurt vermoedelijk een lang weekend. Een dag of twee na dat we begonnen zijn, kunnen de schepen weer varen." Vlak ernaast wordt een nieuw via duct gebouwd voor het spoor, want ook daar moet de weg onder door. Het nieuwe viaduct komt pal naast het huidige spoor. Ook hier duurt de overlast voor het treinverkeer niet langer dan een weekend, verwacht Den Ouden. Vandaag trilt de aannemer de eer ste proefbuizen de bodem in. Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen trame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 De speeltoestellen werden een voor een uit de grond getild. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Pech voor de kin deren in Sint-Annaland. Ze kun nen deze meivakantie niet klaute ren, wippen en glijden in de dorps speeltuin. Sterker nog: de speeltoe stellen werden gisteren één voor één uit de grond getild. Nou wordt het leed voor de kinde ren ongetwijfeld een beetje ver zacht door de gedachte dat ze over bijna twee maanden een veel mooiere nieuwe speeltuin hebben op de hoek van de Schoolstraat en de Kloosterstraat. Speeltuinvereniging Vrij en Blij moest wijken om ruimte te maken voor de nieuwe brede school. Gis teren werd een begin gemaakt met het verplaatsen van de toestellen, een taak die de gemeente op zich heeft genomen. „Er zijn twee da gen voor gepland", zegt secretaris Anny Saarloos van Vrij en Blij, die de verhuizing op de voet volgt. „Maar ik vraag me af of ze dat gaan halen.Het is een hoop werk." Vrijwel alle toestellen verhuizen mee naar de nieuwe locatie, maar enkele anderen werden afgekeurd. Daarom is de vereniging nog op zoek naar sponsors, want toestel len zijn schreeuwend duur. De nieuwe speeltuin kost 171.000 eu ro. De gemeente en de Europese Unie betalen allebei 40 procent van de kosten, terwijl Vrij en Blij de overige 20 procent bij elkaar moet zien te krijgen. De gemeente Tholen begint komende maandag met het verhogen van de kruising waaraan de ingang van de speel tuin komt te liggen. Daardoor - en ook door symbolen op de weg en foto Dirk-Jan Gjeltema geleidehekjes - moeten de kinde ren straks veilig naar de speeltuin kunnen lopen. Het is de bedoeling de nieuwe voorziening halverwege juni te openen. TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen is vooralsnog niet van plan om in Den Haag te pleiten voor een experiment met gelegaliseerde teelt van wiet in zijn gemeente. Vorige week had PvdA-wethouder Co van Schaik voor zo'n proef in Terneuzen ge pleit. Van Schaiks uitspraken heb ben de voorbije dagen voor be hoorlijk wat beroering gezorgd. Lonink werd bij terugkeer van zijn reis naar China en Vietnam over spoeld met reacties van overheden en instanties. „Het OM, de politi- tie, onze Vlaamse buurgemeenten, ze waren allemaal verbaasd. Dach ten dat het beleid van Terneuzen gewijzigd was." Volgens de burge meester had Van Schaik nooit zijn proefballonnetje mogen oplaten in zijn hoedanigheid van waarne mend-burgemeester. „Als je in die functie spreekt, verkondig je als voorzitter van college en raad het gemeentelijk beleid. In dit geval heeft de raad noch het college zich over het idee van legale wietteelt uitgesproken. Kortom, de uitspra ken waren hoogst ongelukkig." Volgens Lonink is het geenszins de bedoeling dat Terneuzen stap pen tot legalisering neemt. Het ge doogbeleid blijft wat het is. Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Het parochiebe stuur van de Willibrordusparochie in Oud-Vossemeer is een civiele procedure begonnen om ruim ze ventienduizend euro terug te krij gen van een voormalige penning meester. Ruim een jaar geleden kwamen er bij het parochiebestuur klachten binnen over niet betaalde rekenin gen. Ook de jaarrekening over 2006 bleef achterwege. De pen ningmeester zei achterop te zijn ge raakt, maar toen er een tijd later nog geen vooruitgang was en ande re bestuurders daarover wilden praten, ging hij alle contact uit de weg. Hij wilde ook niet komen pra ten bij het bisdom. Daarop deed het parochiebestuur aangifte. Een woordvoerster van de politie beves tigt dat. „Deze man is inderdaad aangehouden en gehoord." Het po litiedossier is eind vorig jaar naar justitie gestuurd. Inmiddels loopt er een strafrechtelijke procedure te gen de verdachte. Het bestuur heeft deze week een brief aan alle parochianen ge stuurd, waarin openheid van za ken wordt gegeven. „Dit is een pijnlijke en trieste zaak, die zijn sporen nalaat, vooral in het gezin van de penningmeester", staat in het schrijven. „Daarom vragen we om mildheid als u er met elkaar of met anderen over praat." GOES - Buitenschoolse opvang Mi- noes is deze meivakantie omgeto verd in Hotel Minoes. Loco-burge meester Rinus Dieleman van Goes verrichtte gistermiddag de ope ningshandeling. De komende twee weken kunnen kinderen uit heel Goes er terecht. Alleen op Koninginnedag en He melvaartsdag is het 'hotel' geslo ten. Tijdens de twee vakantiewe ken is er onder meer een 'bakdag' en een 'restaurantdag'. Daar leren de kinderen onder meer een tafel te dekken. Ook is er een excursie naar het 'echte' hotel Terminus. Dinsdag om 18.45 u reserveren a 5,- p.p. Tel: 010 -411 33 72 Lijnbaanplein 155, 3012 EN Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49