Zeeland SP-enquête: laat sportvelden liggen Koninginnedag^Mapril Kruising wordt rotonde tube Nieuwe leiding voor afvalwater Trammuseum RECLAME dinsdag 29 april en Koninginnedag van 8.00-13.00 geopend 4 Oranjetompoucen voor 3,99 Socialistische Partij heeft sinds kort echte afdeling in Goes. keuze in trouwpakken! HI Y\ IIWA\ IAra '.1 ItJUM M M>1»11111 'J B PZC Dinsdag 29 april 2008 23 Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes-tel. (0113) 21 56 14 UW WARME BAKKER door Frank Balkenende GOES - Driekwart van de bewo ners van de oostrand van de Goe se Polder is tegen de verplaatsing van sportpark 't Schenge richting hun wijk. Dat blijkt uit een enquê te van de Socialistische Partij (SP). De SP-afdeling Goes verspreidde vraagformulieren op zeshonderd adressen. Daarvan werden er 165 geretourneerd: 75 procent is tegen de verplaatsing. Overigens staat die nog niet vast. De gemeente overweegt de sport velden deels op te schuiven rich ting de Goese Polder om ruimte te scheppen voor de woonwijk Goe se Schans en bijbehorende infra structuur. Een besluit daarover valt pas in 2011. De SP is tegen, om dat de partij het groene (wan delgebied tussen sportpark en Goese Polder niet 'verrommeld' wil zien. De SP in Goes is sinds afgelopen weekeinde een echte afdeling, met tweehonderd leden. Dezelfde afde ling is ook werkzaam in andere Be- velandse gemeenten. Alleen in Goes doet de partij in 2010 mee aan de raadsverkiezingen. Het moet wel heel raar lopen, wil de socialistische horzel niet op het raadspluche landen. Daarmee zou Goes de vierde gemeente in Zee land (na Vlissingen, Middelburg en Hulst) zijn waar de SP raadsze- tels heeft bemachtigd. Hoeveel ze tels? Afdelingsvoorzitter Floor van Lamoen uit Goes, wiskundeleraar aan het Ostrea Lyceum, slaat er uit principe geen slag naar. „Dat laat ik liever aan de kiezer over. We ho pen natuurlijk het vertrouwen van burgers te krijgen." 'Er verdwijnen te veel goedkope sociale huurwoningen in Goes' De SP is sinds 2006 actief op de Be- velanden. Eerst als ledenwerk groep, later als afdeling in oprich ting en nu als volwaardige afde ling. Wat worden de speerpunten? „Waar we ons sterk voor maken is voldoende goedkope sociale huur woningen in Goes. Die verdwij nen er te veel. Er komen wel huur woningen voor terug, maar meest al in een duurder segment." Van Lamoen en de zijnen zullen verder de vinger aan de WMO-pols houden. De gedwon gen overstap van vaste arbeids krachten in de thuiszorg naar zelf standige alfahulp is één van die WMO-effecten waar de SP al een poos tegen strijdt. „Hun rechtsposi tie is hen ontnomen. We zullen de nieuwe aanbesteding van de WMO nauwgezet volgen." Zoals het de SP betaamt, legt de partij het oor te luister in de wij ken en dorpen. „Maar we waaien niet met alle winden mee. Het is niet van: roept u maar..." SINT PHILIPSLAND - Waterschap Zeeuwse Eilanden is gisteren be gonnen met de aanleg van een nieuwe persleiding tussen Sint Phi- lipsland en Sint-Annaland. Die is nodig, omdat de rioolwater zuivering in Sint Philipsland op termijn wordt gesloopt. De nieu we leiding moet het afvalwater uit Flipland in de toekomst naar de zuivering in Sint-Maartensdijk ver voeren. Later dit jaar bouwt het schap ook nog twee rioolgemalen om het water door te pompen. Eén in Sint Philipsland en één in Stalland. Aan het eind van het jaar moet alles gereed zijn. Het schap probeert de overlast te beperken. Grote Kade 40-42 Segeersstraat 66-68 Goes Middelburg KRUININGEN - Het verkeer onder vindt de komende tijd enige hin der van werkzaamheden aan de kruising Zanddijk/Oude Rijksweg (N673 tussen Kruiningen en Yerse- ke). Het gevaarlijke kruispunt wordt omgevormd tot rotonde. Van 19 mei tot en met 8 juni is de Zanddijk bij het viaduct over de A58 afgesloten voor alle verkeer, behalve fietsers. Van 9 juni tot en met 14 juni wordt de Zanddijk afgesloten tus sen de kruising en de Stationsweg. Verkeer wordt omgeleid. Na 14 juni kan van de rotonde wor den gebruikgemaakt, maar moet er nog rekening worden gehouden met wegwerkzaamheden rondom de rotonde en de aanleg van "een toegangsweg naar bedrijventerrein Nishoek en de nieuwe carpool plaats. Het werk is naar verwach ting 11 juli helemaal klaar. BIJ NADER ZEiOHHIHi In het artikel 'Grote namen zijn niet zo charmant' uit de PZC van maandag 28 april staat dat de band Legal tijdens de Middag van de Dag in café Baarends een van haar laatste optredens speelde. Niets is minder waar: de band is juist nog maar kort geleden opgericht. De verwarring is ontstaan doordat drummer Jurgen Wirtz ook in de band Punt Uit speelt. Die band heeft morgenavond een afscheids- optreden tijdens de Avond van 't Kloppend Hart, ook in café Baar ends. Legal is voorlopig echter nog niet uitgespeeld. B www.legalband.nl BROUWERSDAM - Het trammu- seum op de Brouwersdam bij Oud dorp houdt donderdag, vrijdag en zaterdag extra activiteiten. In het kader van Nationale Stoomtrein dag rijden onder meer twee oude stoomtrams met wagens af en aan over de dam. lil fru Hm /imp Onze nieuwe collectie is binnen. STEÜTEL K: Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 WJÊmmn www.steutelgoes.nl Ik ben toch niet gek. MeÓ\CM/^M De Goese SP-afdelingsvoorzitter Floor van Lamoen: „We zoeken burgers op, maar het is bij ons niet zo van: roept u maar. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47