Sport Estafetteploeg toch naar de Spelen Traas snelste In concours Morlincourt Walchers succes in Zierikzee Sportkoepel NOCNSF honoreert voordracht zwemmers alsnog. Blauwe duivin met 1736 meter per minuut naar Nieuwdorp toe. Verkamman trots op prijs voor biografie Hoogerland stijgt flink in Ronde van Bretagne Ronaldo opnieuw beste speler in Engeland Eervolle vermelding Alco van de Ketterij Nieuw gras in Moskou pzc Dinsdag 29 april 2008 I 3 7 door Cylia van der Kooy en Jochem Lippmann papendal - De Nederlandse zwem mers mogen van NOCNSF bij de Olympische Spelen toch starten op de 4x100 meter vrij. De sport koepel heeft de voordracht voor de estafette gehonoreerd. Officieel voldeed het kwartet niet aan de norm van NOCNSF. Daar voor hadden vier zwemmers voor de estafette op de 100 meter vrij onder de individuele limiet op de ze discipline moeten zwemmen. Bas van Velthoven kwam net een fractie tekort voor een olympische limiet. Bij wedstrijden in Zweden in maart bleef hij er eentiende bo ven. Pieter van den Hoogenband, Mitja Zastrow en Robert Lijesen hadden wel aan de eisen voldaan. Technisch directeur Jacco Verhae- ren droeg het viertal toch voor de estafette voor omdat hij verwacht dat de ploeg op de Spelen om de prijzen kan meedoen. Vier jaar ge leden won Nederland zilver. Van Velthoven mag als vierde man daarom toch naar Peking. „Het was toch wel een verrassing voor Bas al had hij er ergens nog wel op gehoopt", zei zijn trainer Martin Truijens. „Ik denk ook dat het volkomen terecht is. We zijn het enige land dat een dubbele eis heeft voor een estafette, maar het gaat toch juist om de teampresta tie en als team zijn de mannen ge plaatst. Ik denk ook wel dat je het goed kunt verkopen om de man- ra^ De Nederlandse zwemmers mo- gen van NOCNSF toch starten op de 4x100 meter vrij bij de Olym pische Spelen. Ze hebben offici eel niet voldaan aan de norm. nen toch te laten gaan." Charles van Commenée, chef de mission van de Nederlandse ploeg in Pe king, is het helemaal met Truijens eens. „Het team heeft een presta tie neergezet die goed genoeg is", reageert hij. „De ploeg heeft aan de internationale eis voldaan. Dat vind ik de belangrijkste reden. Ik weet dat één zwemmer net niet aan de limiet heeft voldaan. Maar de drie andere zwemmers zaten ver onder de gestelde tijd. Boven dien kan Robin van Aggele ook voor het estafetteteam uitkomen. Hij heeft zich al individueel voor de Olympische Spelen geplaatst." Van Commenée is niet bang voor precedentwerking. „We hebben de beslissing namelijk goed overwo gen genomen. Deze ploeg is goed genoeg om aan de Olympische Spelen deel te nemen. Daarbij moeten we niet vergeten dat onze organisatie niet is opgericht om mensen van de Spelen weg te hou den." Naast de voordracht van de 4x100 vrij mogen ook broer en zus Thijs en Jolijn van Valkengoed officieel naar de Olympische Spelen. Zij kwalificeerden zich bij de EK op de 100 meter schoolslag en de 4x100 meter wisselslag. MOSKOU - Drie Russen leggen een nieuw stuk gras in het Loezjniki stadion in Moskou. Op woensdag 21 mei wordt daar de finale van de Champions League ge speeld. De twee finalisten worden vandaag en morgen bekend. Chelsea heeft na de 1-1 in Liverpool morgen avond de beste papieren. Vanavond speelt Manchester United al de return tegen Barcelona. Het eerste duel in Spanje eindigde in 0-0. Wayne Rooney moet vanavond wellicht verstek laten gaan vanwege een heupblessure, die hij zaterdag opliep. Frank Rijkaard zei voor de aan val te kiezen. „We moeten gewoon doen waar we goed in zijn", zei de coach van Barcelona. „Ik weet dat het eer ste duel geen doelpunten heeft opgeleverd. Maar wij gaan niet wachten op een succesvolle counter." foto AP ZIERIKZEE - De finale van het Zeeuws kampioenschap zaalvoet bal eindigde gisteravond in Zierik zee in een thriller. De Walcherse kampioen Milano Domburg en de Zeeuws-Vlaamse kampioen Tènce/Zaman begonnen met gelij ke punten en een gelijk doelsaldo aan de beslissende wedstrijd. Daarin nam Tence tot twee keer toe een voorsprong, maar Milano vocht zich terug (2-2). Toen moes ten strafschoppen beslissen over de Zeeuwse titel. Milano-aanvoer- der Youssef Afkir: „We waren bang voor die penalty's, want we hadden geen keeper. Ik ben uitein delijk zelf maar op de goal gaan staan en stopte de strafschop die ons de eindzege opleverde." Het team van Taxi Centrale Vlis- singen, gecoacht door de vroegere Vlissingse topspits Rob Moens, werd winnaar van de beker. Na overwinningen op C1000 Clement (2-0) en New York Pizza (2-0) had de Walcherse ploeg aan een gelijk spel tegen In den Dwaes voldoen de voor de eindwinst. Het werd 2-2, zodat TCV met zeven punten de Zeeuwse beker won. Aanvoer der Erik Moens: „We hebben twee wedstrijden heel goed gespeeld, in de derde en beslissende ging het om de fysiek. Twee keer kwamen we achter, maar Edward Laarman schoot ons naar de winst." door Fred Rabout NIEUWDORP - Als het vroege dui ven zijn, moeten ze voor de combi natie Traas van over de vuilnisbelt van het Sloegebied komen. En dat deed de blauwe duivin zaterdag. Zo recht naar de Nieuwdorpse Ha venweg op de plank. En binnen was ze. Met een snelheid van 1736 meter per minuut had de jaarling de af stand tussen lossingsplaats Morlin court en Nieuwdorp (218 kilome ter) overbrugd en was daarmee de snelste van Zeeland. Op zaterdag morgen werden 14.936 duiven (waaronder 2641 invliegers) bij een zuid-zuidoosten wind om 08.30 uur gelost. Het was overi gens nog geen provinciaal con cours. De combinatie Traas bestaat uit va der Louis (48 jaar) en zoon Ro nald (25) en is bij PV De Uiver in 's-Heer Arendskerke aan het derde seizoen bezig. Voorheen beoefenden vader en zoon zelfstandig de duivensport. De accommodatie en duiven be vinden zich nu bij Louis. Zoon Ro nald woont nog in Vlissingen, maar is bezig met nieuwbouw, schuin achter de accommodatie van Louis. „Het zou de prestatiecurve kun nen verbeteren, al mogen we niet klagen", aldus Louis, die tot nu toe de verzorging voor zijn rekening neemt. „Na twee seizoenen en een superbegin van het derde sei zoen zijn we tevreden. Met de jon ge duiven ging het de afgelopen seizoenen al goed, met de jaarlin gen en oude duiven bleven de re- 'Ze moeten recht van over de vuilnisbelt komen en dat deed ze zaterdag' sultaten wat achter. De collega's, maar ook wij begrepen niet waar aan dat te wijten was. We hebben veel aan het hok gesleuteld en met name de verluchting wat aange past. Misschien is dat de oplossing van het probleem." Op Morlincourt had de combina tie, die met achttien doffers het tra ditioneel weduwschap en met twaalf koppels het totale we duwschap beoefent, 42 duiven mee. Ze hadden er op de provin ciale lijst drie in de eerste hon derd. „Dat is boven alle verwachtingen", zegt Louis, die met name het con cours vanuit Tours (17 mei) hoog op het verlanglijstje heeft staan. „Met de duivinnen zien we wel waar we uitkomen, met de doffers willen we pieken op de mid- en dagfondconcoursen. Dat blijven toch de klassiekers van de dui vensport, al bagatelliseren we ook het resultaat van 'onze blauwe' niet. Ze heeft het toch maar ge daan." AMSTERDAM - Het boek 'Willem van Hanegem' heeft gisteravond de Nico Scheepmaker Beker ge wonnen. De door Matty Verkam man uit Kats en andere auteurs ge schreven biografie van de Neder landse oud-voetballer is daarmee gekozen tot het beste Nederlandse j sportboek van 2007. Verkamman, naast de belangrijkste auteur ook initiatiefnemer en uitgever van het boek, nam de beker in het Olym pisch Stadion in Amsterdam trots in ontvangst. LESNEVEN - Johnny Hoogerland heeft goede zaken gedaan in de Ronde van Bretagne. De Zeeuwse wielrenner eindigde tijdens de vierde etappe van Guingamp naar Lesneven in een grote kopgroep van 33 renners, die ruim 26 minu ten voorsprong had op het pele- ton. Hoogerland kwam als zesde binnen en heroverde daarmee de bolletjestrui. In het algemeen klas sement staat hij nu achtste op slechts 19 seconden van winnaar Julien Antomarchi. De Ronde van Bretagne duurt nog tot donderdag. LONDEN - De Portugees Cristiano Ronaldo is door zijn collega's op- nieuw uitgeroepen tot beste speler van dit seizoen in de Engelse Pre mier League. De voetballer van Manchester United kreeg de voor keur boven Fernando Torres, Ste ven Gerrard, Cesc Fabregas, Emma nuel Adebayor en David James. Ro naldo, die de prijs vorig seizoen ook won, maakte dit seizoen al 38 goals voor United. De Spanjaard Fabregas van Arsenal kreeg de award voor beste jonge speler. GOES - De uit Grijpskerke afkomsti ge zijspanracer Alco van de Kette rij heeft tijdens een wedstrijd om het Internationale Deutsche Mo- torradmeisterschaft de eervolle ver melding van 'beste nieuwkomer in 2008' ontvangen. Op de Lausit- zring finishten bakkenist Van de Ketterij en rijder Herbert Brüner op de dertiende plaats. Het duo schoof op naar de tiende stek, om dat de resultaten van drie gastrij- ders niet meetelden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39