Sport Ysebaert vertrekt met pijn in het hart adraat PEN MCMiy Schweertman hoopt stiekem op finaleplaats op EK squash Steenbakker A-rijder l/)c Jufifivt tube Topscorer weg bij Hoek vanwege verhuizing naar Maastricht. ERKEN Koudekerkenaar is toe aan tweede grote landentoernooi. Judoka Barend Schot wint Lentetoernooi Rillandia gaat zonder De Frel nacompetitie in 34 I Dinsdag 29 april 2008 pzc W door Barry van der Hooft terneuzen - Sam Ysebaert heeft zijn laatste wedstrijd in het shirt van Hoek gespeeld. De topscorer zou door een blessure dit seizoen niet meer in actie komen, leek zich al op het volgend seizoen te richten, maar heeft nu besloten te vertrekken bij Hoek. Ysebaert (27) verhuist definitief naar Maastricht om bij zijn vriendin en hun vierja rig dochtertje te gaan wonen. De Belgische aanvaller bekent dat het vanuit sportief oogpunt een moeilijk besluit is geweest. „Maar als ik aan mijn dochter denk is het niet meer zo lastig. Straks is ze tien en heb ik haar amper op zien groeien. Ik rijd nu al bijna een jaar een paar keer per week heen en weer naar Maastricht. Maar het werd echt een beetje gevaarlijk. Als vertegenwoordiger zit ik al heel veel in de auto. Vorige week viel ik achter het stuur bijna in slaap. Toen heb ik de knoop door gehakt, want op deze manier was het niet echt gezond meer." Desondanks neemt Ysebaert na vier seizoenen met pijn in het hart afscheid van Hoek. „Ik overdrijf niet als ik zeg dat ik hier nog een jaar of zes had willen spelen", ver telt de voormalig prof van Club Brugge en MW. „Hoek is mijn V* Mi jfvf(%t K* itMnniU m mm mi Sam Ysebaert in actie tegen Bennekom tijdens een van zijn laatste wedstrijden voor Hoek. De topscorer gaat in Maastricht wonen en vertrekt daarom bij de zaterdag-hoofdklasser. foto Camile Schelstraete club geworden en de band met de mensen is de afgelopen jaren al leen maar sterker geworden." Hij doelt op de moeilijke periode tijdens en na zijn ziekte. Bij Yse baert werd begin 2006 voor de tweede keer teelbalkanker gecon stateerd. In de negen maanden daarna werd hij tijdens zijn verblijven in het ziekenhuis en de daaropvolgen de revalidatie overladen met steun betuigingen. „De mensen in Hoek hebben zo veel voor me gedaan. Ze stonden echt altijd voor me klaar. Voor mij is Hoek niet zomaar een club. Dat vind ik ook niet vreemd als je er vier jaar lang bijna iedere week vier keer komt." Zijn gesprek met de technische commissie, afgelopen november, duurde ook slechts een paar minu ten. „We waren er snel uit, omdat we allebei de intentie hadden met elkaar door te gaan. Daarna heb ik tijdens de winterstop nog een aan bod gehad van Eendracht Aalst. Ze wilden me graag hebben en had den mooie plannen. Aalst speelt nu in de Derde Klasse maar wil zo snel mogelijk naar het hoogste ni veau. Toch heb ik het snel afge kapt, want ik wilde helemaal niet weg bij Hoek." Een paar maanden later gaat het er nu toch van ko men. „Als voetballer baal ik daar van. Ik heb ook steeds gezegd dat ik volgend seizoen graag onder Paul Telussa wilde trainen. Zijn aanpak is me heel goed bevallen, Paul kan een ploeg tien tot vijftien procent beter maken. Hij maakt er echt een team van." Ysebaert verwacht dat het moeilijk wordt om zijn periode bij de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser straks definitief af te sluiten. „Maar als ik vervolgens naar mijn 'De mensen in Hoek hebben zo veel voor me gedaan. Ze stonden altijd voor me klaar' dochter kijk denk ik: waar doe je moeilijk over. Er is meer in het le ven dan voetbal. Ik wilde eerst nog proberen om heen en weer te blijven rijden tussen Maastricht en Hoek. Maar het is een rit van onge veer twee uur en tien minuten. Dat kost te veel tijd en energie." Ysebaert was dit seizoen goed voor elf goals. Hoek gaat nu op zoek naar een vervanger en heeft al met verschillende kandidaten ge sproken. Benjamin Martha, die ver trekt bij RBC, sloeg een aanbod af vanwege de reisafstand tussen zijn woonplaats Rotterdam en Hoek. Hij gaat naar Quick Boys. door Roeland van Vliet goes - Het Nederlandse squash- team gaat op het Europees kam pioenschap, dat morgen in Amster dam begint, voor een podium plaats. Piëdro Schweertman uit Koudekerke, één van de zes Oran je-internationals, hoopt stiekem op meer. „Met een gunstige loting zouden we misschien de finale kunnen halen." De 24-jarige Schweertman heeft af gelopen jaar de stap van de subtop naar de top van Nederland ge maakt. De Walchenaar werd daar om in het najaar van 2007 al mee genomen naar het wereldkampi oenschap voor landenteams in In dia. Nu is hij toe aan zijn tweede grote toernooi. Oranje is in de voorronde inge deeld bij Zwitserland, Zweden en Hongarije. Alleen de winnaars van de vier poules gaan door. Normaal gesproken zit het thuisland daar bij. „Zwitserland, Zweden en Hon garije zijn prima squashlanden, maar we moeten wel drie keer kunnen winnen", vindt de inwo ner van Den Haag. In de halve finales van vrijdag kan Nederland (zevende op het WK) tegenover Engeland (wereldkam- Squasher Piëdro Schweertman begint morgen met Nederland aan het EK voor landenteams. Het toernooi wordt gehouden in Amsterdam. pioen), Frankrijk (derde op het WK) of Wales (de waarschijnlijke winnaar van de vierde poule) ko men te staan. „Na de voorrondes wordt er geloot welke landen el kaar bij de laatste vier treffen. Mochten we zowel Engeland als Frankrijk ontlopen, dan hebben we een redelijke kans de finale te halen." Op het EK in Frans Otten Stadion komen in elke interland vier van de zes spelers in actie. Wanneer Schweertman wordt opgesteld, weet hij nog niet. „Maar de bonds coach, Sjef van der Heijden, weet dat ik er goed voor sta. Ik ben fit en heb in de aanloop naar het EK in de competitie een aantal aardi ge wedstrijden gespeeld. In Am sterdam zal ik er best een paar keer bij zijn." goes - Skeeleraar Niels Steenbak ker stapt over naar het Noord-Ne derlandse De Veste-Powerslide skeelerteam. De 19-jarige Biggeker- kenaar komt daardoor uit bij de A-rijders, de hoogste categorie. Naast Andries Minderhoud en Er- win Mesu is hij nu de derde Zeeuw die op dit niveau acteert. Steenbakker maakt vandaag zijn debuut in Emmeloord tijdens de derde etappe van World on Wheels, de nationale topcompeti- tie. Hij wordt de vijfde rijder bij De Veste-Powerslide. Zijn nieuwe team is de opleidingsploeg van het Skatemill-Powerslide skeelerteam, dat het ploegenklassement in de topcompetitie leidt. Steenbakker kwam er terecht door zijn goede prestaties bij de beloften. Zo werd hij tweede in Brakel en won hij in Domburg. Door goed te presteren bij de beloften hoopte hij volgend seizoen over te stappen naar de A's. „Dat gebeurt nu dus veel eer der. Maar dit aanbod kon ik echt niet laten lopen." Grote Kade 40-42 Goes Segeersstraat 66-68 Middelburg geertruidenberg - Barend Schot (17) won tijdens het Lentetoernooi in Geertruidenberg goud bij de ju nioren tot 20 jaar. De Middelburg se judoka kwam uit in de klasse tot 81 kilo. Rowana Helmendag (Terneuzen) werd bij de aspiran ten (tot 17 jaar) tweede in de klas se tot 70 kilo. Goud werd er bij de semi-aspiranten behaald door An- nelien Boutens (tot 48 kilo). Zilver was er voor Tess Cornelius tot 44 kilo) en Charles Gelijn tot 50 ki lo). Pieter van de Heuvel (-34 kilo) won de kleine finale. goes - Rillandia won zaterdag de derde-periodetitel, maar gaat de nacompetitie in zonder trainer John de Frel. Het bestuur van de club en de oefenmeester hebben besloten per direct uit elkaar te gaan. De Frel is komend seizoen trainer van Meto in Hoogerheide. Jan Minnaard, lid van de techni sche commissie: „Soms is het voor beide partijen beter om uit elkaar te gaan. Het werkte niet meer tus sen John en de spelersgroep. Dat lag niet alleen aan John, maar ook aan de spelersgroep." UITSLAGEN mÊÊÊÊÈÊÈÊÊÊI DUIVENSPORT Concours Morlincourt. Rayon 1:1.1. van Grol (1712 m/m), 2. I. den Dekker, 3,4. M. Buijsse, 5,6.1. Notebaart, 7. S. de Putter, 8. J. v.d. Pias- se, 9. mevr. Martens, 10. comb. Coppens/ Baart. Rayon 2: 1. L. Breepoel (1697 m/m), 2. comb. A. Bouchaut&Zn, 3. gebr. van Hoeve, 4. P. Baecke, 5. comb. Delzenne/Verpoorte, 6. O. Haers, 7. T. de Bruijn, 8. PP. De Poorter, 10. P. de Bakker. Rayon 3: 1,5. comb. W&E. Voet (1671 m/m), 2. Ch. De Beule, 3. M. Risseeuw, 4. JF. Verschuren, 6. P. d'Hondt, 7. G. Schal- kens, 8. Cam. De Beule, 9. A. Beaurain, 10. comb. A. van Daalen&Zn. Rayon 4: 1,9. comb. R&L. Traas (1736 m/m), 2. M. Verwei-Filius, 3. T. Kapoen, 4. J. Steenhard, 5,8. H. Koks, 6. ge br. de Kok, 7. gebr. Kesteloo, 10. J. Hartman. Rayon 5: 1. D. de Voogd (1658 m/m), 2. M. Beenakker, 3. P. Zuijdweg, 4. P. Steketee, 5,7. C. Zegers, 6. E. Minnaard Mzn, 8. comb. Kor- stanje, 9. M. v.d. Dorpel, 10. P. Ruissen. Rayon 6: 1 W. Blom (1703), 2,8. J. Moerland, 3,9. G. v.d. Kamp, 4. M. Matthijsse, 5. P. v.d. Linden, 6,10. H. v.d. Maas, 7. J. Heijboer. Rayon 7: 1. H. Biemans (1732 m/m), 2. C. de Ridder&Zn, 3,6. Joh. van Belzen&Zn, 4. J. Siereveld, 5. comb. J&K. van Belzen, 7. K. Minderhoud, 8,9. H. Melis, 10. G. de Nooijer. judo Geertruidenberg. Lentetoernooi. Tot 12 jaar. Eerste plaatsen: Leonie Blaakman -32 kg (F. de Boevere), Boaz Kalkhoven -38 kg en Liam Mulder -42 kg (beiden Geelhoed). Twee de plaatsen: Zeno Canninga -42 kg en Vicky Kalverboer -28 kg (beiden Geelhoed). Tot 10 jaar. Eerste plaats: Lein Mulder -27 kg en Kia- ra Mulder -32 kg (beiden Geelhoed). SJOELEN Heerhugowaard. WK. Uitslagen Zeeuwen, mannen: 25. Dennis Eijke; 45. Peter Kreule; 65. Bram de Waardt; 69. Freek van Duin; 72. Dies Weezepoel; 73. Connie Colijn. Vrouwen: 23. Joke Reinieren; 51. Ina van Hese; 52. Ida Kopmels. Teams: 21. Nederland (Dennis Eijke, Freek van Duin en Joke Reinieren). SCHIETINGEN Ellewoutsdijk. Wip 1: eerste hoofdvogel: H. Koens (Zeelandia), eerste zijvogel: H. Pyppos (St. Andries), tweede zijvogel: B. Vermeulen (Zorgvlied), eerste kal: C. Jeremiasse (Zorg- vlied), tweede kal: D. Verdonk (Jac. van Beie ren), derde kal: E. Maat (Zorgvlied), vierde kal: R. Klippel (Doel naar Hoger). Meeste kleine vo gels: B.Vermeulen (Zorgvlied). Wip 2: eerste hoofdvogel: H. Koens (Zeelan dia), eerste zijvogel: E. Maat (Zorgvlied), twee de zijvogel: D. Verdonk (Jac. van Beieren), eer ste kal: R. Klippel (Doel naar Hoger), tweede kal: D. Verdonk (Jac. van Beieren). Meeste klei ne vogels: D. Verdonk (Doel naar Hoger). Heinkenszand. Eerste zijvogel: J. Rentmeester (Willem Teil), tweede zijvogel: A. Dekker (Doel naar Hoger), derde zijvogel: Sj. Raas (Victoria), vierde zijvogel: W. Voet (Gilze Rijen), eerste kal: M.C. Verdonk (Concordia), tweede kal: P. Oosthoek (Vrije Schutters), derde kal: A. Rijk (ADLM), vierde kal: C. Boonman (Vrije Schut ters), vijfde kal: K. Hamelink (Soranus). WIELRENNEN Zeveneken. Waod-koers. Cat. G: 8. Edward Batersby (Vlissingen). Heusden. Cat G: 9. Edward Batersby (Vlissingen). voor meer uitslagen zie www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36