Zee land De extra spits gaf de doorslag Kinderhulp zoekt a dringend i gastouders WD in Kamer wil dat WCT via spoedwet wordt aangelegd Zeeuwse Voetbalcoach van het Jaar: Marie de Jonge-de Vos (69). Onderzoekssymposium over jeugd in Namibië Vragen GroenLinks over fusie ziekenhuizen Zomerdienstregeling: twee boten per uur Prins van Oranje niet bij Four Freedoms AJs GS niet snel een besluit nemen moet minister ingrijpen. PZC Dinsdag 29 april 2008 27 Marie de Jonge het Jaar veilig. de Vos speelde lang met een 4-4-2-systeem, maar stelde uiteindelijk met een 4-3-3-opstelling de zege in het PZC-spel Voetbalcoach van foto Willem Mieras door Marcel Modde 'S-HEERENHOEK - Clubs die voor het nieuwe seizoen op zoek zijn naar een nieuwe coach, doen er goed aan even halt te houden in 's-Heerenhoek. Als is het maar voor wijs advies. De 69-jarige Ma rie de Jonge-de Vos heeft: met over tuiging de concurrentie in het PZC-spel Voetbalcoach van het Jaar achter zich gelaten. Van de 1456 deelnemers scoorde zij het hoogste aantal punten. Tactisch vernuft valt de manager van de 'Vosjes' niet te ontzeggen. Menig uur op het internet, voor de televisie en in de kranten sinds MIDDELBURG - Acht studenten van de Roosevelt Academy vertellen woensdag 14 mei over hun onder zoeksprojecten in zuidelijk Afrika. Centraal staat het thema 'Negiotia- ting Youth and Modernity in Nor thwest Namibia'. In juli vertrek ken de studenten voor veldwerk in Opuwo, Namibië. Het onderzoekssymposium duurt van 9 tot 11 uur. De voertaal is En gels. DEN HAAG - GroenLinks in de Tweede Kamer heeft in navolging van PW, SP en CDA vragen ge steld aan minister Klink (CDA, volksgezondheid) over de zieken huisfusie. Kamerlid Femke Halse- ma vraagt opheldering over moge lijke commerciële belangenver strengeling en over het gedrag van directie en leidinggevenden ten op zichte van het personeel. de competitie september vorig jaar begon, brachten haar de nodige in formatie over de scherpste spelers. Zij strooit met namen uit de vader landse competitie alsof het niks is. Slimme aan- en verkopen stuw den haar team naar grote hoogte, terwijl het startkapitaal van 16 mil joen euro nagenoeg intact bleef „Je kunt wel gelijk grote namen als Gomes en Huntelaar opstellen, maar dan ben je in één klap bijna door je budget heen en moet je het verder met een paar heel mid delmatige spelers doen. Dan win je natuurlijk nooit. Zoiets moet je opbouwen, heel goed volgen wie het goed doet (dat levert weer pun ten op) en dat spelers niet gebles seerd zijn of geschorst. Ik heb heel lang een 4-4-2 systeem gespeeld. Maar de laatste week ben ik overge- VLISSINGEN - De zomerdienstrege ling voor het fiets-voetveer tussen- Vlissingen en Breskens is weer van start gegaan. Gisteren was de eer ste dag dat beide fastferries, de Prinses Maxima en de Prins Wil- lem-Alexander, weer halfuursdien sten voeren. Vanaf 19 september varen ze weer één keer per uur bui ten de spitsuren. ■Fjj De dienstregeling en de tarieven staan op www.veolia-transport.nl MIDDELBURG - In tegenstelling tot eerdere berichten is Prins Willem Alexander zaterdag 24 mei niet aanwezig bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middel burg. Dat liet de Rijksvoorlichtings dienst (RVD) gisteren weten. De Prins van Oranje woont die dag in de Nieuwe Kerk in Den Haag het jubileumcongres van de Europese Beweging bij, aldus de RVD. schakeld op een extra spits, 4-3-3 dus, omdat ik doelpunten nodig had. Dat heeft gewerkt", vertelt Marie de Jonge-de Vos. Het is niet puur theoretische wijs heid die de topcoach ('Ajacied in hart en nieren') in pacht heeft. In haar jongere jaren was zij zelf op 'Als je Gomes en Huntelaar opstelt, ben je in één klap door je budget heen' vele fronten actief. Met handbal, tennis, tafeltennis én bij het da- meselfial van de plaatselijke Patrij zen. De clubleiding heeft zich nog niet gemeld aan de Werrilaan. „Maar wat niet is, kan nog komen. Nu door Jeffrey Kutterink TERNEUZEN - De WD in de Twee de Kamer wil dat de Westerschel- de Container Terminal zo snel mo gelijk wordt aangelegd, desnoods via een spoedwet. WD-Kamerlid Paul de Krom vraagt schriftelijk aan minister Eur- lings (CDA, verkeer en waterstaat) waarom de (voorgenomen) aanleg van de WCT zo lang duurt. Hij dringt er bij de minister op aan het dossier ter hand te nemen als Gedeputeerde Staten van Zeeland niet snel een besluit nemen. „Het is een project van nationaal be lang", aldus De Krom. „In dat ge val kan de minister via een spoed wet afdwingen dat de WCT wordt aangelegd." het in de krant staat, wordt het pas algemeen bekend. Louis blijft toch", zinspeelt zij op de positie van haar favoriete coach bij AZ. De 's-Heerenhoekse haalt haar schouders op over de seizoenszege ('het is ook een hoop geluk'), maar diep van binnen smeult de pret om alle zogenaamde kenners die de 69-jarige, een vrouw boven dien, boven zich moeten dulden. Het heeft De Jonge in ieder geval twee flessen wijn opgeleverd, de winst van de weddenschap met haar buurvrouw en zoon die flink lager eindigden. Maar dat was het dan ook wel. Geen zilverblinkende schaal, evenmin een rondrit door het dorp op de platte kar voorafge gaan door de fanfare. „Ach, het is gewoon leuk om te doen. Een hobby!" Hij verwijst naar de conclusies van de commissie Elverding. Die stelde vorige week in haar eindrapport dat nieuwe grote infrastructurele projecten sneller kunnen worden aangelegd. De besluitvorming rondom infrastructuur kan wor den ingekort tot de helft van de tijd, luidde de conclusie van de oud-DSM-topman. De Krom: „De minister heeft dat advies omarmd. Hij heeft gezegd dat besluitvor ming sneller moet. Dan is de WCT een mooie gelegenheid om dat waar te maken." De Krom was gisteren in Terneu- zen tijdens een bezoek van Euro parlementariërs aan havenschap Zeeland Seaports. Ondanks vragen WD-Tweede-Kamerlid Paul de Krom vraagt minister Eurlings (verkeer) om de Westerschelde Container Terminal via een spoedwet aan te leggen. MIDDELBURG - Het aantal gastou ders dat zich bij Europa Kinder hulp Zeeland heeft opgegeven om een kansarm gezin op te nemen, is dit jaar 'desastreus laag'. Dat laat de organisatie, die in 2008 het der tigjarig bestaan viert, weten in een alarmbrief Het aantal kansarme kinderen dat dankzij Kinderhulp vakantie kon vieren is in een paar jaar tijd ge daald van zo'n drieduizend, van wie er circa 150 in Zeeland terecht kwamen, tot ongeveer tweedui zend nu (van wie 75 kinderen in Zeeland werden geplaatst). Dit jaar hebben vijftien Franse kin deren 'nee' te horen gekregen, om dat er geen Zeeuwse gastgezinnen voor hen waren. Datzelfde lot dreigt ook voor elf Nederlandse kinderen die in tehuizen wonen. 'Europa Kinderhulp hoopt dit der tigjarig jubileum alsnog te kunnen laten slagen door in ieder geval nog dertig extra gastgezinnen te vinden', schrijft de hulporganisa tie. Het is nog altijd mogelijk zich als gastgezin op te geven. Voor aanmelden: 0118-627974 of H www.europakinderhulp.nl Op 23-04-2008 is ten verzoeke van Stichting Castria te Sint Maartensdijk en ten laste van Claudia Cornelia Hendrika Brinkman, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een vonnis betekend door N.A. Polderman, t.k.-gerechtsdeurwaar- der.ln voormeld exploot wordt ont binding van de huurovereenkomst en ontruiming aangezegd van het pand te Sint Maartensdijk aan de Wilhelminastraat 21 op dinsdag 13 mei 2008 om 11.00 uur. Een afschrift van dit exploot kan wor den verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen van de Europese politici greep het havenschap de gelegenheid niet aan om te klagen over de vogel- en habitatrichtlijnen. De Krom 'sprong in' voor WD-eu- roparlementariër Jeanine Hen- nis-Plasschaert die in Washington is. Het WD-Tweede-Kamerlid rea liseert zich dat de Westerschelde een beschermd natuurgebied is. „Je moet spaarzaam omgaan met beschermde natuur. Ik ontzeg ook niemand het recht van inspraak. Maar we zijn in Nederland wel compleet doorgeslagen. Daardoor wordt het ene onderzoek op het andere gestapeld. Neem bijvoor beeld de aanleg van de tweede Maasvlakte. Daar is onderzoek ge daan naar de invloed van de lan daanwinning op het gehoor van schol. Dat kan ik kiezers echt niet meer uitleggen. Bovendien past Nederland de Europese milieure gels veel strenger toe dan nodig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29