Zeeland Lonink tegen proef wietteelt Socialistische Partij straks ook in Goes op pluche Parochie begint zaak Geen kaart op veerplein tegen penningmeester Gemeente houdt vast aan gedoogbeleid voor softdrugs. Partij heeft al 200 leden en doet in 2010 mee aan raadsverkiezing. Museumtreinen tentoongesteld in Goes Gemotoriseerde puzzelrit Hemelvaart 6 mei www.avenue.nl Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 W PZC Dinsdag 29 april 2008 25 door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen is vooralsnog niet van plan om in Den Haag te pleiten voor een experiment met gelegaliseerde teelt van wiet in zijn gemeente. Vorige week had de PvdA-wethou- der Co van Schaik voor zo'n proef in Terneuzen gepleit. Van Schaiks uitspraken hebben de voorbije da gen voor behoorlijk wat beroering gezorgd. Lonink werd bij terugkeer van zijn reis naar China en Vietnam over spoeld met reacties van overheden en instanties. „Het OM, de politie, onze Vlaamse buurgemeenten, ze waren allemaal verbaasd. Dachten dat het beleid van Terneuzen ge wijzigd was." Volgens de burgemeester had Van Schaik nooit zijn proefballonnetje mogen oplaten in zijn hoedanig heid van waarnemend burgemees ter. „Als je in die functie spreekt, verkondig je als voorzitter van col lege en raad het gemeentelijk be leid. In dit geval heeft de raad noch het college.zich over het idee van legale wietteelt uitgesproken. Kortom, de uitspraken waren hoogst ongelukkig." Van Schaik reageerde op uitspra ken van scheidend NPB-voorzitter Van Duijn die meent dat te veel politiecapaciteit gaat zitten in de bestrijding van de softdrugshan- del, zonder dat die inzet effect heeft. Hij pleitte voor legalisering van de wietteelt. Lonink kan zich vinden in de uit spraken van de politiebondvoorzit ter. „Alleen ging de wethouder nog iets verder door de opleidings kas voor de glastuinbouw al in te zetten voor de legale kweekproef Ik denk niet dat onze Vlaamse bu ren, die deelnemen aan het glas- Van Schaik had nooit uitspraken over het legaliseren van de wiet teelt mogen doen in zijn hoeda nigheid van waarnemend burge meester van Terneuzen. tuinbouwproject, aan zo'n proef zouden meewerken. Dit kan na tuurlijk niet." Volgens Lonink is het geenszins de bedoeling dat Ter neuzen stappen tot legalisering neemt. Het gedoogbeleid blijft wat het is. Ook al vindt Terneuzen daar in Den Haag weinig steun voor. Wel zullen de collegeleden de gerezen consternatie vandaag bespreken. Diverse fracties hebben om tekst en uitleg gevraagd. Wethouder Van Schaik ligt niet echt wakker van de gerezen on rust. „Ik heb gereageerd op uitspra ken van Van Duijn. Feitelijk heb ik weinig nieuws gezegd. In de laat ste verkiezingscampagne heb ik ook diverse malen gepleit voor le galisering van de teelt." door Frank Balkenende GOES - De SP in Goes is sinds afge lopen weekeinde een echte afde ling, met tweehonderd leden. De zelfde afdeling is ook werkzaam in andere Bevelandse gemeenten. Al leen in Goes doet de partij in 2010 mee aan de raadsverkiezingen. Het moet wel heel raar lopen, wil de socialistische horzel niet op het raadspluche landen. Daarmee zou Goes de vierde gemeente in Zee land (na Vlissingen, Middelburg en Hulst) zijn waar de SP raadsze- tels heeft bemachtigd. Hoeveel zetels? Afdelingsvoorzit ter Floor van Lamoen uit Goes, wiskundeleraar aan het Ostrea Ly ceum, slaat er uit principe geen slag naar. „Dat laat ik liever aan de kiezer over. We hopen natuurlijk het vertrouwen van burgers te krij gen." De SP is sinds 2006 actief op de Be- velanden. Eerst als ledenwerk groep, later als afdeling in oprich ting en nu als volwaardige afde ling. Wat worden de speerpunten? „Waar we ons sterk voor maken is voldoende goedkope sociale huur woningen in Goes. Die verdwij nen er te veel. Er komen wel huur woningen voor terug, maar meest al in een duurder segment." De Goese SP-afdelingsvoorzitter Floor van Lamoen: „We zoeken burgers op, maar het is bij ons niet zo van: roept u maar..." foto Dirk-Jan Gjeltema Van Lamoen en de zijnen zullen verder de vinger aan de WMO-pols houden. De gedwon gen overstap van vaste arbeids krachten in de thuiszorg naar zelf standige alfahulp is één van die WMO-effecten waar de SP al een poos tegen strijdt. „Hun rechtsposi tie is hen ontnomen. We zullen de nieuwe aanbesteding van de WMO nauwgezet volgen." Zoals het de SP betaamt, legt de partij het oor te luister in de wij ken en dorpen. „Maar we waaien niet met alle winden mee. Het is niet van: roept u maar..." GOES - De Stoomtrein Goes-Borse- le (SGB) houdt van 1 tot en met 4 mei het jaarlijkse evenement Spo ren naar het verleden. Museumtrei nen uit verschillende delen van Nederland komen naar Goes, om daar ingezet te worden op de spoorlijn. Het evenement is dage lijks van 10.00 tot 18.00 uur. •S-GRAVENPOLDER - Motor- en auto club De Zeeuwen houdt donder dag een puzzelrit, waar met auto, motor of scooter aan deelgeno men kan worden. Inschrijven kan op de dag zelf van 18.30 tot 19.00 uur in het dorps huis in 's-Gravenpolder. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Het parochiebe stuur van de Willibrordusparochie in Oud-Vossemeer start een civiele procedure om ruim zeventiendui zend euro terug te krijgen van een voormalige penningmeester. Ruim een jaar geleden kwamen er bij het parochiebestuur klachten binnen over niet-betaalde rekenin gen. Ook de jaarrekening over 2006 bleef achterwege. De pen ningmeester gaf toen aan achterop te zijn geraakt wegens privéom- standigheden, maar toen er na een tijd geen vooruitgang was en ande re bestuurders contact wilden op nemen, ging hij alle contact uit de weg. Hij wilde ook niet komen pra ten bij het bisdom. Daarop deed het parochiebestuur aangifte bij de politie. Er is overigens wel een ge sprek geweest met de partner van de verdachte. Deze was volgens het parochiebestuur niet op de hoogte van zijn praktijken, omdat hij het geld op een privérekening zou hebben gestort. Het bestuur heeft deze week een brief aan de parochianen gestuurd, waarin openheid van zaken wordt gegeven. „Deze zaak laat sporen na, vooral in het gezin van de pen ningmeester", schrijft ze. „Daarom vragen we mildheid als u er met el kaar of met anderen over praat." Tegen de man loopt ondertussen ook een strafrechtelijke procedure. door René Hoonhorst BRESKENS - De Nederlandse Spoor wegen voelen er niets voor om een kaartjesautomaat op te han gen in de terminal op het Bresken- se veerplein. De Nederlandse Spoorwegen ver wachten dat weinig treinreizigers van de voorziening gebruik maken en hangen geen automaten op als ze niet rendabel zijn. Dat stand punt kreeg Veolia, exploitant van het fietsvoetveer Breskens-Vlissin- gen, te horen toen ze naar de mo gelijkheid van een kaartjesauto maat vroeg. Dinsdag om 18.45 u reserveren a 5,- p.p. Tel: 010 -411 33 72 'Lijnbaanplein 155, 3012 EN Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27