Sport* Chaigneau legt iedereen zijn wil op Excellerende Jonathan Constancia bezorgt Terneuzen een plek in de nacompetitie Jonge wielrenner (19) sprint naar zege in de Wim Hendriks Trofee. HW'24 ondanks zege op EBOH nog niet zeker van lijfsbehoud. Arnemuiden gaat toch naar de nacompetitie Rillandia wint periode, WHS in beslissingsduel Zeelandia Middelburg stelt periodetitel veilig José Reijnen verrast Josee de Vos-Velders sPZC Maandag 28 april 2008 43 De eenzame koploper René Hooghiemster rijdt twee omlopen voor de finish op de kasseien van de Waterstraat. foto Wim Kooyman door Wim de Vos KOEWACHT - Robin Chaigneau weet wat hij wil. De jonge coureur uit het Zuid-Hollandse Meerkerk (negentien jaar pas) heeft zijn toe komst in de wielersport al min of meer uitgestippeld. Elk jaar wil Chaigneau een stapje klimmen op de ladder. Gisteren reed Chaigneau een op vallend sterke Wim Hendriks Tro fee en slaagde hij er in om routi niers als Marc van Grinsven en Peter van Agtmaal zijn wil op te leggen. Chaigneau won op overtui gende wijze. De Meerkerker is ongetwijfeld een groot talent als wielrenner. Bij de jongerencategorieën behaalde hij al goede resultaten. In 2004 werd hij bijvoorbeeld nationaal kam pioen bij de nieuwelingen en twee jaar later won Chaigneau het kam pioenstricot bij de junioren. De Zuid-Hollander stapte vervolgens met een tas vol bagage over naar de beloften. Vorig jaar maakte hij de overstap van de junioren naar de beloften. Toen al kreeg hij een paar aanbie dingen, maar Chaigneau koos er bewust voor nog een jaartje in het shirt van zijn wielervereniging Jan van Arckel te rijden. Dit jaar is hij ingegaan op een aan bieding van het team Asito Cy cling Team, voorheen Löwik. Zijn verdere ontwikkeling is dit sei zoen enigszins gestagneerd door een valpartij tijdens de Ronde van Vlaanderen voor beloften in de be kende Paddestraat. „Daardoor heb ik enkele weken niet kunnen trai nen en dus ook niet kunnen rij den. Vanaf vorige week ben ik weer volop in training en dus di rect met succes. Zaterdag een goe de wedstrijd (om de Arno Wal- laard Trofee) en vandaag hier in Koewacht. Vorig jaar heb ik hier ook gereden met een minder resul taat maar nu was het super." Chaigneau was gisteren bij alles wat er voorin gebeurde betrokken. En dat moest ook wel, want het immens grote peloton zette niet ig De jonge Robin Chaigneau legt de routiniers zijn wil op in de Wim Hendriks Trofee. Hij is in Koewacht de snelste van een kop groep van zes. door Frits Bakker TERNEUZEN - Op het veld was Jona than Constancia onnavolgbaar, na afloop in de gang van de kleedka mer was hij vooral onherkenbaar. De onbetwiste ster van de Zeeuw se derby tussen Terneuzen en RCS (5-1) was geprovoceerd, beledigd en kwam verhaal halen bij Gérard de Nooijer, de 39-jarige routinier in het elftal van RCS. Het typeerde de geladen en emo tionele wedstrijd, waarin RCS de kans op de titel verspeelde en Ter een het grote mes erop. Dat resul teerde al snel in het afstappen van een groot aantal renners. Om bij te kunnen blijven moest er erg attent worden gekoerst. Dat had ook Marc van Grinsven erva ren. De winnaar van de Omloop van de Braakman had het soms las tig gehad, maar kon op basis van zijn routine bij blijven. „Het lag nooit stil en er werd vrijwel con stant op het kantje gereden. Erg neuzen op de valreep de nacompe- titie haalde. Zo op het oog was er geen vuiltje aan de lucht, maar dat was schijn. Want in de wedstrijd, waarin Constancia de meest fantas tische acties liet zien en Sinan Co- ban met vier goals zijn killersin- stinct demonstreerde, waren de ge moederen oververhit geraakt. „We hadden afspraken met elkaar en met de scheidsrechter", zei Ro meo van Aerde, trainer van RCS. „Het zat er dik in dat we allebei de nacompetitie zouden ingaan en dan heeft het geen zin om elkaar kaarten aan te smeren." Het tegendeel was waar. Roy Sallet van RCS kreeg een rode kaart, om dat hij voor zijn doel de doorgebro- lastig dus", zei Van Grinsven. Zes renners begonnen aan de finale: Chaigneau, Van Grinsven en ver der onder anderen de sterke Tjar- co Cuppens en Jeroen Boelen. Al leen de Brabander Peter van Agt maal kon de oversteek vanuit het peloton nog maken. In de spurt won Chaigneau, voor Van Grins ven en de Duitser Robert Sydlik. Twee Zeeuwen haalden de finish. Niek Rentmeester en Jacob Wijns ken Constancia al of niet opzette lijk liet struikelen. Gérard de Nooijer kreeg geel voor een over treding en Constancia kreeg geel, omdat hij bij de scheidsrechter pro testeerde voor de beledigende taal van Gérard de Nooijer. Voor de drie hoofdrolspelers in de derby heeft dat niet geringe gevolgen: ze zijn er zondag niet bij in de eerste wedstrijd van de nacompetitie. Terneuzen-RCS 5-1 (1-0). 2. Sinan Co- ban 1-0, 9. Sinan Coban 2-0, 58. Sinan |"J5 Terneuzen wint op de slotdag de beladen derby tegen RCS met 5-1. Jonathan Constancia is de onbetwiste ster van de middag, Sinan Coban de topschutter. tra eindigden namens ZRTC Theo Middelkamp in het peloton, met een achterstand van 55 seconden. De Engelsman Daniel Mclay was zaterdag de sterkste bij de nieuwel- lingen. Zijn landgenoot Samuel Harrison werd tweede, terwijl de Brabander Jeroen Meijers de derde plaats voor zich opeiste. Van de Zeeuwen haalde alleen Joan Evers- dijk uit Kapelle op 8.34 minuten van de winnaar de meet. Coban 3-0, 21. Jonathan Constancia 4-0, 84. Hoessein Bouzambou 4-1, 85. Sinan Coban 5-1Rode kaart: 66. Roy Sallet (RCS). HW'24 won gistermiddag de las tige uitwedstrijd tegen het Dordt- se EBOH met 2-1, maar de spelers hoorden daarna dat de directe con current, Madese Boys, in de slotmi nuten met dezelfde cijfers van kampioen Dongen had gewonnen. Daardoor eindigde HW'24 als tiende en is de Hulster formatie veroordeeld tot het spelen van na competitie om degradatie te ontlo pen. Beide Zeeuws-Vlaamse doel punten kwamen van Jari Vyaene. Tussendoor scoorde Badder Am- raoui voor de Dordtenaren. GOES - Nieuwdorp had in de twee de klasse E van het zaterdagvoet bal de beste papieren om samen met Zaamslag en Bruse Boys na competitie te spelen. De ploeg ging echter met 6-0 onderuit bij kampioen Terneuzense Boys. Ar nemuiden ging daardoor met het laatste nacompetitieticket lopen. Terneuzense Boys-Nieuwdorp 6-0 (3-0). Ali Eryürük 1-0, Marco Faassen 2-0, Ruud Hoogesteger 3-0, 4-0 en 6-0, Evert-Jan Opdorp 5-0. Oostkapelle-Arnemuiden 0-2 (0-2). Ma- rinus Baas 0-1, Thijs Roovers 0-2. Serooskerke-Zwaluwe 4-0 (2-0). Nicky Holmes 1 -0, Alex de Visser 2-0, Jeroen Ceerse 3-0, Andre Brouwer 4-0. Zaamslag-Dinteloord 6-0 (2-0). Ugur Kahveci 1-0 en 5-0, Peter Dieleman 2-0, 3-0 en 4-0, Tom van Hoeve 6-0. WC '68-Kapelle 3-1 (0-1). Edwin van Damme 0-1Bart Smit 1-1 en 2-1Patrick Franken 3-1. GOES - Rillandia won in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal met 4-2 van Noad'67 en nam daar door de periodetitel over van kam pioen Duiveland. Door met 3-3 ge lijk te spelen tegen Krabbendijke verspeelde WHS de periodetitel en moet nu een beslissingsduel om lijfsbehoud tegen Alliance spe len. Meeuwen speelde zich veilig tegen Veere (1-1). Heinkenszand deed hetzelfde tegen Dauwendaele (5-2). In de derde klasse B plaatste Tho- lense Boys zich na een 1-1-gelijk- spel tegen Klundert als vervan gend periodekampioen van kam pioen Seolto voor de nacompeti tie. VLISSINGEN - In de derde klasse A van het zondagvoetbal pakte Zee landia Middelburg via een 3-2-zege bij het al gedegradeerde Walche ren de derde periodetitel. Clinge speelt na een o-o-gelijkspel tegen BSC een beslissingsduel te gen Meto om lijfsbehoud. Goes pakt overal naast na een 1-1-gelijk- spel tegen datzelfde Meto. Walcheren-Zeelandia Middelburg 2-3 (0-2). Alper Ko<; 0-1, Jerfey Booy 0-2, Hein Versteeg 1-2, Freerk Koelma 1-3, Mourad Bobouh 2-3. Vlissingen-Steen 2-1 (1-1). Danny ter Steege 1-1, Eddy van den Bosch 1-1, Mark Minderhoud 2-1. Goes-Meto 1-1 (1-1). Padden van de Wa ter 1-0, Pascal Broos 1-1. NIEUWERKERK - In de poulefase van het Gruttepikkers tennistoer nooi voor veteranen ging de als eerste geplaatste Josee de Vos-Vel- der in het vrouwenenkel niveau 7 met 7-6 6-4 onderuit tegen José Reijen. Eerder verloos de Vos-Vel- ders al met 1-6 1-6 van Hetty Mol. John van der Have maakte zijn fa- vorietenstatus bij het mannenen- kel niveau 6 wel waar. Hoewel hij veel tegenstand had te duchten van Ard Stoutjesdijk, trok Van der Have toch aan het langste eind. De eerste set ging nog met 6-2 naar Stoutjesdijk. Daarna pakte Van der Have de zwaarbevochten winst in het tweede en het derde bedrijf (7-5 10-7).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83