legt iedereen zijn wil op Voetbalsters van Steen tijn verzekerd van titel ïge wielrenner (19) int naar zege in de Hendriks Trofee. Jzendijke kan seizoen log steeds zonder puntenverlies afsluiten. Royal/De Parel pakt titel in derde divisie Mannen SAR'72 keren terug in derde divisie Degradatie De Schelde na forse nederlaag Voorwaarts houdt zicht op het kampioenschap De Bruinvis is te sterk voor De Warande 3 't Bierwinkeltje gaat keihard onderuit pzc Maandag 28 april 2008 j 43 Wim de Vos [WACHT - Robin Chaigneau wat hij wil. De jonge coureur et Zuid-Hollandse Meerkerk jjar pas) heeft zijn toekomst in lersport al min of meer uit speld. Ieder jaar wil Chaig- een stapje klimmen op de er. ren reed Chaigneau een op ziend sterke Wim Hendriks Tro- ie en slaagde hij er in om routi- iers als Marc van Grinsven en eter van Agtmaal zijn wil op te iggen. Chaigneau won op overtui- ;ende wijze. [haigneau is ongetwijfeld een ;root talent als wielrenner. Bij de □ngerencategorieën behaalde hij 1 aansprekende resultaten. In ioo4 werd hij bijvoorbeeld natio naal kampioen bij de nieuwelin gen en twee jaar later won Chaig- feau het kampioenstricot bij de ju- iioren. De Zuid-Hollander stapte brvolgens met een tas vol bagage [ver naar de beloften. Sik wil het allemaal niet te snel [oen. In mijn eigen tempo, dat ijkt me het beste. Ik wil niet met en ingaan op de eerste de beste Rnbieding die ik krijg Afwachten, (aast elkaar leggen, overleggen en ian pas beslissen", vertelde Chaig- leau nadat hij was gehuldigd als vinnaar van de Wim Hendriks "rofee. forig jaar maakte hij de overstap ian de junioren naar de beloften, [oen al kreeg hij een paar aanbie dingen maar Chaigneau koos er be lust voor nog een jaartje in het flirt van zijn wielervereniging Jan ran Arckel te rijden. Dit jaar is hij jigegaan op een aanbieding van Lt team Asito Cycling Team, voor pen Löwik. Zijn verdere ontwik- leling is dit seizoen enigszins ge- ^agneerd door een valpartij tij- 4^ Robin Chaigneau sprint naar de zege in de Wim Hendriks Trofee. De pas negentienjarige renner I troeft Marc van Grinsven en de Duitser Robert Sydlik af. Nieuwelingen Twee Engelse lefgozertjes be paalden zaterdag het wedstrijd beeld van de ouverture van de Wim Hendriks Trofee, de twee de uitgave voor de nieuwelin gen. - Daniel Mday en Samuel Har rison slaagden er in het totale deelnemersveld naar hun hand te zetten. Mday won, Harrison werd tweede. Brabander Je roen Meijers finishte als derde. - Van de Zeeuwse deelnemers haalde alleen Joan Eversdijk uit Kapelle de eindstreep met een achterstand van 8.34 op de winnaar. dens de Ronde van Vlaanderen voor beloften in de bekende Padde- straat. „Daardoor heb ik enkele we ken niet kunnen trainen en dus ook niet kunnen rijden. Vanaf vori ge week ben ik weer volop in trai ning en dus direct met succes. Za terdag een goede wedstrijd (om de Arno Wallaard Trofee) en vandaag hier in Koewacht. Vorig jaar heb ik hier ook gereden met een minder resultaat maar nu was het super." Chaigneau was gisteren bij alles wat er voorin gebeurde betrokken. En dat moest ook wel, want het immens grote peloton zette met een het grote mes erop. Dat resul teerde al snel in het afstappen van een groot aantal renners. Om bij te kunnen blijven moest er erg attent worden gekoerst. Dat had ook Marc van Grinsven erva ren. De winnaar van de Omloop van de Braakman had het soms las tig gehad, maar kon op basis van zijn routine bij blijven. „Het lag nooit stil en er werd vrijwel con stant op het kantje gereden. Erg lastig dus", zei Van Grinsven. Zes renners begonnen uiteindelijk aan de finale: Chaigneau, Van Grinsven en verder onder anderen de sterke Tjarco Cuppens en Jeroen Boelen. Alleen de Braban der Peter van Agtmaal kon de over steek vanuit het peloton nog ma ken. In de spurt won Chaigneau, voor Van Grinsven en de Duitser Robert Sydlik. oor Peter Snelders ERNEUZEN - De voetbalsters van {een stelden de titel veilig in de i'ïerde klasse van het zondagvoet- j>al. Na een duidelijke zege bij jiprundel (5-0) kon het aan de fhampagne en een rondrit op de boerenkar door het dorp maken, n de vijfde klasse van het zaterdag- /oetbal pakte kampioen IJzendijke bok in de voorlaatste wedstrijd de i'olle winst. Met nog één duel te faan kan het zonder puntenverlies [ie competitie afsluiten, tondagvoetbal. Derde klasse. Terneu- 'en-OVV'67 4-4 (1-1): Annelien van Hecke 1-0, 1-1, Renee van den Berg 2-1, ï-2, Annelien van Hecke 3-2, 3-3, 3-4, An- helien van Hecke 4-4. Pierde klasse. Sprundel-Steen 0-5 A> f' De eenzame koploper René Hooghiemster rijdt twee omlopen voor de finish op de kasseien van de Waterstraat. foto Wim Kooyman (0-2): Katrien de Visser 0-1, Melanie de Cock 0-2, Saskia Blommaert 0-3, 0-4 en 0-5. Vijfde klasse. Axel-Marjola Girls 2 1-1 (0-1): Doelpunt Axel: Leonie Berden. Vogelwaarde-Steenbergen 3-1 (2-0): Mar jolein d'Hondt 1-0, Tessa Cornelissens 2-0, Lise Ligtenberg 2-1, Francis Collet 3-1. Zaterdagvoetbal. Vijfde klasse. Nieuw- dorp 2-IJzendijke 2-5 (0-2): Maud Kuij- pers 0-1 en 0-2, Rosanne Lammers 2-3, Kylie van de Velde 2-4, Maud Kuijpers 2-5. Kampioen IJzendijke was niet op volle sterkte, terwijl een eveneens niet compleet Nieuwdorp 2 fors versterkt werd met speelsters uit het eerste team. Voor rust was er sprake van enig evenwicht. Na de pauze trok IJzendijke alsnog de winst naar zich toe. SVD-Zaamslag 2-3 (1-1): 1-0, Karin Schellekens 1-1, 2-1, Karin Schellekens 2-2, Karin Schellekens 2-3. KWADENDAMME - De driebanders van Royal/De Parel zijn kampioen in poule vier van de derde divisie. Het versloeg nummer twee 's Lands Welvaren met duidelijke cijfers: 2-6. Dion Bergmans won van Louis Dallinga en Eddie van Goethem versloeg Jaap Hameling. Jean Paul de Kraker redde de eer door een zege op Dirk Vlerick, waarna Mathieu Vlerick het ver schil maakte tegen Rinus Pankow. KLOOSTERZANDE - De tafeltennis sers van SAR'72 zijn terug in de landelijke derde divisie. In de fina le van de play-offs was de ploeg uit Kloosterzande ook in het twee de duel een maat te groot voor TTC Middelburg 3. Door de 8-2-ze- ge in het eerste duel was de return een formaliteit. Johan 't Hooft, Si- mone de Klerk en Wim 't Hooft wonnen uiteindelijk met 6-4. spijkenisse - De Schelde degradeer de uit de derde klasse bond door een forse 9-2-nederlaag tegen De Kempvis. Om het vege lijf te red den hadden de Terneuzenaren in Spijkenisse minimaal gelijk moe ten spelen. Tot de laatste periode (4-2) deed De Schelde door tref fers van Niek Kampman en Bas van Houwelingen goed mee. Daar na was het over en sluiten en werd het geflatteerd 9-2. terneuzen - De basketbalsters van Voorwaarts behielden dankzij een 56-27-overwinning op Volharding hun kansen op de Zeeuwse titel. Bij de rust was het verschil pas tien punten (23-13) in het voordeel van de Axelse vrouwen. Daarna werd de marge nog vergroot. Petra Geelhoedt was topscorer met 27 punten. Cindy Goossen viel uit met een knieblessure. terneuzen - De Bruinvis rekende in de laatste wedstrijd af met De Warande 3: 6-4. Er stond niet veel meer op het spel, omdat de vierde klasse van het district wordt opge heven en van degradatie dus geen sprake kon zijn. Nadat het in de derde periode 4-3 was geworden was het duel gespeeld. Danny Soe- tens (2x), Bart Engels, Gert Jan Ra- mondt, Jan Willem Ramondt en Tim Roeb maakten de treffers. sint willebrord - Na de zware 8-0 nederlaag van 't Bierwinkeltje in de laatste competitieronde van poule 6 van de vierde divisie tegen 't Pleintje vonden de Terneuzena ren zich terug op de tiende plaats. Alleen (kleine) Cees Wissel bood tegenstand van niveau in zijn par tij tegen Ad Heeren. Koen Pöpsel, Piet Boot en Joke Breur hadden weinig in te brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81