Sport Chaigneau legt iedereen zijn wil op 't Halve Maantje mist Van Remortel Jonge wielrenner (19) sprint naar zege in de Wim Hendriks Trofee. Nieuwelingen uit Engeland heersen in Koewacht Van Linden winnaar in eigen woonplaats Spannend slotduel voor De Stene Brug Goese mannenploeg verliest met 5-1 van Game'78. Tennissers Yerseke moeten vrezen voor degradatie na 6-0-nederlaag BPZC Maandag 28 april 2008 43 Het peloton is in achtervolging op de eenzame koploper René Hooghiemster op de kasseien van de Waterstraat. foto Wim Kooyman door Wim de Vos KOEWACHT - Robin Chaigneau I weet wat hij wil. De jonge coureur uit het Zuid-Hollandse Meerkerk r (negentien jaar pas) heeft zijn toe- F komst in de wielersport al min of (meer uitgestippeld. Elk jaar wil Chaigneau een stapje klimmen op r de ladder. Gisteren reed Chaigneau een op- 1 vallend sterke Wim Hendriks Tro fee en slaagde hij er in om routi niers als Marc van Grinsven en Peter van Agtmaal zijn wil op te leggen. Chaigneau won op overtui gende wijze. De Meerkerker is ongetwijfeld een groot talent als wielrenner. Bij de jongerencategorieën behaalde hij al goede resultaten. In 2004 werd hij bijvoorbeeld nationaal kam pioen bij de nieuwelingen en twee jaar later won Chaigneau het kam pioenstricot bij de junioren. De Zuid-Hollander stapte vervolgens met een tas vol bagage over naar de beloften. „Ik wil het allemaal niet te snel doen. In mijn eigen tempo, dat lijkt me het beste. Ik wil niet meteen ingaan op de eer ste aanbieding die ik krijg. Afwach ten, naast elkaar leggen, overleg gen en dan pas beslissen", vertelde Chaigneau nadat hij was gehul digd als winnaar van de Wim Hen driks Trofee. Vorig jaar maakte hij de overstap van de junioren naar de beloften. Toen al kreeg hij een paar aanbie dingen, maar Chaigneau koos er bewust voor nog een jaartje in het shirt van zijn wielervereniging Jan van Arckel te rijden. Dit jaar is hij ingegaan op een aan bieding van het team Asito Cy cling Team, voorheen Löwik. Zijn verdere ontwikkeling is dit sei zoen enigszins gestagneerd door een valpartij tijdens de Ronde van Vlaanderen voor beloften in de be kende Paddestraat. „Daardoor heb ik enkele weken niet kunnen trai nen en dus ook niet kunnen rij den. Vanaf vorige week ben ik weer volop in training en dus di rect met succes. Zaterdag een goe iig De jonge Robin Chaigneau legt de routiniers zijn wil op in de Wim Hendriks Trofee. Hij is in Koewacht de snelste van een kop groep van zes. de wedstrijd (om de Arno Wal- laard Trofee) en vandaag hier in Koewacht. Vorig jaar heb ik hier ook gereden met een minder resul taat maar nu was het super." Chaigneau was gisteren bij alles wat er voorin gebeurde betrokken. En dat moest ook wel, want het immens grote peloton zette met een het grote mes erop. Dat resul teerde al snel in het afstappen van een groot aantal renners. Om bij te kunnen blijven moest er erg attent worden gekoerst. Dat had ook Marc van Grinsven erva ren. De winnaar van de Omloop van de Braakman had het soms las tig gehad, maar kon op basis van zijn routine bij blijven. „Het lag nooit stil en er werd vrijwel con stant op het kantje gereden. Erg lastig dus", zei Van Grinsven. Zes renners begonnen aan de fina le: Chaigneau, Van Grinsven en verder onder anderen de sterke Tjarco Cuppens en Jeroen Boelen. Alleen de Brabander Peter van Agt maal kon de oversteek vanuit het peloton nog maken. In de spurt won Chaigneau, voor Van Grins ven en de Duitser Robert Sydlik. Twee Zeeuwen haalden de finish. Niek Rentmeester en Jacob Wijns tra eindigden namens ZRTC Theo Middelkamp in het peloton, met een achterstand van 55 seconden. KOEWACHT - Twee Engelse lefgozer- tjes bepaalden zaterdag het wed strijdbeeld van de ouverture van de Wim Hendriks Trofee, de twee de uitgave voor de nieuwelingen. Daniel Mday en Samuel Harrison slaagden er in het totale deelne mersveld naar hun hand te zetten. Mclay won, Harrison werd twee de. Brabander Jeroen Meijers reed in de slotkilometer bij een achter volgende groep weg en finishte als derde. Van de Zeeuwse deelnemers haal de alleen loan Eversdijk uit Kapel- f le de eindstreep met een achter stand van 8.34 op de winnaar. COLIJNSPLAAT - Plaatselijk favoriet Rob van Linden is winnaar gewor den van het Gust Boonen drieban- dentoernooi dat in Colijnsplaat werd gehouden. Hij klopte in de fi nale Gilles Sturm uit Serooskerke. Eugene Minneboo uit Colijnsplaat werd verrassend derde. Met Van Linden kreeg het toer- nooi een verdiende winnaar. Hij bleef als enige ongeslagen. Sturm kon het in de finale niet bolwer ken tegen hem. Met 3-1 ging de winst naar de man uit Colijns plaat. Hij had in de halve finale zijn plaats- en clubgenoot Minne boo in vier sets verslagen en stuit te daardoor in de finale op Sturm. COES - Het driebandenteam van De Stene Brug sloot het seizoen in poule 4 van de derde divisie af met een 3-5-nederlaag tegen 't Tap- perijke 2. Behalve Ad Menheere zorgden de thuisspelers voor veel spanning. Zo verloor Edwin Geluk met twee punten verschil van Johan van Gin- neken en won Arjo Hollestelle een matig duel met een punt verschil van René Dam. Piet Koek en Jo han Embregts hielden elkaar in een fraai duel volkomen in balans en deelden na afloop de punten. Een divisie lager besloot Hoon- dert/de Waard met een 8-o-neder- laag in Sprundel tegen kampioen Aartsbouw 5. door Arnoud Stok COES - 't Halve Maantje heeft giste ren niet voor een stunt kunnen zor gen tegen Game'78. De Goese man nen verloren met 5-1 van de Cling- se ploeg en moeten nu oppassen voor hun plek in de middenmoot van de zondag derde klasse. Onder meer door de afwezigheid van Rinke van Remortel had 't Hal ve Maantje geen makkelijke wed strijd. Rikkert van der Wel vond het gemis een reden voor de neder laag. „Game'78 heeft wel een goed team en de nederlaag was ook wel terecht, maar met Rinke erbij kan iedereen joch weer eep-J?aan op-_ schuiven en dat scheelt een hoop." In de enkelpartijen had 't Halve Maantje dan ook weinig in te brengen tegen hun Zeeuws-Vlaam- se collega's. Virgil Greeve maakte het nog enigszins spannend tegen Tom Huis, maar verloor toch in twee sets: 3-6 6-7. Van der Wel deed het vervolgens niet veel beter door met 5-7 3-6 van Ronald van Remortel te verliezen, terwijl Ruurt van der Wel een pak slaag kreeg van Dominique de Maagt: 0-6 1-6. Roland Beerens wist als enige een set te pakken in de enkelpartijen. De tennissers van 't Halve Maantje krijgen klop van Ga me'78. De Goese ploeg mist Rinke van Remortel en gaat met 5-1 onderuit. v.. F.' jjy ._«i' In de derde enkelpartij begon hij voortvarend tegen Alexander Bou- wens, maar moest hij uitendelijk toch diep buigen voor zijn tegen stander: 6-3 1-6 0-6. In het eerste dubbelspel namen Greeve en Beerens revanche door in twee sets van Huis en Remortel te winnen: 6-4 6-4. De gebroeders Van der Wel gaven het goede resul taat echter geen passend vervolg: zij moesten hun meerdere erken nen in Robin de Witte en De Maagt: 3-6 5-7- Op 18 mei staat pas de volgende wedstrijd gepland voor de Goese ploeg, thuis tegen Souburg. De Wal- cherse ploeg is de puntloze ro de-lantaarndrager. „Dan verwacht ik toch ook wel een overwinning. Zes punten zou mooi zijn", zei Van der Wel. - YERSEKE - Het tennisteam van Yer seke heeft voor de tweede keer op rij geen enkel punt weten te beha len in de hoofdklasse van de Zeeuwse districtscompetitie. Waar vorige week De Schelde met 6-0 te sterk was, ging de ploeg zaterdag met dezelfde cijfers onderuit tegen Drive. Daardoor staat de Beveland- se ploeg nog altijd op de één na laatste plaats. De eerste drie enkelpartijen gin gen relatief eenvoudig naar Drive. Richard de Witte verloor met 6-1 6-3 van Dylan Blackman, terwijl Mario van Gastel het niet veel be ter deed tegen Jeroen Alliet: 6-1 6-4. Jeroen Bakx verloor in de daaropvolgende partij tegen Dono van Blackman met 6-3 6-4. Pas in Jtet laatste enkelspel leek Yers haar eerste setpunt te gaan pak ken, maar in de tiebreak was Mart Flikweert alsnog te sterk voor Jos Verschuure. In de tweede set maakte Flikweert het af: 7-6 7-5. Hoewel het in de dubbelspellen spannender was, wist Yerseke als nog geen set te winnen. In de par tij tussen de duo's Jos Ver- schuure/Richard de Witte en de gebroeders Blackman werd het 6-4 6-4. De afsluitende dubbelpartij duurde vier games langer, maar ging uiteindelijk met hetzelfde ver schil naar Drive. Alliet en Jurran Schut versloegen Bakx en Jean Dhooge met 7-5 7-5. Komende twee weken zal Yerseke er alles aan moeten doen om de broodnodige punten te pakken in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79