'Ik wilde alleen een vlakke race lopen Sport TMZ-koers Rilland succesvol P7r q 1 Yvonne Wisse helpt club aan koppositie Ben jij degene die we zoeken? Wim Padmos loopt concurrenten kwijt in de Oosterscheldeloop. Vlissingse atlete wint 400 meter tijdens competitiewedstrijd. Goed weer leidt tot spannende wedstrijd met zinderende finale. Van de Ven voelt druk en mist GP Portugal ml Mj\j k Familieloop Middelburg Vlissingen door Sjaak Sinke goes - Wanneer je de Oosterschel deloop over 20 km met bijna ze ven minuten voorsprong wint, dan kun je zeggen dat je gehakt ge maakt hebt van de concurrentie. „Dat was niet mijn bedoeling", ver ontschuldigde Wim Padmos uit Rockanje zich. „Ik wilde alleen maar een vlakke race lopen in de voorbereiding op de Kustmara- thon en dat is aardig gelukt." In het begin van de wedstrijd had Padmos nog gezelschap van de winnaar van vorig jaar, Theo Ra- bout (Wielingen). Die had deze keer echter gekozen voor de wed strijd over 10 km die hij won in 35,47. André van Maldegem (Dyna mica) en Jan van Vaardegem (Dy namica) maakten het erepodium op de tien kilometer vol. Ondertussen liep Padmos zijn kilo meters in een monotoon tempo gezien zijn tussentijden van 17, 34 en 51 minuten op respectievelijk 5, 10 en 15 km. Hij finishte uiteinde lijk in 1.09,01. Alwin Vermeulen (AV'56), André van Maldegem (Dy namica), Huub van Noorden (Yer- seke, Aart Rietveld (s-Gravenpol- der) volgden op eerbiedige afstand van Padmos en Rabout. Erik Kok (Dynamica) voltooide het 20 km-erepodium voor de verrassend lopende Huub van Noorden (Yer- seke). Van Noorden (19) is een welkome aanvulling in het Zeeuwse loopwe reldje. Hij volgde zijn opleiding aan het Cios in Goes, fietst bij de A-amateurs van TMZ, voetbalde bij Kapelle maar is nu weer terug door Roeland van Vliet krommenie - Yvonne Wisse heeft gisteren warmgedraaid voor het outdoorseizoen. De Vlissingse atle te, die de meerkamp als speciali teit heeft, deed in Krommenie mee aan de eerste competitiewed strijd van haar club De Spartaan en hielp het team aan 33 van de 139 punten. Wisse kwam in actie op drie num mers. Tijdens de 400 meter kwam ze als eerste over de finish. Met een tijd van 55,29 hield ze de con currentie bijna een volle seconde achter zich. Bij het verspringen no teerde de Walcherse een tweede plek. Ze zweefde naar 5 meter 81, waarmee ze twintig centimeter moest toegeven op de winnares. bij de plaatselijke voetbalclub van Yerseke. Op 1 mei loopt hij niet mee in de Centrumloop van We- meldinge. Hij staat dan aan de start van de plaatselijke wielerron de. Gerry van Putten uit Wemeldinge liet in de Oosterscheldeloop zien dat haar derde plaats in de Kustma- rathon geen toevalstreffer was. On bedreigd won ze de 20 km bij de vrouwen voor Saskia Goole (AV'56) en Maroula Imkamp (LPK). Bij de jeugd wonnen Tom my Staal (Delta Sport) en Tineke van Dort de 3 km. Op de 4x100 meter eindigde ze met haar drie clubgenotes op de vierde plaats. Hun tijd was 49,03. De Spartaan (Lisse) sloot de eerste competitieronde van de eerste divi sie af als koploper. Met 139 punten bleven de Noord-Hollandse vrou wen Rotterdam Atletiek (119) ruim voor. Voor de Rotterdamse club liep Esther Vermue uit Lewe- dorp de 3000 meter. Zij noteerde daarop de tweede tijd: 10.48,45. Wisse (25) wil zich dit seizoen kwalificeren voor de olympische meerkamp. Om Peking te halen zal ze haar persoonlijk puntenre- cord aanmerkelijk moeten verbete ren én bij de beste drie Nederland se meerkampsters moeten komen. Haar eerste kwalificatiepoging doet ze 10 en 11 mei in Italië. Daar na volgt een tweede poging in het Oostenrijkse Götzis. Komende za terdag doet ze nog mee aan de Ter Specke Bokaal in Lisse. pzc Maandag 28 april 2008 41 door Wim de Vos rilland - Het heerlijke voorjaars zonnetje gaf de deelnemers aan de TMZ-koers van Rilland zaterdag middag behoorlijk wat vitamien- tjes. Voor de eerste keer konden de renners onder ideale weersom standigheden hun wedstrijd rij den. Vooral de A-renners voerden een fraaie vertoning op. In een zin derende finale was Tini van Rijs- bergen uit Sprundel de snelste van een kopgroep van vijf Het was lang geleden dat er een wielerwedstrijd plaatsvond in Ril land, destijds onder auspiciën van de Brabantse Wielerfederatie. John Akkermans nam het initia tief om zijn woonplaats opnieuw op de wielerkaart te zetten, dit maal met een TMZ-koers. Akker mans was achteraf meer dan tevre den, over het koersverloop maar zeker ook over het aantal deelne mers en de publieke belangstel ling. Kortom, een succesvolle terug keer van de koers in Rilland. Bij de amateurs A waren het in eer ste instantie de Brabanders Jack de Klerk en Ruud Havermans die olie op het vuur gooiden. Hun voor sprong werd nooit groter dan vijf tien seconden. Na verschillende uitvalspogingen kwamen in de slotfase vijf renners vooraan: Jack de Klerk, Tini van Rijsbergen, Arend Henzen, Ruud Havermans en, als enige Zeeuw, Peter Mol uit Kapelle. Dit vijftal bleef bijeen waarna Van Rijsbergen de snelste was voor De Klerk en Mol. De overige zeges waren voor Rico Kruijt uit Kapelle (amateurs B), Theo Akkermans uit Ossendrecht (amateurs 40+) en Sjaak Stroosnij- der uit Hansweert (S/P-klasse). AGUEDO - Motorcrosser Rinus van de Ven uit Vlissingen is er niet in geslaagd om zich te kwalificeren voor de GP van Portugal in de MX2-klasse. In Aguedo strandde hij in de kwalificatierondes. Het was geen best weekeinde voor Van de Ven. Het parkoers was kei hard en bezaaid met stenen en met 35 graden was het bovendien bloedheet in Aguedo. „Ik werd drie a vier ronden voor tijd eruit gereden. We hadden con stant problemen met de motor. De laatste ronden heb ik het laten lopen om alles te kunnen zetten op de herkansing", stelde Van de Ven over de kwalificatie, die hij als 18e afsloot. De herkansing bood Van de Ven geen soelaas. Daarin werd hij 16e. „Het liep niet goed. Ik was te gespannen. De stress van het moeten kwalificeren speelt dan toch mee." Van de Ven kan zich donderdag revancheren tij dens een wedstrijd van het open NK in Rhenen. „Die baan ligt me niet zo, maar dat dacht ik ook van de baan in Oss. Daar reed ik op het podium." De PZC organiseert in samenwerking met de Atletiek- en duursport- vereniging Dynamica de 1€ PZC familieloop op zaterdag 31 mei 2008. Loop je niet mee of kan je niet meedoen? Je kunt toch betrokken zijn bij de Familieloop. Om al de lopers veilig van Middelburg naar Vlissingen te kunnen laten gaan hebben we een vijftigtal vrijwilligers nodig. Helpen bij de start, posten op kruispunten, verkeer leiden, helpen op de waterpost en er voor zorgen dat de finish goed verloopt. Geef je daarom op als helper via a.vael@zeelandnet.nl Wil je eerst iets vragen, kun je bellen met Anton Vael via: 0118-460476 De PZC steunt Vogel- en Zoogdieropvang De Mikke' in Middelburg. foto Willem Mieras Wim Padmos (links) krijgt in het begin van de Oosterscheldeloop gezelschap van Theo Rabout.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69