Sport Sandy Breel is op jacht naar promotie Rapide-hockeysters bewijzen zich opnieuw Aarnouts verbetert zijn Zeeuws record vrije slag 40 Maandag 28 april 2008 PZC Rentmeester winnaar sneldamtoernooi Zwemmer van Luctor et Emergo zwemt 24.01 op vijftig meter. Peter de Bree naar eredivisie kader Kerkhove strandt in dubbel in halve finale Amazone wint dressuurwedstrijd met klinkende scores. Walraven vijfde op damkampioenschap Driemaal goud voor Chayenne Wiskerke Joziasse wint klasse M35 in Enschede Olympia-ploegen verslaan DDHC en Bommelerwaard. door Jeroen Dellebeke goes - Toby Aarnoutse heeft op de clubkampioenschappen van Luctor et Emergo een Zeeuws re cord gezwommen. Op de vijftig meter vrije slag zwom hij 24.01, waarmee hij zes honderdste van zijn oude record afsnoepte. Die zwom hij op de winterkampioen schappen. Zwemclub Koewacht heeft haar in vitatiewedstrijd, die speciaal ter ere van José van de Berghe, die zijn trainersfünctie bij deze club dit seizoen opzegde, georganiseerd werd, gewonnen. Met grote over macht, want in de puntentelling was er maar liefst een gat van 80 punten tussen Koewacht (539) en runner-up Scheldestroom. Derde ploeg werd De Schelde met 389 punten. Er werden in het vijftig-meterbad in Wachtebeke ook alvast enkele Zeeuwse records aangescherpt, een goed teken voor de komende Zeeuwse Kampioenschappen. Cees van Houwelingen zwom twee keer toe een ZR voor masters 45+. Op de vijftig en honderd me ter vrije slag. Toby Aarnoutse zette echter een tijd neer die nog nooit door een Zeeuwse zwemmer is ge haald, met 53,16 is hij ruim sneller dan Stefan de Die, die 54,18 achter zijn naam had staan. Björn Scherbeijn zwom op de vijf tig meter vlinderslag naar een on waarschijnlijk snelle 32.73; uiter aard was dit een Zeeuws Jaargang record voor 12-jarigen, maar ook klimt hij hiermee met stip op de Nationale Ranglijsten naar de eer ste plaats. Op het NK Lange Afstand Zwem men heeft Sonny Corré van de Stormvogel voor de beste Zeeuwse prestatie gezorgd. Met een zesde plaats op de 1500 meter voor junio- ren-3 bleef hij met 18.08,59 wel bo ven zijn persoonlijke record, maar verbeterde het Zeeuws Jaargangre cord van Niek de Ridder (18.44) met een flinke marge. De meiden van Luctor et Emergo konden geen vuist maken bij deze wedstrijd; Romy Hoogendijk be haalde met de twaalfde plaats bij de junioren-i de beste klassering. middelburg - Peter de Bree is met het team van Reedijk Banden Strijen kampioen geworden in de eerste divisie van de topteamcom- petitie kader. Dit betekent dat de Middelburger volgend seizoen uit komt in de eredivisie, waarin ook Jean Paul de Bruijn met zijn team Cubri/Etikon vertegenwoordigd is. Eerder behaalde De Bree met 's Lands Welvaren de titel in poule 7 van de kadercompetitie. beaulieu sur mer - De Zierikzeese tennisster Lesley Kerkhove is er niet in geslaagd de finale te berei ken van het dubbeltoernooi van Beaulieu sur Mer. In de Zuid-Franse kustplaats ver loor ze met haar Italiaanse partner Anastasia Grymalsma in de halve eindstrijd. Het duo moest na drie sets (6-3 2-6 10-6) het hoofd bui gen voor de latere toernooiwin- naars. door Lucien Roelandt SEROOSKERKE - Sandy Breel was za terdag in de dressuurwedstrijd van de Gouwe Reyers in de klasse L op permachtig. De klasse Mi werd ge domineerd door de amazones van de organiserende vereniging uit het Walcherse Serooskerke. Sandy Breel is hard op weg naar de promotieklasse Mi. In manege de Gouwe Reyers vergaarde zij weer vier winstpunten. De amazo ne uit Veere stuurde de merrie Uvi- ta in de eerste proef met een totaal van 196 punten naar de overwin ning. De Middelburgse Roos Mes met Wynona wist het verschil in deze proef te beperken tot zeven punten. In de herkansing maakte Sandy Breel haar achtervolgers dui delijk wie de sterkste was. Breel wageningen - Aart Walraven is vijfde geworden in het open Ne derlands damkampioenschap voor veteranen. De PZDB-voorzitter uit Zoutelande speelde in Wagenin- gen een prima toernooi. Hij ging als koploper de slotronde in maar verloor na een lange partij van de Rotterdammer Rob van Eijk, die eerste werd. Mijndert Verkaik werd tweede en Theo van den Hoek derde. hagen - Chayenne Wiskerke heeft op het CSI Hagen, een vierdaags paardensportevenement in Duits land, drie keer de eerste plaats be haald. Met Oraya reed de amazone uit Kruiningen vrijdag en zaterdag een foutloos parkoers in de catego rie midden tour (1.30 m). Gisteren reed ze met Rocksina in de catego rie zware tour (1.40 m) naar de overwinning. reed naar een totaal van 203 pun ten. De Oranjezon-combinatie ein digde daarmee met een straatleng te voorsprong op Miranda de Brui ne met Rowen Heze en Roos Mes met de San Remo-dochter Wyno na, die de score zagen oplopen tot 188 punten. In de beslissende on derdelen toonde Miranda de Brui ne zich de beste. In het overall klas sement ging de eer naar Sandy Breel. Annemarie Cevaal toonde zich in de klasse Mi met de ruin Balou in de eerste proef de beste. De amazo ne uit Middelburg reed de Pau- lo-zoon met 185 punten naar de ze ge. De Gouwe Reyer-combinatie eindigde met één punt voorsprong op haar clubgenote Willeke Janse W* Breel haalt vier winstpunten in de klasse M1. In de klasse M2 gaat geen enkele deelnemer met winstpunten naar huis. De zege is voor Marjan van Oyen. HELLEVOETSLUIS - Martijn Rent meester heeft zaterdag het snel damtoernooi in Hellevoetsluis op zijn naam geschreven. De dammer uit 's-Gravenpolder was opper machtig. Na acht ronden had Rent meester drie punten voorsprong op zijn Rotterdamse concurrent Daouda Soumah. Hermen Kroes- bergen uit Oudenhoorn eindigde als derde, voor de Zeeuwen Jan van de Weteringh en Aart Slager. enschede - Sjacco Joziasse van atle tiekvereniging Dynamica was giste ren de snelste in de klasse M35 in de marathon van Enschede. Hij liep een tijd van 2 uur, 54 minuten en 56 seconden. „Ik had op een snellere tijd gehoopt, maar ik schrok zelf een beetje van deze eer ste plaats." Wilko de Vos van AV'56 was met 2.50.32 de snelste Zeeuw in Enschede. Hij werd daar mee tweede in de klasse M45. met Statistique. In de herkansing onderstreepte Jolanda van Dijke, die in de eerste proef als derde geëindigd was, met Nick A de kwa liteit van de thuisclub. De Middel burgse reed met 193 punten naar het oranje erelint. Met een achter stand van twee punten eindigde Cevaal op de tweede plaats. In tegenstelling tot de overige klas sen werd in de klasse M2 matig ge presteerd. Geen enkele combinatie haalde een winstpunt. Marjan van Oyen met Tilona kwam daarvoor een fractie tekort Zij stuurde de merrie met 179 punten naar de overwinning in de tweede proef In de eerste proef eindigde Suzy de Pagter met Roan onder het za del met 177 punten op de eerste plaats. In de klasse B was tegen Arianne Francke met haar nieuwe aan winst Winston geen kruid gewas sen. Ze won beide proeven met respectievelijk 194 en 193 punten. Roderick van Doeselaar in actie op de vrije slag. foto Wim Kooyman goes - Het vrouwenteam van Rapi- de is de laatste tijd goed bezig in de derde klasse. Het speelde zich reeds in veiligheid, maar trok de opwaartse lijn ook gisteren goed door via een fraaie 2-0-zege bij Ze venbergen. Een klasse lager in de hockeycompetitie versloeg een ge motiveerd Olympia met 3-1 DDHC. Vlissingen was vrij. Bij de mannen verloor Rapide in de derde klasse met 4-2 van Voor- ne. Olympia won met 3-2 van hek kensluiter Bommelerwaard. Vrouwen. Derde klasse. Zeven- bergen-Rapide 0-2. Een duidelijk sterker Rapide won verdiend. Het veldoverwicht van dat team lever de een flink aantal strafcorners op. Door de stroeve ondergrond van het veld in Zevenbergen liepen die strafcorners niet lekker. Toch scoor de Tatsjana van den Eynde in de 28e minuut uit een variant van een strafcorner de openingstreffer. Na rust zakte het niveau. De warmte en het energieke spel in de eerste helft begon bij beide teams de reserves aan te spreken. Rapide bleef echter de bovenlig gende partij. Vijf minuten voor het einde scoorde Kelly van Hape ren uit een counter de bevrijdende 0-2. Vierde klasse. Olympia-DDHC 3-1. Olympia was veel sterker. Op de winst viel dan ook niets af te dingen. DDHC moest zich veelal beperken tot sporadisch doelge- vaar. In de eerste helft nam de thuisploeg de leiding uit een straf corner van Karin Schueler. Na de pauze bouwde Olympia die voorsprong geleidelijk uit naar 3-0 Mannen Rapide missen overtuiging in de wedstrijd tegen Voorne door treffers van Stephanie Ver- helst en opnieuw Karin Schueler. Olympia kwam daarna geen mo ment meer in de problemen. Pas vijf minuten voor tijd scoorde DDHC tegen. Mannen. Derde klasse. Voor- ne-Rapide 4-2. Rapide miste voor al in de eerste helft de overtuiging om het Voorne echt moeilijk te maken. Al na vier minuten keek het tegen een achterstand aan. Na fraai voorbereidend werk van Joep Smits en Jochem Beaart scoorde Egbert de Bakker in de 10e minuut de gelijkmaker. Nog voor de doel- wisseling nam de thuisploeg op nieuw de leiding: 2-1. In de tweede helft zat Rapide op basis van inzet beter in de wed strijd. Het liet echter enkele goede kansen onbenut en kreeg via een uitval 3-1 rond de oren. Het werd nog spannend toen Joep Smits tien minuten voor het einde 3-2 scoorde. De thuisploeg hield met kunst en vliegwerk de voorsprong vast. Tot twee keer toe moest het een inzet van de lijn halen. In de slotfase, toen Rapide met tien man speelde, werd het 4-2. Vierde klasse. Olympia-Bomme- lerwaard 3-2. In de eerste helft en ook in het begin van de tweede helft speelde Olympia scherp. Het nam in de eerste helft reeds een voorsprong van 2-0 door treffers van Aaron Lexmond en Gijs Schue ler. Toen kort na de doelwisseling Ing- var Neve uit een strafcorner 3-0 scoorde leek de wedstrijd beslist. Toch kwam een drukkend Bom melerwaard nog terug tot 3-2. De aansluitingstreffer viel tien minu ten voor het einde. Daarna gaf Olympia, met uitblinker Tim Boer booms in de verdediging, geen kans meer weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68