Sport Delta haalt finale Europacup Ervaring opdoen en lol maken Zeeuws biljartteam op slotdag grote winnaar van Duitse voorronde. Hulster duo geniet van optreden in Rally van Hulst. Thamar Zweistra in de prijzen in Saumur Golfer Derksen tweede op Azië Open Schermsters Tol en Angad-Gaur missen OS Nederlands rugbyteam verliest en degradeert Wereldrecords op 100 vlinder en 100 school 38 Maandag 28 april 2008 PZC door Frits Bakker VELBERT - Aan de rand van de are na stak Ron Verbeek triomfante lijk de hand omhoog, lean Paul de Bruijn slaakte aan het biljart een zucht van opluchting en in de zaal was er de ontlading bij de teamge noten. Het Goese driebandenteam van Delta/Frans Bevers won gisteren in Velbert (Duitsland) de voorron de voor het toernooi om de Euro pacup voor teams en plaatste zich voor de finaleronde die eind mei in Strasbourg wordt gespeeld. Voor het eerst in de historie van de club strijdt het team mee om de prestigieuze bokaal. De beslissende kamp, gistermid dag tegen het thuisspelende BSV Velbert, eindigde in een 6-2-over- winning. Jean Paul de Bruijn, Ro land Forthomme en Henk Habra- ken wonnen hun partijen, Peter de Backer liet de enige verliespartij optekenen. Tot de laatste carambole hing er spanning in het biljartzaaltje waar de teams uit Nederland, Duits land, Italië en Oostenrijk drie da gen lang hadden gestreden. Toen De Bruijn met een prachtige slotse- rie van drie de volle winst binnen haalde, kon Delta eindelijk jui chen. „Hoe ik mijn laatste drie carambo les maakte, dat was bijna een won der", zei de Hulstenaar in zijn te rugblik. „Het stond 12-12 gelijk, we moesten er allebei nog drie en als mijn tegenstander het deed, was het gebeurd voor ons." De Duitser Torsten Anders maak te zich al op voor de eindsprint in de zaal waar het thuispubliek zich natuurlijk achter de opponent van Delta had geschaard. Maar voordat hij kon toeslaan, liet De Bruijn plotseling zijn klasse zien. Hij maakte zijn eerste met een los- band met tegeneffect, zijn tweede met een bruggetje (een verhoogde handstand) over bal drie en een renversé in de lengte en tenslotte ook de ultieme carambole, die een subtiele afstoot vereiste. Delta, dat eerder op de dag Roland Forthomme en Henk Habraken al had zien winnen, zette de eerste kroon op het werk. De Belg For thomme won met 2-1 van Dieter Het driebandenteam van Delta/ Frans Bevers wint de voorronde van de Europacup. De Zeeuwen spelen eind mei de finale in het Franse Strasbourg. Grossjung (gemiddeld 1.590) en de Brabander Henk Habraken ver sloeg Volker Simanowski met 2-0 (gemiddeld 0.909). Alleen Peter de Backer verloor met 2-1 van Jens Eg- gers en het magere gemiddelde van 0.631. Zaterdag was er ook al winst tegen de Italiaanse ploeg van Sala Maria. Delta kwam op 6-2 uit, omdat Jean Paul de Bruijn geen beste dag had en met 2-1 verloor van Anto nio Piscitella. Zowel het Duitse Velbert als Delta bleef tot de slotdag ongeslagen, maar door een beter setsaldo kon den de Duitsers volstaan met een remise in de laatste partij. De ontknoping, voor het oog van de net van een kleine inzinking herstelde teamleider Jan Kikken, bracht de Zeeuwen in de finale, waarin het het beste team van Eu ropa zal treffen. door Gino van den Broecke HULST - De champagne vloeide rij kelijk op het voormalige veerplein bij Perkpolder. Dirk Boers en navi gator Michiel Poel vierden de winst in de 18e editie van de Rally van Hulst uitbundig. Zo blij als het winnende duo was met de overwinning, zo beteuterd keek dé absolute publiekstrekker en winnaar van vorig jaar Mark van Eldik. Hij viel met navigator Michel Groenewoud al tijdens de eerste klassementsproef uit met technische problemen. De blauwe Subaru S12 WRC begaf het na en kele bochten. Zo kon het publiek, weer massaal aanwezig, maar kort genieten van het Nederlandse ko ningsduo. Om de toeschouwers toch nog wat te bieden, reed het Merwede Springs-duo nog wel mee als nulwagen voor aanvang van de proeven bij de rallysprint. In deze klasse kende het deelne mersveld een volledig Hulsters duo. Sjef Meersschaert en naviga tor Debbie Everse snelden met hun witte BMW 325! over het zand, grind en asfalt tijdens de Oost- Zeeuws- Vlaamse klassementsproeven. In tegenstel ling tot 'rallykanonnen' Van Eldik/ Groenewoud en later ook de duo's Piet van Hoof/Niels Leermakers en Arjen de Koning/Hein Ver- schuuren, haalden ze wel heel de eindstreep. „Het was schitterend. Voor eigen publiek rijden geeft wat extra spanning. We hebben onze doelstelling bereikt. We wil den ervaring opdoen en lol ma ken. Dat is ruimschoots gelukt", al dus het Hulsterse duo. Verschillende proeven liepen ver traging op. Diverse deelnemers misten zo af en toe een bochtje, belandden op hun kop in de sloot of raakten zo her en der een boom. Het leverde alleen mate riële schade op. Winnaar Dirk Boers reed daar door een dik uur later dan gepland door de finishtent. „De wagen liep goed, alles zat mee. Het is de eer ste rally en dan meteen winnen... Veel mooier kan niet", aldus een dolgelukkige Boers, die in vier van de twaalf proeven de snelste was. Op de finish hield hij na een dag racen door Zeeuws-Vlaanderen ze ventien tellen voorsprong over op Jasper van de Heuvel en diens navi gator Martine Kolman. Het duo Turnbull/ Van Nuyssenborg werd derde. De rallysprint werd gewonnen Mark van Eldik en Michel Groene woud, de grote favorieten in de Rally van Hulst, vallen in de eer ste klasssementsproef uit we gens technische problemen. door Adri Morée met navigator Renaldo Lier. Zij bleken met hun Mitsubischi Lancer Evo VI op drie van de vier klassementsproeven de snelste equipe en hadden op de streep uiteindelijk 42 tellen over op Bob van de Kamp/Benny Soe- tendaal. Theo van de Berg en Etienne Struijs legden beslag op de derde plek. Organisator Nico Biesheuvel keek tevreden terug op het verloop van de rally. Hij was vooral blij met zijn veertig Zeeuws-Vlaamse offi cials en de enorme publieke be langstelling. „Je ziet dat de wed strijd leeft. Zeeuws-Vlaanderen is een prachtig gebied voor zo'n wed strijd. Het landschap biedt tal van mogelijkheden voor mooie proe ven." Biesheuvel maakte zaterdag be kend dat de start van de Rally van Zeeuws-Vlaanderen, zoals de wed strijd vanaf volgend jaar heet, in 2009 in Terneuzen is. De winnaars Dirk Boers en Michiel Poel in hun Subaru tijdens een van de klassementsproeven. foto Peter Nicolai SAUMUR - Thamar Zweistra heeft goed gepresteerd op een internatio nale dressuurwedstrijd in het Fran se Saumur. Zaterdag werd ze met Hexagons Truppa eerste in de In termediair I (69,7%). Een dag eer der was ze vijfde geworden in de Prix Saint Georges (67,5%). „Het was een heel goede proef, dus we waren wat teleurgesteld over de score", zei trainer Leunus van Lie- re die uitermate tevreden was over zijn pupil. Gisteren werd Zwei stra's kür op muziek beloond met 72,750%, goed voor de zege. SHANGHAI - Golfer Robert-Jan Der ksen is op het Azië Open in Shang hai als tweede geëindigd achter de Noord-Ier Darren Clarke. De win naar maakte op de achttiende en laatste hole een birdie, waardoor hij de 34-jarige Nederlander één slag voor bleef Derksen, die na dag twee nog verrassend aan de leiding ging op de Tomson Shanghai Pudong Golf Club, verdiende met zijn tweede plaats liefst 162.336 euro. De eind zege van de Ier was goed voor 243.507 euro. LISSABON/PRAAG - Schermsters In- dra Angad-Gaur en Sonja Tol zijn de Olympische Spelen in Peking misgelopen. Op de Europese kwali ficatietoernooien in Lissabon (flo ret) en Praag (degen) lukte het de Nederlandse vrouwen niet aan het vereiste resultaat te voldoen. Angad-Gaur (34) eindigde zater dag in Lissabon als derde waar ze de finale had moeten bereiken. Tol bleef in Praag in de achtste finales steken, terwijl de 35-jarige Haagse bij de beste drie behoorde te eindi gen. AMSTERDAM - De Nederlandse rug- byploeg heeft zaterdag in de Euro pean Nations Cup de zevende ne derlaag op rij geleden. Oranje ver loor voor eigen publiek van Duits land (17-27) en degradeert daar door uit de klasse 2A. De Nederlanders besluiten op 3 mei de twee jaar lopende competi tie met een duel met België. Oran je acteert volgend seizoen ook bij een zege op de Belgen een niveau lager. De degradatie is een teleur stelling voor de Nederlands rugby bond die dit jaar 75 jaar bestaat. CANBERRA - De Australische zwem sters Libby Trickett-Lenton en Lei sel Jones hebben zaterdag bij de Grand Prix in Canberra een we reldrecord op de kortebaan verbe terd. Trickett dook op de 100 me ter vlinderslag met een tijd van 55,74 onder het oude record dat haar landgenote Felicity Galvez eerder deze maand tijdens het WK in Manchester op 55,89 bracht. Op de 100 meter schoolslag bleef Jones met 1.03,72 onder de oude toptijd, die ze sinds 2006 met 1.03,86 al op haar naam had staan. maas rc/ftme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66