Sport Korfballers van Fortis moeten vrezen voor degradatie uit overgangsklasse Tennissers De Schelde verliezen een punt tegen Zierikzee Engelse nieuwelingen domineren Robin Chaigneau legt al op jonge leeftijd iedereen zijn wil op Ploeg gelooft niet meer in de titel in de hoofdklasse. Souburgse formatie gaat in Leiden onderuit bij Sporting Trigon. Daniel Mclay wint wedstrijd om de Wim Hendriks Trofee. Jonge wielrenner (19) sprint naar zege in de Wim Hendriks Trofee. w PZC Maandag 28 april 2008 3 5 Michel Kokelaar (rechts), hier met Bryan Dijkstra, denkt dat de titel voor De Schelde niet meer aan de orde is. foto Ruben Oreel door Arnoud Stok zierikzee - De Schelde heeft een verwachte ruime overwinning ge boekt tegen Zierikzee. De ploeg, uitkomend in de hoofdklasse van de districtscompetitie, was met 5-1 een maatje te groot voor de Schouwse ploeg. Toch waren de Vlissingers niet vol komen tevreden. „Het is jammer dat we hier een punt verspelen, ze ker omdat onze concurrent Drive wel alle punten pakte. De kans was al niet groot meer op het kam pioenschap, maar zeker nu niet. Bovendien verwacht ik niet dat Drive verder nog punten ver speelt", zei speler Michel Kokelaar. Het ene verliespunt werd geleden in de eerste dubbelpartij tussen de duo's Ruben Hendriks/Jurjen Mooijbroek en Jacco de Looff/Pieter Boot. Hendriks en Mooijbroek verloren de eerste set, maar knokten in de tweede set te rug: 6-4 4-6. De daaropvolgende beslissende set ging echter opval lend overtuigend naar de gasthe ren: 6-2. Dat het bij dat ene verlies punt bleef was te danken aan Dmi tri Kaijser en Kokelaar, die de laat ste dubbelpartij wel wonnen. Na een spannende eerste set moesten Rene Schimmelpennink en Peter Godrie uiteindelijk in de tweede set ruim buigen: 7-5 6-2. Het was een logisch vervolg op de enkelpartijen, die alle in twee sets in het voordeel van De Schelde uit vielen. Kaijser won zijn single par tij tegen Ewald Volmer eenvoudig met 6-3 6-1. Kokelaar gaf in zijn en kelspel tegen Boot bijna de tweede set uit handen, maar rekende uit eindelijk relatief eenvoudig af met zijn tegenstander: 6-1 7-5. Mooij broek deed het precies andersom in zijn partij tegen Rene Schim melpennink. Na een moeizame eerste set, werd er in de tweede set gemakkelijk gewonnen: 7-6 6-2. Hendrikse had in zijn partij tegen Godrie het minste moeite: 6-1 6-4. De tennissers van De Schelde hebben geen hoop meer op de ti tel. De ploeg wint wel van Zierik zee, maar haalt niet de maximale score. door JaapJan Ritsema GOES - De Zeeuwse korfballers pakten bij hervatting van de veld- competitie veelal buiten de provin cie de punten. Dat gold niet voor overgangsklasser Fortis. Tegen me de-degradatiekandidaat Sporting Trigon werd er verloren: 13-10. Hierdoor staan de Souburgers nu onderaan. Sporting Trigon-Fortis 13-10: Te gen de concurrent om degradatie was het erop of eronder voor For tis. De gehavende Souburgse ploeg moest het initiatief aan de Leidse tegenstander laten. Na rust (6-4) rook coach Aarnout Crucq bij 8-8 kansen op een goed resultaat, maar na afloop begreep hij waar om een vinniger Sporting Trigon alsnog de winst naar zich toetrok. „Ons manco is dat we te veel kan sen missen. Dat doet het vertrou wen geen goed." Die kennis doet Crucq beseffen dat Fortis een lood zware klus wacht om degradatie te ontlopen. Scores Fortis: Niels Bebelaar 3, Mark Trimpe 2, Elze Blankenburgh, Chalana Ja- nisse, Jessica de Boer en Jacob van Mou- rik allen 1. door Wim de Vos koewacht - Twee Engelse lefgozer- tjes bepaalden zaterdagmiddag het wedstrijdbeeld van de ouverture van de Wim Hendriks Trofee, de tweede uitgave voor de nieuwelin gen. Daniel Mclay en Samuel Harrison slaagden er in het totale deelne mersveld naar hun hand te zetten. Mclay won, Harrison werd twee de. Brabander Jeroen Meijers reed Tempo-All Ready 17-8: Koploper Tempo gaf de Zierikzeese ploeg van coach Sjaak Joziasse vanaf het eerste fluitsignaal geen kans. „De schade beperken", luidde op voor hand het credo. Werd het eerder in Zierikzee 3-18, nu zag Joziasse in de 17-8 nederlaag een lichtpunt je. „We hebben naar vermogen ge speeld, hebben kansen gecreëerd en kunnen met opgeheven hoofd terugkijken." De coach realiseert zich dat de wedstrijden tegen De Vinken en Fortissimo cruciaal zul len zijn. Scores All Ready: Jan Willem van Nieu- Fortis-coach Aarnout Crucq: 'Ons manco is dat we te veel kansen missen' wenhuijze en Anouk Tiggelhoven 2, Remy Quist, Henk de Graaf, Desiree Vos- hart en Marcel Joziasse allen 1 DSO-TOP 5-18: De conclusie van coach Edwin Coppoolse was een voor de hand liggende: „DSO is een maatje te klein voor deze klas se." Ook in Klundert walsten de Arnemuidenaars over de hekken sluiter heen. Illustratief was het ene schamele tegendoelpunt dat TOP in de twee de helft moest incasseren. Bij een in de slotkilometer bij een achter volgende groep weg en finishte als derde. Soms hectisch (er gingen zaterdag middag in het Belgische Sint-Gil les-Waas 160 renners van start), maar vooral spectaculair. Dat was het verloop van deze wedstrijd die dus gedomineerd werd door twee jeugdige Engelse coureurs. Een aan tal getalenteerde jonge renners zijn bijeen gebracht in het British Cycle Talent Team. Met twee ploe gen van elk drie renners waren ze naar het Europese vasteland geko men om de Wim Hendriks Trofee te rijden en dat lukte dus vrij aar ruststand van 4-11 permitteerde TOP zich een freewheelend twee de deel. Scores TOP: Jeanine Marijs 7, Petra de Ridder 5, Ad Bezemer en Jordi Meulmees- ter 2, Peter van Belzen en Corné Bezemer 1. Ondo-Seolto 10-5: Het prachtige korfbalweer ten spijt waren de doelpunten schaars voor de rust (2-1). Geen van beide ploegen kreeg de boel soepel aan de praat. Met slechts af en toe een scorings- situatie werd het een moeizame wedstrijd. Wissels aan Ondo-kant brachten de beleving terug en maakten het verschil in scores. Scores Ondo: Wim Allaart 4, Martijn Wal raven 3, Joris Hoogwerf, Hagar Hoogwerf en Robbie Mesu 1. Scores Seolto: Maurice Brul, Remy Schuuring 2 en Dennis Goedegebuure 1 Oranje Zwart-Stormvogels 11-5: Stormvogels had een slechte dag in Westmaas. Legio opgelegde kan sen werden gemist waardoor de ploeg uit Westkapelle tegen zich zelf en de scheidsrechter opbokste. Door het ontbreken van de bezie ling in het eerste deel van de veld- competitie is voor Stormvogels een topklassering ver weg. Scores Stormvogels: Linda de Witte 2, Arjen Schoe, Frank Peene, en Kristian Ga- briëlse 1 dig. Vanaf de eerste schermutselin gen waren de Engelsen van de par tij en toen nog voor de helft van de koers reden ze met zijn tweeën vooraan. Harrison en Mclay voerden daarna een show op waarin Mclay zich duidelijk de sterkste toonde. Hij won het keienklassement over de kasseien die in de omloop waren opgenomen en ook in de spurt om de bloemen gaf hij zijn landge noot geen enkele kans. Van de Zeeuwse deelnemers haalde alleen Joan Eversdijk uit Kapelle de eind streep met een achterstand van 8.34 op de winnaar. Het peloton is in achtervolging op de eenzame koploper René Hooghiem- ster op de kasseien van de Waterstraat. foto Wim Kooyman door Wim de Vos KOEWACHT - Robin Chaigneau weet wat hij wil. De jonge coureur uit het Zuid-Hollandse Meerkerk (negentien jaar pas) heeft zijn toe komst in de wielersport al min of meer uitgestippeld. Elk jaar wil Chaigneau een stapje klimmen op de ladder. Gisteren reed Chaigneau een op vallend sterke Wim Hendriks Tro fee en slaagde hij er in om routi niers als Marc van Grinsven en Peter van Agtmaal zijn wil op te leggen. Chaigneau won op overtui gende wijze. De Meerkerker is on getwijfeld een groot talent als wiel renner. Bij de jongerencategorieën behaalde hij al goede resultaten. In 2004 werd hij bijvoorbeeld natio naal kampioen bij de nieuwelin gen en twee jaar later won Chaig neau het kampioenstricot bij de ju nioren. De Zuid-Hollander stapte vervolgens met een tas vol bagage over naar de beloften. „Ik wil het allemaal niet te snel doen. In mijn eigen tempo, dat lijkt me het bes te. Ik wil niet meteen ingaan op de eerste aanbieding die ik krijg. Af wachten, naast elkaar leggen, over leggen en dan pas beslissen", ver telde Chaigneau nadat hij was ge huldigd als winnaar van de Wim Hendriks Trofee. Vorig jaar maakte hij de overstap van de junioren naar de beloften. Toen al kreeg hij een paar aanbie dingen, maar Chaigneau koos er bewust voor nog een jaartje in het shirt van zijn wielervereniging Jan van Arckel te rijden. Dit jaar is hij ingegaan op een aan bieding van het team Asito Cy cling Team, voorheen Löwik. Zijn verdere ontwikkeling is dit sei zoen enigszins gestagneerd door een valpartij tijdens de Ronde van Vlaanderen voor beloften in de be kende Paddestraat. „Daardoor heb ik enkele weken niet kunnen trai nen en dus ook niet kunnen rij den. Vanaf vorige week ben ik weer volop in training en dus di rect met succes. Zaterdag een goe de wedstrijd (om de Arno Wal- laard Trofee) en vandaag hier in Koewacht. Vorig jaar heb ik hier ook gereden met een minder resul taat maar nu was het super." Chaigneau was gisteren bij alles wat er voorin gebeurde betrokken. En dat moest ook wel, want het immens grote peloton zette met een het grote mes erop. Dat resul teerde al snel in het afstappen van een groot aantal renners. Om bij te kunnen blijven moest er erg attent worden gekoerst. Dat had ook Marc van Grinsven erva ren. De winnaar van de Omloop van de Braakman had het soms las tig gehad, maar kon op basis van zijn routine bij blijven. „Het lag nooit stil en er werd vrijwel con stant op het kantje gereden. Erg lastig dus", zei Van Grinsven. Zes renners begonnen uiteindelijk aan de finale: Chaigneau, Van Grinsven en verder onder anderen de sterke Tjarco Cuppens en Jeroen Boelen. Alleen de Braban der Peter van Agtmaal kon de over steek vanuit het peloton nog ma ken. In de spurt won Chaigneau, voor Van Grinsven en de Duitser Robert Sydlik. Twee Zeeuwen haalden de finish. Niek Rentmeester en Jacob Wijns tra eindigden namens ZRTC Theo Middelkamp in het peloton, met een achterstand van 55 seconden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63