Sport Alexander Bom geeft MZVC de juiste impulsen Zeelandia Middelburg viert feest De Meeuwen haalt opgelucht adem Lijfsbehoud voor Zeeland Sport Walcherse equipe blijft na gelijkspel in de derde klasse. Dick Jol arbiter bij Zeeuws elftal-Sparta Houtepen degradeert met Halsteren Rode lantaarn voor SSV'65 na verlies Nieuwland kent weinig problemen met Borssele: 3-1. Vlissingse formatie mist nacompetitie op één doelpunt. Derdeklasser pakt via zege op Walcheren de derde-periodetitel. GPC sluit seizoen in stijl af: 2-0 w PZC Maandag 28 april 2008 J 33 door Ron de Waal zoutelande - Op de slotdag van de reguliere competitie slaagde De Meeuwen er toch nog in om zich te handhaven in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. In een weinig enerverende wedstrijd hield de ploeg van de scheidende trainer Wim Davidse Veere op t-i, waardoor de tiende plaats op doel saldo ten deel viel aan WHS. De excuses van Wim Davidse wa ren welgemeend en werden dan ook aanvaard door Carlos de Jon ge. Davidse verontschuldigde zich voor het 'laffe spelletje' dat zijn ploeg had gespeeld. „Als ik in de si tuatie van De Meeuwen had geze ten, had ik waarschijnlijk hetzelf de gedaan", zei De Jonge. Voor aanvang van de ontmoeting had Davidse al aangekondigd dat zijn ploeg heel gegroepeerd zou gaan spelen. „Er zat weinig anders op dan het speelveld zo klein mo gelijk te houden. Vanuit een be houdend concept wilden we via een counter toeslaan." Bijna kon deze tactiek van De Meeuwen al snel overboord ge gooid worden. Al in de vierde mi De Meeuwen mag zich ook vol- gend voetbalseizoen zater dag-derdeklasser noemen. De ploeg dwingt in de laatste wed strijd een gelijkspel af. nuut had Wouter Keymel een dot van een kans, maar de kopbal van de Veere-spits miste alle richting. Enkele minuten later werd zowaar het door De Meeuwen zo gewens te scenario werkelijkheid. Eén van de weinige fatsoenlijke aanvallen van de thuisploeg resulteerde via Arnold Krijger in een zee van ruimte voor Ewout Maas. Met een geplaatste schuiver in de verre hoek werd keeper Carlo Kerkhove verslagen: t-o. Veere nam daarna het heft in han den, maar slaagde er niet in om een goede kans te creëeren. De thuisploeg bleef zonder al te veel problemen overeind, maar kwam zelf ook nauwelijks meer aan aan vallen toe. De Meeuwen speelde naar de mogelijkheden. Trainer Carlos de Jonge probeerde met een drievoudige wissel het tij nog te keren bij Veere. Deze ingreep lukte gedeeltelijk. Via invaller Mat- thijs van Gilst kwamen de bezoe kers nog verdiend langszij (1-1), waardoor De Meeuwen toch nog een angstige slotfase tegemoet- ging. Echte doelkansen vielen er echter ook in de slotfase niet meer te noteren. Toen duidelijk werd dat WHS op een gelijkspel was blijven steken, en handhaving een feit was, was de opluchting groot in Zoutelan de. „Dit was het hoogst haalbare met deze ploeg", zei Davidse. De Meeuwen-Veere 1-1 (1-0). 8. Ewout Maas 1-0, 78. Matthijs van Cilst 1-1. Scheidsrechter: T. van Baardwijk (Sprang Capelle). Aantal toeschouwers: 150. zierikzee - Dick Jol leidt de wed strijd tussen het Zeeuws elftal en Sparta. De ontmoeting wordt don derdag 15 mei op het terrein van Mevo in Zierikzee gespeeld. De aanvang is 19.00 uur. De opbrengst van de wedstrijd gaat naar de stichting Ride for the Roses, die zich inzet voor de kan kerbestrijding. Op 31 augustus orga niseert de stichting een wielere- venement vanuit Goes. oost-souburg - Trainer Cees Houtepen heeft Halsteren niet kunnen behoeden voor degradatie uit de tweede klasse van het zon dagvoetbal. Op de laatste speeldag werd wel van IFC gewonnen (3-0), maar om dat ook HW'24 zegevierde (2-1 bij EBOH), zette dat geen zoden aan de dijk. Cees Houtepen begon no vember vorig jaar aan het karwei bij Halsteren. dalem - Bij eersteklasser SSV'65 hoopte men om de laatste plaats nog over te dragen aan GJS maar de Goesenaren slaagden niet in die opzet. De rechtstreekse confronta tie met de ploeg uit Dalem werd met 6-2 verloren. gjs-ssv'65 6-2 (3-1). 8. Ruud Bos 1-0, 12. Ruud Bos 2-0, 23. Christiaan Boon 2-1, 29. Ruud Bos 3-1, 58. Louis Damen 4-1, 73. Jan Baaijens 4-2, 77. Hasib Aman- zada 5-2, 89. Ruud Bos 6-2. door Marco Puik goes - Voor 's-Heer Arendskerke waren de druiven dit weekend zuur. De ploeg van trainer Paulus Poortvliet speelde in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal verdienstelijk gelijk tegen kam pioen DFS (2-2), maar dat resul taat bleek niet genoeg voor nacom- petitievoetbal. In Wemeldinge stonden de gezich ten een stuk vrolijker. Die ploeg greep het laatste nacompetitietick- et door op eigen veld met 1-0 te winnen van De Noormannen. Wemeldinge-De Noormannen 1-0: In een gelijkopgaand duel kwa men de beste kansen op naam van Noormannen, maar de ploeg uit Westkapelle sprong er slordig mee om. De beslissing viel twintig mi nuten voor tijd. Op aangeven van Pieter Bolle kopte Wilco Zuijddijk de thuisclub op voorsprong. MZVC-Mevo 6-2: De middag be gon nog hoopvol voor Mevo, toen Gerbrand Verton na een kwartier voor 0-1 zorgde. Sander de Vries bracht beide ploegen in even wicht. Het keerpunt kwam toen Alexan der Bom de thuisclub na een uur op voorsprong bracht. Via een cu rieuze treffer (Sander de Vries ver anderde een vrije trap van Alexan der Bom met zijn billen van rich ting) werd het 3-1. Nadat Sander de Vries ook voor 4-1 had gezorgd kon August de Jonge iets terug doen voor Mevo. Door treffers van Richard Barendse en Wouter de Vries (vrije trap) liep MZVC uit naar 6-2. Nieuwland-Borssele 3-1: Nieuw land kende op eigen veld weinig problemen met Borssele. Richard Jacobs tekende voor een 1-0-rust- stand. Ook in de tweede helft was Nieuw land de bovenliggende ploeg. Ri chard Jacobs zorgde eerst voor 2-0 en met zijn derde treffer van de middag bracht hij de stand op 3-0. Daniel Beijerlein kon nog iets te rugdoen voor Borssele: 3-1. Een duel om de bal bij Meeuwen-Veere (gestreept shirt), foto Ruben Oreel door Jos van Belzen vlissingen - Dankzij een 2-0-zege bij NSV heeft Zeeland Sport zich verzekerd van lijfsbehoud in de vierde klasse B van het zondag voetbal. De Vlissingers kwamen daarnaast slechts één doelpunt tekort om zich winnaar te mogen noemen in de strijd om de derde periode. Jong Ambon won met 3-0 van HSC'28, maar zag SC Gastel het kampioenschap pakken. Domburg-Val Aan 7-0: Na de snelle openingstreffer van Wilco van Eijzeren (1-0) bracht Sander Willemse met twee treffers kort voor rust de stand op 3-0. Tegen slag was er voor Gijs Maljaars die halverwege de eerste helft zijn sleu telbeen brak. In de tweede helft liep Domburg verder uit naar 7-0 via treffers van Frank de Jong, Ro bin van de Velde, Wilco van Eijze ren en Rick van den Driest. Ko Uit- terhoeve speelde zijn 250e wed strijd voor de thuisploeg. NSV-Zeeland Sport 0-2: Kort voor rust werd het 0-1, toen Joren Lammers de laatste man en doel man van NSV uitspeelde. Tien mi nuten na het begin van de tweede helft bouwde Martijn Fincke de voorsprong van Zeeland Sport ver der uit tot 0-2. Beide ploegen kre gen hierna enkele kansen, NSV raakte nog een keer de lat, maar het bleef uiteindelijk bij 0-2. Jong Ambon-HSC'28 3-0: In een eerste helft met veel strijd kwam een goed voetballend Jong Ambon niet tot scoren, onder meer omdat een inzet van Josimar Pattinama van de lijn werd getrapt. Een kwar tier na rust brak Eldridge Pentury de ban door de 1-0 aan te tekenen. Enkele minuten na zijn treffer werd de doelpuntenmaker gewis seld voor de weer herstelde Levi Waisapy. Deze gaf zijn rentree extra glans door in het laatste kwartier tweemaal te scoren: 3-0. door Jos van Belzen vlissingen - Zeelandia Middel burg pakte in de derde klasse A van het zondagvoetbal via een 3-2-zege bij Walcheren de der de-periodetitel. Clinge kwam tegen BSC tot een doelpuntloos gelijkspel, waardoor een beslissingswedstrijd tegen Me- to (1-1 bij Goes) moet uitmaken wie rechtstreeks degradeert en wie nog een herkansing op lijfsbe houd krijgt. Clinge-BSC 0-0: De eerste twintig minuten waren in het voordeel van de bezoekers, maar hierna kwam de wedstrijd meer in even wicht. De gevaarlijke momenten voor beide doelen waren echter minimaal, zodat de 0-0 een goed beeld van deze wedstrijd geeft. MOC'17-Zierikzee 4-5: De thuisclub, die nog een kansje had op het winnen van de derde-perio- detitel, begon goed met de ope ningstreffer van Menno Been: t-o. Na goed een half uur spelen had Zierikzee deze achterstand achter omgebouwd tot 1-4 via Mathijs Ha- ge, Benjamin Verwest, Ingmar Quist en Rutger Kooman. Kort voor rust maakte Carlo van Loen- PN Zeelandia Middelburg gaat de na- competitie in. De ploeg wint op de laatste speeldag van Walche ren en verovert hierdoor de der de-periodetitel. hout er 2-4 van. Na de pauze kwam MOC'17 langszij via twee treffers van Erik van de Watering (4-4), waarna Wesley Quist kort voor tijd Zierikzee de overwin ning bezorgde: 4-5. Walcheren-Zeelandia Middel burg 2-3: Nadat eerst Alper K01; met een van richting veranderd schot de score had geopend (0-1) liepen de bezoekers tien minuten voor rust verder uit naar 0-2 door Jerfey Booy. Walcheren begon sterk aan de tweede helft en had, nadat eerst Hein Versteeg voor 1-2 had gezorgd, pech toen een pegel van Paul Bunnik tegen de lat ein digde. Nu werd het enkele minu ten later 1-3 door Freerk Koelma, waarna Mourad Bobouh kort voor tijd de eindstand op 2-3 bepaalde. Zeelandia Middelburg verzekerde zich van de nacompetitie. Vlissingen-Steen 2-1: Bij de thuis ploeg zat trainer Ruud Pennings voor de tweehonderdste keer op de bank. Al snel zag de jubilaris hoe Danny ter Steege de score opende: 1-0. Steen kwam echter goed terug en kwam nog voor rust op gelijke hoogte via Eddy van den Bosch: 1-1. Met inmiddels twee verdienstelijk spelende A-ju- nioren, Daniël van 't Westende en Regilio Vanderpitte, in de ploeg domineerde Vlissingen de wed strijd in de tweede helft. Een kwar tier voor tijd werd Mark Minder- houd matchwinnaar voor zijn ploeg: 2-1. Goes-Meto 1-1. Padden van de Water 1-0, Pascal Broos 1-1. vlissingen - De voetballers van j eersteklasser GPC Vlissingen slo- j ten het seizoen af met een keurige 2-0-zege op Schelluinen. Trainer Edwin Kriens: „We moes ten nog één keer de accu opladen en voor de winst gaan. Het was on ze doelstelling om Schelluinen ach ter ons te houden en dat is ge lukt." Na 25 minuten opende de j thuisclub de score via Wessel Le- ijer. Ongeveer twintig minuten voor tijd zorgde Ronald Kloppen- burg alsnog voor 2-0. Bij die stand bleef het, ook al omdat Ronie Ura- nie nog een goede kans liet liggen. Het debuutseizoen in de eerste klasse sloot GPC daarmee af op de zesde plaats. „De groep verdient veel lof voor deze prestatie", vond trainer Edwin Kriens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61