Sport Dauwendaele loopt rood aan Rillandia pakt een periodetitel Arnemuiden toch in de nacompetitie Lief cadeautje voor mama? WHS wacht een beslissingswedstrijd tegen Alliance. Ploeg grijpt na verlies bij Heinkenszand naast een periodetitel. Walcherse formatie profiteert optimaal van nederlaag Nieuwdorp. 32 Maandag 28 april 2008 PZC VV door Klaas Verspoor GOES - De slotdag in de derde klas se A van het zaterdagvoetbal lever de een verrassende ontknoping op. Heinkenszand en De Meeu wen speelden zich veilig tegen Dauwendaele en Veere. WHS eindigde door een 3-3-gelijk- spel bij Krabbendijke op de tiende plaats, waardoor een beslissings duel om lijfsbehoud tegen Alliance volgt. Rillandia won met 4-1 van Noad'67 en nam de periodetitel over van kampioen Duiveland, dat door een 6-o-thuiszege op Apol- lo'ö9 de titel voor zich opeiste. VCK-Colijnsplaatse Boys 2-1 (2-0). Beide ploegen hadden niets meer om voor te strijden en dat was terug te zien in het veld. Al in de derde minuut zorgde Erik Goudt voor de 1-0 en in de 22e mi nuut bediende Goudt Merijn Dek die de assist vervolgens vol op zijn schoen nam en voor 2-0 zorgde. VCK leek met het oog op de na- competitie niet voluit te gaan en dertien minuten voor tijd bepaal de Yoeri Visser uit corner de eind stand op 2-1. Krabbendijke-WHS 3-3 (1-2). Martin Bal 1-0, Leon de Witte 1-1, Patrick van Schetsen 1-2, Ronald Zuidweg 2-2, Pieter Zandee 3-2, Tim Fase 3-3. Rillandia - Noad'67 4-2 (1-1). Corné de Frel 0-1, Menno van Tilburg 1-1, Arjan Koopmans 2-1, Esmir Kustura 3-1, Corné de Frel 3-2, Mare Dirksen 4-2. Duiveland - Apollo'69 6-0 (3-0). Dennie Ie Comte 1 -0, Barry Steenpoorte 2-0, Wil- mar van der Sande 3-0, Dennie Ie Comte 4-0, Barry Steenpoorte 5-0, Dennie Ie Comte 6-0. Tholense Boys plaatste zich als ver vangend periodekampioen van kampioen Seolto voor de nacom- petitie. Klundert, dat eveneens gaat strijden om een ticket voor de tweede klasse, kwam voor rust via Poger Mukoko aan de leiding. In de tweede helft: herstelde de thuisploeg de schade. Uit een voor zet van Ronnie de Graaf zorgde Jo- han Uijl voor de gelijkmaker. Tholense Boys-Klundert 1-1 (0-1). Po ger Mukoko 0-1, Johan Uijl 1-1. door Marco Verdoorn HEINKENSZAND - Het doelpuntrijke duel tussen Heinkenszand en FC Dauwendaele kende zaterdag na een aantrekkelijke eerste helft een uiterst tumultueus tweede bedrijf. Nadat de thuisploeg een 2-0-ach- terstand omboog in een 3-2-voor- sprong, sloegen bij de bezoekers uit Middelburg de stoppen door. Dave Patipeiluhu (kopstoot) en Jor dy Sinay (bal weggooien) werden door scheidsrechter Van der Lin den met een rode kaart vroegtijdig naar de kleedkamer verbannen. Trainer Gérard de Nooijer was na afloop teleurgesteld in zijn ploeg, sprak zijn manschappen toe en vertrok toen naar huis. „Ze moeten zich doodschamen", stelde Willem de Keuning, de assis tent-trainer van Dauwendaele. „Ook al loopt het niet zoals je wilt, je moet je gedragen. Vorige week kregen we ook al een rode kaart en op deze manier zet je niet alleen het team, maar de hele vere niging voor schut." Er was beide elftallen zaterdag veel aan gelegen met de drie punten huiswaarts te keren. Heinkens zand speelt in de onderste regio nen van de derde klasse en moest winnen om de nacompetitie te ontlopen. Dauwendaele speelde om de winst in de derde periode en had de nacompetitie kunnen gebrui ken als achterdeur naar de tweede klasse. De thuisploeg ging er uit eindelijk met de volle buit van door en de Middelburgers zagen de derde periode aan hun neus voorbijgaan. „We zijn nu vrij van zorgen", doelde Heinkenszand-trai- ner Henk Willemse na afloop op het lijfsbehoud. De oefenmeester moest in de eer ste helft lijdzaam toezien hoe zijn formatie door twee doelpunten van Gert-Jan van Leiden tegen een vroege 2-0-achterstand aankeek. Maar de thuisploeg toonde veer kracht en kwam nog voor rust door doelpunten van Gerben Men- heere en Armando Langebeke op gelijke hoogte. Na de rust hield Heinkenszand gelijke tred en schoot Guido Wiskerke van dicht bij de 3-2-voorsprong op het score bord. Tot de zeventigste minuut werd het publiek dan ook op een vermakelijke pot voetbal getrak teerd, maar met het uit handen ge ven van de voorsprong bleken de bezoekers maar moeilijk om te kunnen gaan. FC Dauwendaele beëindigt de wedstrijd tegen Heinkenszand met negen man. Jordy Sinay en Dave Patipeiluhu krijgen de rode kaart. De tot dan toe verdienstelijk spe lende Dave Patipeiluhu ging over de schreef door in een opstootje aan Marijn van Liere een kopstoot uit te delen en ook Jordy Sinay mocht na het gooien van de bal met rood vertrekken. „Die twee hadden al een tijdje onenigheid, doelde Willemse op het opstootje tussen Patipeiluhu en Van Liere. In de slotfase wisten Jeroen Ver donk en invaller Martijn Simonse namens Heinkenszand tegen ne gen Middelburgers de score verder uit te bouwen. Heinkenszand-FC Dauwendaele 5-2 (2-2). 12. Gert-Jan van Leiden 0-1, 30. Gert-Jan van Leiden 0-2, 36. Gerben Men- heere 1-2, 38. Armando Langebeke 2-2, 65. Guido Wiskerke 3-2, 86. Jeroen Ver donk 4-2, 90. Martijn Simonse 5-2. Scheidsrechter: P. van der Linden (Ridder kerk). Rode kaart: Dave Patipeiluhu en Jor dy Sinay (Dauwendaele). Gele kaart: Ar mando Langebeke en Marijn van Liere (Heinkenszand). door Marco Puik GOES - De laatste speelronde in de tweede klasse E van het zaterdag voetbal stond in het teken van de derde-periodetitel. Nieuwdorp had de beste papieren, maar de ploeg verloor met 6-0 van Terneu- zense Boys. Arnemuiden maakte geen fout in de wedstrijd tegen Oostkapelle (0-2) en verzekerde zich van de nacompetitie. Oostkapelle-Arnemuiden 0-2: Ar nemuiden profiteerde optimaal van de nederlaag van Nieuwdorp en legde dankzij een 0-2-zege op Oostkapelle beslag op de derde-pe riodetitel. Na een kwartier opende de ploeg van trainer Henk Ottens de score. Nadat Ronald Louwerse in zijn laatste officiële wedstrijd voor Oostkapelle (hij stopt vanwe ge fysiek ongemak) Marinus Baas in het zestienmetergebied naar de grond werkte, zorgde Baas zelf van af de stip voor 0-1. In de 35e mi nuut liep Arnemuiden uit naar 0-2. Nadat een poging van Baas geen treffer opleverde, ging de bal uiteindelijk via Thijs Roovers in het doel. In de tweede helft was Rick Pattenier dicht bij een treffer. Serooskerke-Zwaluwe 4-0: Nic ky Holmes zorgde voor 1-0 en via Arnemuiden gaat alsnog de na- competitie in. De Walcherse ploeg wint zelf van Oostkapelle en ziet concurrent Nieuwdorp verliezen. Alex de Visser liep de thuisclub uit naar 2-0. Kort na rust werd het duel beslist toen Jeroen Geerse er 3-0 van maakte. In de slotminuut bepaalde André Brouwer de eind stand op 4-0. Zaamslag-Dinteloord 6-0 (2-0). Ugur Ka- hveci 1 -0, Peter Dieleman 2-0, Peter Die- leman 3-0. Peter Dieleman 4-0, Ugur Kah- veci 5-0, Tom van Hoeve 6-0. WC'68-Kapelle 3-1 (0-1). Edwin van Damme 0-1, Bart Smit 1-1, Bart Smit 2-1, Patrick Franken 3-1. Terneuzense Boys-Nieuwdorp 6-0 (3-0). Ali Eryürük 1-0, Marco Faassen 2-0, Ruud Hoogesteger 3-0, Ruud Hooge- steger 4-0, Evert-Jan Opdorp 5-0, Ruud Hoogesteger 6-0. Bruse Boys-AZW 3-2: Jan-Peter Dekker 1-0, Kana da Rosa Bernardo 1-1, Mats Willemse 2-1. Gerard Vogel 3-1,Jarmo Gilling 3-2. Scheidsrechter Van der Linden toont Dauwendaele-aanvoerder Jordy Sinay de rode kaart in de wedstrijd tegen Heinkenszand. foto Mario Lawaiata 1 ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60