Sport Kloetinge neemt de tijd Alleen Grozdanic treft doel y krnmt tmb Zeeland ©©Sc naar da leêuwsd |||ters|K>vt«lagen? Bevelandse club gaat na degradatie aan een nieuwe ploeg bouwen. Alan Grozdanic blijft bij Hoek Tennisser Rafael Nadal blijft alleenheerser in Monte Carlo Missers breken Hoek op: 5-2-verlies tegen Kozakken Boys. PZC Maandag 28 april 2008 31 door Jan Dagevos KLOETINGE - Het hoofd lag al we ken op het hakblok. Kloetinge wist dat het voor een verloren zaak in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal streed, maar wilde zich niet zomaar gewonnen geven. Zaterdag viel echter de vlag. De de gradatie van Kloetinge werd een feit. De Bevelandse ploeg speelde zater dag nog wel een verdienstelijke thuiswedstrijd tegen Bennekom (t-i), maar omdat degradatiecon current Nunspeet later op de dag met 4-1 won bij Dovo werd het af scheid van het hoogste niveau defi nitief Het is uithuilen en opnieuw begin nen. Kloetinge legt zich hierbij geen druk op. Het plan is binnen twee a drie jaar terug te keren op het hoogste niveau. De Bevelandse club wil bouwen aan een nieuw team, dat zich in de toekomst weer een plek verwerft in het wal halla van het zaterdagvoetbal. „Zoals het er nu naar uitziet, krij gen we een heel jonge groep", zei Hiensch zaterdagmiddag. „En de jonge spelers moeten de kans krij gen zich te ontwikkelen. Eigenlijk is het voor die jonge gasten nog niet zo verkeerd om in de eerste klasse te beginnen." Hoe de selectie er voor komend seizoen uit gaat zien, is nog niet ge heel duidelijk. )aco van der Schee, Joffrey Geldof Arjan van der Smis sen, Jaap en Daan Esser en Etien ne Mallie (zaterdag uitblinker) heb ben aangegeven Kloetinge trouw te blijven. Erwin van der Woerdt en Niels Kole vormen nog een vraagteken, terwijl Corné Schilper- oort, Regilio Pinas (beiden Hoek) en André Siereveld (VC Vlissin- gen) vertrekken. De technische staf van Kloetinge hoopt de ko mende periode enkele talentvolle spelers uit de regio over de streep te trekken, maar dat zal nog niet meevallen. Zo besloten de talen ten Mats Willemse en Thomas Groeneveld niet op de avances van Kloetinge in te gaan en bij Bruse Boys te blijven. „We gaan er alles aan doen om op termijn met een heel goede groep weer in die hoofdklasse te verschijnen", bena drukte trainer Diederik Hiensch. Bij de zoektocht wordt naar techni sche kwaliteiten gekeken, maar ook de mentale weerbaarheid van spelers is een belangrijk selectiecri terium. Juist op dat punt kwam Kloetinge dit seizoen in de hoofd klasse tekort. „De selectie is niet in balans geweest", concludeerde Hiensch na afloop van de wed strijd tegen Bennekom. „We hadden bijvoorbeeld ten op zichte van andere jaren te weinig linksbenige spelers in de selectie. Verder kwamen we fysieke kracht en mentale hardheid te kort. We hadden gehoopt dat allemaal op te kunnen vangen, maar op een gege ven moment begon het cirkeltje de verkeerde kant op te draaien en dat hebben we niet kunnen keren. Dat is natuurlijk ook moeilijk als Twee wedstrijden voor het einde is voor Kloetinge het doek geval len. De Bevelandse ploeg komt volgend seizoen uit in de eerste klasse. je elke week verliest." Zaterdag pakte Kloetinge in de 24e wed strijd nog wel een punt. Het had den er gezien het spel drie moeten zijn, maar na een vroeg openings doelpunt van Regilio Pinas (2e mi nuut) stak een ander gebrek weer de kop op. De Bevelandse forma tie miste net als in eerdere wed strijden te veel kansen. Daarnaast had Kloetinge pech dat arbiter Jan sen een duidelijk strafschopgeval (Pinas) over het hoofd zag. De grensrechter vlagde nog wel, maar het signaal werd door de arbiter ge negeerd. In plaats van 2-0 werd het niet veel later 1-1. Uit een per fect genomen hoekschop kopte Dennis van de Meegdenburg de 1-1 in. Kloetinge domineerde hier na, maar goals bleven uit. Karakteristieken Kloetinge-Bennekom 1-1 (1-1). 2. Regilio Pinas, 13. Den nis van de Meegdenburg 1-1. Scheidsrechter: J. Jansen (Rid derkerk). Aantal toeschouwers: 400. »- Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Arjan van der Smis sen, Joffrey Geldof; Jaap Esser (83. Kyle Doesburg), Corné Schilperoort, Niels Kole, Etien ne Mallie; Regilio Pinas en Mer- vin Niemantsverdriet (72. Ro bin de Pagter). t- Kozakken Boys-Hoek 5-2 (3-2). 9. Alan Grozdanic 0-1, 18. Mare Vink 1-1, 32. Imdad Solmaz 2-1, 38. Marruchen Zimmerman 3-1, 44. Alan Groz danic 3-2, 87. Willem Looijen 4-2, 88. Willem Looijen 5-2. Scheidsrechter: P. Oudijk (Beu- ningen). Gele kaart: Jeroen van de Broeke (Hoek). Aantal toe schouwers: 750. Hoek: Joan van Belzen; Pieter de Munnik, Giovanni Siereveld (80. Bert den Hamer), Björn Langeveld, Maarten van Rose- velt (46. Kenneth Okorley); Thomas Ragut (71. Ramazan Kesikbas), Jeroen van de Broe ke, Gideon Imagbudu, Stijn Ma- hieu; Alan Grozdanic, Ferry Alf- ons. WERKENDAM - Alan Grozdanic komt ook volgend voetbalseizoen uit voor Hoek. De Bosniër kwam tijdens de winterstop de gelederen versterken. Grozdanic speelde eerder in zijn carrière voor Kaiserslautern, FC Antwerp, Deinze en Willebroek. Met de andere tussentijdse aan koop, Stijn Mahieu, heeft Hoek nog geen akkoord bereikt. Vrijdag 2 mei van 10.00 tot 20.00 uur en zaterdag 3 mei van 10.00 tot 16.00 uur Lokatie: Uijterschootweg 22 te Middelburg Tel: 0118 61 36 59 www.zeelandboten.nl MONTE CARLO - Rafael Nadal heeft gisteren voor de vierde keer op rij het Masters-toernooi van Monte Carlo gewonnen. Evenals in 2006 en 2007 versloeg hij de Zwitser Ro ger Federer in de finale. De Span jaard won in twee sets: 7-5 7-5. De Zwitserse nummer één van de wereld vertoonde niet het spel dat van een twaalfvoudig Grand Slam- winnaar mag worden verwacht. In de twee verloren sets maakte Fede rer liefst 44 ongedwongen fouten, tegen twintig van Nadal. De eerste set verloor de Zwitser door op het beslissende punt een slordige back hand af te leveren. Federer begon de tweede set ech ter sterk. Hij brak Nadal tweemaal en nam een snelle 4-0-voorsprong in games. Zijn Spaanse opponent liet zich in het vervolg echter van zijn sterkste kant zien en maakte de achterstand ongedaan. Op het laatste punt sloeg Federer op nieuw een slechte backhand en gaf hij de zege weg. In vijftien ontmoetingen tussen Nadal en Federer won de Span jaard negen keer. Het was de eer ste zege voor de huidige nummer twee van de wereld sinds zijn over winning in het ATP-toernooi van Stuttgart in juli 2007. Nadal heeft sinds de finale van 2006 geen set meer verloren in Monte Carlo. door Frits Bakker WERKENDAM - De morele winnaar, na een wedstrijd die in 8-7 had kunnen eindigen, stond aan de ver keerde kant van de score. De 26-ja- rige Bosniër Alan Grozdanic schoot zaterdag twee keer raak voor Hoek, maar zijn elftal stond er na afloop tegen Kozakken Boys maar bedremmeld bij na de gevoe lige 5-2-nederlaag. Het mooiste voetbal kwam van Hoek, de meeste kansen waren voor Hoek en vooral ook de mees te missers kwamen van een Zeeuwse voet. Want hoe vloeiend de aanvallen vooral na de rust ook waren, de schutters lieten het af weten. Twee keer gebeurde dat op een cruciaal moment met opgeleg de kansen voor Mahieu en Ragut. En één keer mocht Hoek zich be nadeeld voelen, omdat een treffer van Alfons voor vermeend buiten spel werd afgekeurd. Kozakken Boys, met Thijs Bin- nerts (ondanks een dreigende schorsing) en na de rust ook met Niels Dominicus, bleef met kunst en vliegwerk op de been en maak te tegen het einde handig gebruik van het verzuim bij de tegenstan der. Dat resulteerde in een geflat teerde score. „We speelden prach tig voetbal", vond de kleine dribbe laar Grozdanic, „maar er ging veel te veel mis voor de goal. Dat is het manco nog van deze ploeg. Er schuilt veel kwaliteit in, maar we kunnen het vaak niet afmaken. Het mag nooit gebeuren dat je een wedstrijd verliest, waarin je zo veel beter bent." De Bosnische aanvaller, die na een vlucht voor de oorlog in zijn land jarenlang bij zijn grootouders in Duitsland woonde en zeven jaar 'We waren technisch, tactisch, mentaal en op inzet een klasse beter' geleden naar Antwerpen is ver huisd, scoorde zaterdag twee keer met een laag en geplaatst schot. Het was goed voor de 0-1 in de ne gende minuut en net voor rust voor de 3-2. Hoek mocht het zich in die eerste helft aanrekenen dat het verdedigend een slappe indruk maakte. De drie tegengoals waren intikkers van hooguit een meter voor de goal, een gevolg van de fa lende dekking. De omzettingen in de rust (Gio vanni Siereveld naar links, Jeroen van de Broecke centraal als man dekker en Langeveld tussen verde diging en aanval) waren bedoeld om achterin één op één te spelen en een aanvallende impuls aan het elftal te geven. Dat pakte zo goed uit dat Hoek kans op kans kreeg. Alleen al tussen de achttiende en de 26e minuut kwamen Mahieu, Ragut (na een strakke pass van Langeveld en op aangeven van Ma hieu), Alfons, Langeveld en Groz danic vrij voor de goal, maar de af werking faalde óf de formidabel keepende Dennis Netten stond de gelijkmaker in de weg. Kort voor tijd trof Grozdanic nog de lat, in de fase dat Kozakken Boys net daarvoor door treffers van de ingevallen spits Willem Looijen op een veilige 5-2 geko men. Het leek op een meesterzet van Ad van Seeters, die zich als een evenbeeld van André Rieu langs de lijn beweegt, maar het was meer geluk dan wijsheid. „We waren technisch, tactisch, mentaal en op inzet een klasse beter", vond Hoek-trainer Willem Leus huis. Dat was aan de eindscore in elk geval niet af te zien. „Toch ben ik er trots op zoals we hebben ge voetbald. Dat belooft iets moois voor de wedstrijd van volgende week tegen Spakenburg." Uitblinker Etienne Mallie haalt uit voor een schot. De bal gaat rakelings over. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59