Sport Ervaring brengt Vaiverde de Vakwerk Ferrari zorgt in Spanje voor het tweede een-tweetje Jonkies Rabo komen in Luik-Bastenaken-Luik nog iets tekort. Kovalainen in ziekenhuis Renault-coureur Alonso bluft, maar haalt de finish niet. Reuzenstap Tiviakov op EK schaken WB-medailles voor Harmes en Wevers Volleyballer Held beëindigt loopbaan ook Tennissters Rusland en Spanje in finale Fed Cup Hockeysters VS naar Spelen, Antillen derde 30 I Maandag 28 april 2008 PZC Alejandro Vaiverde sprint Davide Rebellin en Frank Schieck (geheel links) eruit in de straten van Luik. foto Yves Logghe/AP door Ad Pertijs ANS - De sprong van Thomas Dek ker naar de zesde plaats was in drukwekkend. „Maar hij kwam te kort toen het er echt om ging", vat te Rabobank-ploegleider Erik Breukink de afloop van de door Alejandro Vaiverde gewonnen Luik-Bastenaken kort en bondig sa men. Het klonk niet eens kritisch. „Hij en Robert Gesink zijn nog jong. Nu komen ze nog iets te kort, maar het is niet veel hè." Ze kwamen tekort ten opzichte van ervaren LBL-specialisten als Alejandro Vaiverde, Frank Schleck en Davide Rebellin. Op het mo ment dat zij op de nieuwe Cóte de la Roche aux Faucons het gevecht om de zege openden, moesten Dekker en Gesink passen. „Na 230 kilometer werden mijn benen zwaar. Ik denk dat ook wel nor maal is na zo'n zware week", ver telde Gesink. Dekker voelde zich al veel eerder niet optimaal. „Ik kreeg problemen met mijn maag. Waarschijnlijk vanwege de over gang naar het warme weer. Ik kon mijn voedsel moeilijk binnen had den, de gal kwam op en mijn buik voelde aan als een klotsende zak. Dat is allemaal niet goed voor de moraal." Beide renners besloten zich dan ook koest te houden vanaf het mo ment dat het wapengekletter voor aan begon. Andy Schleck, het jon gere broertje van Frank, stak de boel in de fik. De slag viel toen Frank, Rebellin, Vaiverde en diens gangmaker Rodriguez zich bij hem voegde. Tien kilometer voor het einde viel Andy aan. Rebellin en Vaiverde gooide het in de achtervolging op een akkoordje. „Rustig samen naar hem toe rijden", aldus Vaiverde. Het betekende het einde van de prominente rol die de jongeren dit Alejandro Vaiverde wint de voor jaarsklassieker Luik-Bastena ken-Luik. De Spanjaard laat we ten dat de Tour de France win nen dit jaar zijn doel is. MONTMELO - Heikki Kovalainen moest één nacht in een Spaans zie kenhuis doorbrengen, nadat hij gis teren tijdens de Formule i-race op het Circuit de Catalunya hard van de baan was gevlogen. De auto van de Scandinaviër werd in de 22e ronde van de GP van Spanje onbestuurbaar wegens een defect aan de velg. Daardoor plofte de linkervoorband en schoot de McLaren met een snelheid van zo'n 230 kilometer per uur recht door een bandenstapel in. Won derbaarlijk genoeg hield Kovalai nen geen zware verwondingen over aan het incident. De Fin werd per brancard afgevoerd, maai wist nog wel ee: duim omhoog te ste ken naar de eschouwers. In een ziekenhuis in Barcelona konden artsen oak bij nader on derzoek geen ernstige kwetsuren vinden. Aangezien de klap zeer zwaar was, moet Kovalainen uit voorzorg wel de nacht in het hos pitaal doorbrengen. voorjaar hebben bespeeld. Het nieuwe cyclisme bracht heel veel belovend talent voren, maar in de finale van de zware slotklassieker moesten ze dus toch passen. „Je hebt ervaring nodig om hier je krachten goed te verdelen", zegt de afgelopen vrijdag 28 jaar gewor den Vaiverde, die 'La Doyenne' al eens won in 2006. Woensdag ging zijn Waalse Pijl de mist in. „Om dat ik in de kou te weinig had gege ten. Daar heb ik van geleerd. De hele dag herhaalde ik mijn hoofd: eten, eten, eten." door Paul Zweverink MONTMELO - Hij had het Spaans pu bliek gekieteld, hij speelde een fraai staaltje blufpoker. Maar bleef met lege handen achter. Fernando Alon so kleurde de Grand Prix op zijn ei gen Circuit de Catalunya op zijn manier. Maar het rood zegevierde op ondubbe 'innige wijze. Een on- verval- een twee voor Ferrari. Ki- i 111 Raikkonen was de beste, team genoot Felipe Massa bleef perfect in zijn spoor. Zaterdag leek het nog feest te wor den voor Alonso en voor Spanje. De tweevoudig wereldkampioen was helemaal het mannetje en gooide er een dijk van een kwalifi catie uit. Het leek zelfs op een pole positie uit te draaien, tot die koele In de eindspurt klopte hij gemak kelijk zijn overgebleven mede vluchters Rebellin en Frank Schleck. „Frank was vandaag de sterkste, maar Davide en ik waren sneller", zei de Spaanse winnaar. De man, die ondanks alle aantij gingen zijn onschuld (in de zaak-Fuentes) blijft uitschreeu wen, wil zich tonen in de Tour de France. Om zijn verbannen landge noot Contador op te volgen als eindwinnaar. „De Tour is mijn gro te doel. Niet de klassiekers. Daar door is de opbouw van mijn sei- Fin nog even langs kwam. Toch Raikkonen op de eerste startrij, nauwelijks een tiende daarachtei die dekselse Alonso. Uitzinnig wa ren ze, de Spanjaarden. Zelf zorgde hij 's avonds al voor het juiste perspectief „Waarschijn lijk waren de anderen zwaarder, hebben zij meer brandstof in de tank. Het zou ook te gek zijn als we ineens helemaal in de top kun nen meerijden. Maar ik wilde stun ten voor mijn eigen fans." De woorden van Alonso bleken in de race waar. Hij moest na zestien ronden als eerste de pitstraat in om zijn lege tank weer bij te vul len. En viel terug naar die plek waar hij nog steeds thuis hoort: de De vierde Grand Prix van het sei- zoen wordt gewonnen door de Fin Kimi Raikkonen. De Spanjaard Fernando Alonso komt er niet aan te pas in zijn vaderland. zoen dit jaar anders. Ik heb heel veel getraind, maar op een gege ven moment wordt de drang om te koersen zo groot, dat dit er uit rolt." Tegen een combinatie van zoveel frisheid, ervaring en door de jaren heen opgebouwde hardheid, wa ren de jonkies van Rabobank kans loos. „Na wat ze met name deze week hebben laten zien, kan je niet zeg gen dat het tegenvalt. Ik kan alleen maar tevreden zijn", zegt Breukink. zevende. En het werd helemaal stil op de tribunes toen tot overmaat van ramp zijn motor plofte. „Dit is heel jammer, maar we kunnen op timistisch naar de toekomst kij ken", waren Alonso's slotwoorden. Dat laatste geldt zeker voor Ferrari. Wat een fraaie, wat een degelijke en wat een uitgekookte race van de roden van teambaas Stefano Dome- nicali. Zelfs de twee situaties met de Safetycar of de crashes: niets bracht Kimi Raikkonen en Felipe Massa uit het evenwicht. En datzelf de gold voor de bolides. Het was een staaltje van ongekende stabili teit en betrouwbaarheid wat Ferra ri deze race bood. De start bleek al beslissend. Raikkonen kwam goed weg en trok teamgenoot Massa mee. Raikkonen won zijn tweede Grand Prix van dit seizoen en verstevigde daarmee de leiding in het gevecht om de titel. PLOVDIV - Sergei Tiviakov is giste ren op het Europees kampioen schap schaken in het Bulgaarse Plo vdiv van de gedeelde vijftiende naar de zesde plaats geklommen. De Nederlander won in ronde ze ven met de witte stukken van de Rus Ivan Popov. De Israëliër Emil Sutovsky gaat aan de leiding. Bij de vrouwen nam de Oekraïen se Katerina Lahno de eerste plaats over van de Litouwse Viktorija Cmylite. Nederlands beste schaak ster Zhaoqin Peng zakte af naar de 42e plaats. MARIBOR - Turnster Suzanne Har mes heeft gisteren bij de wereldbe kerwedstrijden in Maribor het on derdeel vloer gewonnen. Harmes scoorde op haar specialiteit 14,525 punten, beduidend hoger dan de concurrentie. De Zwitserse Yas- min Zimmermann kwam nog het dichtstbij: 13,950. Sanne Wevers won voor het eerst een wereldbekermedaille. Ze pakte zilver op het onderdeel balk. We vers kreeg van de jury 14,425 pun ten voor haar oefening. Lichelle Wong werd zevende met 13,525. AMSTERDAM - In navolging van Guido Görtzen heeft ook Henk Jan Held besloten zijn volleybal loopbaan te beëindigen. De veer tigjarige middenvaller heeft dat za terdag in De Telegraaf bekendge maakt. Hij is nog de laatste actieve basisspeler van de ploeg die bij de Spelen in 1996 goud won. Held doet met zijn Italiaanse club Crema nog mee in de play-offs en houdt er daarna mee op. Hij was vijftien seizoenen actief in Italië. Held kwam 375 keer uit voor Oran je- MOSKOU - De Russische tennis sters kunnen op jacht naar prolon gatie van de Fed Cup. Het vrou wenteam nam gisteren in Moskou in de halve finales een beslissende voorsprong van 3-0 op de Verenig de Staten. Vera Zvonareva bracht het winnende punt binnen door in drie sets Vania King te verslaan: 4-6 6-3 6-2. De titelverdediger treft in de finale Spanje, dat na het derde enkelspel al zeker was van de overwinning op China. Nuria Llagostera won de derde wedstrijd van Peng Shuai: 6-4 6-4. KAZAN - Het vrouwenhockeyteam van de Verenigde Staten heeft zich gisteren geplaatst voor de Olympi sche Spelen in Peking. In de finale van het olympisch kwalificatietoer nooi werd België met 3-1 versla gen. De Nederlandse Antillen sloten het toernooi af als derde. Het team won de strijd om de derde plaats van India. Het zogenoemde 'pira- tenteam', bestaande uit louter Ne derlandse speelsters uit de nationale hoofd- en overgangsklas se, won door een golden goal: 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58