Sport Wild onttroont Vos in Omloop van Borsele Kopgroep Eindzege voor Litouwse Sosna bij junioren-meisjes 28 I Maandag 28 april 2008 PZC Maatregelen tegen zwarthandelaren Zwitserse spelers moeten op zangles Jacques Rogge: stop met protesteren Rudley St. Jago uit de gratie bij RCS Zeeuwse wielrensters spelen geen rol van betekenis. Zeeuwse junioren prominent aanwezig in Omloop Borsele. Sterk optreden Kapelse wielrenster Lavrijssen in Omloop van Borsele. Bij Feyenoord is alles minder, maar daarop had ik me ingesteld. Dat is anders dan wanneer je teruggaat met het idee dat het bij Feyenoord net zo is als bij Barcelona. Dan valt het tegen, nu niet." Middenvelder Giovanni van Bronckhorst over zijn over stap van Barcelona naar Feyenoord. In weekblad Voetbal International. „Maar als je kijkt naar het lijstje met mijn prestaties, dan moet hij dat nog maar zien te bereiken. Dan is het beter om nog even je mond te houden. Of ik wel of niet terugkom aan de top, wat maakt het uit voor hem? Dus waar maak je je druk om?" Tennisser Martin Verkerk over de negatieve uitlatingen van collega Robin Haasse. In AD. „Ik ben opgegroeid in een milieu waarin hard werken gewoon was. Mijn vader had een banketbakkerszaak. Ik moest altijd bij springen. Op mijn zestiende reed ik al zonder rijbewijs in een Volkswagenbusje rond om brood weg te brengen. De politie kneep daarbij een oogje toe." NAC-coach Ernie Brandts in NRC Handelsblad over zijn opvoeding. „We missen, sinds het afhaken van Maartje Scheepstra, alleen een zwart meisje. Maar voor de rest: onze groep is divers, voor elk wat wils. Een mooie mix van jong en oud." Hockeyster Wieke Dijkstra over de samenstelling van het nationale team. In Sportweek. „Na afloop komen, met name bij de thuisclub, de emoties los. Het is gebeurd dat er borrelnootjes in mijn nek werden gegooid. Ik heb ook wel eens een aanvaring met een burgermeester gehad." Scheidsrechter Roelof Luinge in Aktueel Sportief over de sfeer in de bestuurskamers. De Europese voetbalbond Uefa treedt streng op te gen zwarthandelaren in kaar ten voor het Europees kam pioenschap deze zomer in Oostenrijk en Zwitserland. Er zijn inmiddels al honderden boetes opgelegd aan zwende laars. De organistoren voeren via in ternet steekproefsgewijs con troles uit om te kijken wat er met de kaartjes voor het EK gebeurt. Als er doorverkochte toegangsbewijzen worden ontdekt, worden ze geannu leerd en wordt er een boete opgelegd. De Zwitserse bondscoach Köbi Kuhn heeft een ver bale voorzet van internatio nal Hakan Yakin feilloos inge kopt. De 31-middenvelder liet onlangs weten dat hij de woorden van het Zwitserse volkslied totaal niet kent. „Misschien kan Köbi Kuhn met ons nog een beetje oefe nen", grapte Yakin. De bondscoach zag er de hu mor niet van in. „Ze horen het volkslied te kennen en mee te zingen. Al bewegen ze hun lippen maar een beetje. Ik ga de tekst van ons volks lied verspreiden, dan kunnen mijn spelers gaan oefenen." NUMMER Het Westen moet stoppen met het aanvallen van China over de mensenrech ten. Jacques Rogge, voorzitter van het Internationaal Olym pisch Comité, heeft dit ge zegd in een interview met de Britse krant Financial Times. „Met een luide stem bereik je niks in China", stelt Rogge. „Het is een grote fout van mensen in het Westen dat ze steeds maar hun mening wil len laten horen. Alle Chi- na-deskundigen zullen zeg gen dat maar één ding werkt: een respectvolle en rustige discussie." Topscorer Rudley St. Jago zal de wedstrijden voor de nacompetitie van RCS niet meer meemaken. De aanval ler is gevraagd om zijn spul len in te leveren en niet meer te verschijnen. In de derby tegen Terneuzen was hij er gisteren al niet meer bij. „Hij kwam vorige week gewoon niet opdagen, toen was voor ons de maat vol", aldus een woordvoerder van de Souburgse club. Hij vertelde ook: „Voor elke uitwedstrijd dit jaar moesten we Rudley thuis wakker gaan maken, want uit zichzelf kwam hij nooit." De kraker tussen Spakenburg en ijsselmeervogels, twee grootmachten in het zaterdagvoetbal, kreeg zaterdag een ongewone uitslag: 7-1. Voor 8000 toeschouwers, op een bom vol sportpark van Spakenburg, werd de burenruzie vanaf het begin gedomineerd door de thuisploeg. Voor Spakenburg scoorde Ruben Wilson drie keer, de overige goals kwamen van Donovan Mynals, Jos Bouw, Thijs Hou wing en Karim El Kaddouri. Spakenburg blijft door die overwinning samen met Sparta Nij- kerk aan kop. Beide ploegen hebben nog twee wedstrijden te spelen. Spakenburg speelt zaterdag, ongetwijfeld met een grote en luidruchtige aanhang, de uitwedstrijd tegen Hoek. door René van Stee 's-HEERENHOEK - Ze had nog lood zware benen van de woensdag ver reden Waalse Pijl, waarin ze 51e werd. Kirsten Wild (25) hield niet echt rekening met een topklasse- ring in de Omloop van Borsele. Tot haar eigen verbazing ging ze zaterdag in 's-Heerenhoek toch winnend over de streep. „Ik voelde me verre van topfit. Vo rig jaar was het een zware koers door de felle wind, maar dit keer heb ik onder iets betere omstandig heden weer vreselijk afgezien. Na de beslissende ontsnapping had ik ook niet het idee dat ik zou win nen. Want het was niet zo maar een kopgroepje dat wegreed", ver klaarde de glunderende docente li chamelijke opvoeding, die tot dus ver een prima seizoen beleeft. Vorige maand was ze nog de sterk ste in de Omloop Het Volk, drie weken geleden werd de Zwolse derde in de Ronde van Vlaande ren. Door de zege in de Omloop van Borsele neemt Wild de leiding in het tussenklassement van de KNWU-topcompetitie. Bovendien onttroonde ze in 's-Heerenhoek drievoudig winnares Marianne Vos. De alleskunner uit Babylo- niënbroek, woensdag nog zegevie rend in de Waalse Pijl, werd dit keer derde. Ze moest ook de Duit se Ina Teutenberg voor laten gaan. Vos maalde niet om haar onttro ning. „Er zat niet meer in. Ook een ontsnapping aan het eind niet. En als je met sprintsters zoals Kirsten en Ina naar de finish rijdt, weet je dat je er naast kunt grij pen", aldus Vos, die vooral wil pie ken op de Olympische Spelen in Peking. Van deelname aan de weg race en de puntenkoers op de baan, welke titel ze onlangs in Manchester veroverde, is ze daar zeker. Ook wil ze meedoen aan de tijdrit op de weg. Daarvoor is voor alsnog alleen Mirjam Melchers ge nomineerd, maar Vos ziet voor haarzelf kansen op eremetaal weg gelegd. „Want er zitten een lange klim en een afdaling in het par koers. Dat ligt me wel." De Omloop van Borsele was een 121 kilometer lange afvalrace. Vlak na het voltooien van de eerste ron de ontstond na 25 kilometer een Na drie achtereenvolgende zeges in de Omloop van Borsele moet Marianne Vos dit keer Kirsten Wild en Ina Teutenberg voor zich dulden. eerste kopgroep van 25 rensters, waarin diverse malen speldenprik- jes werden uitgedeeld. Op zo'n 45 kilometer van het einde ontsnap ten Marianne Vos, Kirsten Wild, Ina Teutenberg, Liesbeth de Vocht, Anita de Vries-Valen, Vera Koedooder en Regina Bruins, vo rig jaar nog tweede achter Vos. Door eendrachtig samen te wer ken hield dit zevental (allen rij dend voor verschillende ploegen) stand. Vera Koedooder moest vijf kilometer voor de finish lossen, maar zag bijna kans terug te ko men toen het leidende zestal voor de eindsprint stilviel. Kirsten Wild toonde zich daarna superieur en won met enkele fietslengten ver schil. De Zeeuwse vrouwen van Rabo bank Lady Force vielen allen voor tijdig uit. Anne Eversdijk, die haar eerste seizoen bij de elitevrouwen rijdt, eindigde op dik vier minuten als 27e. De renster uit Kapelle was niet tevreden. Zij ondervindt de naweeën van darmklachten, maar daarachter wilde zij zich niet ver schuilen „Ook al rij ik niet echt lek ker, ik heb simpelweg de slag ge mist", was het commentaar van Eversdijk, die er inmiddels achter is dat het verschil tussen koersen bij de junioren en de elitevrouwen enorm groot is. De kopgroep halverwege de koers voor junioren met van rechts naar links Alex Gresnigt, de latere winnaar Leon Commandeur, Wouter Haan, Brian van Goethem, Nick van der Lijke en Nick Nieuwdorp. foto Dirk-Jan Gjeltema door Marco Verdoorn 's-HEERENHOEK - De Noord-Hol- lander Leon Commandeur reed zich gisteren in de 25e Omloop van Borsele bij de junioren-jon gens naar de hoogste trede van het ereschavot. De wielrenner van het Sinnige Bouw Wielerteam wist in de finale weg te rijden uit een kopgroep van acht man, die al vroeg in de wedstrijd was ont staan. Commandeur voelde zich naar ei gen zeggen 'de hele dag al goed' en finishte na een knappe solo met een ruime minuut voorsprong op door Marco Verdoorn 's-HEERENHOEK - De Omloop van Borsele kende gisteren bij de junio ren-meisjes een Litouwse winna res. Katazyna Sosna was in de slot etappe haar volgers te snel af en passeerde solo de finishlijn. Door de winst in de laatste rit sloot de renster van Ausra Gruodis de driedaagse wielerwedstrijd als eindwinnaar van het algemeen klassement af Ze hield de Deense concurrente Maria Granth Peter sen op gepaste afstand. De juniorendriedaagse werd in ver band met het 25-jarig jubileum van de Omloop van Borsele aan het programma toegevoegd. De wedstrijd trok deelneemsters uit onder meer Oostenrijk, Zweden en Groot-Brittannië. In dit internationale deelnemers veld eindigde Birgit Lavrijssen als beste Zeeuwse op een verdienstelij ke zesde plaats, al moest de zeven tienjarige wielrenster uit Kapelle in de laatste rit nog flink aan de bak. „Het was een zware koers van daag", zei de renster van de Rabo Lady Force-wielerploeg over de slotetappe van hondertwintig kilo meter. „Ik wist van tevoren dat ik van daag goed voorin moest koersen, maar dat ik uiteindelijk als tiende zou eindigen, had ik vooraf niet ge dacht."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56