Ferguson toont Sport Stoere mannen Roda JC toch in tranen Roy Makaay kan zich nu gaan wijden aan olympische missie Poortvliet treft De Graafschap Topscorer vindt het een eer om tijdens Spelen aanvoerder te zijn. Limburgse ploeg heeft weinig tijd om scherven bijeen te rapen. Chelsea is te sterk voor Manchester United en voert de druk verder op. 26 Maandag 28 april 2008 PZC door Hans Leber en Theo Ruizenaar ROTTERDAM - Terwijl de eerste charges van de mobiele eenheid zich al afspeelden op het Rotter damse stadhuisplein, verheugde Feyenoord-spits Roy Makaay, on wetend van deze taferelen, zich gis teren op een bezoekje aan het be roemde balkon aan de Coolsingel. „Ik heb in La Coruna en München op balkons gestaan, het lijkt me erg leuk dat hier ook eens mee te maken", zei de 33-jarige topscorer (7 doelpunten) van de bekercom petitie 2007-2008. Makaay had zich een ander jaar ge wenst. „Natuurlijk hadden we een plaats bij de eerste vijf als doelstel ling. Maar als dat niet lukt, en je pakt de beker, moet je ook niet he lemaal ontevreden zijn. Integen deel, het is hartstikke mooi voor de supporters, de club en de spe lers dat we de beker winnen. In het jubileumjaar ook nog. Dat lukt niet veel clubs, dan gaat het juist vaak mis. Dat we de beker kregen uit handen van Coen Moulijn, clubicoon nummer één, was gewel dig." Voor hemzelf staat er nu nog een puntje op de agenda. Waar de meeste andere Feyenoorders zich kunnen richten op hun vakantie, staat voor Makaay het olympische bekertoernooi in China te wach ten. Bondscoach Foppe de Haan maakte van één speler bekend dat hij hem mee zal nemen, Makaay. Het moment waarop De Haan dat bekend maakte, kwam wat ongele gen. „Ik was vorige week nadat we zes de in de competitie waren gewor den, te teleurgesteld om gelijk aan Peking te denken. Maar het is wel een eer om op zo'n evenement te spelen, en ook nog aanvoerder te zijn. Ik ben het bij Jong Oranje ook geweest, heb het dus vaker ge daan." Hij denkt niet dat hij in de zomer zal moeten blijven trainen en spe len. „De start van de voorberei ding van dat team komt ongeveer overeen met dat van Feyenoord, dus dat valt wel mee. We begin nen bij Feyenoord zelfs twee we door Roel Wiche ROTTERDAM - Stoere mannen hui len niet snel, zeker niet in de machowereld van het voetbal. Maar wie gisteravond toch stoere mannen wilde zien huilen, hoefde maar de kleedkamer van Roda JC te openen. Een aantal spelers hield het na de zure nederlaag in de be kerfinale tegen Feyenoord niet droog. En niemand die van plan was zich daarvoor te generen. „Er zaten jongens in tranen, de te leurstelling is enorm", erkende cap tain Marcel Meeuwis. „Dit verlies hebben we echt aan onszelf te wij ten." Ook Willem Janssen, die ken eerder. Half mei krijgen we nog wel testen in de klimaatkamer op Papendal. Ik heb met Bayern München wel eens in dat soort vochtige omstandigheden ge speeld in Tokyo, twee jaar op rij zelfs, ken het dus. En de laatste week van mei hebben we nog een toernooi in Zweden. Dus het bijt elkaar allemaal niet zo. Als Feye noord de eerste competitiewed NV Roy Makaay, invaller tijdens de bekerfinale, kan zich nu op de Olympische Spelen gaan richten. Vandaag staat hij eerst nog met zijn ploeg op de Coolsingel. weer een halve marathon had gelo pen, had het zwaar na het laatste fluitsignaal. „Toen ik die Feyenoor ders bij hun fans zag hossen, moest ik even slikken. Die eerste goal viel veel te vroeg. Daarna lie pen we achter de feiten aan." Een blauwe badjas, een miniatuur versie van de KNVB-beker en een hand van opperhoofd Henk Ke- sler: het was de even schrale als bit tere oogst waarmee de uitgetelde Roda JC'ers achter de colonne van tweehonderd bussen terug naar het zuiden reden. De huldiging is vanavond op de Coolsingel en niet op de Kerkraadse Markt. En dat was moeilijk te verkroppen. „Ik heb eigenlijk geen zin om te praten, maar het hoort erbij", klonk de treurmars van Davy de Fauw. „Het zal heel moeilijk wor strijd speelt, ben ik terug. Ik mis al leen de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen PSV, dat is wel jammer." Met Feyenoord hoopt Makaay, die gisteren pas in de tweede helft in viel, volgend seizoen hoger te ein digen dan in deze competitie. „We zullen zien wat er deze zomer mo gelijk blijkt te zijn bij de club." Hij houdt collega-spits Michael Mols er graag bij. „Die jongen heeft het tijdens mijn afwezigheid geweldig gedaan, ik vind hem een heel goe de voetballer. Van mij mag hij di rect vanavond een nieuw contract tekenen." den om ons hier weer overheen te zetten. Met al die supporters erbij hadden we zó graag die cup willen winnen." Hoewel de ploeg van chef Atteveld nauwelijks een grote kans wist uit te spelen, had toch iedereen het ge- 'Toen ik die Feyenoorders bij hun fans zag hossen, moest ik even slikken' voel dat dit Feyenoord geen on overwinnelijke ploeg was. Maar terwijl Roda wanhopig naar een opening zocht, leunden de Rotter dammers in de bloedeigen Kuip schijnbaar achteloos achterover. De Fauw: „Feyenoord was niet top, we hebben veel balbezit ge door Barry van der Hooft DEN HAAG - Sir Alex Ferguson heeft er een handje van om na een nederlaag naar de in zijn ogen fa lende arbitrage te wijzen. De erva ren coach van Manchester United deed het zaterdag opnieuw, na het 2-1-verlies tegen Chelsea. Ferguson had echter beter eens goed in de spiegel gekeken. Zijn gok pakte ver keerd uit en daarmee werd de druk op zijn eigen ploeg verder op gevoerd. In de strijd om de titel moet Man chester United de rivaal uit Lon den nu naast zich dulden. Beide ploegen hebben 81 punten, maar de Mancunians hebben nog wel de beste papieren door een veel be ter doelsaldo. Twee overwinnin gen, thuis tegen West Ham United en uit bij Wigan Athletic, volstaan daardoor om voor de zeventiende keer kampioen van Engeland te worden. Het lijkt makkelijker ge zegd dan gedaan, omdat de rode machine de laatste weken hapert. Tegen Chelsea kon United al voor de derde keer op rij niet winnen. Het is nog geen reden voor pa niek, maar wat gebeurt er als de re gerend landskampioen morgen in de halve finale van de Champions League wordt uitgeschakeld door Barcelona? Het zou een volgende psychologische tik betekenen, die de laatste twee competitieduels in een heel ander daglicht zetten. Bij Chelsea zullen ze de verrichtin gen van de concurrent met grote interesse volgen. De Blues waren zaterdag de betere ploeg en won nen verdiend. Nadat Wayne Roo- ney voor 1-1 had gezorgd schoot Michael Ballack vlak voor tijd van af elf meter de winnende langs Edwin van der Sar. Voor de Duit ser was het zijn tweede doelpunt had. Maar de tegenstander speelde goed vanuit de organisatie, daar door kregen wij amper kansen. In de tweede helft was het alles of niets. Maar we waren veel te slor dig in de passing." Veel tijd om de scherven bijeen te rapen is er niet. De verliezer van de bekerfinale kan amper ademha len, want donderdag al beginnen de play-offs voor Europees voet bal. En er zijn liefst zes wedstrij den nodig om de poort naar de Ue- fa Cup te forceren. Marcel Meeuwis wilde er in de slagschaduw van het kolkende Vak S 'nog over denken', maar ploeg- makker Saeijs zocht al naar nieu we veerkracht. „We hebben een elftal dat zich kan focussen op zo iets als de play-offs. Ik ben er niet bang voor." van de middag. Vlak voor rust had hij al een voorzet van Didier Drog- ba strak binnengekopt. Ballack en Drogba ontpopten zich een kwar tier voor tijd ook tot hoofdrolspe lers in een opmerkelijke ruzie. Terwijl Drogba aanstalten maakte om een vrije trap te nemen, eiste Ballack de bal op. Ricardo Carval- ho wees de Ivoriaan aan, duwde Ballack weg en zag hoe Salomon Kalou de twee spelers na de red ding van Van der Sar uit elkaar moest houden. Het zei veel over de gespannen sfeer bij Chelsea, dat nog op twee fronten meestrijdt maar buiten het veld verre van stabiel oogt. De positie van coach Avram Grant staat onder druk en alleen het win nen van de Champions League én de landstitel lijkt hem in het zadel te kunnen houden. De Israëliër oogde na afloop rustig en benadrukte nog maar eens dat United de komende weken best wel eens zou kunnen breken. Zijn collega Ferguson richtte zijn pijlen op scheidsrechter Wiley, die vol gens de Schot een paar strafschop pen aan United had moeten ge ven. Het was een belachelijke con clusie, vooral omdat de nederlaag meer te wijten was aan de opstel ling van Ferguson. Paul Scholes, Patrice Evra en Ji-Sung Park wer den met het oog op het duel met Barcelona buiten de selectie gela ten; Cristiano Ronaldo en Carlos Tevez begonnen op de bank. Die keuze voedde het optimisme op Stamford Bridge. Chelsea stap te zelfverzekerd het veld op en bijna twee uur later met de borst vooruit er ook weer af. De komen de weken moet de druk op United nog verder worden opgevoerd. Chelsea verslaat Manchester Uni ted met 2-1 en komt daardoor op gelijke hoogte. Sir Alex Fer guson wijst na afloop weer eens naar de scheidsrechter. HELMOND - Helmond Sport heeft de tweede ronde van de play-offs om promotie en degradatie be reikt. De ploeg van trainer Jan Poortvliet versloeg TOP Oss in hun tweede duel met liefst 3-0. Na de 2-2 in het eerste duel was dat ruim genoeg voor een plek in de volgende ronde. Mare Höcher maakte voor rust de openingstreffer en bepaalde in de 67e minuut de eindstand. Tussen door had John Nieuwenburg de tweede voor de thuisploeg ge maakt. Helmond Sport speelt in de tweede ronde van de nacompe- titie tegen De Graafschap. ADO Den Haag won in eigen huis met 3-0 van Go Ahead Eagles. Dinsdag was het eerste duel nog in 1-1 geëindigd. De Hagenaren ontmoeten nu VW-Venlo. Roy Makaay toont de KNVB beker aan de supporters van Feyenoord. foto Valerie Kuypers/ANP FA wil beelden zien van ruzie op Stamford Bridge De Engelse voetbalbond FA wil de bewakingsbeelden in het Chelsea-sta- dion opvragen om een confrontatie tussen spelers van Manchester Uni ted en de veldbeheerders te onderzoeken. Zaterdag kregen enkele uitlo pende spelers van United het na de wedstrijd aan de stok met het Chel- sea-personeel dat het veld wilde verzorgen. De veldbeheerders in het lege Stamford Bridge wilden dat de spelers zich naar een ander deel van het veld verplaatsten waarna er oproer ontstond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54