Sport PZC Beker redt seizoen van Feyenoord 30 25 28 en 29 Winst tegen Roda JC voorkomt droevig scenario als vorig jaar. Super Jackpot miljoen Klasnic klaagt artsen Werder Bremen aan Valverde weer winnaar Luik-Bastenaken-Luik Van Celder: twintigste zege in wereldbeker Vakwerk van Ferrari zorgt in Spanje voor tweede één-tweetje Maandag 28 april 2008 Kirsten Wild superieur in eindsprint van Omloop van Borsele Tip? sport@pzc.nl door Hans Leber ROTTERDAM - Feyenoord kwam aan het eind van de voetbaljaar gang 2007-2008 met de schrik vrij. Na een bijna desastreus verlopen seizoen dat eindigde op die verma ledijde zesde plaats, wisten de Rot terdammers toch nog een prijs te winnen en Europa te bereiken. De kortste route werd gebruikt: de be ker. In Rotterdam was gisteravond de opluchting voelbaar na de winst op Roda JC: 2-0. Met de bekerwinst is het seizoen van het honderdjarige Feyenoord voorbij en daar is in en om de Kuip niemand rouwig om. Zeker de tweede helft van de competitie verpestte Feyenoord wat in augus tus zo stralend begon. Een sterk verbeterde selectie met voormalige wereldtoppers als Roy Makaay en Giovanni van Bronckhorst startte sterk en won veel wedstrijden, maar kon vanaf december geen vuist meer maken. Langdurige blessures van aanval lers als Andwele Slory, Nicky Hofs, Chun-Soo Lee en (vooral) Roy Makaay speelden de ploeg par ten. In het hart van de defensie viel aan het begin van het seizoen al Ron Vlaar weg. Trainer Bert van Marwijk moest daardoor eigenlijk het hele seizoen schipperen met spelers in de basis die dat niet waarmaakten (André Bahia) en in vallers die te licht waren voor het niveau in de top van de eredivisie: Serginho Greene en Danny Buijs. De dreiging van weer een jaar zon der Europees voetbal werd op een warme zondagavond afgewenteld door fraaie doelpunten van Denny Landzaat en Jonathan de Guzman, die volgden op geraffineerd combi natievoetbal. Echt goed werd het niet, echt beter was Feyenoord ook niet, alleen scoorden de Rot terdammers wél waar Roda JC dit naliet. Het zal de scheidende trainer Bert van Marwijk plezieren dat hij zijn club, na de winst van de Uefa Cup Feyenoord luistert het honderdja- rig bestaan alsnog op met een prijs. Volgend seizoen is de Rot terdamse club daardoor weer ac tief in het Uefa Cuptoernooi. in 2002, opnieuw een prijs achter laat alvorens hij achter zijn bureau in Zeist plaatsneemt. De nieuwe bondscoach is de enige van wie ze ker is dat hij vertrekt. Maar ook het Feyenoord-talent Jo nathan de Guzman zou deze zo mer de Kuip wel eens kunnen ver laten, omdat hij nog maar één jaar contract heeft en de club een paar centen aan deze 'eigen kweek' wil overhouden. Ook van de Turkse Duitser Nuri Sahin, gehuurd voor één jaar van Borussia Dortmund, is onbekend of de club met hem verder wil en of hij zelf bij Feyenoord wil blij ven. Tot dusver staat daar de komst van FC Twente-middenvel- der Karim El Ahmadi tegenover. Na de koopzomer van 2007 zal Feyenoord een 'koopzomer 2008' nodig hebben om de ploeg voor een belangwekkender rol in het Nederlandse voetbal klaar te krij gen. Zónder Europees voetbal was zo iets amper mogelijk geweest. Nu Feyenoord weer meedoet om de Uefa Cup zullen investeerders, maar ook voetballers, mogelijk meer trek in een Rotterdams avon tuur krijgen. De slotsom voor Van Marwijk gaf hij zelf vorige week. Hij vindt dat hij het niet goed heeft gedaan in de competitie. Excuses of niet, Van Marwijk verstopt zich niet. De bekerwinst vergoedt een hoop. Roda JC begint donderdag aan de play-offs voor een Uefa Cupplaats die Feyenoord al heeft. In Rotter dam zijn ze dolblij dat niet zij die zelfde avond aan zo'n play-offavon- tuur tegen FC Utrecht hoeven te beginnen. 'Dit vergoedt wel veel' Het ging Giovanni van Bronck horst gisteren te ver om het seizoen van Feyenoord ge slaagd te noemen. „Maar dit vergoedt wel veel", zei de aan voerder. „Ik ben blij dat we het seizoen zo positief zijn geëin digd." Hij adviseert de clublei ding om volgend seizoen met een grotere selectie te wer ken. „Met een bredere selectie moeten we komend seizoen langer mee kunnen doen om het kampioenschap." Koninginnedagtrekking 30 april Bremen - Ivan Klasnic is een rechtszaak begonnen tegen twee doktoren van zijn dub Werder Bre men. De voetballer (28) eist 1,5 mil joen euro van de artsen, omdat ze zijn nierproblemen nooit hebben opgemerkt. Klasnic heeft al twee niertransplantaties ondergaan. Vol gens de advocaat van Klasnic zijn er medische bewijzen dat de nier van de Kroaat al slecht functioneer de toen hij in 2001 tekende bij Werder. Als het probleem toen al zou zijn ontdekt, had een operatie eerder uitgevoerd kunnen worden. ANS - Alejandro Valverde heeft gis teren opnieuw Luik-Bastenaken- Luik gewonnen. Hij won deze klas sieker ook al in 2006. De Spaanse wielrenner van Caisse d'Epargne was gisteren na 261 kilometer in de sprint te sterk voor zijn twee medevluchters. De Italiaan Davide Rebellin werd tweede, de Luxem burger Frank Schleck eindigde als derde. Diens broer Andy kwam even later als vierde aan. Thomas Dekker finishte knap als zesde. pagina 30: ervaring brengt Valverde de zege MARIBOR - Turner Yuri van Gelder heeft de twintigste wereldbekerze ge in zijn loopbaan binnenge haald. De ringenspecialist, die ont breekt op de Olympische Spelen in Peking, was zaterdag in Maribor de sterkste op zijn favoriete onder deel. Van Gelder tekende voor een score van 16,675. De Chinees Yan Mingyong eindigde met 16,575 als tweede. De derde plaats was met 16,325 punten voor de Fransman Danny Rodrigues Pinheiro, die een dag eerder nog de kwalificatie had gewonnen. Bert van Marwijk, die bij Feyenoord afscheid neemt met een prijs, omhelst spits Michael Mols na de gewonnen bekerfinale. foto Valerie Kuypers/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53