Veilige speelplaatsen schaars Zeeland MEE in hele provincie aan de slag - Mededeling van het waterschap Slachtoffer van ongeval Sluis is Middelburgse Aanhoudingen voor belediging GBSt Veel buitengebied in Zeeland, maar weinig veilige speelplekken. Nat pak voor de burgemeester WJu f1;}r*tiV door Ondine van der Vleuten GOES - Als Zeeuws kind ben je in de gemeenten Tholen en Reimers- waal het slechtst af, wat betreft vei lige, beheerde speelruimte. Goes en Noord-Beveland steken positief af, met naar verhouding de meeste speelplekken. Vlissingen en Schou- wen-Duiveland zijn middenmo ters. Dat blijkt uit het rapport Speelvoor- zieningen in de gebouwde omgeving. In opdracht van de 'Nationale Ac tie Ik Wil Buiten Spelen' keken on derzoekers hoe het in de Neder landse gemeenten gesteld was met speelvoorzieningen voor kinderen van alle leeftijden. Uitgangspunt was dat tenminste 3 procent van de gebouwde omge ving ingericht moet zijn voor sport en spel. Die speelgelegenhe- den moesten dan ook nog eens 'buurtgebonden' zijn, dat wil zeg gen: binnen een straal van 400 me ter liggen. Het ministerie van Vrom beveelt de norm van 3 pro cent aan. Wettelijk zijn de gemeen ten echter niets verplicht. SP-politi- ca Agnes Kant probeerde daar in 2003 met de initiatiefwet Buiten speelruimte tevergeefs verande ring in te brengen. Het onderzoek laat nu zien dat slechts twee gemeenten (Alkmaar en Ameland) de adviesnorm ha len. Landelijk is het oppervlak aan gemeentelijk beheerde speelterrei nen gemiddeld 1,4 procent van de gebouwde omgeving; Zeeland duikt daar met 0,8 procent zelfs nog onder. Nederlandse kinderen missen zo'n 17.500 hectare aan vei lige speelruimte, ofwel 27.000 voet balvelden. Onlangs kregen alle burgemeesters een brief toegestuurd waarin hen in het kader van de Nationale Ac tie Ik Wil Buiten Spelen gevraagd I** Ten minste 3 procent van de be- bouwde omgeving zou als veilige speelplek ingericht moeten zijn. De Zeeuwse gemeenten halen slechts 0,8 procent gemiddeld. werd, te zorgen dat kinderen in hun gemeente voldoende speel ruimte krijgen. Op de website www.ikwilbuitenspe- len.nl is te zien welke gemeenten reageerden. Middelburg en Kapelle meldden 'positief te zijn over de actie, Hulst en Sluis volstonden vooralsnog met een ontvangsbe- vestiging en bij Veere staat speel ruimte 'zeker op de agenda'. Via de site kunnen Zeeuwen hun ge meenten om actie vragen, een reac tie achterlaten en Toten kopen voor 'De Grootste Bingo Ooit' van de Sponsor Bingo Loterij. De helft van de opbrengst van een lot gaat naar de Nationale Actie en wordt besteed aan projecten als het op knappen van een speelveld. PZC Maandag 28 april 2008 17*" door Claudia Sondervan MIDDELBURG - MEE Zeeland kan in alle dertien Zeeuwse gemeenten zijn diensten aanbieden als cliënt ondersteuner voor mensen die een beroep doen op de Wet Maat schappelijke Ondersteuning (WMO). De Zeeuwse instelling te Middelburg, Terneuzen en Goes geeft advies en ondersteuning aan mensen met een lichamelijke of geestelijke beperking. De samenwerking met de gemeen ten is voor de instelling een alge mene afspraak. Elke gemeente kijkt later dit jaar zelf welke dien sten zij bij MEE wil inkopen. Dat kan uiteenlopen van hulp bij het zoeken van een instellingsplek voor iemand met gedragsproble men tot het bijstaan van licht ver standelijke gehandicapte meisjes die gepaaid worden door lover boys of acute opvang van mensen bij een gezinscrisis. SLUIS - De automobiliste die vrij dag in de vooravond overleed na een aanrijding op de rondweg N253 bij Sluis is een 62-jarige Mid delburgse. De vrouw reed in de richting van Sluis, maar raakte door onbekende oorzaak vlak voor de afslagrotonde op de verkeerde weghelft. Ze kwam daardoor frontaal in bot sing met een door een Rucphense chauffeur bestuurde vrachtwagen, die richting Oostburg reed. GOES - Vijf mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag aan gehouden, omdat ze agenten bele digd zouden hebben. Dat gebeurde op verschillende plaatsen. In Goes hield de politie een 19-jarige man uit Kapelle aan, in Vlissingen een 47-jarige Vlissin- ger, in Terneuzen een 38-jarige Ter- neuzenaar en in Krabbendijke een 22-jarige inwoner van die plaats. Een 20-jarige man uit de gemeen te Veere werd bekeurd toen hij te gen een politieauto urineerde op de Markt in Middelburg. THOLEN - Voor het goede doel vond Burgemees- Thoolse jongerenraad op een stoeltje boven een Thoolse zangduo Anita en Ed nam plaats op de ter Willem Nuis van Tholen het geen enkel pro- bak water. Voor een euro mochten kinderen pro- stoel. Het opgehaalde geld gaat naar Burkina Fa- bleem om een nat pak te halen. Tot drie keer toe beren een grote knop te raken om zo de burge- so, waar de Thoolse jongerenraad een waterput klom hij tijdens de Natte Kernenslag van de meester in het water te laten vallen. Ook het wil laten slaan. foto Gerard van Offeren Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Waterschap gesloten Op woensdag 30 april, donderdag 1, vrijdag 2, maandag 5 en maandag 12 mei is het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden gesloten. In dringende gevallen zijn wij te bereiken via 0118-621000. Soms ortzkhtbaarrgnffi^^W^tett1Sj Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl ijua UHJJ JJJ ijjjbiji jjrj Kijk snel op www.pzc.nl/formule1manager

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47