krijgt nog beetje opvoeding' Minicampings mogen open blijven Zeeland s TILROE OPTIEK GESLOTEN 29 EN 30 APRIL Gemeente Veere heeft vergunningen terecht verleend, vindt rechter. Snoque Deux aan start Harlingen-Terschelling Winkels Zuidplein in najaar op zondag open Vissersbootjes naar veilge haven gesleept Lokale radio past de programmering aan Twee redders van KNRM-station Noordland worden van boord gehesen door de helikopter van de Kustwacht. De actie vond plaats boven zee en was voor het publiek op Neeltje Jans moeilijk te zien. foto Marijke Folkertsma PZC Maandag 28 april 2008 1 5 WIJ ZIJN i OP VRIJDAG 2 MEI GEWOON GEOPEND door Maurits Sep domburg - Bestaande minicam pings in de gemeente Veere kun nen dit seizoen gewoon gasten blij ven ontvangen. De gemeente heeft volgens de rechter in Middelburg geen fouten gemaakt bij het verlenen van nieu we vergunningen, na het afschaf fen van de Wet op de openluchtre creatie (WOR). De rechter heeft dat bepaald in een zaak die was aangespannen door H. Vader uit Grijpskerke te gen minicamping De Kreekrug van de maatschap Poppe-Dekker. Volgens Vader is de vergunning aan De Kreekrug ten onrechte ver leend omdat het oude bestem mingsplan een camping met vijf tien plaatsen niet zou toestaan en het nieuwe bestemmingsplan nog niet is vastgesteld. De zaak was weliswaar gericht te gen deze ene minicamping, maar had gevolgen kunnen hebben voor alle 171 bestaande minicam pings in Veere. Die hebben name lijk allemaal op dezelfde manier en met dezelfde procedure een ver- gunnning gekregen van de ge meente. Als dat in het geval van De Kreek rug juridisch fout was geweest, dan was het dat ook geweest voor de andere bedrijven. Maar volgens de rechter heeft de gemeente Veere dus geen fout gemaakt. Ter vervanging van de afgeschafte WOR is de kadernota kleinschalig kamperen vastgesteld, die het mo gelijk maakt de ontheffingen voor bestaande minicampings om te zetten in vergunningen. Veere wil ervoor zorgen dat bestaande bedrij ven er door het afschaffen van de WOR niet slechter van worden en de rechter vindt dat 'geen onrede lijk' beleid. Bovendien vindt de rechter dat De Kreekrug voldoet aan de criteria in de overgangsregeling van de ge- NW Buurman H. Vader van minicam- ping De Kreekrug in Grijpskerke heeft een rechtzaak tegen de ge meente Veere over de vergun ning voor de camping verloren. meente voor kleinschalige kam peerterreinen. Vader vindt dat de minicamping geen nevenactiviteit is van een boerenbedrijf, omdat de eigenaar, de Maatschap Poppe- Dekker, geen 'reëel agrarisch be drijf meer heeft. De meeste in komsten zouden niet meer uit het boerenbedrijf komen, beweert Va der. De maatschap ontkent dat. Vader had de rechter gevraagd met spoed actie te ondernemen tegen de vergunningverlening voor De Kreekrug. De rechter heeft dat afgewezen omdat die van oordeel is dat de vergunningverlening door de ge meente Veere ook in andere be zwaarprocedures overeind zal blij ven. Er is dus geen haast met deze zaak. bruinisse - De Bruse sloeproeiver eniging Snoque Deux staat vrijdag voor de uitdaging haar 101e plaats van vorig jaar te verbeteren in de Harlingen-Terschellingrace. De Bruënaren in hun sloep Guine vere starten om 7.50 uur voor hun 32 kilometer lange tocht over de Waddenzee. Aan de 'moeder aller sloepenraces' doen dit jaar twaalf Zeeuwse teams mee. Voor het vrouwenteam Kaapse Vreugd uit Ritthem wordt het de eerste keer. Aan de Harlingen-Terschelling mo gen maximaal 133 sloepen mee doen. Startbewijzen (HT-num- mers) zijn felbegeerd. rotterdam - De deelgemeente Charlois in Rotterdam beschouwt zich als een toeristische gemeente. Als gevolg daarvan mogen de win kels op het Zuidplein alle zonda gen geopend zijn. Het winkelcen trum gaat in de zomer geen ge bruik maken van deze mogelijk heid, zegt een woordvoerder van ondernemersvereniging Zuid- plein. Maar vanaf oktober gebeurt dat wel elke zon- en feestdag. Vol gend jaar moet Zuidplein mini maal 36 zondagen open zijn. Met de komst van het North Sea Jazz festival naar Ahoy is 'Zuid' toeris tisch geworden, vindt de deelraad. neeltje jans - Reddingboot de Koopmansdank van KNRM-sta- tion Noordland heeft zaterdagmid dag rond twaalf uur op zee een vis sersbootje met motorpech in vei ligheid gebracht. Daardoor moest de reddingboot de demonstratie tochtjes met publiek vanwege Na tionale Reddingbootdag een uur tje onderbreken. Vrijdagavond gebeurde hetzelfde op het Grevelingenmeer. Om ne gen uur rukte de Corrie Dijkstra van KNRM-station Ouddorp uit voor de sportvisboot Delta 30 met twee man aan boord. Het schip is naar Scharendijke gesleept. zierikzee - De uittocht als gevolg van de meivakantie heeft conse quenties voor de programmering van Radio Schouwen-Duiveland. De programma's Info, de Stand van Schouwen-Duiveland en de Ochtendmix komen deze week te vervallen. Wel treden de vrijwilli gers aan voor speciale program ma's rond Koninginnedag en Do denherdenking. Woensdag doet de radio vanaf diverse plaatsen vanaf 11.00 uur live verslag van de feestelijkheden. Zondag wordt er van 19.00 tot 21.00 uur herdacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39