Zeeland 'De sportvisser Parkeerruimte blijft probleem bij ziekenhuis in Dirksland PvdA huldigt acht trouwe leden Beachboom laat zelf de zon opkomen Aanhoudingen bij drugscontroles Ontwerp voor urnenmuur klaar Cliëntenraad wil personeel dwingen auto elders te parkeren. Zeilers verdringen vissers van tweede plaats bij acties KNRM. 'Als een andere visser zijn maat niet komt helpen, zeggen we daar wat van' Corrie van der Hulle voelde zich thuis in de vrouwenbond. T4 I Maandag 28 april 2008 PZC scharendijke - 'Under construct ion... building a sunrise', is dit jaar het thema van Beachboom, het jaarlijkse dance-evenement bij Scharendijke op de Brouwersdam. Anders dan andere jaren, wordt voor de veertiende editie een zons opkomst nagebootst. Strand, zee en de ondergaande zon worden daarbij als decor gebruikt. De dress- code voor de bezoekers is ditmaal 'mellow-yellow'. De organistie be looft behalve veel muziek, ook theater en spektaculaire acts. Bekendste discjockey is Sydney Samson, genoteerd in de top tien van de internationale dj-ranking. Miss Desiray opent de rij van dj's, vooragaand aan dj Santos, Alex van AlfF, de Stereo Diva's, Miss Mo nica en Miss Bunty. Vorig jaar trok de beachparty 3500 bezoekers. Beachboom 2008 wordt gehouden op zaterdag 2 augustus en begint om 15.30 uur. Via de website is de kaartverkoop al begonnen. Medio mei zijn de kaarten ook verkrijgbaar bij de voorverkoopadressen. ZIERIKZEE - Het ontwerp ligt er. De eerste twee aanvragen ook. Eind juli is de algemene begraafplaats in Zierikzee uitgebreid met een urnenmuur. Of preciezer: vijf muren die - onderbroken door bomen - een afscheiding van zo'n 35 meter vormen tussen het oude en het nieuwe deel van de begraaf plaats. De ruim negentig nissen bieden eventueel plaats aan twee urnen. Het door de gemeente gemaakte - en door architectenbureau Willem Kort verfijnde - ontwerp sluit aan bij de stijl van de oude tuinmuur op het kerkhof. www.beachboom.com terneuzen - Bij grensoverschrij dende drugscontroles zijn vrijdag middag- en avond twee mensen aangehouden omdat ze nog wer den gezocht voor een vergrijp. Tien mensen moesten een kleine hoeveelheid softdrugs inleveren en twee mensen werden bekeurd, omdat ze onder invloed van drugs waren. door Ton van den Nouweland dirksland - Personeel van het Van Weel Bethesdaziekenhuis in Dirksland moet 'met zachte dwang' worden aangespoord de auto te parkeren op de tijdelijke parkeerplaats aan de Tramweg. Nog beter zou het zijn als het per soneel vaker zou carpoolen. Dat meldt de cliëntenraad van het Flakkeese hospitaal in haar jaar plan voor 2008. Het ziekenhuis kampt al jaren met een parkeerpro bleem. De 170 beschikbare parkeer plaatsen zijn onvoldoende. Eerder werden twee links van de hoofdin gang aan de Stationsweg gelegen terreinen met slagbomen afgeslo ten voor medewerkers. Dit nadat was gebleken dat zeventig plaatsen de gehele dag werden bezet. Voor patiënten restte hiermee onvol doende ruimte om dicht bij de deur te kunnen uitstappen. Vorig jaar werd op kosten van het ziekenhuis een deel van een plant soen aan de Tramweg bestraat. Daar kunnen 160 auto's staan. Pro bleem is echter dat het terrein voorlopig niet mag worden ge bruikt. Een van de omwonenden tekende bezwaar omdat hij last had van naar binnen schijnende autolichten. Hoewel het zieken huis vanwege dit bezwaar de in gang van het parkeerterrein ver legde, stelde de rechter de kla ger toch in het gelijk. De cliënten raad spreekt de hoop uit dat de nra Het ziekenhuis Dirksland heeft al jaren een parkeerprobleem. Het parkeerterrein is te klein en bo vendien wordt een groot deel be zet door langparkeerders. rechter in een nieuwe procedu re anders zal oordelen. Het tijdelij ke parkeerterrein kan dat binnen een halfjaar alsnog in gebruik wor den genomen. De impasse vindt de raad lastig voor de patiënt en voor het ziekenhuis. Afspraken voor behandeling komen in de knel omdat de patiënt veel tijd kwijt is met het zoeken naar een parkeerplaats. Een andere zaak waarbij de cliën tenraad dit jaar de vinger aan de pols houdt, is de invoering van het elektronisch patiëntendossier. Ver der is er aandacht voor de beloof de verbetering in de behandeling van kinderen na een medische in greep. Ook de wachttijden in de polikliniek houdt de aandacht van de cliëntenraad. Het ziekenhuis Dirksland wordt jaarlijks door twee- tot driedui zend patiënten van Schouwen- Duiveland bezocht. door Ton van den Nouweland neeltje jans - Duikongevallen staan met afstand bovenaan de lijst als het gaat om acties van KNRM station Noordland. Maar daaronder heeft een verschuiving plaatsgevonden. Stonden visboot- jes steevast op twee; hun plek is nu ingenomen door de zeilboten. KNRM-woordvoerder Kees Groe- neveld legt uit: „Sportvissers voe den we tegenwoordig een beetje op. Het komt voor dat zo iemand de hele dag lekker op zee ligt te vis sen. Aan het eind van de dag is zijn accu leeg en dan mag de KNRM op komen draven. Nou, daar zij wij niet voor. We hebben het zelfs meegemaakt dat honderd meter verderop een andere visser ligt en die komt zijn maat niet hel pen. Kijk, daar zeggen we dan wat van." Zevenhonderdvijftig bezoekers en zestien nieuwe donateurs. Dat is het resultaat van de Nationale Red dingbootdag op het KNRM-sta- tion Noordland. Hoogtepunt van de dag op Neeltje Jans was een de monstratie met een helikopter van de Kustwacht. Maar de bezoekers moesten zaterdag snel zijn en een heel eind de pier op lopen om een glimp van de Sikorsky 61 op te van gen. „De piloot wilde boven zee blijven. Daar werd ons schip bege leid. Daarna kwamen ze een keer tje overgevlogen en dat was het. Een misrekening, jammer", vindt Groeneveld. Beroepsschipper Johannes Post, die de leiding heeft op station Noordland, is minder negatief over de helikopterbemanning. „Die Oscar Charlie is een groot ding, man. Hij zat hoog boven ons en heeft twee van mijn beman ningsleden van boord gehesen en na een rondje vliegen weer terug gezet. Was toch een leuke oefe ning voor ons. Nee, nat zijn de mannen niet geworden. Dopen aan de kabel doen ze alleen met nieuwe schippers. Dat is mij twee jaar geleden overkomen. Kwestie van rustig blijven hangen als je een paar keer wordt gesopt." De andere tegenvaller zaterdag was de motorpech van redding boot Harder. Die bleef de hele dag aan de kant door een lek in het koelsysteem. Als gevolg hiervan moesten alle vaartochtjes met de Koopmansdank worden gemaakt. En dat leidde weer tot lange rijen wachtenden op het KNRM-pon- ton. Evert van Hal heeft niet voor niets staan wachten. „Dat was leuk," zegt hij na afloop van de rondvaart. De watersporter uit Rid derkerk is met zijn schoonzoon en twee kleinkinderen op Neeltje Jans. „Om ze te te laten zien dat het goed is dat deze vrijwilligersor ganisatie er is." Die vrijwilligers zijn momenteel een punt van zorg op het station Noordland. Groene veld: „Materieel hebben we niets te klagen hoor, laat ik dat voorop stellen. Maar dit jaar moeten we af scheid nemen van drie opstappers omdat ze 55 jaar zijn geworden. Het valt niet mee om drie vervan gers te vinden. De 55-plussers krij gen nog één jaar dispensatie, maar het kost twee jaar om nieuwe vrij willigers op te leiden." „Vooral de dagbezetting is bij de KNRM - net als bij de brandweer overigens - een groot probleem," vult Noord- land-voorzitter Jack Asselbergs aan. Op termijn opent de KNRM een station in het oostelijk deel van de Oosterschelde. Momenteel wordt onderzocht hoe vaak daar inzet no dig zal zijn. Schipper Post: „Dat zal nog wel een jaar of vijf duren." Noordland tweede station van KNRM Noordland, gevestigd op Neeltje Jans, is met gemiddeld honderd acties per jaar het tweede KNRM-station van Nederland. Station Schevenin- gen voert de lijst aan. Er zijn veertig stations met in totaal zestig schepen. De gemiddelde exploitatiekosten van een KNRM-station bedragen een ton. Noordland heeft twee schepen en kost 130.000 euro per jaar. De Nationale Reddingbootdag van de KNRM trok in Zeeland zo'n 2500 belangstellenden en leverde vijftig nieuwe donateurs op. door Ton van den Nouweland zierikzee - Acht leden van de PvdA-afdeling Schouwen-Duive- land zijn zaterdag in het MFC in Zierikzee gehuldigd voor hun vijf tig- tot zestigjarig lidmaatschap. Onder de jubilarissen de 85 jarige Corrie van der Hulle-Bogerd uit Brouwershaven. Zij is zestig jaar lid van de partij. „Door mijn man Kees. Die komt uit de SDAP. Zelf kom ik niet uit een rood nest. Maar Kees was gemeenteraadslid in Ouwerkerk. Van daar reed ik op de fiets naar Zierikzee voor de ver gadering van de vrouwenbond, waar ik secretaresse van was. Daar heb ik me altijd ontzettend thuis gevoeld." Van 1964 tot 1994 woon de de famile buiten Zeeland. „Maar ook in Huizen en Markelo waren we actief in de partij." Ze ker tot 1964 waren er nog i-meivie- ringen op Schouwen-Duiveland, herinnert Van der Hulle zich. „On ze zoon Piet speelde dan piano en Kees was dirigent van het vrou wenkoor. Soms wel dertig vrou wen zongen er in mee." Kees, van beroep postbesteller, was ook gees telijk raadsman van het Humanis tisch Verbond. Van der Hulle: „Na de Ramp kwamen van overal van- ra^ Statenlid Piet Hamelink was zate- dag in Zierikze om partijspeldjes uit te reiken aan acht PvdA'ers die vijftig of zestig jaar lid van de partij zijn. daan arbeiders veertien dagen mee werken aan het herstel. In Brou wershaven was zo'n arbeiders kamp, waar Kees de mensen bij stond. Toevallig dat we zo veel jaar later hier weer terecht zijn geko men." Het paar heeft nog zeven jaar samen geleefd op Port Greve tot Kees in 2001 overleed. Bij de vraag welke PvdA-leider haar het meest aanspreekt, Drees of Den Uyl, lichten Van der Huiles ogen op. „Allebei. Ik kan niet kie zen. Of toch? Drees dan maar, dat was de eerste natuurlijk. Ach, mijn man en ik gingen naar congressen. Bij een demonstratie in Amster dam hebben we Koos Vorrink nog ontmoet. Ja, die hebben we per soonlijk gekend." Behalve Van der Hulle werden za terdag de dames Huybrecht, Sinke De PvdA-jubilarissen (van links naar rechts) Van der Hulle, Asma, Sinke, Van Sluyters, Huijbergt en De Munnik. foto Marijke Folkertsma en Vis en de heren Asma, Rogge band, de Munnik en Van Sluyters gehuldigd. Statenlid Piet Hamelink prikte hen het partijspeldje op. Dat viel niet bij iedereen in goede aarde. Ook degenen die 60 jaar lid zijn, kregen namelijk een speldje met 50 erop. Hamelink neemt hier over contact op met het partijbe stuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38