£,eöiarici Varen in een reddingboot trekt altijd Avondvierdaagse op agenda van commissie Vroege Koninginnedag in Hengstdijk 'Bermparkeren moet mogen op Koninginnedag' 1 4 Maandag 28 april 2008 PZCZ Bijna dertienhonderd mensen voelen zich een kwartiertje redder. Autistenkamp Koor Fortissimo treedt op in Sint Baafskerk Middelburger ernstig gewond op N61 Emile de Letter koning Koewachtse schutters Dansontmoeting als voorbereiding Folkart door René Hoonhorst BRESKENS - „Bezoekers komen vooral voor het meevaren. Dat is gewoon zo." Leer schipper Bram Nortier van de Cadzandse redding boot Winnifred de mensen ken nen. Maar, zag ook Nortier in en om zijn reddingstation, heel wat men sen toonden zaterdag toch ook werkelijke belangstelling voor het werk van de Koninklijke Neder landse Redding Maatschappij. De KNRM hield zaterdag zijn vijftien de Nationale Reddingbootdag, waar ook de stations van Cadzand en Breskens aan deelnamen. In tegenstelling tot de gang van za ken bij een aantal andere red dingstations, hoefden mensen die in Zeeuws-Vlaanderen wilden tneevaren niet per se donateur te zijn of te worden. Bedoeling van de reddingbootdag is wel om steun te werven, (acht donateurs meldden zich in Cadzand recht streeks aan) maar dat kan ook door eerst wat sympathie te kwe ken. Alleen als het in voorgaande jaren erg druk werd, kregen dona teurs voorrang bij het meevaren. Afgelopen zaterdag verliep alles ge smeerd. De kleine Winnifred kan slechts een bezoeker of tien tege lijk aan boord hebben. Maar door de tochtjes niet langer te laten du ren dan een dik kwartier, bleef de wachttijd beperkt en stroomde al les automatisch door. In Breskens waren door een gelukkig toeval twee boten beschikbaar. De repara tie van de Zeemanshoop verliep zo voorspoedig, dat Breskens ook nog de beschikking had over de Dorus Rijkers, die ze van de lande lijke maatschappij te leen had. Zo Reddingboot De Zeemanshoop stuift over de Westerschelde, afgeladen met publiek. Op de achtergrond de skyline van Vlissingen. foto Peter Nicolai konden -meer zwemvesten waren er niet- elke twintig minuten 55 mensen de Westerschelde op: veer tig op de Zeemanshoop en 15 op de Dorus Rijkers. In Breskens maakten bijna dui zend mensen een tochtje en in Cadzand stapten tegen de driehon derd 'zeevaarders' aan boord. Voor al kinderen konden niet wachten tot ze aan boord mochten. Renco (6), Mark (5) en Erica (3) zijn als schipperskinderen aan varen ge wend. Maar de Zeemanshoop is toch wat anders dan de logge Festi- ne Vere van pa en ma. „Deze boot 'Alleen bemanningsleden mogen reddingsboot als huwelijksbootje gebruiken' ging veel harder en kan ook snel achteruit varen", ervoer Renco. Hij is wat minder nat dan zijn broer tje en zusje, omdat hij stoer op de voorplecht stond 'waar de golven over me heen sloegen'. De tienjari ge Remon uit het Brabantse Flaps vond het vooral machtig mooi dat hij zeehonden heeft zien liggen op de Hooge Platen. „We voeren er vlak langs." In Cadzand was de 9-jarige Jesse uit Oudenbosch blij dat hij toch nog met een laatste tocht, al na vie ren, mee mocht. Maar een kers vers bruidspaar is net te laat voor een vaartochtje. Een exclusieve tocht in de reddingboot zit er ook niet in, want alleen bemanningsle den mogen de Winnifred als 'hu welijksboot' gebruiken. Nortier: „Je wilt niet weten hoe veel mensen een exclusieve fotore portage op en om een redding boot willen. Daar kunnen we niet aan beginnen. Maar dat nieuwe stel mag op deze speciale dag op het strand bij de boot nog wel wat plaatjes schieten." door Wout Bareman terneuzen - De klaagzang van het bestuur van de Avondvierdaagse in Terneuzen over de stiefmoeder lijke behandeling door de gemeen te, komt woensdag 10 juni aan de orde in de raadscommissie samen leving. Tenminste, als het aan het onafhankelijke raadslid Pim Broek - huysen ligt. Die heeft bij de commissievoorzit ter het verzoek ingediend de kwes tie op de agenda te plaatsen. Broek- huysen: „Mijns inziens moet de raad kennis kunnen nemen van de plannen van het bestuur van ZEEUWSE Familie en vrienden waren alle maal samengekomen voor het feest je van de vrouw des huizes en doch terlief. ledereen had het reuze naar zijn zin. De vier aanwezige jon gens, alle vier met gebruiksaanwij zing, wat minder. De oudste zoon had zich teruggetrokken op zijn ka mer, om te computeren. De jongste zoon was verdiept in de lego, ook de Avondvierdaagse om het fraaie wandelevenement in een nieuw jasje te steken." Het vierdaagsebestuur is inder daad van plan haar grieven, maar ook de toekomstplannen aan het begin van de commissievergade ring uiteen te zetten. Bovendien krijgt Terneuzen een uitnodiging om het slotdefilé van het grootste jaarlijkse sportevenement in Ter neuzen bij te wonen. Het bestuur is ontevreden over het gebrek aan erkenning door de gemeente. Ver zoeken om financiële steun zijn tot nu toe niet gehonoreerd. Tip? redactie@pzc.nl op zijn eigen kamer. De derde, een neef, zat buiten verwoedt op de knopjes van de gameboy te tikken. En de vierde zat in de speelkamer naar een voetbalwedstrijd te luiste ren. Na een poos waagde de oudste zoon zich even beneden. „Joh mam", zei hij tegen de jarige. „Het lijkt hier wel een autistenkamp!" HENGSTDIJK - Hengstdijk vierde al Koninginnedag, omdat het feestco mité zaterdag voldoende hulp kon krijgen bij het in goede banen lei- TERNEUZEN - Bezoekers van Ter neuzen moeten op Koninginnedag rustig in de berm kunnen parke ren. Zonder bang te zijn voor een prent onder hun ruit. De gemeente Terneuzen laat zich van haar slechtste kant zien, als ze parkeerwachters bonnen laat schrijven op de Oranjefeestdag, vindt raadslid Jo Baart (TOP/Ge- meentebelangen). Hij is zich rot geschrokken van een berichtje in de informatieru briek van het advertentieblad. Mensen die hun voertuig in de berm parkeren, kunnen een bon tegemoet zien, waarschuwt de ge meente. Baart: „We willen een gastvrije gemeente zijn en moeten bezoekers niet wegjagen. Ik ver wacht dat het college vóór Konin ginnedag belooft dat er alleen wordt bekeurd als voertuigen uit gangen blokkeren of de verkeers veiligheid in gevaar brengen." den van de kinderspelen en de rommelmarkt op de speelplaats van de basisschool. Zo'n 60 kinde ren profiteerden van een Oranje AARDENBURG - Het mannenkoor Fortissimo treedt zaterdag 3 mei vanaf 20.00 uur op in de Sint Baafskerk van Aardenburg. Het koor uit Bergen op Zoom viert zijn gouden jubileum met een con certreis en doet daarbij ook de oudste Zeeuwse stad aan. De virtuoze organist Bart Naes- sens uit Brugge begeleidt het Berg se mannenkoor bij een aantal lie deren. IJZENDIJKE - Een 20-jarige man uit Middelburg is gisterochtend zwaar gewond geraakt bij een ongeluk op de N61 bij IJzendijke. De man raakte in de berm, botste tegen een sloottalud en kwam in de sloot tot stilstand. Hij is met ernstig inwendig letsel per ambu lance naar een ziekenhuis in Gent gebracht. Vermoedelijk heeft de Middelburger te hard gereden. zonnetje, terwijl ze volksspelen be oefenden en een ritje op een pony maakten. Friet en (oranje) limona de maakten het feest compleet. KOEWACHT - Emile de Letter is za terdag voor de tweede keer in zijn schutterscarrière tot koning van de Koewachtse schuttersmaatschap- pij Sint Sebastiaan gekroond. Na het schieten van de koningsvogel had hij de smaak zo te pakken, dat hij ook de hoge vogel van de on derkoning naar beneden haalde. Dat lukte geen van de 19 andere deelnemers, zodat De Letter de enige koning van de club bleef SLUISKIL - Als opwarmertje voor het Folkart-festival, van 5 tot en met 12 mei, wisselden drie dansge zelschappen zaterdag ervaringen met elkaar uit in 't Meulengat in Sluiskil. De groepen Hava Naguila uit Vogelwaarde, Gelmel uit het Belgische Schoten en Scaldis uit Hansweert lieten hun kijk op dans en folklore aan elkaar en vele tien tallen folkloreliefhebbers zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30