Zeeland i PZC Brede scholen krijgen prioriteit Luchtfietsen op vroege koninginnedagviering Drugscontroles aan iweerszijden grens Terneuzens stadhuis op stelten 13 ZEEUWS-VLAANDEREN 17 \l 15 College Sluis kiest voor bouw brede scholen en opgeknapt Ledeltheater. Jubileumviering heel misschien niet zwanenzang buurtclub. Burgemeester haalt nat pak Maandag 28 april 2008 Schoner water in de Schelde zorgt voor meer zeehonden Tip? redtern@pzc.nl door René Hoonhorst sluis - Burgemeester en wethou ders van Sluis willen de komende jaren brede scholen in Oostburg en Breskens realiseren. Daarnaast hopen ze dat het Ledeltheater zo danig wordt opgeknapt, dat het de cultuurtempel van de gemeente kan blijven. De financiële positie van de ge meente baart bestuurders al jaren zorgen. Het college benadrukt de laatste maanden meer dan ooit dat het water Sluis tot de lippen staat. De gemeenteraad moet volgende maand in een kadernota aangeven hoe ze de kas op orde wil krijgen. De raadsleden ontkomen niet aan het maken van pijnlijke keuzes om het huishoudboekje weer gezond te krijgen, waarschuwen collegele den om de haverklap. Het dagelijks bestuur van Sluis heeft zelf een eerste keus gemaakt. B en W hebben Woongoed ge vraagd uit te rekenen wat het de gemeente jaarlijks kost als de cor poratie brede scholen in Oostburg en Breskens bouwt. Ook wil het college de jaarlijkse exploitatielas ten van het Ledeltheater in beeld hebben, als Woongoed de cultuur tempel overneemt en opknapt. Woongoed kan die drie wensen in willigen, verwacht directeur Kees Reinhoudt. „We hebben een be drag voor het leefbaar houden van |<TC Het Sluise college wil komend jaar het liefst geld uittrekken voor een brede school in Oost burg en Breskens en het opknap pen van het Ledeltheater. de regio beschikbaar en zijn bereid in maatschappelijke projecten te investeren. Maar het gaat wel om eenmalige bijdragen. Als de voor zieningen zijn gerealiseerd, moet de gemeente een huurprijs beta len waar wij wat aan overhouden. We rekenen nu uit op welke ex ploitatielasten de gemeente moet rekenen." De bouw van een brede school in Oostburg heeft de hoogste priori teit. Op twee staat de oprichting van een brede school in Breskens. Christelijke basisschool De Golf breker blijft: overigens voorlopig buiten die brede school. Wethou der Henk Luijendijk (financiën en onderwijs) is blij dat na Sluis ook de grootste kernen Oostburg en Breskens een moderne, brede school krijgen. Hij benadrukt dat de huisvesting van de overige basis scholen op peil wordt gehouden. Alleen de Europaschool in Zuid- zande is voor hem een vraagteken. „De raad moet volgende maand be sluiten of het verantwoord is een dure school in een dorp overeind te houden, terwijl er straks op vier kilometer afstand een nieuwe bre de school in Oostburg is." door René Hoonhorst TERNEUZEN - Jongens en meiden van een jaar of dertien, veertien trapten de fiets binnen een mi nuut tot in de top van de installa tie, een meter of acht boven de grond. Jongere kinderen deden er wat langer over en de kleinsten die het probeerden haalden het niet. Niet alleen, omdat ze de kracht misten om de pedalen zo hard rond te trappen dat ze de Tucht in fietsten', maar ook omdat hun beentjes niet lang genoeg zijn om de trappers van de Vertical Bi ke te bereiken. Deze 'verticale fiets' was -samen met de Nickelodeon Supertruck, waar Priscilla prijsjes uitdeelt- de trekker voor de jeugd die zaterdag middag in Terneuzen al Koningin nedag vierde. Buurtvereniging Hof Zeldenrust 8c Sint Annapolder pakte uit om haar zilveren jubi leum te vieren met een laatste feest, omdat ze geen nieuwe be stuursleden kan vinden. De kinderen vermaakten zich met een keur aan attracties. Bovendien konden ze, eventueel met pa en ma, de hele dag met een boemel treintje de wijk door rijden. De oudere jeugd en (groot)ouders van de wijk kwamen 's avonds aan hun trekken met optredens van onder anderen de Gebroeders Ko, Thomas Berge en Hanny 'Maar Twee meiden fietsen de lucht in tijdens het Koninginnedagfeest in de Terneuzense wijk Zeldenrust. vanavond heb ik hoofdpijn' van daarvoor de Rekels. Hoofdpijn had de voorzitter van buurtvereniging de zondagmorgen na het feest niet. Want het jubi leumfestijn was perfect verlopen. En bovendien is er weer een sprankje hoop dat de bloeiende buurtvereniging toch blijft be- foto Peter Nicolai staan, omdat een handvol mensen 'nadenkt' over aanvaarding van een bestuursfunctie. 'TERNEUZEN - Bij grensoverschrij dende drugscontroles zijn vrijdag- middag- en avond 64 voertuigen, met 92 inzittenden aangehouden. Twee mensen werden aangehou den omdat ze nog werden gezocht voor een vergrijp. Tien mensen moesten een kleine hoeveelheid softdrugs inleveren en twee men sen werden bekeurd, omdat ze on der invloed van drugs waren. Eén auto werd in beslag genomen, om dat het voertuig niet was verze kerd. Bij de controle op van de grens van de gemeenten Sluis, Mal- degem, Kaprijke en Eeklo werkten Vlaamse en Nederlandse politie mensen samen. Omstreeks dezelf de tijd werd ook nabij de Terneu zense coffeeshops gecontroleerd. Een dozijn mensen werd aange houden, onder meer voor het rij den zonder rijbewijs, niet dragen van de autogordel en wildplassen. door Wout Bareman Terneuzen - Het stadhuis van Ter- neuzen staat de komende maan den op z'n kop. Er wordt drastisch verbouwd. De bouwvakkers gaan niet alleen aan de slag op de be- stuursverdieping, maar vooral ook in de publieksruimten. Het gros van de balies van de verschillende afdelingen wordt straks onderge bracht in een nieuwe publiekshal, die wordt ingericht tussen het stad huis en het stadskantoor. Vrijdag verhuisde een aantal balies tijde lijk naar een ander deel van het stadhuis, zodat de verbouwers on gestoord hun gang kunnen gaan. Een woordvoerder: „Het gebouw blijft tijdens de verbouwing, die naar verwachting een jaar gaat du ren, goed toegankelijk, ook voor mindervaliden. We verwachten dat bezoekers weinig hinder van de bouwwerkzaamheden onder vinden, los van wat geluidsoverlast en het bouwverkeer in en om het stadhuis." De bezoekers kunnen zich bij bin nenkomst melden bij de receptie aan de hoofdingang. Klanten voor Werk en Inkomen worden al sinds maart doorverwezen naar het CWI-kantoor aan de Rosegracht. CWI en UWV verhuizen later naar de balie Sociale Zaken in de publiekshal. In die hal draait straks alles om de centrale balie, die de bezoekers een klantgerichte service moet bieden. Aan die balie wordt de meest uiteenlopende in formatie verstrekt. Terneuzenaren hoeven straks overigens niet lan ger voor ieder akkefietje naar het stadhuis. Veel zaken kunnen dan digitaal worden afgehandeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29