Zeeland PZCI Lewedorp kan via N664 naar Goes Eigenlijk zijn Mini's rampenauto's 13 Aanhoudingen in Goes tijdens uitgaansnacht BEVELANDEN-THOLEN 17 15 Aansluiting bij 's-Heer Arendskerke blijft na verdubbeling Sloeweg. Autistenkamp Dutch Mini Rally start op de Grote Markt in Goes. Burgemeester haalt nat pak Maandag 28 april 2008 Woordkunstenaars op het podium in Café Baarends Tip? redgoes@pzc.nl m. door Frank Balkenende 's-heer arendskerke - Lewedorpe- naren kunnen ook in de toekomst via de provinciale weg N664 naar Goes rijden. Op de Noordzakweg bij 's-Heer Arendskerke komt een nieuwe rotonde, die zorgt voor een aansluiting op de N664. Lewedorpenaren en mensen die in het buitengebied van West- Zuid-Beveland wonen, verkeren in onzekerheid of ze straks niet alle maal via de A58 naar Goes wor den geleid. Daardoor zou het van uit Lewedorp nog een toer wor den om bijvoorbeeld naar Wolp- haartsdijk te rijden. Het provinciebestuur koos onlangs voor een verdubbeling van de Sloe weg, met een aansluiting van de A58 op de Drieweg bij Heinkens- zand. De Sloeweg ligt tussen de Westerscheldetunnel en de afsla gen op de A58. Het project loopt tussen 2010 en 2013. Gekozen is voor de milieu vriendelijkste en tegelijk ook de veiligste variant: zoveel mogelijk verkeer via de snelweg naar Goes dirigeren. Daarvoor wordt in de provinciale weg N664 (ook wel be kend als de Nieuwe Rijksweg) een harde knip gemaakt en wel in het deel tussen de Sloeweg en het via duct over de Noordzakweg. Daar door kan verkeer dat bij Goes de N664 opdraait, niet meer recht streeks naar de tunnel rijden. Om gekeerd ook niet. Verkeer dat over de Sloeweg richting Goes rijdt, ft* Lewedorpenaren en bewoners van het Borselse buitengebied kunnen ook na verdubbeling van de Sloeweg via de provinciale weg N664 naar Goes rijden. wordt straks direct de A58 geleid. Een andere mogelijkheid is er niet. Met de knip willen de provincie en de gemeenten Goes en Borsele het vrachtwagenverkeer op de pro vincial weg tussen Goes en Hein- kenszand terugdringen. Sinds de opening van de Westerscheldetun nel is het namelijk veel drukker ge worden op de N664. Vooral vracht- wagenchaffeurs kiezen de route, omdat hun navigatiesysteem die als de 'snelste' of 'kortste' aan merkt. Bewoners van 's-Heer Hendrikskinderen en 's-Heer Arendskerke en direct aanwonen- den klagen al jaren over overlast door 'sluipende' vrachtwagens. Voorzitter Arie Raas van de Dorps raad Lewedorp juicht de maatrege len toe, zolang er voor inwoners van zijn dorp maar een aanslui ting op de N664 blijft. Overigens moet in de praktijk blijken of Le wedorpenaren, als ze een dikke ki lometer doorrijden naar Heinkens- zand, niet veel sneller in Goes zijn via de A58. De gemeente Goes en Borsele moeten het Sloewegplan nog goed keuren. De Borsele raad wordt geïnformeerd over het plan in een vergadering op 15 mei, waarbij bur gers zeker welkom zijn. goes - De politie Zeeland heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Goes vier mensen aangehou den. Twee mannen werden omstreeks half drie opgepakt in de Pape gaaienstraat in Goes. De eerste, een negentienjarige uit Kapelle, wordt verdacht van het bezit van en handelen in harddrugs. De tweede, een twintigjarige man, eveneens uit Kapelle, werd aange houden wegens het openlijk ge bruiken van harddrugs en het in bezit hebben van een halve gram cocaïne. De man kon zich ook nier identificeren. Dezelfde nacht arresteerde de poli tie rond kwart voor één twee man nen op de Grote Markt. Een 23-jari- ge man uit Heinkenszand werd door de politie op heterdaad be trapt toen hij met een barkruk naar enkele omstanders sloeg. Ter plekke is ook een 39-jarige man uit Goes aangehouden op verden king van het mishandelen van om standers. Een GGD-arts constateer de dat de 39-jarige man een gebro ken neus had opgelopen bij de schermutseling. De politie heeft deze zaak nog in onderzoek. BTOvEfS ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Familie en vrienden waren sa mengekomen voor het feestje van de vrouw des huizes en doch terlief. Iedereen had het reuze naar zijn zin. De vier aanwezige jongens, allen met gebruiksaan wijzing, wat minder. De oudste zoon had zich teruggetrokken op zijn kamer, om te computeren. De jongste zoon was verdiept in de lego, ook op zijn eigen kamer. De derde, een neef zat buiten op de knopjes van de gameboy te tikken. En de vierde zat in de speelkamer naar een voetbalwed strijd te luisteren. Na een poos waagde de oudste zoon zich even beneden. Joh mam", zei hij te gen de jarige. „Het lijkt hier wel een autistenkamp!" De Grote Markt in Goes was zaterdag even het domein van de Mini. De Dutch Mini Rally vertrok vanaf hier richting Engeland. foto Willem Mieras door David Duijnmayer goes - Een stoet van 32 mini's ver trok zaterdagochtend vanaf de Gro te Markt in Goes richting Groot-Brittanië, voor de vierde edi tie van de Dutch Mini Rally. Zater dag ging de route van Goes naar Duinkerken, vanwaar een over steek naar Engeland gemaakt werd. Gisteren begon de tocht in Engeland en de rest van de week gaat die verder door het Engelse landschap. „Het is geen race", legt voorzitter van de stichting Dutch Mini Rally Gerth van Roden uit. „Het gaat niet om de snelheid. Het voordeel daarvan is niet alleen dat het leu ker is voor de deelnemers, maar ook dat je geen vergunningen no dig hebt, want het gaat allemaal over de openbare weg." „We hebben een route uitgezet en die moeten de deelnemers volgen. Daarbij zitten opdrachten. Als ze die niet uitvoeren, krijgen ze straf- punten. We hebben bijvoorbeeld grensbenaderingen, dat zijn denk beeldige lijnen, waar je zo dicht mogelijk bij in de buurt moet zien te komen, maar niet overheen mag. Of we hebben foto's gemaakt van punten in de route, die men moet zien te vinden. En dagelijks is er een special stage, een traject van onbekende afstand dat de deel nemers met een bepaalde gemid delde snelheid moeten afleggen." Maar wat is er nou eigenlijk zo prettig aan een mini? „Er is niks prettig aan een mini", 'Ze zijn ongelooflijk romantisch en allemaal verschillend' zegt Van Roden. „Ze zitten niet lekker, zijn niet comfortabel, gaan altijd kapot, en kosten klauwen vol geld. Eigenlijk zijn het rampen auto's. Maar ze zijn wel heel leuk. En vaak heeft het met nostalgie te maken, dat het bijvoorbeeld ie mands eerste autootje was. Ze zijn ongelofelijk romantisch, en alle maal verschillend. Je hebt maar heel weinig nodig om een Mini een persoonlijk tintje te geven. Ze hebben trouwens wel een perfecte wegligging, dat dan weer wel. Het is wat dat betreft net een kart." De Dutch Mini Rally is een idee van het Minicentre Ben van Leeu wen en wordt dit jaar voor de vier de keer gehouden. Gemiddeld rijdt de mini-karavaan dit jaar 250 tot 300 kilometer per dag, en in to taal bijna 2000 kilometer. Eerdere edities gingen vanuit Ne derland naar Wales, Schotland en Duitsland. www.dutchminirally.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27