eeland Minicampings PZC 1,3 kunnen openblijven Surrender Hrieps 2008 was wi gewoon gaef Zorgcentrum op loopafstand in Paauwenburg L WALCHEREN Gemeente Veere heeft vergunningen terecht verleend, vindt rechter. Combinatie van voorzieningen in wijkcentrum Open Hof. Autistenkamp 14 en 15 Burgemeester haalt nat pak Maandag 28 april 2008 door Maurits Sep DOMBURG - Bestaande minicam pings in de gemeente Veere kun nen dit seizoen gewoon gasten blij ven ontvangen. De gemeente heeft volgens de rechter in Middel burg geen fouten gemaakt bij het verlenen van nieuwe vergunnin gen, na het afschaffen van de Wet op de openluchtrecreatie (WOR). De rechter heeft dat bepaald in een zaak die was aangespannen door H. Vader uit Grijpskerke te gen minicamping De Kreekrug. Volgens Vader is de vergunning aan De Kreekrug ten onrechte ver leend omdat het oude bestem mingsplan een camping met vijf tien plaatsen niet zou toestaan en het nieuwe bestemmingsplan nog niet is vastgesteld. De zaak was weliswaar gericht te gen deze ene minicamping, maar had gevolgen kunnen hebben voor alle 171 bestaande minicam pings in Veere. Die hebben name lijk allemaal op dezelfde manier en met dezelfde procedure een ver- gunnning gekregen van de ge meente. Als dat in het geval van De Kreekrug juridisch fout was ge weest, dan was het dat ook ge weest voor de andere bedrijven. Maar volgens de rechter heeft de gemeente Veere dus geen fout ge maakt. Ter vervanging van de afge schafte WOR is de kadernota kleinschalig kamperen vastgesteld, die het mogelijk maakt de onthef fingen voor bestaande minicam pings om te zetten in vergunnin gen. Veere wil ervoor zorgen dat bestaande bedrijven er door het af schaffen van de WOR niet slech ter van worden en de rechter vindt dat 'geen onredelijk' beleid. Bovendien vindt de rechter dat De Kreekrug voldoet aan de criteria in de overgangsregeling van de ge meente voor kleinschalige kam peerterreinen. Vader vindt dat de minicamping geen nevenactiviteit is van een boerenbedrijf, omdat de Buurman H. Vader van minicam ping De Kreekrug in Grijpskerke heeft een rechtszaak tegen de ge meente Veere over de vergun ning voor de camping verloren. eigenaar, de Maatschap Pop- pe-Dekker, geen 'reëel agrarisch be drijf meer heeft. De meeste in komsten zouden niet meer uit het boerenbedrijf komen, beweert Va der. De maatschap ontkent dat. Vader had de rechter gevraagd met spoed actie te ondernemen tegen de vergunningverlening voor De Kreekrug. De rechter heeft dat afge wezen omdat die van oordeel is dat de vergunningverlening door de gemeente Veere ook in andere bezwaarprocedures overeind zal blijven. Er is dus geen haast met deze zaak. GRIJPSKERKE - Het hastenboek op de website is zondagochtend zon neklaar: Buutengewoon wih dit jear. Hriepskerke prooost. Surrender Hrieps was wi gewoon gaef. Ofwel: Surrender Hrieps 2008 was weer een succes. Net als elk jaar. Het muziekfestival vond zaterdag zoals gebruikelijk plaats in de grote roodwitte tent aan de rand van Grijpskerke. In het hastenboek van de website werd de dagen voor het festival al ongeduldig vooruitgekeken naar de editie van dit jaar. Nog 1 dag te gae en dan ist tied. Maar ook met verwondering. Want de website vermeldde duide lijk dat stro dit jaar de tent niet in mocht. Voor de veiligheid, vanwe ge brandgevaar en het beschadigen van electronica. Hin strao op HriepsEn van dat stof krieg je zo lekker dost!! Mag je nog we mee bier hooie of is dat ook a verbooie??? Bier mocht er wel in. Surrender Hrieps is immers 'powered by Jupi- ler'. En gezellig werd het. Behalve natuurlijk Surrender, dat het festival organiseerde, traden ook op The Heinoos, Shitt Hap pens (vijf vrouwen en een man uit Twente; covers van AC/DC tot Kim Wilde en Johnny Cash) en het Zeeuws/Brabantse String Riot. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Met een kerk, een welzijnscentrum en in de kelder een tandarts, een osteopaat en een arbeidsdeskundige is het Open Hof in Paauwenburg eigenlijk al een heel uitgebreid wijkcentrum. Straks is het aanbod nóg groter; in een nieuw pand. Woningcorporatie l'Escaut, de ge meente Vlissingen, eigenaar stich ting Open Hof, zorgverleners, wel zijnsorganisatie Palladium, stich ting Majoraat, Zorgstroom en de wijkraad van Paauwenburg praten namelijk over een vernieuwing van het wijkcentrum, dat het grootste is van Vlissingen. Na 35 jaar is dat aan vernieuwing toe. En ook al heeft het plan niets met wonen te maken, zorgappartemen- ten komen er immers niet, l'Es caut is de grote trekker. „Omdat wat goed is voor bewoners, goed is voor ons", zegt directeur Jan van Beekhuizen. „Paauwenburg heeft op dit moment een hartstikke goe de naam. Dat willen we behou den. Rendabel is het bouwen van een nieuw wijkcentrum niet. Het kost ons eerder geld, dan dat het iets oplevert." l'Escaut is er al een paar jaar mee bezig. „We hadden de indruk dat in Paauwenburg behoefte staat aan meer zorg. Dat blijkt ook uit een onderzoek, dat we vorig jaar door een bureau hebben laten uit voeren. Daarom betrekken we nu ook eerstelijns zorgverleners bij de gesprekken. Dat zijn onder meer dokter Bordui en de apotheek van de Singel, maar ook de tandarts en de osteopaat die nu nog in de kel der zitten. Die zijn wel geïnteres seerd in een adequate huisvesting. Ook Zorgstroom, die al een zorg- steunpunt heeft in een van de Re genboogflats, zou er nog wel een locatie bij willen." Omdat er nog 'flink wat grond' om het Open Hof ligt, hoeven de jongeren van de Paraplu en de se nioren van de stichting Majoraat niet te vrezen voor hun stekkie: Wijkcentrum het Open Hof in Paauwenburg wordt vernieuwd en uitgebreid met zorgverleners. Het welzijnscentrum en de kerk blijven. ook zijn krijgen een plekje. Ook de protestantse kerk blijft. „Het wordt een gebouw waar ie dereen in de wijk terecht kan voor zorg en welzijn. Alle instanties gaan nu op papier zetten wat ze willen en wat ze daarvoor over hebben, daarna gaan we kijken wat we daarvan kunnen maken. Dat moeten we binnen een jaar helder hebben." Het is dus de bedoeling dat ieder een een steentje bijdraagt, in de vorm van huur. De eigenaar van het Open Hof de gelijknamige stichting, is bereid haar gebouw en grond af te staan. „Absoluut", zegt voorzitter Wout van Leersum en thousiast. „Omdat dit een unieke kans is om alle voorzieningen te combineren, op rollatorafstand van de bewoners van onze wijk." Tipredactie@pzc.nl Familie en vrienden waren sa mengekomen voor het feestje van de vrouw des huizes en doch terlief Iedereen had het reuze naar zijn zin. Op de vier aanwe zige jongens, allen met gebruiks aanwijzing, na. De oudste zoon had zich teruggetrokken op zijn kamer, om te computeren. De jongste zoon was verdiept in de lego, ook op zijn eigen kamer. De derde, een neef zat buiten op de knopjes van de gameboy te tik ken. En de vierde zat in de speel kamer naar een voetbalwedstrijd te luisteren. Na een poos waagde de oudste zoon zich even bene den. „Joh mam", zei hij tegen de jarige. „Het lijkt hier wel een au tistenkamp!" Eerst uitkleden, dan weer mooi aankleden Tip? redwalch@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13