Buitenland Inval oppositie Zimbabwe Voedselhulp staat stil in Gazastrook KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Haai doodt zwemmer voor kust Californië Vlaamse priester stopt na vondst kinderporno Twee derde Israëliërs wil Golan behouden PZC Zaterdag 26 april 2008 9 SOLANA BEACH - Een haai heeft gis teren voor de Californische kust een zwemmer gedood. Het slacht offer, een man van achterin de vijf tig, was 's ochtends bij Solana Be ach met een groep triatleten in zee aan het zwemmen, toen hij werd aangevallen. Over een lengte van bijna dertig ki lometer werden badgasten uit zee gehaald. Met helikopters werd naar de haai gezocht. KALMTHOUT - Een priester uit het Belgische Kalmthout, op wiens computer kinderporno is aange troffen, heeft zichzelf op non-ac tief gezet. De politie vond na huis zoeking kinderporno op de com puter van de 47-jarige priester. „Voor we verdere stappen onder nemen, wachten we het onder zoek af', aldus het bisdom Ant werpen laten weten. Bisschop Van- denberghe besliste wel dat de pries ter voorlopig geen contact meer mag hebben met minderjarigen. JERUZALEM - Ruim twee derde van de Israëliërs is tegen de teruggave van de hoogvlakte van Golan aan Syrië in ruil voor vrede. Dat bleek gisteren uit een peiling. 68 procent van de ondervraagden zijn tegen een volledige terugtrekking uit het gebied; 51 procent is tegen een ge deeltelijke teruggave. Eerder deze week werd bekend dat de Turkse premier Erdogan bemid delt tussen Israël en Syrië. Israël veroverde het gebied in 1967 en annexeerde het in 1981. Volgens Syrische media zou de Is raëlische premier Olmert volledige teruggave van de Golan hebben aangeboden in ruil voor een vre desverdrag. CAZA - Sinds vandaag brengt de Unrwa geen voedsel meer rond in Gaza. De VN-organisatie voor hulp aan Palestijnse vluchtelingen in het Midden-Oosten heeft geen brandstof. De vrachtauto's staan stil, want er is geen benzine of diesel meer. Di rect worden 650.000 mensen ge troffen, ongeveer de helft van alle inwoners van de Gazastrook. Een humanitaire ramp dreigt. De in de Gazastrook regerende Ha rnas wijst Israël aan als schuldige. Het land sloot de Gazastrook im mers af van de buitenwereld. Vol gens VN-fünctionarissen staakte Is raël op 9 april de leverantie van benzine en diesel, nadat de leve ring een maand eerder al was te ruggebracht tot 40 procent. Maar volgens Israël zijn de regiona le distributeurs door Harnas onder druk gezet om geen benzine rond te brengen, om zo een humanitai re noodsituatie te creëren. foto Eyad Baba/CPD Politieagenten nemen computers mee bij verkiezingswaarnemers. HARARE - De Zimbabwaanse poli tie heeft gisteren een inval gedaan bij de oppositiepartij MDC en de grootste onafhankelijke organisatie voor het monitoren van de verkie zingen in het Afrikaanse land. Volgens voorzitter Noel Kututwa van Zimbabwe Election Support Network (ZESN) zijn een aantal computerbestanden en enkele computers in beslag genomen. „Ze hadden een huiszoekingsbevel waarop stond dat ze op zoek wa ren naar subversief materiaal", al dus Kututwa. Een woordvoerder van de politie wilde niet reageren op de inval. Het ZESN wordt beschouwd als de enige onafhankelijke bron van informatie over de verkiezingen van 29 maart. De uitslag van die verkiezingen is nog steeds niet be kend. De organisatie heeft opposi tieleider Morgan Tsvangirai aange wezen als winnaar van de presi dentsverkiezingen. Tsvangirai zegt ook in de eerste ronde al te heb ben gewonnen. Volgens regerings partij Zanu-PF van president Ro bert Mugabe is een tweede ronde nodig. Eerder op de dag viel de politie het hoofdkantoor van de MDC (Beweging voor Democratische Verandering), de grootste opposi tiepartij van Zimbabwe, binnen. Volgens de partij heeft de politie zeker driehonderd mensen opge pakt. Voor de operatie waren 250 zwaarbewapende politieagenten ingezet, zo meldde de partij van Ts vangirai gisteren. De politie, die niet prijsgaf hoeveel arrestaties werden verricht, zei dat de arrestanten worden verdacht van betrokkenheid bij geweld op het platteland. De MDC zei dat de meeste arresta ties werden verricht onder men- 1*5 De politie in Zimbabwe heeft gisteren invallen gedaan bij verkiezingswaarnemers en de oppositie. Er zouden driehon derd mensen zijn opgepakt. sen die hun toevlucht hadden ge zocht in het partijhoofdkantoor na te zijn aangevallen door activis ten van de regeringspartij. De oppositie en onafhankelijke groepen hebben het regime van president Mugabe ervan beschul digd de oppositie met geweld te onderdrukken sinds de verkiezin gen. Eerder deze week pleitte de Britse premier Gordon Brown, Amnesty international en de Anglicaanse Kerk voor een wapenembargo te gen Zimbabwe. Zij vrezen dat wa pens worden ingezet tegen de op positie. Een Chinees schip met wa pens aan boord moest rechtsom keert maken na protesten in Zuid-Afrika. Voor ongekend lage prijzen naar het azuurblauwe Gardameer! KRAS heeft deze topper namelijk ook dit jaar weer tegen absolute bodemprijzen kunnen inkopen! Een heerlijk 8-daagse vakantie in Hotel Centro Vacanze La Limonaia boekt u al vanaf slechts 189! Dit is bovendien inclusief ontbijt, 3-gangen diner en KRAS kortingsbon waarmee u 10% korting krijgt in pretpark Caneval World op Movieland, Aquaparadise en Medieval Times Aarzel dus niet langer en boek snel uw welverdiende vakantie naar het Gardameer! Dat wordt gegarandeerd genieten! GARDAMEER EN OMGEVING Vanuit het hotel kunt u rondom het Gardameer heerlijke wandelingen en fietstochten maken. Bovendien kunt u zeilen, surfen, waterfietsen en zwemmen. Verken de lieflijke stadjes rondom het meer per auto. Bezoek Lazise, het pittoreske havenstadje en Sirmione, prachtig gelegen op een schiereiland. Bezoek ook zeker klassieke steden als Padua, Vicenza en Venetië. En wat dacht u van Verona, de stad van Romeo en Julia? In de Arena worden in juli en augustus opera's in de openlucht uitgevoerd. Een avond Italiaans dineren mag ook zeker niet ontbreken! waarom zou je verder zoeken HOTEL CENTRO VACANZE LA LIMONAIA Dit uitstekende hotel met meerdere gebouwen ligt in een groot park, op slechts 600 m van het Gardameer. Het hotel beschikt o.a. over een restaurant met panorama-uitzicht en 2 zwembaden, poolbar, winkeltje, terras en een wellnesscenter met o.a. jacuzzi en sauna. INCLUSIEF: verblijf in Hotel Centro Vacanze La Limonaia met ontbijt, diner en KRAS kor tingsbon waarmee u 10% korting krijgt in pret park Caneval World op Movieland, Aquaparadi se en Medieval Times. Aankomstdata: zaterdag van 3/5 t/m 18/10 8 dgn 15dgn Mei v.a. 215 v.a. 425 Juni v.a. 235 v.a. 469 Juli v.a. 265 v.a. 559 Augustus v.a. 265 v.a. 495 September v.a. €215 v.a. 425 Oktober v.a. €189 v.a. 425 Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Reserveringskosten 15 per boeking. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/26051 15 cpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9