Zeeland Veers gebaar nog niet te laat 'Klink moet ingrijpen in ziekenhuiskwestie' Vlissingen wil oude kazematten opnemen in stadswandeling Weggesleept Studio Scmérie Oldtimers rijden route door Zeeland Zowel provincie als waterschap blij met nieuwe koers N57. Figuurcorrectie- en afslankcenter Pettycoats, kuiven en bakkebaarden in Vlissingen ipi> OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? www.rotsvast.nl Muzeeum ziet plaats voor militair complex in wandelroute. PZC Zaterdag 26 april 2008 I 33 Nu ook online v bestellen' ■kt»* door Maurits Sep MIDDELBURG - Het is wel een tikje laat, maar nog niet te laat. Provin cie en waterschap Zeeuwse Eilan den zijn blij met het gulle gebaar van de gemeente Veere om alsnog een 'substantieel bedrag' op tafel te leggen voor de N57. En nu maar hopen dat minister Eurlings net zo enthousiast is over de nieuwe koers van Veere. „Dat gaan we in mei of juni met de minister bespreken", kondigt ge deputeerde voor verkeer Toine Poppelaars aan. „We gaan hem uit leggen wat wij als regio van plan zijn en aftasten of hij openstaat voor zo'n voorstel. Vervolgens wachten we op de zitting van de Raad van State over het bestem mingsplan van Veere voor de N57, die in juli plaatsvindt. Want als de Raad van State een streep zet door dat bestemmingsplan, en als de mi nister niet van plan is alsnog mee te betalen voor de totale N57, dan houdt het natuurlijk helemaal op", verklaart Poppelaars. Het gebaar van Veere is ook zon der waarde als provincie en water schap weigeren extra geld uit te trekken voor het volledige tracé. Poppelaars heeft tot nu toe steeds gezegd geen geld meer te hebben voor dat stuk, omdat de provincie al voor 6,5 miljoen euro garant staat voor het Middelburgse deel van de weg. „Op dit moment heb ik dus ook geen geld", bevestigt gedeputeerde Poppelaars. „Maar als die garant stelling voor Middelburg niet wordt aangesproken, kan ik die misschien gebruiken voor Veere. Dat wil ik nu met Gedeputeerde en Provinciale Staten bespreken." Het waterschap heeft eerder een ton toegezegd. Dat aanbod staat nog steeds, maar op meer hoeft |"f* De provincie wil eventueel onge- bruikt geld dat voor Middelburg is gereserveerd, gebruiken voor de Veerse N57; het waterschap gaat niet verder dan €100.000. Veere niet te rekenen, zegt Bert van de Hoef, dagelijks bestuurder van Zeeuwse Eilanden en belast met de wegen. „Ik ben blij met de opstelling van Veere, maar meer is bij ons echt niet haalbaar." Dat maakt het nog lastig om een oplossing te vinden voor het te kort van 20 miljoen euro. De raad Veere hoopt met provincie en waterschap samen 5 miljoen te kunnen bieden aan de minister. Met een ton van het waterschap en niks concreters dan 'een sub stantieel bedrag' van Veere komt het aan op de provincie. „Ik zal het signaal van Veere zeker niet ne geren", belooft Poppelaars. Haast is er volgens hem niet. Het Middel burgse deel is pas eind 2010 klaar. Wisselend asso>%._.. Veilig betalen Betaalgemak BEZORGING IN HEEL NEDERLAND www.flowershopgoes.nl MIDDELBURG - De politie heeft gis teravond rond een uur een vracht wagen weggesleept die onverlicht op de vluchtstrook van de A58 richting Vlissingen stond, ter hoog te van Nieuw- en Sint Joosland. De bestuurder lag dronken achter het stuur te slapen. - Thermo Fysische Methode (TFM) - boor gebruik van INFRAROOD AFSLANKCABINE - (snelle vetverbranding en huidversteviging) - Persoonlijke begeleiding tijdens de oefeningen (*-30 min.) - Gerichte en plaatselijke figuurcorrectie (buik, dijen, heup, armen enz) - Voedingsadviezen (géén diéten, shakes, pillen e.d.) - Gewaarborgde cm-garantie Gratis en vrijblijvende figuuranalyse Bel snel: 0118-594098 Www.stMdipsqnerie.nl Openingstijden: ma. wo. en do. 9.00-12.00 en 16.00-21.00 uur di. 9.00-15.00 uur, vr. 9.00-13.00 uur Fort den Haakweg 15A, Vrouwenpolder MIDDELBURG - Minister Klink van Volksgezondheid moet ingrijpen in de ziekenhuiskwestie. De Wal- cherse gemeenten vragen de minis ter in een brief al zijn invloed aan te wenden om het besluit om het hoofdziekenhuis in Goes te vesti gen terug te draaien. De Walcherse gemeenten hebben al eerder laten weten niet gelukkig te zijn met het besluit van de zie kenhuizen. Deze week namen alle gemeenteraden een motie aan waarin ze aandrongen op een onaf hankelijk onderzoek. De gemeenten noemen het 'ver- n En wM«b*nld4«IlBg I Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 In Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl ontrustend' dat een besluit met zo'n grote maatschappelijke in vloed genomen is zonder enige de mocratische controle. Bovendien vermoeden ze dat 'andere belan gen dan een optimale organisatie van de ziekenhuiszorg' een belang hebben gespeeld bij het besluit. Ze wijzen Klink op het eigen on derzoek van de gemeenten, waar uit bleek dat een deel van de Walcherse bevolking niet op tijd in het ziekenhuis kan zijn bij een spoedgeval. Eerder zei Klink dat hij een fusie niet kan voorko men. VLISSINGEN - Fleurige pettycoats, grote kuiven, nette pakken en bakkenbaarden waren gisteren volop te zien in Vlissingen, op de eerste dag van het zesde Teddyboy Festival. Tot en met zondagavond zijn liefhebbers uit binnen- en buitenland van deze muziek daar bijeen. De ze muziek ontstond eind jaren 60, begin jaren 70 in Lon den en was een reactie op de bestaande rock-'n-roll. foto Lex de Meester door Dominica Groenleer VLISSINGEN - „Je staat hier gewoon midden in de historie!" Wethou der Rob van Dooren vindt de kaze matten onder het Keizersbolwerk in Vlissingen prachtig. Gisteren ging hij met nog zes anderen de ka zematten in Vlissingen in. Er zijn plannen om deze te renove ren en dan toe te voegen aan een van de stadswandelingen van het Muzeeum. „We gaan ze niet per manent open stellen. Dat is niet te doen, maar het zou mooi zijn als we met een stadswandeling de ka zematten binnen konden gaan", zegt Pol Verbeeck van het Mu zeeum. „De kazematten geven een prach tig contrast tussen historisch en modern", vindt Rob van Dooren. „Als je hier in bent geweest, zie je daarna de nieuwe, hypermoderne loodsboten van het Belgische loodswezen. Prachtig toch?" Er zijn dertien kazematten, waarvan vooral de garnizoensbakkerij nog FTC Er zijn plannen om de oude ver- dedigingswerken in Vlissingen, de kazematten, te renoveren. Dan kunnen ze opgenomen wor den in een stadswandeling. duidelijk te herkennen is met zijn enorme ovens. „Ze bakten hier brood voor vierduizend man", weet meneer Salomé van Vrien den van het Muzeeum te vertel len. Met 'ze' bedoelt hij de Fran sen onder leiding van Napoleon. In de Tweede Wereldoorlog werd er door de Duitsers ook dankbaar gebruik gemaakt van de kazemat ten. „Er zaten soldaten, maar er werden ook torpedo's opgeslagen. Die werden over een rails ver voerd naar de bunker op het einde van het Westerhoofd." De gemeente gaat nu een plan ma ken, dat daarna besproken wordt met onder meer het Muzeeum en Waterschap Zeeuwse Eilanden. SINT-ANNALAND - De Kiwanisclub Goes-de Bevelanden houdt van daag zijn jaarlijkse Oldtimerrit. On geveer tachtig voor- en naoorlogse auto's rijden in de stoet dieover Tholen, Schouwen-Duiveland en Zuid-Beveland voert. De tocht begint om 10.30 uur in Sint-Annaland. De route voert vervolgens over de Philipsdam langs Bruinisse, Zijpe en dan in de richting van Ouwer- kerk. 's Middags wordt de Zeelandbrug overgestoken. De route eindigt rond 16.30 uur aan de Korringa- weg in Yerseke, waar een aantal Aston Martins zich bij de voertui gen voegt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 97