vakantieweek Renesse vaak dikke pret bij stal Balans deurcotool Met de bus naar EO-jongerendag Kinderen de baaS in Hummels Hogazon j Groep Ondernemers onthalen jeugdige bezoekers met sport, spel en vertier. Lezing over dementie in centrum De Wieken Hond gestolen van bedrijventerrein Duikers mogen straks in aquarium Deltapark s PZC Zaterdag 26 april 2008 31 Hörmami en Crawford garagedeuren: Telrfoan: aiT3 - 22 22 31 www.gaiagetlHurtuidig.ni ZIERIKZEE - Jongeren op Schou- wen-Duiveland kunnen 14 juni met de bus naar de EO-jongeren- dag in het Gelredome in Arnhem. Een plekje in de bus kost 17,50 eu ro. De toegang tot het stadion is gratis, maar moet wel aangemeld worden via de website van de EO. De bus vertrekt om 6.30 uur vanaf het busstation aan de Grachtweg in Zierikzee. Wie meewil, kan zich per e-mail opgeven bij Rijk van den Dikkenberg via rvdd@zeelandnet.nl. www.eo.nl/jongerendag :KDZÜ3MEN «GEVELS ■«0LLMM USBRtffiS «IKi ■ffiSMEMffiBI Zonwering die precies past bij de stijl van uw woning of bedrijfspand. De mogelijk heden zijn bijna onbegrensd. Wij laten u graag zien hoe fraai en comfortabel dat is. Ook de mogelijkheden van terraszonwering zijn buiten gewoon. Kwaliteit, dat zie je tot in het kleinste detail. door Piet Kleemans RENESSE - Knutselen en frutselen, kokosnoten vangen, schatgraven of een workshop kitesurfen, bun- gyvliegeren en mountainboarden. Het is maar een kleine greep uit het aanbod van de Kindervakantie week in Renesse. Vanaf vandaag tot en met zaterdag 3 mei zijn de kinderen de baas in Renesse. Wethouder Ad Verseput geeft de overdracht van de macht van vol wassenen naar kinderen vanoch tend een officieel tintje door een kinderburgemeester te installeren. Dat gebeurt in het dorpshuis. Voorafgaande aan die plechtigheid kan er die dag meteen geknutseld of gefrutseld worden. Voor wie dan nog energie over heeft, kan gaan springen en swingen. Op het grasveld bij de Kerkring worden spelletjes gespeeld en van 14.00 tot 17.00 uur kunnen belangstellenden meedoen aan de 'Ontdek Renesse Speurtocht'. Morgen is er een ver gelijkbaar programma in het dorps huis. Verder is er in het dorp een karikatuurtekenaar actief en treedt dj Polleke op het evenemententer rein vanaf 19.00 uur op. Naast de vaste onderdelen, biedt het programma de verdere week specifiek aanbod in de vorm van workshops tennis, paardrijden, ki tesurfen en mountainboarden. Ook zijn er een kinderkookwork- shop, een roofvogelshow op land goed Moermond en het opbou wen van een kindercamping opge bouwd rond de grote tipi bij de kerk. Bij de Zeeuwse Stromen kun nen kinderen donderdag leren dui ken. De vakantieweek wordt afge rond met een lampionnenoptocht. ZIERIKZEE - Psychologische instel ling Indigo/Zeeland en de biblio theek in Zierikzee organiseren de lezing 'het geheugen bij de ouder wordende mens'. R. Salvia houdt die maandag om 9.45 uur in zorg centrum De Wieken in Zierikzee. Dementie komt uitgebreid aan de orde. De toegang is gratis. De nieuwe zomercollectie is binnen! Witte Paardstraat 6 Goes Lange Geere 7 Middelburg! Voor Joost, cliënt van het Gors, is paardrijden een therapie. foto Marijke Folkertsma Van een bedrijventerrein aan de Poortesweg in Vlissingen is tussen donderdagmiddag zes uur en giste rochtend half acht een hond ver wenen. Het gaat om een Staffordshire bull- terriër. De hond bevond zich op een bedrijventerrein dat met hek ken is afgeschermd. Het hek is ver nield. De hond is enkele honderden eu ro's waard. NEELTJE JANS - Bezoekers kunnen vanaf komende zomer een duik nemen in Aquapolis, het grote aquarium van Deltapark Neeltje Jans. Om de dieren niet te veel te belasten, wordt er maar één per soon per dag toegelaten. Die mag 45 minuten rondzwemmen. Dat kost 300 euro. Daarvoor krijgt de duiker, die overigens wel een duik- brevet moet hebben, ook foto's en een filmpje mee naar huis. VOOR WONINGBOUW EN INDUSTRIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 95