Onrust heerst op de Kohnstammschool beland Pechtold hamert mee voor landschapsbeheer Begraven in Tholen wordt te duur Viering afgelast Rotary Club Goes wil met kunstmanifestatie kas van SLZ spekken. Nieuws over plotselinge overplaatsing leerkracht slaat in als een bom. Dronken chauffeur op vluchtstrook A58 Leerlingen geven geld aan twee goede doelen Sporters zweten 3600 euro bijeen voor Kenia Tholen herdenkt doden gewoon op zondag Feest in de speeltuin van 's-Gravenpolder Tachtig oldtimers toeren door Zeeland ipr r* www.vicvaar.nl 30 Zaterdag 26 april 2008 PZCB Bianca Runge exposeert tijdens Art Nature en houdt ook workshops voor leerlingen uit het voortgezet onderwijs. foto Ruben Oreel door Frank Balkenende GOES - Met het kunstproject Art Nature wil de Rotary Club Goes in de laatste week van mei geld bij een sprokkelen voor de Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ). Hoogtepunt van de manifestatie: een copieus diner mét veiling van tien a vijftien 'topstukken', waar bij de D66-partijleider Alexander Pechtold de hamer hanteert. De Rotary Club Goes kopieert een formule die ze vijf jaar terug al eens hanteerde. Toen ging de op brengst naar het Clarahofje in Hansweert, een hospice dat termi nale patiënten verzorgt en bege leidt. Het culturele evenement le verde destijds 20.000 euro op. De Goese serviceclub pakt het dit keer iets groter aan. Te beginnen met een kunstexpositie in de Gro te Kerk van 23 tot en met 31 mei. Daar is werk te zien van veertig Zeeuwse kunstenaars. De selectie is tot stand gekomen met hulp van het Centrum Beeldende Kunst Zeeland. „Het wordt een brede expositie met schilderijen, sieraden, beel den, foto's en objecten. Er zitten echt prachtige werken bij. Bijvoor beeld van Antoine Mes, dé man van het Zeeuwse landschap. En Johnny Beerens die prachtige 'paal hoofden met zeewier' heeft ge maakt", zegt Willemien 't Hooft van de Rotary Club Goes. Bezoekers kunnen inschrijven op de kunstwerken, die 31 mei wor den geveild door de Zeeuwse vei lingmeester Ben Witte. Een dag eerder kunnen kunstliefhebbers (uit het bedrijfsleven) aanschuiven aan een diner a 125 euro per cou vert. Tussen de gangen door veilt Pechtold, kunsthistoricus en vroe ger veilingmeester bij Christie's, tien tot vijftien topstukken die hij mede heeft geselecteerd. „Hij doet dat meestal op een heel aardige manier." Verder betrekt de Rotary het Goe se voortgezet onderwijs bij Art Nature. „Er zullen zo'n vijfhon derd leerlingen de expositie bezoe ken", zegt 't Hooft. „Daarnaast houdt kunstenares Bianca Runge, die ook exposeert, workshops voor vijftig leerlingen." Ze weet nog niet hoeveel Art Nature SLZ oplevert. Ook een spe cifiek project moet nog worden ge kozen. 't Hooft: „SLZ richt zich te genwoordig ook sterk op wandel paden. Het zou helemaal mooi zijn als we een kunstwandelpad tot stand kunnen brengen." Gedeputeerde Harry van Waveren opent Art Nature maandag 23 mei om 17 uur. Daarna is de ten toonstelling in de Goese Grote Kerk elke dag van 10 tot 18 uur open, be halve op zondag: 13-18 uur. OOSTDIJK - In Oostdijk wordt dit jaar geen Koninginnedag gevierd. Dat heeft heeft het plaatselijke oranjecomité besloten. Daarmee wil ze haar respect tonen richting oud-voorzitter Nico Huizen, die momenteel voor de SGP in de ge meenteraad zit. Huizen is ernstig ziek. Alle activiteiten worden door geschoven naar volgend jaar. Verkoop van alle premium merken honden- en kattenvoer Voorjaarsbloeiers en flower- pouches uit eigen kwekerij Dé hengelsportspeciaalzaak voor Zeeland door Lilian Dominicus GOES - Op de Prof Dr. Kohnstammschool in Goes is on rust ontstaan door het plotselinge vertrek van onderwijzer Kees Wel- leman. De leerkracht van groep 3 nam gistermiddag afscheid van zijn leerlingen, omdat hij door stichting openbaar primair onder wijs Nobego gedwongen is overge plaatst naar de openbare basis school De Zuidvliet in Kortgene. De lerares van de kleutergroep komt in de plaats van Welleman; de kleuters krijgen les van een sta giaire. Het nieuws, dat begin deze week op school bekend werd ge maakt, kwam zowel voor de leer kracht als de ouders en kinderen als een volslagen verrassing. Volgens verscheidene ouders zijn de kinderen van slag. „Mijn zoon tje kan er niet van slapen", zegt André Muller. De ouders hebben MIDDELBURG - De politie heeft gis teravond rond één uur op de vluchtstrook van de A58 richting Vlissingen, ter hoogte van Nieuw en Sint Joosland, een onverlichte vrachtwagen met oplegger aange troffen. De bestuurder lag achter het stuur te slapen. Hij bleek bijna vier keer de toege stane hoeveelheid alcohol te heb ben gedronken. De vrachtwagen leverde gevaar op en is wegge haald. De chauffeur kreeg een boe te van 900 euro. GOES - Leerlingen van het Goese Lyceum aan de Bergweg in Goes hebben gisteren een cheque van 1350 euro overhandigd aan een ver tegenwoordiger van Kika (Kinde ren Kankervrij). Dat geld hebben ze begin deze maand bijeen gelo pen tijdens een sponsorloop. Er werd overigens 2700 euro inge zameld, maar te elfder ure beslo ten de leerlingen de opbrengst in tweeën te splitsen. De andere helft gaat naar het Ronald McDonald- huis in Barendrecht. door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen wil de almaar stijgende kosten voor be grafenissen een halt toeroepen. In een enquête onder de inwoners worden een paar proefballonne tjes opgelaten. De grafrechten, die inwoners beta len, dekken zeventig procent van de kosten die de gemeente maakt. De rest wordt bijgepast door de ge meente. Toch zijn de kosten voor de mensen de afgelopen jaren be hoorlijk gestegen. Zo ging het be- graafrecht in acht jaar tijd van 91 een handtekeningenlijst gestuurd naar Nobego met het verzoek om de groepsleerkracht tot aan de zo mervakantie op de Kohnstamm school te houden. „Juist in groep 3 is stabiliteit van groot belang", ver klaart moeder Caroline Daniëls. „Dit is de basis van het verdere schoolleven van alle kinderen." De ouders beschuldigen het stich tingsbestuur en directeur Sjakko van Schaik de school als een be drijf te zien. Daniëls: „Misschien wordt vergeten dat dit een basis school is en dat juist kinderen hier belangrijk zijn. Dit soort manage mentpraktijken horen hier niet thuis en juist in deze leeftijdsfase moet je rekening houden met het menselijke aspect." De leerkracht zelf geeft aan dat hij het schooljaar met de kinderen had willen afmaken. Welleman, Ouders willen omwille van de kinderen dat de onderwijzer aan blijft tot aan de zomervakantie. Stichting Nobego weigert aan dat verzoek gehoor te geven. HEINKENSZAND - Fitnesscentrum Fit-Life uit Heikenszand heeft met een open sponsordag op 19 april 3619,50 euro opgehaald voor een kinderopvangtehuis in Kenia. De jongste leden van de club haal den geld op door klusjes te doen, terwijl de volwassenen zich in het zweet werkten door mee te doen aan een spinningmarathon. Daar voor werden zij gesponsord. De opbrengst gaat naar Funds for hope, een Zeeuwse organisatie die zich inzet voor Kenia. THOLEN - Burgemeester en wethou ders van Tholen houden voet bij stuk over de komende dodenher denking. Die wordt gewoon op zondag 4 mei gehouden. Begin dit jaar verzocht de gerefor meerde gemeente in Scherpenisse al om de herdenking naar zaterdag te verplaatsen en later hebben ook andere kerkenraden dat gevraagd. Ze herdenken liever niet op zon dag. Het college stelt echter dat is bepaald dat de dodenherdenking altijd op 4 mei moet plaatsvinden. naar 394 euro. Een eigen graf voor de periode van dertig jaar kostte aan het begin van de eeuw 191 eu ro en nu 788. Het college wil een eind maken aan deze extreme kos tenstijging en heeft wel een paar ideetjes om dat te doen. Toch wil ze eerst weten hoe de be volking daarover denkt. Alle inwo ners krijgen volgende week een en quête in de bus. Die gaat overigens over het 'begraafbeleid' in zijn alge meenheid, maar één van de vra gen is of ze misschien bereid zijn vrijwilligerswerk te doen op de be die al meer dan dertig jaar in het onderwijs zit: „Je laat als leer kracht kinderen niet zomaar mid den in het jaar vallen, want dan neem je alle veiligheid voor ze weg. De kinderen zijn onrustig, je ziet dat sommige zich terugtrek ken en heel stil zijn geworden. Er wordt vandaag geen les gegeven. De kinderen spelen spelletjes en maken tekeningen voor de mees ter. Het is droefenis. Ik koester stil le hoop dat ze zich herbezinnen." Dat zit er echter niet in, zegt alge meen directeur Jos Ernst van No bego. „Het is een lastig verhaal. We zijn tot het besluit gedwongen door praktische omstandigheden. Per 1 augustus moeten we terug in het aantal leerkrachten door een krimpend leerlingenbestand. Door toeval is de vacature ontstaan en deze leerkracht bleek de geschikste te zijn. Ik begrijp wel dat ouders het vervelend vinden, maar niet al les is uit te leggen. Dat willen we ook niet, omdat een deel van het besluit ligt in de relatie tussen werkgever en werknemer." 's-GRAVENPOLDER - In de Blauwe Speeltuin in 's-Gravenpolder wordt vrijdag 2 mei een groot speelfeest gehouden. Dat gebeurt ter ere van de opening van het nieuwe seizoen. Vanaf 11.00 uur zijn alle kinderen uit het dorp wel kom om te komen spelen. Er is speciaal voor deze gelegenheid ook een speelkussen. Op het voet balveld wordt op dezelfde dag een vijfkamp uitgezet door de speel tuinvereniging en de scouting. Le den kunnen gratis meedoen. SINT-ANNALAND - De Kiwanisclub Goes - de Bevelanden houdt van daag haar jaarlijkse oldtimerrit. Ongeveer tachtig voor- en naoor logse auto's rijden in de stoet, die om 10.30 uur begint in Sint-Anna- land. De route voert over de Phi- lipsdam langs Bruinisse, Zijpe en Ouwerkerk, en 's-middags wordt de Zeelandbrug overgestoken. De route eindigt rond 16.30 uur aan de Korringaweg in Yerseke, waar een aantal Aston Martins zich bij de voertuigen voegt. graafplaatsen. Als daar gegadigden voor worden gevonden, kunnen de kosten voor het onderhoud flink omlaag. Ook het centralise ren van begraafplaatsen kan leiden tot een besparing. Gevraagd wordt hoe mensen daarover denken. Ge dacht kan worden aan één centra le begraafplaats voor heel de ge meente of vier plaatsen, die ver spreid in het gebied liggen. Verder wordt aan mensen gevraagd ho' ze tegen dubbeldiep begraven aan kijken. Dat gebeurt momenteel in Tholen en Poortvliet. klein vaarbewijs marifonie jachtradar praktijkvaren VIC Vaaropleidingen Goes tel. (0113) 27 05 99 06 40 00 59 87 Provincialeweg 8 4484 NG Kortgene tel.(0113)30 14 31 E-mail: info@kwekerijvannialdegem.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 92