Sport 'We zijn de beste en enige weg ingeslagen' deóndernerner.m Twee medailles in Hyeres, teleurstelling bij surfer Bouman O Hcllinsen Zeeland Passen mijn plannen bij het bestemmingsplan? EBgi U komt toch ook naar Reeuwse Watersportdagen? boten www.zeelandboten.nl Zilver voor broers Coster en voor duo Booth/Nieuwenhuis. Boonen is rijbewijs twee weken kwijt Liquigas stapt uit vereniging profteams Golfer Derksen pakt leiding in Shanghai Top vier bereikt halve finales in Monte Carlo Erik Breukink ziet nieuwe Rabobankploeg sterker worden. Al het nieuws en informatie uit de regio en méér. Luik-Bastenaken-Luik 56» Zaterdag 26 april 2008 PZC Vrijdag 2 mei van 10.00 tot 20.00 uur en zaterdag 3 mei van 10.00 tot 16.00 uur Lokatie: Uijterschootweg 22 te Middelburg Tel: 0118 61 36 59 door Cylia van der Kooy HYERES - Met het zilver voor Sven en Kalle Coster in de 470 en brons voor Mitch Booth en Pim Nieu- wenhuis in Tornado heeft de olym pisch zeilweek in Hyeres voor de Nederlandse zeilers twee medail les opgeleverd. Ondanks dit succes overheerste in Frankrijk vooral de teleurstelling bij windsurfer Cas per Bouman. De 22-jarige Hagenaar kon na een uitstekende week zijn koppositie niet in een gouden medaille én olympische nominatie omzetten. Door de tiende plek in de afslui tende medalrace moest hij in de eindstand genoegen nemen met de vierde plaats. De Braziliaan Ricardo Santos zege vierde in de medalrace en verzeker de zich daarmee van de eindzege. Böuman had zich met een plaats bij de eerste drie voor de Spelen genomineerd. Achter Bouman werd zijn concurrent Dorian van Rijsselberge vijfde. Bouman haalde met zijn vierde plaats wel een halve nominatie en een plek in de nationale selectie, maar hij had er eigenlijk op gere kend dat hij in Hyeres een startbe wijs voor de Spelen zou afdwin- MOL - Tom Boonen is zijn rijbe wijs veertien dagen kwijt. De Bel gische renner werd woensdag avond in Mol door de lokale poli tie geflitst met een snelheid van meer dan 120 kilometer per uur. Op die weg was een maximale snelheid van 70 toegestaan. Boo nen kan van de politierechter ook nog een extra staf krijgen, zoals een rijverbod of een geldboete. RIJSWIJK - De Italiaanse wieler ploeg Liquigas stapt uit de vereni ging van profteams (AIGCP). Dat maakte het ProTour-team gisteren bekend. Liquigas biedt vanaf 2009 onderdak aan de Italiaan Ivan Bas so, die momenteel nog een schor sing van twee jaar uitzit. Volgens de ethische code van de AIGCP mogen ploegen dopingzondaars in de eerste vier jaar na de overtre ding geen contract aanbieden. gen. „Ik baal echt als een stekker", treurde Bouman. „)e weet dat het spannend wordt in die medal race. In het begin ging het ook wel, maar daarna raakte ik de kluts een beetje kwijt. Dit is heel teleurstel lend." Oud-wereldkampioen Bouman krijgt de komende periode bij de EK en bij wedstrijden in Medem- blik en Kiel nog wel de kans van de halve nominatie een hele te ma ken. Sven en Kalle Coster begonnen eveneens als leider aan de afslui tende medal race, maar eindigden daarin op de vijfde plaats. Ze wer den in het eindklassement gepas seerd door het Britse koppel Nick Rogers en Joe Glanfield, dat de winst in de medalrace pakte. Bij de vrouwen eindigden Marce- lien de Koning en Lobke Berkhout in dezelfde klasse op de negende plaats. De uit Middelburg afkomsti ge Floortje Hendriksen werd met haar team in de Yngling tiende. Mitch Booth en Pim Nieuwenhuis bereikten dankzij de tweede plaats in de medal race het podium. Ze begonnen de finale op de vijfde plek. De broers Sven en Calle Koster winnen net als het duo Boot/ Nieuwenhuis zilver bij de olympi sche zeilweek in Hyeres. Wind surfer Casper Bouman faalt. SHANGHAI - De Nederlandse golfer Robert-)an Derksen heeft op de tweede dag van de Open Aziati sche titelstrijd de leiding genomen in het klassement, samen met de Chinees Zhang Lian-Wei. De 34-ja- rige ging rond in 69 slagen (3 on der par). De Noord-Ier Darren Clarke volgt op één slag achter stand. Joost Luiten had 75 slagen nodig en zakte naar de 39e plek. MONTE CARLO - De Zwitserse ten nisser Roger Federer heeft de hal ve finales van het Masters-toer- nooi in Monte Carlo bereikt. Hij versloeg de Argentijn David Nal- bandian: 5-7 6-2 6-2. In de halve eindstrijd speelt Federer tegen de als derde geplaatste Novak Djoko- vic. De andere halve finale gaat tus sen Rafael Nadal, tweede van de plaatsingslijst, en de als vierde inge schaalde Rus Nikolai Davidenko. door Ad Pertijs LUIK - Erik Breukink leek vorig jaar meegesleurd te worden in de val van Michael Rasmussen. Hij hoef de uiteindelijk alleen zijn direc teursfunctie in te leveren. Aan de vooravond van Luik-Bastenaken- Luik kijkt Breukink terug op de grote omschakeling. Bij Rabobank ging afgelopen na jaar na het echec rond bijna-Tour- winnaar Michael Rasmussen het roer drastisch om. Een nieuwe cul tuur en een nieuwe aanpak moes ten de ploeg niet alleen vrijwaren van dopingpraktijken, maar vol gens hervormer Henri van der Aat vooral ook sportief beter maken. Het lijkt een schot in de roos te zijn. Rabobank koerst dominant, rijdt als een blok en wekt de in druk het spookbeeld Rasmussen van zich te hebben afgeschud. Is Rabobank door de cultuuromslag een betere wielerploeg geworden? Breukink: „Dat valt niet altijd af te lezen aan de resultaten, maar we werken er met zijn allen wel hard aan. Je ziet dat een aantal jon geren een grote stap heeft ge maakt. Iedereen binnen het team beleeft daar voldoening aan. Nu is het wachten op de grote overwin ningen. We moeten rustig blijven, want die zeges komen wel." CSC werkte al langer vanuit een sterk collectief. Rabobank reageerde daar aanvankelijk sceptisch op. Nu zit Rabobank sportief gezien ge woon op de lijn CSC. „CSC is nooit gehinderd geweest door nationale, Deense, sentimen ten. Ze waren daarom vrijer in hun selectiekeuzes. Wij moeten een sterk oranje getinte ploeg heb ben. Het klopt dat CSC altijd een sterk blok heeft gehad. Dat is hun kracht. Daar heb je heel veel goede renners voor nodig. Feit is dat wij nu ook veel sterke Nederlandse renners hebben. Ik denk niet al leen aan Thomas Dekker en Ro bert Gesink, maar ook aan Lau rens ten Dam, Bram Tankink, Se- bastiaan Langeveld, Joost Posthu- ma en Rick Flens. Daarmee kun nen we ook als een blok koersen." Zes maanden geleden leken je dagen geteld bij Rabobank. Nooit overwo gen zelf de handdoek te gooien na Erik Breukink het uitkomen van het rapport Vogel zang? „Nee. Ik zag ook wel in dat er iets moest veranderen binnen de wie lersport. Door alle problemen lo pen de sponsors weg en ik houd nog te veel van de sport om dat zo maar te laten gebeuren." De druk op Rabobank was echter W* Erik Breukink ziet nog voldoende uitdaging bij Rabobank. De ploeg leider blikt aan de vooravond van de laatste voorjaarsklassie ker terug en vooruit. groot om ook Breukink te bedanken. „Ik begreep dat wel. In topsport spelen zo veel zaken een rol, dat jij ook een keer aan de beurt kunt ko men. Deze week zag je dat nog ge beuren met Martin van Geel bij Ajax. Je moet dan even rustig blij ven en er op vertrouwen dat jouw baas ook begrepen heeft dat je mee wilt veranderen." Is het moeilijk om met zo'n verande ring mee te gaan? „Het wielrennen is boeiend ge noeg om het leuk te blijven vin den. Ik ben als die mensen die langs de kant staan omdat ze naar het wielrennen willen kijken. Ik kijk er ook graag naar. Ik heb geen afkeer gekregen van de sport, wat er ook gebeurd is. Maar ik weet ook dat we alleen verder kunnen met de strenge regels die er nu zijn. Daar moeten we met zijn allen achter gaan staan. Ik zie dat dit de beste en de enige weg is om verder te gaan. Dan heb je maar één keuze: je gaat er in mee, of je stapt eruit. Ik zie in ieder geval nog voldoende uitdaging." Talenten als Dekker en Gesink hel pen daarbij? „Ook. Maar het werk is veel breder dan die twee. Wat er ook veran dert, het blijft een boeiende sport. Daar zit de ware kern." Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services deOndernemer nl is hét business-to-business platform van Nederland met de focus op de regio. U vindt er bijvoorbeeld regionaal ondernemersnieuws, gemeentelijke en provinciale informatie, nieuws van bedrijven zelf en nog veel meer regionale informatie. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes Verviers Sougné- ,Remouchamps Stoumont' Stavelot, Bomal-sur- Ourthe Vielsalm lotton Houffalize lastenakei Morgen wordt de 94e editie van Luik-Bastenaken-Luik verreden. Om 9.15 uur starten de renners voor een rit over 261 km. klim lengte stijging 1. Ny 1800m 5,7% 2. Roche 2800m 4,9% 3. Saint Roch 800m 12,0% 4. Wanne 2700m 7,0% 5. Stockeu 1100m 10,5% 6. La Haute 3400m 6,0% 7. Le Rosier 4000m 5,9% 8. LaVecquée 3100m 5,9% 9. La Redoute 2100m 8,4% 10. Sprimont 1400m 4,7% 11. AuxFaucons 1500m 9,9% 12. Saint-Nicolas 1000m 11,1% PZC Willem Adriaansens bron ANP, A.S.O. Nederlandse winnaars 1960 Ab Geldermans 1983 Steven Rooks 1988 Adri van der Poel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 82