Lavrijssen gokt niet op haar tijdrit Delta/Frans Bevers start met zege Renster uit Kapelle hoopt op ontsnapping in Omloop van Borsele. Goese driebanders rekenen in Velbert af met BC Elte Wien. Debuut Janssen Cadzand-Wolfaartsdijk verplaatst naar 3 mei Kampioenschap futsal in sporthal Zierikzee Turner Van Gelder naar finale in Maribor Marcel de Nijs nieuwe trainer Bevelanders Zeeuws elftal speelt in Zierikzee tegen Sparta Springruiter Vrieling leidt op NK in Mierlo EXECUTIEVERKOOP 48 Zaterdag 26 april 2008 pzc door Roeland van Vliet 's-HEERENHOEK - Bïrgit Lavrijssen, één van de talentvolle junior-vrou wen van Rabo Lady Force, staat te boek als tijdritspecialiste. Toch gokt de Kapelse wielrenster tij dens de Omloop van Borsele niet op de race tegen de klok van van avond. „Ik hoop er eigenlijk een keertje tussenuit te knijpen", zei ze gisteravond na afloop van de eerste etappe. Die tactiek hanteerde de zeventien jarige Lavrijssen ook in Denemar ken, waar ze vorige week tweede werd in de internationale Youth Tour. Ze dankte daar haar hoge eindklassering door steeds mee te gaan in de ontsnappingen. „Ik werd wel derde in de tijdrit, maar zat ook elke keer mee in de kop groep. Dat heeft het verschil ge maakt." Op de eerste dag van de Omloop van Borsele, tijdens de matte ope- ningsrit van 42 kilometer, slaagde geen enkele rensters erin om weg "te komen. De etappe eindigde daardoor in een massasprint, die gewonnen werd door de Belgische Jolien d'Hoore. Zij gaat vandaag van start in de blauwe leiderstrui. De Britse Hannah Mayho finishte als tweede. Winanda Spoor, rij dend voor het Nederlandse GRC Het peloton vol junior-vrouwen is onderweg in de Omloop van Borsele. foto Willem Mieras Jan van Arckel, passeerde de meet als derde. Birgit Lavrijssen noteer de dezelfde tijd als de winnares, net als haar ploeggenotes Agnieta Francke en Christel Janssen. De drie andere Zeeuwse deelneem sters - Lisa Phernambucq, Anneke Kempe en Iris van Boven - kwa men op achterstand binnen. „Er waren wel verschillende uit looppogingen, maar die lukten steeds niet", vertelde Lavrijssen. „Ook ik heb geprobeerd iets op touw te zetten, maar alles werd steeds weer dichtgereden. Elke keer was er wel een selectie die geen renster mee had en daarna de koplopers terughaalde." Maar de jonge renster van Rabo La dy Force, de nieuwe formatie van de ploegleiders Fonny Kint en Baukje Doedee, krijgt nog twee kansen. Vanochtend is er een etap pe over 48 kilometer en morgen is er een rit over 72 kilometer. En an ders is er nog altijd de tijdrit. Lavrijssen: „Meestal rijd ik wel goed daarin. Maar ik heb geen idee hoe de rensters uit alle andere lan den het daarin doen. Ik heb ge hoord dat vooral de Britse meiden wel goed zijn. Ik wil dus niet al leen op de tijdrit gokken." De Omloop van Borsele heeft met een driedaagse voor de junior vrouwen een mooi evenement, vindt Lavrijssen. „Er is ook nog zo iets in Drenthe, de Jeugdtour van Assen. Daarnaast heb je ook nog meerdaagse wedstrijden in Enge land, Denemarken en Italië. Het is goed dat we nu ook hier zo'n wed strijd hebben." Aan het vertrek staan selecties uit België, Duitsland, Oostenrijk, Zwe den, Litouwen en Groot-Brittan- nië. De Turkse landenploeg, die zich wel had aangemeld, ontbreekt in 's-Heerenhoek. 1^ De Belgische Jolien d'Hoore wint tijdens de Omloop van Borsele de eerste etappe voor de jnuior-vrouwen. Zij rijden een driedaagse in 's-Heerenhoek. door Frits Bakker VELBERT - De biljarters van Delta/Frans Bevers zijn in het Duitse Velbert sterk begonnen aan de kwalificatie voor de Europacup. Tegen de Oostenrijkers van BC El- te Wien werd een 6-2-overwin- ning geboekt. Alleen Peter de Backer verloor zijn partij namens Delta/Frans Bevers. Jean Paul de Bruijn opende het toernooi als beste speler. „Ik was snel gewend aan de biljarts", vertel de de Hulstenaar na zijn 2-0-zege "in sets. „Wat ik vorige week op het EK bandstoten in Frankrijk had, met biljarts die echt heel slecht waren, is gelukkig hier veel beter." De Bruijn versloeg Reinalt Bastl met 15-4 in negen en 15-6 in elf beurten. ROOSENDAAL - Tom Janssen uit Kloosterzande heeft gisteren zijn debuut gemaakt in de hoofdmacht van RBC Roosendaal. De aanvaller (19) verving in een oefenduel met RKC (0-2) een half uur voor het einde Benjamin Martha op de lin kerflank. Janssen, die volgend sei zoen aan de beloftenkern van de Brabantse eerstedivisionist wordt toegevoegd, keek tevreden terug op zijn eerste optreden in het eer ste elftal. „RKC wilde nog een oe fenwedstrijd spelen, voordat ze in de play-offs tegen MW spelen. Ik vond dat ik wel lekker inviel." Peter de Backer had een veelbelo vende start tegen Andreas Horvat, won de eerste set, maar moest daarna zijn tegenstander twee keer voor laten gaan. De Belg ver loor die beslissende sets tegen de Oostenrijkse kopman met 15-6 en 15-8. Roland Forthomme kreeg tegen 'Wat ik vorige week op het EK bandstoten had, is hier gelukkig veel beter' Manfred Muller een zee van tijd om zijn eerste set in winst om te zetten (15-12 in 21 beurten) en maakte het karwei daarna in acht beurten af Henk Habraken, die al voor de zes de keer in zijn carrière de voorron den van de Europacup speelt, ver sloeg Clement Nöster met twee keer 15-8 in zestien en dertien beurten. Het Goese team zag de kansen op het bereiken van de finale van de Europacup stijgen, omdat het Turkse viertal van Karabük Yigit, met Yüksen en Coklu als topspe- lers, op de middag van de wed strijd bericht van verhindering stuurde. De Turkse bond verbiedt de spelers om in internationale wedstrijden te spelen. Daardoor is het deelnemersveld ge reduceerd tot vier teams. Delta speelt vandaag tegen de Italianen van Sala Mari en morgen tegen het Duitse Velbert. De voorronden voor de Europa cup worden op vijf verschillende plaatsen gespeeld. Behalve in Duitsland wordt gebiljart in Turn hout, Athene, Gaziantep (Turkije) en Porto. De titelverdediger Agipi uit Schiltigheim met Frédéric Caudron en Marco Zanetti heeft zich automatisch geplaatst. De meest gevreesde opponent is Fute- bol Clube do Porto met Torbjörn Blomdahl en Daniel Sanchez. goes - De voetbalwedstrijd tussen Cadzand en Wolfaartsdijk gaat vandaag niet door. Het duel in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal is afgelast we gens een sterfgeval bij Wolfaarts dijk. De KNVB heeft de ontmoeting nu verplaatst naar zaterdag 3 mei. Het duel begint dan om 14.30 uur. Voor de overige teams in de vierde klasse A staat vandaag de laatste speeldag op het programma. zierikzee - Het recreatieve futsal kampioenschap van Zeeland wordt maandag in Zierikzee afge werkt. De titelstrijd is in sporthal Onder dak en begint om 19.30 uur. Zowel de kampioenen als de beker winnaars uit de diverse rayons ko men in actie. Zij spelen een halve competitie. De deelnemers komen uit Schou- wen-Duiveland, Bevelanden, Wal cheren en Zeeuws-Vlaanderen. maribor - Bij wereldbekerwedstrij den turnen in Maribor heeft Yuri van Gelder de finale bereikt. De ringenspecialist uit Waalwijk werd tweede op zijn favoriete onder deel, met een score van 16,050. Al leen de Fransman Danny Rodri- gues Pinheiro deed het beter. Bij de vrouwen was Suzanne Harmes de beste in de kwalificatie op de vloer (14,350). Sanne Wevers heer ste op de balk (15,150). kamperland - Marcel de Nijs wordt met ingang van komend voetbalseizoen trainer van Bevelan ders. De Nijs is nu nog werkzaam bij Wolfaartsdijk. Hij wordt bij zaterdag-vierdeklas ser Bevelanders de opvolger van Jos Wesdorp, die begin april op stapte. Wesdorp stapte op, omdat de chemie met de spelersgroep ontbrak. Tijdens de laatste wed strijden trad elftalleider Adrie Zwe- mer als coach op. goes - Het Zeeuws elftal speelt donderdag 15 mei in Zierikzee te gen Sparta. In de krant van gisteren werd abu sievelijk vermeld dat de wedstrijd in Middelburg afgewerkt zou wor den. Het duel in Zierikzee, op het terrein van voetbalvereniging Me- vo, begint om 19.00 uur. De recette van de wedstrijd is be stemd voor de stichting Ride for the Roses, die zich inzet voor de kankerbestrijding. mierlo - Na twee onderdelen op de nationale titelstrijd voor springruiters in Mierlo heeft Jur Vrieling de leiding overgenomen van Jürgen Stenfert. Met VDL Em- merton werd de man uit Holwier- de gisteren vierde in het tweede onderdeel, een direct op tijd verre den rubriek. Angelique Hoorn be zet nu de tweede plaats in de alge hele rangschikking. Mare Houtza ger is met Opium derde. Op dinsdag 30 oktober 2007 om 10.00 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van: R.C.E. van Maele wonende te Terneuzen, Beethovenhof 19. Te koop wordt aangeboden: Een personenauto merk Ford, type: Mondeo 2.5 i sedan, kenteken: 14-DN-ZH, bouwjaar: 1999, kleur: Rood. De plaats van verkoop is: Terneuzen, Beethovenhof 19. Bezichtiging: Dinsdag 30 oktober 2007 vanaf 09.45. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst Zuidwest/ kantoor Terneuzen, Rosegracht 1 Voor inlichtingen 0115 - 681436 of 06 - 18607336 De belastingdeurwaarder belast met de executieverkoop Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 80