Zee and Schoon schip op Veerse Meer yoo R Ondernemingsraden volgen fusie kritisch; artsen schamen zich Ingrepen maken Olieschans beleefbaar oldtimers Politie zoekt tankende vrouw ambachten meer into viq Omroepman Joosse vertrekt HETELUCHTVERWARMING Rijkswaterstaat en waterschap pakken illegale ligplaatsen aan. SCHITTEREN evenemen stoomtreinritten of 0113 270 705 Vlaamse steun voor project van Zeldenrustcollege mm m pzc Zaterdag 26 april 2008 3 5 fBRÏNK Onderhoud 24h service -Vervanging Watertorenweg 18 - 4651 AB Steenbergen Tel. 0167-563294 - www.warmtegarantsteenbergen.nl GOES - Een 33-jarige Yersekenaar is woensdagochtend rond kwart voor tien door een voordringende man op zijn schouder geslagen bij een tankstation aan de Anthonty Fokkerstraat in Goes. De politie zoekt getuigen, met name een tankende vrouw die tijdens de mis handeling wegrende en haar auto liet staan. De politie vraagt getui gen te bellen naar 0900-8844. door Marcel Modde veere - Onder de noemer 'schoon schip' zijn Rijkswaterstaat en wa terschap Zeeuwse Eilanden begon nen met het opruimen van onbe heerde boten en een auto langs het Veerse Meer. De rechtmatige eigenaren krijgen drie dagen de tijd hun boeltje weg te halen. Gebeurt dat niet, aldus ju ridisch beleidsmedewerker Gerius van Woudenberg, dan neemt Rijkswaterstaat de spullen in be slag en worden de kosten zo moge lijk achteraf verhaald. Van Wou denberg plakte gisteren de eerste officiële kennisgeving op een uitge leefd zeiljacht in de buurt van het Zilveren Schor. De ongeveer zes meter lange boot ligt zonder mast in het water en is deels volgelo pen. Verfblikken, steigerpijpen en vuilniszakken maken het beeld er niet fraaier op. Het is een poten tieel doelwit voor kwajongens, be nadrukt Van Woudenberg het be lang van de actie. Dat geldt ook voor een autowrak langs de weg bij Vrouwenpolder. „Je kunt er haast op wachten dat daar de brand in wordt gestoken. Dat moeten we natuurlijk niet heb ben." Behalve een Poolse nummer plaat is de wagen van alle kenmer ken ontdaan. Dat laatste geldt ook voor het jachtje bij het Schor en twee motorbootjes achter Kamper land. Daardoor is een kennisge ving volgens hem de enige manier om contact te zoeken met de eige naren. De bootjes liggen in openbaar vaarwater aan een steiger waar maximaal 24 uur mag worden afge meerd, legt Van Woudenberg uit. Daarmee ontduiken de eigenaren het gebruikelijke liggeld dat in een haven of stalling moet worden be taald. Volgens de jurist valt niet te W* Onbeheerde bootjes en auto's langs het Veerse Meer krijgen de ze dagen een kennisgeving opge plakt. Ze moeten daar zo snel mogelijk weg, luidt de eis. voorkomen dat de jachtjes straks een eindje verderop worden weg gelegd. Formeel wordt dan name lijk aan de eis in de kennisgeving voldaan. „Maar als ze dat doen, pakken we dat gelijk weer mee in de procedure. Het toeristenseizoen barst deze week in alle hevigheid los. Naast het feit dat dit niet thuis hoort in een net recreatiegebied, loopt ook het milieu de nodige risi co's wanneer er iets met die boot jes of dat autowrak gebeurt." Het is de eerste keer dat Rijkswa terstaat en het waterschap op deze manier hun pijlen richten op het Veerse Meer. Eerder werd wel het Kanaal Gent-Terneuzen ge schoond van negen verlaten bin nenvaarders en een kotter. 800 nr MODI WATERSPORT J VCIITSKKVItK -(O)-BE ZUIDSCHOR nau'ic tartmrvu WATe*«*»o»t t weekendactie: 26 en 27 april 1 paar Ipanema slippers cadeau! bij besteding van minimaal 125,- aan kleding W 01,111 WKTMOJK Zaïjafeteekweg 5. j (0113K8 2310.1 »in(lHgN 0|K-Il flOES Oude Haven, Koningstraat 2 een open van lO.OOu tot 18.00u A.PIesmanweg Goes www. aesTOomtreinnl iTSCjf Rabobank terneuzen - Een internationaal uitwisselingsproject van het Zel- denrust-Steelantcollege in Terneu- zen is de hemel in geprezen door de Vlaamse provincie West-Vlaan- deren. Dat is opmerkelijk want deze week nog kraakte het college van Gedeputeerde Staten hetzelfde pro ject grondig af GS wilden ook geen subsidie verstrekken. Dat doet West-Vlaanderen wel: een be drag van bijna 2000 euro. Het Vlaamse commentaar: „Uw dos sier was echt een voorbeelddossier en zal dan ook voorgelegd worden aan deputatie met het voorstel u een subsidie van 1987,21 euro toe te kennen. Proficiat voor het gele verde werk." De subsidie is inmid dels toegekend. middelburg - Peter Joosse, een van de bekendste gezichten en stemmen van Omroep Zeeland, stapt over naar de provincie Zee land. Als Provinciale Staten ak koord gaan met de voordracht wordt hij per 1 augustus waarne mend statengriffier. Hij volgt Peter Katsburg op, die is benoemd tot statengriffier. Joosse - die politico logie studeerde - werkt vanaf het begin, 1990, bij de omroep. Hij pre senteert onder meer Nu aan tafel (voorheen Desalniettemin). door Claudia Sondervan GOES - De ondernemingsraden van Ziekenhuis Walcheren, Ooster- scheldeziekenhuizen en facilitair bedrijf Servizz blijven de ffisie kri tisch volgen en zien nauwlettend toe op veranderingen en werkgele genheid. Zij zien geen reden om het vertrouwen in de directies op te zeggen, bezweert de overkoepe lende OR 'DOOR' in een gisteren uitgezonden brief Voorzitter A. Lavrijssen van de Goese Vereniging Medische Staf bekent in een hartekreet die hij gis teren collega's in beide ziekenhui zen toestuurde, dat de 'polemiek die in de medische staven is losge barsten' schaamte wekt. Hij hekelt de stroom insinuaties en complot theorieën 'met als doel het bloot leggen van Ziekenhuis Zeeland Ga- te'. Iedereenheeft ruimschoots ken nis kunnen nemen van de ontwik kelingen in de ziekenhuizen, stelt hij. 'Er zal afscheid genomen wor den van collega's. Hoeveel en wie heeft u in eigen hand.' Dat is geenszins intimiderend bedoeld, zegt Lavrijssen desgevraagd. „Een ffisie kost altijd collega's. Als het niet doorgaat stelt dat de traumato- loog teleur die met de ffisie voor ogen Zeeland is binnengehaald." Elders staan voldoende posities open, zegt hij. H. van Not, plas tisch chirug in beide ziekenhuizen sluit zich aan bij Lavrijssen: „Zoals het nu gaat kan ik me voorstellen dat jonge, ambitieuze artsen niet nog vijf jaar met ruzie in een bouwput willen werken." door René Hoonhorst AARDENBURG - De Staats-Spaanse linies in de grensregio komen in de nabije toekomst verder tot le ven. Samen met Oost- en West-Vlaanderen werkt Zeeland verder aan forten, schansen, redou tes en liniedijken. Doel is één geheel van goed her kenbare en vooral beleefbare verde digingswerken in het grensover schrijdend krekengebied, zei gede puteerde Frans Hamelink gister middag tijdens de slotmanifestatie voor de eerste fase van de 'Parels aan één ketting', zoals de forten- route liefkozend wordt genoemd. Vertegenwoordigers van de drie provincies, gemeenten, natuurbe- schermings- en cultuurhistorische organisaties bekeken de gerestau reerde stadswallen van Damme en de Olieschans bij Aardenburg. Die laatste schans is het afgelopen jaar opgetrokken zoals ze er in de ze ventiende eeuw bij moet hebben gelegen. De schans is al weer een jaartje zichtbaar en moet de ko mende maanden ook beleefbaar worden. Volgende week begint de aanleg van een glacis, een buiten- wal, aan de schans en daarna komt er ook nog een walgang aan de binnenkant van de fortificatie. Vertegenwoordigers van provincies, gemeenten en diverse organisaties bekijken de gerestaureerde stadswallen bij Aardenburg. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67