Zeeland Bad De Sterre blijft nog even open driekleur wappert' nu in hartje terneuzen Studio Sanérie Maatregelen kruising Clinge Zwembad gaat volgend jaar misschien over in particuliere handen. Figuurcorrectie- en af slankcenter Bel snel: 0118-594098 wwwstudiosonerienl Oplichter actief in gemeente Terneuzen D&T verwacht claims turbines bij rechter Centrumplan Oostburg voorbeeld Cadzand-Bad OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? www.rotsvast.nl zPZC Zaterdag 26 april 2008 33 door Harold de Puysseleijr CLINCE - Het binnenzwembad van instituut voor verstandelijk gehan dicapten De Sterre in Clinge blijft in ieder geval tot eind dit jaar geo pend. Die garantie heeft de dorpsraad Clinge zwart op wit gekregen van de directie van zorgstichting Tra gel. Voorzitter Ellen Verstraten van de dorpsraad maakte dat bekend op de jaarvergadering van de dorps raad in gemeenschapscentrum Malpertuus. Verstraten zette op die bijeen komst nog eens de stand van za ken met betrekking tot de toe komst van het zwembad uiteen. Al voor de directie van Tragel be kendmaakte het zwembad wegens bezuinigingen te moeten sluiten, was de dorpsraad al in gesprek met Tragel voor een bredere open stelling van het bad. Dat zou in de ogen van de dorpsraad efficiënter te benutten zijn als behalve cliën ten van Tragel ook andere inwo ners van Clinge gebruik zouden mogen maken van het zwembad. Dit omdat de jeugd in het dorp tij dens het Droomtraject voor de toe komst van Clinge een zwembad in het dorp met stip bovenaan de ver langlijst had gezet. Door bemiddeling van de dorps raad is na de aangekondigde slui fje Het zwembad op het Sterreter- rein in Clinge blijft zeker tot het einde van dit jaar geopend. Die garantie heeft de dorpsraad ge kregen van zorgstichting Tragel. ting gezocht naar een exploitant die het beheer van het zwembad over zou willen nemen. „Op een zeker moment waren er zelfs vier serieuze gegadigden", aldus Verst raten, „en daarvan is er nu nog één over. Dat bedrijf is nog steeds plannen aan het maken en aan het berekenen of het mogelijk is het zwembad commercieel te exploite ren." Op een vraag uit de zaal of de ge meente Hulst geen geld beschik baar kan stellen om het zwembad van sluiting te redden, antwoord de burgemeester Jan-Frans Mulder ontkennend. „Voor de gemeente is het niet te doen om het zwembad te exploiteren. In ieder geval is het bad nu al open tot het einde van dit jaar. Misschien wordt die ter mijn daarna wel weer met een jaar verlengd. En als Tragel dat vervol gens tien jaar volhoudt, is het pro bleem ook opgelost", aldus de bur gemeester. Tijdens de vergadering van de dorpsraad werd verder be kendgemaakt dat er overeenstem ming is met Tragel over de open stelling dit jaar van de manege op het Sterreterrein voor inwoners van het dorp. - Thermo Fysische Methode (TFM) - Door gebruik van INFRAROOD AFSLANKCABINE - (snelle vetverbranding en huidversteviging) - Persoonlijke begeleiding tijdens de oefeningen fi-30 min.) - Gerichte en plaatselijke figuurcorrectie (buik, dijen, heup, armen enz) - Voedingsadviezen (géén diëten, shakes, pillen e.d.) - Gewaarborgde cm-garantie Gratis en vrijblijvende figuuranalyse Openingstijden: ma. wo. en do. 9.00-12.00 en 16.00-21.00 uur di. 9.00-15.00 uur, vr. 9.00-13.00 uur Fort den Haakweg 15A, Vrouwenpolder TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen waarschuwt bedrijven, instel lingen, organisaties en verenigin gen voor een oplichter. Een bedrijf dat zich voordoet als Advies BV uit Eindhoven beweert een gemeentelijke infogids uit te geven, belt voor opname in deze gids en stuurt vervolgens een reke ning van ruim 980 euro. Terneu zen neemt juridische stappen. De gemeente werkt voor de gids samen met Lokaal Totaal/De Tele foongids BV. Vermelding is voor niet-commerciële partijen gratis. SLUIS - Nogal wat inwoners van Hoofdplaat zullen naar de rechter stappen om toch een schadever goeding te krijgen voor de wind molens in de Hoofdplaatpolder. Li ber Baarends (D8tT) sprak deze verwachting donderdagavond uit in de gemeenteraad. Twee onafhankelijke onderzoeken deed het gemeentebestuur beslui ten in een aantal gevallen niet uit te keren. „Het rechtsysteem zal uit wijzen of de bureaus het bij het rechte einde hebben", aldus wet houder Carien Bolijn. SLUIS - Om vaart te krijgen in de ontwikkeling van Cadzand-Bad moet het Sluise gemeentebestuur stoppen alles zelf te regelen, vindt fractievoorzitter Lia Flikweert (CDA). Ze vindt Oostburg een pri ma voorbeeld van hoe het eigen lijk moet. Voor het centrum is een stedenbouwkundige visie vastge legd. Plannen van ondernemers en projectontwikkelaars worden getoetst aan deze visie. „Zo zou het eigenlijk in Cadzand ook moe ten", verzuchtte Flikweert donder dagavond in de gemeenteraad. Bezoek ons aan de Londensche Kaal 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDERI ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmaketaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl ■ïïTrmn inzien In een artikel over het naar Schoondijke halen van nieuwe Deltafabrieken, werd gisteren abu sievelijk gerept over een waterfa- briek. Bedoeld is een waferfabriek, een fa briek die dunne plakjes silicium (wafers) maakt voor de productie van zonnecellen. Het Sluise CDA pleit voor zo'n fabriek op het Tech- nopark. De mensen van Driekleur Verzekeringen laten graag hun handen wapperen, zeker wanneer het gaat om degelijk advies in verzekeringen. Tot voor kort deden ze dat aan de Leeuwenlaan van Terneuzen. Nu doen ze dat op de Axelse Dam waar de vlag van Driekleur is gehesen op het nieuwe kantoor. Driekleur verzekeringsgroep Goes Zierikzee Terneuzen Middelburg Axelse Dam 3 Terneuzen 0115 694851 info@driekleur.nl CLINCE - De dorpsraad Clinge hoopt dit jaar in samenwerking met de gemeente Hulst iets te kun nen doen aan de onveilige situatie op de kruising van de Molenstraat en de 's Gravenstraat in het dorp. De veiligheid is al vele jaren een behoorlijk heikel punt. Tot nu toe is er niets aan de situatie gedaan, omdat de gemeente geen geld heeft voor een ingrijpende recon structie van de kruising. Voorzitter Ellen Verstraten van de dorpsraad deelde op de jaarverga dering in gemeenschapscentrum Malpertuus echter mede, dat er nu toch een plannetje ligt. Strekking van dat plan is om de kruising op eenvoudige wijze voor een bedrag van tweeduizend euro met name veiliger te maken voor het fietsver- keer. AARDENBURC - Het herstellen van kleine manke menten, opvullen van gaten, rechtleggen van stoeptegels, snoeien van overhangende takken en opknappen van kapotte zitbankjes is natuur lijk het belangrijkste element van de 'voorjaars schoonmaak' in Aardenburg. Maar aardige bijkom stigheid vindt voorzitter Han Pielaat (foto, mid den) van de Stadsraad Aardenburg dat de stads raad eens ervaart wat de taken van gemeentewer ken inhouden. „We ervaren nu zelf eens wat er al lemaal moet gebeuren." Het leek of de gemeente gisteren met nog meer materieel naar de kikker- stad was getrokken dan op een normale opplus- dag. Straten als de Wandeldreef en de Westmo lenstraat krijgen, nadat de riolering is opgeknapt, een nieuw wegdek. De voorjaarsschoonmaak van de oudste Zeeuwse stad is daarmee compleet. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65