Zeeland troef van West-Zeeuws-Vlaanderen Service Terneuzen in top tien van gemeenten QyjS,A Hummejs Mozaïek rotonde komt Kitesurfweekend Vrouwenpolder Opeens betalen voor traplift 1 Vooral telefonische dienstverlening kan nauwelijks beter. Stadsraad Axel hoopt dat het kunstwerk eind juni gereed is. PZC Zaterdag 26 april 2008 31 VROUWENPOLDER - Beginnende en ervaren kitesurfers kunnen dit weekeinde in Vrouwenpolder mee doen met het evenement de Roha Kitechallenge. Vandaag begint om 13 uur een competitie voor ieder een die zelfstandig kan varen. Zon dag zijn er workshops voor begin ners. Ervaren kitesurfers kunnen twee dagen lang boards en kites testen. ■Fj Het volledige programma is te vin- den op www.roha.eu AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroal www.haers.net hmado" VEKA zonwering Tel. 0115-491282 SLUIS - De fractie van Gemeentebe langen in de gemeente Sluis vindt het belachelijk dat een aantal men sen sinds de wijziging van de re gels per 1 januari opeens 106 euro per maand moet betalen voor een traplift die in de meeste gevallen allang is afgeschreven. „Er ont staan financiële problemen", aldus William Gijsel. Volgens wethou der Maria le Roy zijn de regels nu eenmaal zo. „Maar mensen met een laag inkomen betalen wel een lagere bijdrage of kunnen een be roep doen op bijzondere bijstand." Toeristen waren vorig jaar erg tevreden over de zomerbus, die onder meer stopte bij Nieuwvliet. Exclusieve kmc foto Peter Nicolai De nieuwe zomercollectie is binnen! Witte Paardstraat 6 Goes Lange Geere 7 Middelburg door Wout Bareman TERNEUZEN - De dienstverlening van de gemeente Terneuzen is dik in orde. De 'klanten' zijn vooral heel tevreden over de telefonische service. Dat blijkt uit onderzoek van de Vereniging van Nederland se Gemeenten (VNG). Met een score van 7,8 staat Terneuzen in de landelijke top tien. En wat de tele fonische dienstverlening betreft, haalt de gemeente zelfs de eerste plaats. Burgemeester Jan Lonink is blij met dat resultaat. „We doen ons best de dienstverlening nog verder te verbeteren. Daarvoor werkt de gemeente met een burgerpanel, waarbij we de panelleden regelma tig vragen naar hun ervaringen. Op die manier zetten wij ons in voor een open, vraaggerichte orga nisatie, waar mensen snel en een voudig met hun vragen terecht kunnen", schrijft hij in het Burger- jaarverslag. Het burgerpanel peilde in december vorig jaar zelf ook de mening van Terneuzenaren over de dienstverlening. 87 procent van de ondervraagden was tevreden. Uit het jaarverslag blijkt dat aan de publieksbalies vorig jaar 42.000 mensen werden geholpen, zeven duizend meer dan het jaar daar voor. Die klanten moesten gemid- Onderzoek door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten wijst uit dat Terneuzenaren ui terst tevreden zijn over de dienst verlening van het stadhuis. deld zes minuten op hun beurt wachten. Het telefonisch informa tiecentrum op het stadhuis ver werkte 102.000 telefoontjes, die ge middeld 44 seconden duurden. De gemiddelde wachttijd was negen seconden. De gemeente is volop bezig de dienstverlening nog verder te per fectioneren. Zo is het de bedoeling dat het gemeentelijk informatie- en servicecentrum uitgroeit tot één klantcontactcentrum voor overheidsdiensten. Via een spe ciaal telefoonnummer kunnen de inwoners én bedrijven dan ant woord krijgen op vragen over vrij wel alle overheidsdiensten. En verder wordt op dit moment een nieuwe publiekshal ingericht, waarin naast de gemeentelijke diensten ook het Centrum Werk en Inkomen wordt ondergebracht. door Gino van de Broecke AXEL - De stadsraad Axel verwacht nog voor de bouwvakantie het fon kelnieuwe mozaïek aan de roton de bij de Kinderdijk/Kanaalkade te kunnen presenteren. Al jarenlang wordt gepoogd om het uit 1970 stammende stadswapen van de ge meente Axel in ere te herstellen. De eerste stappen daartoe zijn in middels gezet. De bak waarin het stenen kunstwerk moet worden geplaatst, is klaar. Het wachten is nu nog op de verwezenlijking van het belangrijkste onderdeel: het mozaïek zelf Wouterine van Noordenne is na mens de Stadsraad Axel al een aan tal jaren nauw betrokken bij het project. Dankzij sponsoring is her stel van het Axelse stadswapen, dat er jaren verpauperd en afgesle ten bijlag, bijna gerealiseerd. „Het wachten is nu nog op aanne mer De Bokx om het te voltooien. We hopen dat hij de ruimte en tijd weet te vinden om het mo zaïek voor 28 juni klaar te hebben. Dan begint namelijk het kunstpro ject Dijken van Wijven langs de fortenroute. Axel krijgt dan onge twijfeld veel kunstliefhebbers op bezoek en het zou prachtig zijn als ze dan ook ons oude stadswapen in al zijn glorie kunnen bewonde ren", stelt Van Noordenne. „Het leggen van de stenen schijnt voor twee goede stratenmakers een week werk te zijn, dus we hebben nog eventjes tijd, voordat het eind juni is." Het herstel van het uit 1970 date rende stadsschild is mogelijke ge maakt door de belangeloze mede werking van de aannemer, betonfa- briek Bleijko en een bijdrage van de gemeente Terneuzen. „We zijn ze heel erkentelijk en zijn na jaren van regelen nu op de goe de weg. Het einde is eindelijk in zicht", aldus Van Noordenne.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63