Toeristenbus is de Zeeland Leeftijdsgrens aan starterswoningen Exploitant kantine moet zich melden bij gemeente Sluis De eerste is de tweede steen Hondenpoep baart zorgen Raadsmeerdheid Sluis neemt amendement van PvdA aan. Raad stemt in met privatisering paviljoen sportpark Aardenburg. Koken Eerste steen afgebrande loods in Axel weer in nieuw pand gemetseld. Bus rijdt deze zomer negen weken lang vakantiegangers rond. 30 Zaterdag 26 april 2008 PZCZ door Frank van Cooten SLUIS - Mensen die in aanmerking willen komen voor een starterswo- ning in de nieuwe uitbreidings wijk ten oosten van IJzendijke, mo gen niet ouder zijn dan 35 jaar. Een amendement van deze strek king van de PvdA is donderdaga vond door een nipte meerderheid (acht tegen zes) van de gemeente raad aangenomen. Het dagelijks gemeentebestuur wil de de starterswoningen niet koppe len aan een leeftijdsgrens. Wethou der Carien Bolijn raadde het amen dement daarom ook af „Je kunt niet gaan selecteren op leeftijd." loop Wielakker, de indiener van het amendement, dacht daar an ders over. „Door geen leeftijds grens te bepalen, is het mogelijk dat ook ouderen beslag gaan leg- door Frank van Cooten SLUIS - Als een ondernemer in de zomer bereid is het sportpaviljoen op het Burgemeester van Dongen- sportpark in Aardenburg te run nen ten behoeve van het zwem bad, moet hij of zij zich melden bij de gemeente Sluis. Wethouder Maria le Roy wilde daar deze week in de gemeenteraad mee aangeven dat het exploiteren van kantines geen taak is van de gemeente. Oppositiepartijen CDA, WD en Gemeentebelangen dragen de Aar- denburgse voetbalvereniging AVC weliswaar een warm hart toe, maar vinden het niet juist dat de ze club de kantine na de overna me niet wil gebruiken voor het zwembad, in de zomermaanden. Dat is tegen het zere been van Aar- De WD vreest dat sponsors van voetbalclub AVC in Aardenburg zich terug zullen trekken, nu de kantine niet beschikbaar komt voor het zwembad. ALMANAK De collega's op het kantoor in Ter- neuzen hebben een innige band. Zó innig dat ze elkaar regelmatig zelfs 's avonds nog bellen om de laatste kantoorroddels uit te wisse len of gewoon, om informatie over 't een of't ander in te winnen. Zoals laatst. De man die was ach tergebleven op kantoor, wilde nog even iets weten van de collega die gen op deze woningen. Het is juist de bedoeling van de startersrege- ling, dat met name jongere men sen in de gelegenheid worden ge steld een betaalbare woning te ko pen. Ouderen hebben doorgaans meer financiële mogelijkheden dan jongeren." Volgens William Gijsel (Gemeente belangen) definieerde Wielakker de term starterswoning verkeerd. „Dat heeft niets met leeftijd te ma ken. Ook een zestigjarige kan voor de eerste keer in zijn leven een ei gen woning kopen." Bram Vreeke (D&T) sprak zelfs van 'leeftijdsdiscriminatie'. „Ik ken genoeg oudere mensen met een laag inkomen. Die zouden alleen op basis van hun leeftijd dus niet in aanmerking komen voor een NV Mensen die in aanmerking willen komen voor een starterswoning in IJzendijke-Oost mogen, niet ouder zijn dan 35 jaar. Deze hui zen zijn immers voor jongeren. denburgse ondernemers, die het zwembad vorig jaar hebben gere noveerd. De gemeente vindt echter een snoep- en frisdrankenautomaat voldoende. De Sluise oppositie riep wethouder Le Roy op toch nog te gaan onderhandelen met de voetbalclub. De wethouder doet dat echter niet, omdat AVC de eigenaar is van de kantine en dus zelf uitmaakt hoe deze voorzie ning het beste gerund kan wor den. AVC wil geen vrijwilliger zet ten in de kantine voor een paar zakjes chips per dag. Joop Wielakker (PvdA) kan zich dat voorstellen. „Een goede voor ziening voor het zwembad is ook mij veel waard, maar het is niet mogelijk iemand te vinden die daar voor een appel en een ei wil staan." Chris van de Vijver (WD) vreest tweespalt in de kikkerstad omdat ondernemers hun sponsoring van de voetbalclub kunnen intrekken. „En wat gebeurt er dan met de club?" Met uitzondering van de WD stemde de raad wel in met de pri vatisering van de kantine. Tip? redactie@pzc.nl iets vroeger naar huis was gegaan. Die diende bij afwezigheid van z'n vrouw de maaltijd te verzorgen voor hun drie 'ventjes', vandaar. Hij stond dus achter de kookpot ten. Het gesprek duurde lang, te lang. Toen meelevend werd ge vraagd wat de pot schafte, riep hij dan ook vertwijfeld uit: „In elk ge val iets aangebrands!" starterswoning." Hans Meijer (Hel der Zeeuws) herinnerde de raad aan een eerder genomen besluit over de definitie van starters. „Jon geren die niet dik in de munten zitten. Het amendement van de PvdA is dus een prima voorstel." Een nipte meerderheid van de raad dacht er net zo over. De 26 starterswoningen worden ge bouwd volgens het principe 'Maat schappelijk Gebonden Eigendom'. Woningen met een waarde van twee ton worden aangeboden voor 130.000 euro. Aannemer Van der Poel uit Ter- neuzen werkt gedurende het pro ject samen met de Brabantse wo ningbouwcorporatie Zorg voor Wonen in SprundelDie heeft er varing met deze constructie. Bij verkoop moet de woning weer te koop worden aangeboden aan de corporatie. Die krijgt drie maan den de tijd de woning terug te ko pen. Winst en verlies worden ge deeld. TERNEUZEN - De extra maatregelen van de gemeente Terneuzen tegen de overlast van hondenpoep lijken nauwelijks resultaat op te leveren. Het CDA-raadslid Jaap Scheele sig naleert dat de overlast, na een aan vankelijke daling, nu weer toe neemt. Vermoedelijke oorzaak: de hondenbezitters denken dat ze tóch niet gepakt worden. Sinds juni vorig jaar moeten de baasjes de poep direct opruimen; bij con trole moeten ze een poepzakje kunnen tonen. Scheele wil van burgemeester en wethouders we ten of er voldoende toezicht is, of gericht wordt gecontroleerd, hoe veel bekeuringen al zijn uitgedeeld en of extra middelen zijn ingezet voor schoonmaak van de honden- uitlaatterreinen. door Raymond de Frel AXEL - De eerste steen is eigenlijk de tweede. Of is de tweede steen nou toch de eerste? Enfin, om aan alle verwarring een einde te maken: het is allebei niet waar. De nieuwbouw van een loods bij Den Doelder Pallets aan de Langeweg in Axel is namelijk al een tijdje in volle gang. Gisteren werd nog even stilgestaan bij de verwoestende brand van 12 juli 2007, die een loods van de palletfa- briek in de as legde. In de vroege uren van die zaterdag schrokken inwoners van Axel wakker van ex ploderende gasflessen. Acht brand weerkorpsen rukten uit om de fel le brand in de loods, met onder meer het bedrijfskantoor en twee droogkamers, te bestrijden. De palletfabriek bleef gespaard, door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Een van de belang rijkste toeristische troeven van West-Zeeuws-Vlaanderen wordt ook deze zomer weer ingezet. De toeristenbus voor de gasten van de deelnemende recreatiebedrijven. De slechte zomer van vorig jaar staat nog op het netvlies van me nig recreatieondernemer. Vooral in juli viel de regen met bakken naar beneden. De toeristenbus bleek echter een slechtweervoor- ziening van formaat te zijn. „Na tuurlijk hopen we deze zomer op beter weer, maar de toeristenbus is een enorm succes. We gaan er daarom zeker mee door", zegt Pie- ter de Keuninck van camping Wel gelegen in Cadzand-Bad, tevens voorzitter van Stichting Strandex- press, een van de deelnemers in de toeristenbus. Uit onderzoek in opdracht van de provincie blijkt de bus hoog te sco ren bij toeristen. Het project kreeg een gemiddeld rapportcijfer van 8,8. Maar liefst 41 procent van de ondervraagden gaf de toeristenbus zelfs een 10. De toeristenbus reed in 2007 voor het tweede achtereen volgende jaar gedurende zeven we ken voor gasten van verschillende verblijfsaccommodaties in West- Zeeuws-Vlaanderen. Met een pas konden ze gratis reizen, tot aan Terneuzen en Knokke. Het gemak en het omzeilen van parkeerproblemen werden als be langrijkste motieven voor het ge bruik van de toeristenbus ge noemd. De vriendelijkheid van de buschauffeurs bleef niet onopge merkt. Van de gebruikers is 89 pro cent meer met het openbaar ver voer gaan reizen en liet de auto va ker staan. Deze zomer zijn er wel een aantal veranderingen. Dit jaar doen alle recreatiebedrijven mee, tot aan de Braakman in Hoek en De Vogel in Hengstdijk. De Vereniging van Kampeerboeren (Vekabo) partici peert ook in het project, met een collectieve bijdrage. „Omdat veel mini-campings niet aan de busrou maar dat maakte de impact van de brand niet minder. De echte eerste steen, op 7 juni 1962 door Jan en Jaap den Doelder gelegd, heeft de vuurzee overleefd. Gisteren metselden de broers de te liggen", legt De Keuninck uit. Hij betreurt het dat de verhuurkan toren en veel hotels de meerwaar de van het project nog niet inzien. Hij hoopt dat zij op termijn alsnog aansluiten. Ook de periode waarin de bus rijdt, wordt verlengd. De toeristen bus rijdt deze zomer negen we ken, van zaterdag 28 juni tot en met zaterdag 30 augustus. Nieuw is ook een weekticket van 6,50 eu ro. „Op deze kaart kan een gezin van twee volwassenen en drie kin deren de hele week met de bus rei zen." Naast een bijdrage van de re creatieondernemers wordt de bus gefinancierd door de provincie en de gemeente Sluis. Ook is er een bijdrage uit het stimuleringsfonds van de Rabobank. De Keuninck pleit voor de invoe ring van een 'Zeelandpas'. Met de ze pas kunnen toeristen bijvoor- 'Met de Sluise Markt is zo veel meer te doen voor de toeristen' beeld de boot betalen en korting krijgen op de toegangsprijs van musea. Deze pas zou ook als chip knip kunnen dienen. De gemeente Sluis werkt daar naast hard aan nieuwe initiatieven om de toeristische waarde en dus de economische potenties op te krikken. Zo was er onlangs een bij eenkomst waar over de mogelijk heden werd gesproken, zoals over de lang gekoesterde wens van een kusttram die aansluit op de Bel gische tram langs de kust. „Een van de oorspronkelijke rijtuigen van de lijn Breskens-Maldegem is gerestaureerd. Het zou toch prach tig zijn deze wagon te gaan gebrui ken. Er moet natuurlijk wel rails worden gelegd. Een terreinwagen voor de wagon is natuurlijk geen optie. We zijn toch zeker geen Efte- ling", zegt De Keuninck. Vooruitlopend op de aanleg van de tramrails zou de wagon als trek pleister van formaat op de Markt van Sluis kunnen staan. „De Sluise Markt moet dan natuurlijk wel au tovrij zijn. Met die Markt is zo veel meer te doen." steen met gevoel voor symboliek in het nieuwe pand. Waarna Jans zoon Christian en dochter Natha lie de werkelijke eerste steen er vlak boven mochten plakken. Of was het nou toch de tweede? De broers Den Doelder metselen opnieuw de eerste steen, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62