Binnenland Twijfel over ruimte voor extra treinen Pruilen over collega's deOndernemer.m Oud-CDA-Kamerlid De Haan steunt verboden verzetsorganisatie Iran Is mijn wil eigenlijk wel volgens de wet? AjKfl vijver en vissencentrum 't groene kikkertje Spoorwegbeheerder zet vraagtekens bij wens NS voor uitbreiding ritten. Ook voor de aanleg van: Tevens verkoop van: OOK GEOPEND OP: Alles over juridische zaken en méér. 4 I Zaterdag 26 april 2008 PZC DEN HAAG - Spoorwegbeheerder ProRail betwijfelt of de Nederland se Spoorwegen vanaf 14 december meer treinen kunnen laten rijden. De extra capaciteit op het spoor die hiervoor nodig is, moet nog worden geregeld. Volgens ProRail is het de vraag of dat lukt. De NS kondigden gisteren aan meer treinen te laten rijden. Ook komen er meer intercityverbindin gen. Het dagelijkse aantal treinrit ten neemt met 3 procent toe. De NS hebben de wensen voor de dienstregeling 2009 en de capaci teit op het spoor die hiervoor no dig is bij ProRail ingediend. „Dat verzoek dienen we alleen maar in 'tuinen *vijvers 'natuurtuinen 'palissades 'waterval 'beekloop 'bestrating 'zwemvijvers 'waterplanten 'vijvervissen 'filters 'pompen 'vijverfolie enz. Bezoek ook eens ons RanaNatuurpark, 10.000 m2 vijver en tuinplezier. Openingstijden: di t/m vrij 9.00-17.30 uur, zaterdag 9.00-17.00 uur. Zondag en maandag gesloten. Welleweg 35, Dreischor Tel.nr. 0111401459/401545 www.hetgroenekikkertje.nl Koninginnedag, Hemelvaartsdag, 2e Pinksterdag van 10.00 tot 16.00 uur. PETER VAN STRAATEN als we denken dat het in principe kan worden toegezegd", stelt een woordvoerder van de NS. ProRail zet hier vraagtekens bij. „We hebben te maken met dertig vervoerders op het spoor, dertien daarvan zijn grote spelers. Soms willen twee of meerdere vervoer ders hetzelfde en ontstaan conflic ten. Ook vorig jaar hebben we niet alle wensen kunnen honoreren", zegt een woordvoerster van de spoorwegbeheerder. Een capaciteitsprobleem leidde in december vorig jaar nog tot een conflict tussen NS en ProRail om dat de NS in het nieuwe spoor boekje 120 ritten per week moest schrappen. Ook bij het onderhoud van het spoor ziet ProRail mogelij ke problemen. Het kostte grote moeite om voor 2008 een onder- houdsrooster te maken. Het is een van de laatste taboes op kantoor: de verstoorde verhouding tussen collega's met en zonder kinderen. „De spanning op de werkvloer stijgt." door Berrit de Lange Het is met afstand de grootste vrees van de werkende ouder. Na een paar uurtjes op kantoor hangt het kinderdagverblijf aan de lijn. Junior is zo misselijk en zijn voor hoofd voelt behoorlijk warm aan. Of papa de kleine maar even kan komen ophalen. Terwijl de bezorg de ouder in allerijl het kantoor pand uitvliegt, borrelt bij de ach terblijvers de irritatie op. Of de be grijpende collega's dat belangrijke rapport maar even willen afma ken. En o ja, kan iemand de af spraak met die klant ook even overnemen? Website voor werkende ouders Werkende ouders Het aantal ouders dat werkt en kinderen onder de 12 jaar heeft, is in de afgelopen jaren explosief gestegen. Percentage werkende ouders met kinderen onder de twaalf jaar 95% infographic: GPD bron: CBS „De spanning tussen collega's met en zonder kinderen op de werk vloer stijgt", zegt Peter Cuyvers van Family Facts, adviesbureau voor jeugd- en gezinszaken. „Er ko men immers steeds meer werken de ouders, moeders én vaders. Maar de irritatie sluimert en is dus lastig te meten. Het gaat om een van de laatste taboes op de werk Ouders kunnen binnenkort terecht op de nieuwe website werkende- ouders.nl voor alles wat te maken heeft met werk en gezin. De site is een initiatief van de stichting Werkende Ouders, onlangs opgericht door ad viesbureau Career Kids, vakcentrale CNV en uitzendorganisatie Yacht. Op de site is een omvangrijke kennisbank te vinden met onderzoeken, artikelen en discussies over de combinatie van werk en gezin, aldus voor zitter Annemie Schuitemaker. „Nu is al die informatie veel te veel versnip perd. Het doel is alle beschikbare kennis en expertise te stroomlijnen." De stichting, waarin elf belangenorganisaties samenwerken, stelt zich ten doel een cultuuromslag teweeg te brengen zodat werkgevers, werkne mers en overheid ervan doordrongen raken dat 'de nieuwe werknemer zorgt en de nieuwe ouder werkt'. Als het goed is komt de website op 11 mei, moederdag, beschikbaar. vloer." Voorrang om vrij te nemen in de schoolvakanties, die eeuwige blik op de klok omdat het kinder dagverblijf om half zes de poorten sluit en oeverloze gesprekken bij de koffieautomaat over de eerste brabbels van de kleine. Om nog maar te zwijgen van die ambitieu ze collega die eenmaal terug van zwangerschapsverlof plotsklaps lijkt te zijn beroofd van haar ooit tomeloze energie. En de gekende gangmaker tijdens de borrel na werktijd is als nieuw bakken vader ineens behept met een plichtmatige negen-tot-vijf mentaliteit. „De opeenhoping van irritaties tus sen ouders en niet-ouders op kan toor is als een tsunami die nie mand ziet aankomen", zegt Anne mie Schuitemaker van coaching en loopbaanadviesbureau Career Kids. „Er wordt pas actie ondernomen als het echt tot een uitbarsting komt. Ik adviseer altijd: praat er over. Dat is moeilijk, vooral als de manager een man van midden vijf tig is wiens vrouw altijd thuis is ge weest voor de kinderen." Stress, ook als gevolg van de com binatie werk en privé, is onnodig vaak reden voor ziekteverzuim, blijkt uit onderzoek van Nobol, een brancheorganisatie voor ar- beidsadviesbureaus. „Managers reageren niet adequaat genoeg op stress-signalen", stelt Nobol-voorzitter Roeland Doorn bosch. „Er worden nauwelijks maatregelen genomen om werk en privé beter op elkaar af te stem men. Laat staan dat er oog is voor de verhouding tussen collega's met en zonder kinderen. Je kunt als leidinggevende maar beter za ken bespreekbaar maken, want 80 procent van de Nederlanders be gint immers vroeg of laat aan nage slacht." Hoe nijpend het kinderprobleem door Lianne Sleutjes DEN HAAG - Oud-CDA-Kamerlid Henk de Haan is voorzitter van een club die de Volksmoedjahe- dien Organisatie van Iran (PMOI) steunt, een verzetsbeweging die op de terroristenlijst van de Euro pese Unie staat. De PMOI heeft tot doel het bewind in Iran omver te werpen. Groeperingen op de EU-lijst, waar onder de Palestijnse verzetsorgani satie Harnas, zijn verboden in lan den van de EU. De Haan steunt met de door hem opgerichte 'Dut ch Groep of Friends of a Free Iran' (Fofi) de PMOI alleen moreel, zegt hij. „Meer niet. Ik bezoek hen, zij komen bij mij thuis. Ik krijg hun blaadje, maar ik ben geen lid van de PMOI. We proberen met onze club om de PMOI van de terroris tenlijst af te krijgen. Het is belache lijk dat de organisatie erop staat." Een beroepsprocedure die nog loopt, kan volgens De Haan alleen uitmonden in een gelijk voor de PMOI. „Ze heeft na de eeuwwisse ling geen enkel terroristische actie meer ondernomen." Bij het ministerie van Buitenland se Zaken, noch bij de CDA-fractie in de 1\veede Kamer was gisteren iemand bereikbaar voor commen taar over de betrokkenheid van De Haan bij PMOI. Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Mijn Netwerk deOndememer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. ?mf£CT\ NlXs 4AN VOEN Gericht op succes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4