file naar Zeeland Zeeland Wéér uitstel intercity's Adesse wordt veel genoemd CarRenta! Kind werk National* Lekker van de lente genieten Twee weken he-le-maal niks moeten Nominaties categorie 'vrijheid van religie' blijven nog achter. 28 mei - speciale bijlage over 'Werken voor de Overheid' Anniek Risseeuw uit Koudekerke met de tien maanden oude Friso, Casper (2 jaar) en Pepijn van 4. „Zelf heb ik twee weken vakantie en papa is ook een week vrij. Dan gaan we lekker samen met Friso, Casper en Pepijn familiedingen doen! Met de boot naar Breskens varen bijvoorbeeld, om daar aan het strand te pick nicken. Ergens in die twee weken gaan we ook nog een keertje naar Plopsa- land en er komen vrienden logeren, die ook een kindje hebben, dus dat wordt gezellig. Koninginnedag vieren we in Koudekerke, onze woonplaats. Daar is het altijd ontzettend leuk met Koninginnedag, met heel veel activi teiten voor kinderen. Onze zoon Pepijn gaat dit jaar voor het eerst naar school, dus we doen niet té veel. Het moet wel een beetje relaxed zijn. Pe pijn moet de kans krijgen om een beetje uit te rusten van alle indrukken. Maar wat we deze vakantie vooral van plan zijn, is genieten van het feit dat we met zijn allen vrij zijn en dat we he-le-maal niks móeten!" Isabelle Mol uit Vlissingen met Pablo (8), Yannick van 14 en Pedro (11): „Wij gaan zaterdag naar de Cote d'Azur. Dat is zeker, maar waar? Het is echt last minute. Gisteren heb ik nog wat berichtjes verstuurd in de hoop snel antwoord te krijgen. Zo langzamerhand ben ik het zoeken wel beu, maar ik weet zeker dat ergens nog wat vrij is. Ik zal niet op de bonnefooi vertrekken, maar zaterdag zitten wij in de auto, zoveel is zeker! Ik heb er vertrouwen in dat we ergens nog een huisje kunnen boeken. Stress? Nee hoor! Wat voorbereiding betreft valt het allemaal ook wel mee; we zijn niet van die types die de aardappels en alles en nog wat meenemen. Je kunt alles toch gewoon daar kopen? Frankrijk is onze vaste bestemming. Ik ben zelf Frangaise en weet wat ik daar kan verwachten. Er is strand en het ach terland is mooi. We stappen zaterdag gewoon in de auto en rijden rustig naar Zuid-Frankrijk. En dan: Ricardje drinken op een terras, wandelen... le ven als een god in Frankrijk!" foto's Ruben Oreel door Joeri Wisse De tam-tam van de ANWB heeft zijn vruchten afge worpen. De verkeersorga- nisatie waarschuwde deze week voor grote drukte op de Neder landse wegen. Vooral op de snel weg naar het oosten, rond de Velu- we, en naar de Zeeuwse kust ver wachtte de ANWB grote aantallen vakantiegangers. Die boodschap is waarschijnlijk duidelijk overgekomen bij mensen die de meivakantie in onze provin cie wilden doorbrengen: de eerste dag van de vakantie leidde niet tot extreme drukte op Zeeuwse we gen. Veel mensen kozen er bijvoor beeld voor om in alle vroegte naar hun vakantiebestemming te ver trekken, constateerde Robbert Nor- tholt van camping Scheldeoord in Baarland. Al aan het begin van de middag was veertig procent van de campinggasten binnen, schatte hij in. Normaal gesproken moeten de gasten netjes tot 15.00 uur wachten voor ze hun tent of cara van kunnen opzetten op camping Scheldeoord. „Maar nu hebben we gezégd: jullie mogen vanaf negen uur komen. Daar hebben al veel mensen gebruik van gemaakt." De campingeigenaar kan tevreden zijn met het feit dat de meeste mensen dit jaar twee weken meiva kantie hebben. Bijna alle staan plaatsen zijn gereserveerd en bo vendien blijft een aanzienlijk deel ook langer dan een weekend of een weekje. Een opsteker dus. „Ze ker omdat we vorig jaar geen su per-zomer hadden en het weer dit voorjaar ook nogal tegenviel." Over de weersvoorspellingen voor aankomende week is Norholt on danks de verwachte neerslagper centages optimistisch. „Gelukkig zijn we in Zeeland nog altijd geze gend met de meeste zonuren en de voorspellingen gelden meestal voor het midden van het van land. Met zachte temperaturen erbij zal het hier wel meevallen." Problemen met het vinden van personeel heeft Northolt niet ge had. „Wij hebben het voordeel dat hier relatief veel scholieren en stu denten zijn die ook vakantie heb ben. Dat is voor collega's aan de Walcherse of Schouwse kust lasti ger." Een woordvoerster van de politie Zeeland bevestigde het beeld van de campingeigenaar. Het bleef rus tig op de Zeeuwse wegen. Arthur van Gansewinkel uit Vlissingen, met Matthijs van vier: „Wij brengen de eerste week van de meivakantie in Frankrijk door. Ik, mijn vrouw Esther, onze vierjarige zoon Matthijs en Thomas van 1. In Romagne hebben we een huisje gehuurd. Voor ons een bekende plek, we hebben er ook vrienden wonen. Dus we weten hoe we er moeten komen, daar hoeven we geen stress over te hebben. Wat we mee willen nemen, da's makkelijk in onze Citroen Berlingo; wij zijn niet van die types die alles meesjouwen. Ik ben zeevarende en nu vrij. Vroeger was ik maanden achtereen van huis. Tegenwoordig werk ik vier weken op en vier weken af, wat ik als pure ver wennerij ervaar. Mijr. vrouw werkt niet, dus we zijn met de hele familie thuis en hebben alle tijd om de reis voor te bereiden! De tweede week blijven we in Zeeland. Lekker van de lente genieten. En dan kijken we gewoon per dag waar we zin in hebben." door Joeri Wisse GOES - De nieuwe dienstregeling voor de trein in Zeeland gaat waar schijnlijk pas in 2010 van kracht. Daarmee is de introductie van twee intercity's per uur wederom een jaar uitgesteld. Eigenlijk zou Zeeland al dit jaar van het huidige model van één stoptrein en één in tercity per uur af zijn. Wethouder Jon Herselman van de gemeente Kapelle is teleurgesteld over het uitstel. Juist zijn gemeen te heeft veel voordeel van de nieu we dienstregeling: in plaats van één stoptrein per uur krijgt station Kapelle-Biezelinge namelijk twee rechtstreekse treinverbindingen per uur met Amsterdam. Hersel man is echter meer verbolgen over de communicatie van de NS. Die verzaakten wederom om de ge meente op de hoogte te stellen. Oorzaak van de vertraging is de uitblijvende oplevering van de ho gesnelheidslijn. Pas als daar super snelle treinen kunnen rijden, is er ruimte over op het 'gewone' spoor om extra treinen tussen Amster dam en Vlissingen te laten rijden. PZC Zaterdag 26 april 2008 3 Pearyweg 6, Goes, 0113 - 233 689 www.nationalcar-rental.com COMMENTAAR Excuus, maar nu móet ik toch echt m'n kind gaan ophalen. De bekende situatie dat het werkoverleg wat te lang duurt voor die ene deelnemer. Dat privé ineens de overhand krijgt. Het komt vaak voor en het is volkomen begrijpelijk. En toch wringt het. En dan de zoveelste heilige claim op vrije tijd in de schoolvakanties. Ook heel logisch. En toch gaat dat tegenstaan. Dit soort irritatie tussen ouders en niet-ouders praat je niet zomaar weg. Maar in het belang van een maximale arbeidsparticipatie is het wel gewenst dat werkgevers en werknemers hiermee soepel leren omgaan. Uiteindelijk gaat het in dit soort kwesties om de totale inzet. Als zo'n goede vader of moeder flexibel is voor het bedrijf, is er al veel gewonnen. En in de collegiale sfeer is er vaak wel wat te compenseren. Daarbij is het niet nodig om een collega die plotseling zin heeft om te gaan zweefvliegen even vanzelfsprekend uit de wind te houden. Want dat is toch van een andere orde. Het is de kunst om deze zaken met de goede maten te meten. Overigens mogen werkende ouders best een klein streepje vóór hebben. Net als mantelzorgers of andere collega's die dagelijks nog andere zorgen hebben dan de economie. MIDDELBURG - De telefonische hulpverleningsdienst Adesse en het personeel van Ziekenhuis Wal cheren zijn veelvuldig genomi neerd voor één van de Vier Vrijhe den, de Zeeuwse tegenhanger van de Four Freedoms Award. In to taal hebben tot nu toe meer dan 25 mensen vijftien verschillende personen of organisaties voorge dragen. Voor de categorie 'vrijheid van godsdienst' zijn echter nog geen nomaties ingestuurd. De orga nisatie benadrukt dat ook 'kleine' intiatieven op lokaal (kerkelijk) ni veau van harte welkom zijn. Nominaties, bij voorkeur voorzien van een goede motivatie, kunnen nog tot en met 5 mei gestuurd worden naar vrijheid@roac.nl. Wilt u meer weten over adverteren in 'Werken voor de Overheid', neem dan contact op met Wegener NieuwsMedia. Hanneke Toonders tel. 06101276 66 of Otto de Jong tel. 06105 058 47 WGGGNGR NieuwsMedia BN/DeStem Brabants Dagblad Eindhovens Dagblad De Gelderlander PZC de Stentor De Twentsche Courant Tubantia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3