Zeeland Acceptabel eten voor weinig geld Mosselvissers weer in actie DE NIEUWE COLLECTIE IS NU BINNEN! Verkeersinformatie op internet j)e (mak VM ith <3 fyeootudelittq Recenseer zelf Boze vissers protesteren opnieuw tegen verbod op mosselzaadvisserij. PZC Zaterdag 26 april 2008 I 3 7 Redacteuren Edith Ramakers en Ray mond de Frel bezoeken deze maand buitenlandse restaurants in Zee land. Raymond ging naar Turks eethuis Nazar in Middelburg. Weet je wat je eens moet doen, riepen vier Walcherse collega's in koor. )e moet eens naar Nazar gaan! Dat is zo'n leuk tentje, met een heel aardige uitbater! De aanprijzingen zijn dus niet van de lucht, hoogste tijd om te kijken of wij er net zo over denken. We rijden op een vrijdag avond naar de multiculturele Stromen- wijk in Middelburg. Hier hebben Meh- met Yamanoglu en Hayrani Türkoglu Heeft u altijd al uw restaurant om de hoek een pluim willen geven, of heeft u juist een nare ervaring? Schrijf dan uw eigen recensie. Met modder gooien is verboden en ano nieme recensies worden geweigerd. Surf naar www.pzc.nl klik op de knop specials, ga verder naar 'uit eten' en recenseer zelf. sinds 2004 hun eethuisje, waar ondanks de kleurrijke samenstelling van de wijk toch voor negentig procent Nederlands cliënteel zijn maal nuttigt of afhaalt. We moeten langs de vitrine en grill om in het eetgedeelte te komen. Daar zien we een divers pluimage eters: een gezin netje, twee politie-agenten die in dienst tijd hun magen vullen en een paar tie ners. Wij krijgen door een vriendelijk meisje een lange tafel voor acht perso nen toegewezen, omdat alle twee- en vierpersoonstafels al bezet zijn. Op de kaart is alles in het Turks en het Nederlands aangeduid. Er is vooral keus uit Turkse pizza's en izgaralar (grillge rechten). Nog geen tien minuten na on ze bestelling worden de voorgerechten geserveerd. Mijn tafelgenote laat de tonlu salata (4,50 euro) aanrukken, wat zoveel betekent als tonijnsalade met sla, toma ten, uien, olijven en peterselie. Dat moet op dit eenvoudig witte bordje in de meest letterlijke zin van het woord wor den genomen. Nee, dit is niet fraai opge maakt en volgens ons ook niet echt Turks. Maar goed, dat neemt niet weg dat het smaakt. Mijn voorgerechtje is wél apart en ook nog eens heel lekker. Ik heb mij door een Turkse kennis al eens laten vertellen dat de peynirli sigara böregi (eerlijk is eerlijk, die benaming was ik echt vergeten) niet te versmaden zijn. Ik krijg voor 4,50 euro vijf'sigaartjes', oftewel geitenkaas met pe terselie in een deegjasje uit de oven. De bijgeleverde sla, tomaat en komkommer is simpel, maar de sigaartjes zijn heerlijk. Dat belooft wat voor het hoofdgerecht. We hebben de Nazar-schotel besteld, om dat dit volgens de kaart de specialiteit van de kok is. Op de menukaart staat de ze schotel geprijsd voor 28,50 euro voor Yamanoglu van restaurant Nazar toont een schotel met Turkse specialiteiten. foto Ruben Oreel twee personen, maar de rekening leert na afloop dat dit hoofdgerecht inmiddels 1,50 euro duurder is. Gegrilde kipfilet, lamskoteletjes, kippenvleugeltjes, döner en köfte (gehakt) worden vergezeld door frites, verdraaid lekkere Turkse rijst met vermicelli en een salade. De sausjes zijn aanvankelijk vergeten, maar een mede werkster heeft dat al snel in de gaten. Al le vleesgerechten smaken ons prima, maar we vinden het toch een beetje jam mer dat dit de specialiteit van de kok is. We hadden verwacht iets meer typisch Turkse dingen te eten. Na een Turks theetje geeft Yamanoglu ons nog een stukje baklava mee. Wow, wat een heer lijke pistache-smaak! Kijk, zo waren we graag meer verrast. Dat neemt niet weg dat we voor weinig geld acceptabel heb ben gegeten. Turks eethuis Nazar, Langevieleweg 52, Mid delburg. Tel: 0118-620490. Open: alle da gen van 15.00 tot 23.00 uur. Pinnen: ja. Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Horen, zien en ruiken: Fraaie platen van moskees sieren het restaurantge deelte van Nazar. Turkse muziek maakt de entourage nog iets authen tieker. Conclusie: Nazar neigt voor het oog naar een shoarmazaak, maar is het toch niet. Wie zoekt en durft, kan er echt Turks eten. Kijk voor alle afleveringen van De Smaak op www.pzc.nl. onvoldoende matig voldoende goed uitstekend door Harmen van der Werf yerseke - Mosselkwekers hebben het begin van de meivakantie aan gegrepen om opnieuw te proteste ren. Yersekse kwekers hebben spandoeken tegen milieuorganisa ties opgehangen aan viaducten over de A58 bij Kruiningen. Zij hopen zo veel toeristen te berei ken en duidelijk te maken dat het vijf voor twaalf is voor de mossel sector, door een uitspraak van de Raad van State eind februari waar door mosselzaadvisserij op de Waddenzee voorlopig is verboden. In het Paasweekeinde hingen mos selkwekers ook al spandoeken aan een viaduct over de A58 bij Krui ningen met de tekst 'Wanted mi lieuclubs voor de moord op mos seldorpen' Groenlinks wilde ver volgens begin april een spandoek over de A58 hangen om duidelijk te maken dat het milieuclubs niet kwalijk moet worden genomen dat zij voor de Waddennatuur op komen. Groenlinks was zo braaf toestemming te vragen en kreeg dat niet van Rijkswaterstaat, waar op de partij verbolgen reageeerde. Rijkswaterstaat heeft overigens vanochtend een einde gemaakt aan een protest van mosselkwe kers in Bruinisse. Zij hadden pos ters tegen milieuorganisaties ge plakt op de boei die op een roton de in de doorgaande weg tussen Bruinisse en Oosterland staat. Rijkswaterstaat, eigenaar van de boei en beheerder van de weg, heeft alle attributen verwijderd. Opnieuw hangen er spandoeken boven de A58 waarop mosselvis sers hun ongenoegen uiten over het verbod op mosselzaadvisse- rij. Bij 'Bouwman - New classic lifestyle' vind u dames-, heren- en kids kleding en en alles op het gebied van interieurart. Dames, Heren Kids: GAASTRA - Mc.GREGOR NAPAPIJRI - TOMMY HILFIGER RIVERWOODS ROSNER- LA MARTINA - VAN SANTEN POLO JEANS NEW ZEALAND GANT - SCOTCH SODA GEISHA JEANS - CKS - RETOUR COES - Wie zoekt naar informatie over onderhoudswerkzaamheden, afsluitingen en omleidingen van de Zeeuwse wegen kan voortaan terecht op de website van de pro vincie Zeeland, www.zeeland.nl. Alle wegbeheerders buiten de be bouwde kom doen mee: Rijkswa terstaat, de provincie zelf, de twee waterschappen, de Westerscheide- tunnel en Zeeland Seaports. Vorig jaar en in 2006 werden fol ders verspreid over groot onder houd aan de Zeeuwse wegen. Uit onderzoek bleek dat het bereik van de folders beperkt was. De nieuwe informatie is direct op te vragen vanuit de openingspagina.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39