Bevelands raadslid boos om arrestatie Veere nog niet te laat met gul gebaar N57 Nationale Open Dag 17 mei Kinderen kunnen weer zipzappen in Middelburg Studio Sanérie Brandweer maakt les over misbruik 112 MOTORRIJBEWIJS RIJBEWIJSTEAM www.flowershopgoes.nl Figuurcorrectie- en af slankcenter Onderzoek naar lekken uit Noord-Bevelandse vertrouwenscommissie. Zowel provincie als waterschap blij met nieuwe koers gemeente. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? www.rotsvast.nl Dienst Justitiële Inrichtingen Monica Sarïmas w PZC Zaterdag 26 april 2008 I 33 De zomer komt er weer aan, start nu met lessen! MIDDELBURG - In de meivakantie is er in Middelburg weer van alles te doen voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Met de ZipZap- pas kunnen kinderen met korting of zelfs helemaal gratis deelnemen aan diverse activiteiten. De ZipZap- pas is te verkrijgen bij de jeugdba- lie van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Zo is er op 28 en 29 april en 1 en 2 mei een filmmiddag met de film Astrix en Obelix en de Olympische spelen. Op 29 april en 6 mei kun nen de kinderen paardrijden en paarden verzorgen bij Stal Groot Prooyen. Andere activiteiten zijn 'ik (K)ookü!' op 8 mei bij Grandca- fé Buitenrust of skaten in de Me- ker in Meker Skatepark op 7 mei. Voor een overzicht van alle activi teiten, tijden en eventuele kosten kun je terecht op www.zipzap- pas.nl. Voor sommige activiteiten moet wel vooraf gereserveerd wor den. Dat is mogelijk via het num mer 06-24121283 (elke dag bereik baar tussen 10.00 en 12.00 en tus sen 13.00 en 16.00 uur, behalve in het weekend). Nu ook online bestellen! Wisselend assortiment Veilig betalen Betaalgemak BEZORGING IN HEEL NEDERLAND - Thermo Fysische Methode (TFM) - Door gebruik van INFRAROOD AFSLANKCABINE - (snelle vetverbranding en huidversteviging) - Persoonlijke begeleiding tijdens de oefeningen (+-30 min.) - Serichte en plaatselijke figuurcorrectie (buik, dijen, heup, armen enz) - Voedingsadviezen (géén diëten, shakes, pillen e.d.) - Sewaarborgde cm-garantie Gratis en vrijblijvende figuuranalyse Bel snel: 0118-594098 www.studiosanerie.nl Openingstijden: ma. wo. en do. 9.00-12.00 en 16.00-21.00 uur di. 9.00-15.00 uur, vr. 9.00-13.00 uur Fort den Haakweg 15A, Vrouwenpolder door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Fractievoorzitter Ariekees Oudshoorn van Noord- Bevelands Belang is onlangs vier uur gearresteerd geweest. Hij werd verhoord over een lek in de ver trouwenscommissie die was inge steld om een nieuwe burgemees ter voor Noord-Beveland te vin den. Daarbij lekte de naam van de nummer twee, de Borselse wet houder Marga Vermue-Vermue. Dat uitgezocht wordt hoe de naam van de kandidaat in de wereld is gekomen, vindt Oudshoorn pri ma, maar het feit dat hij als ver dachte is aangemerkt, zit hem meer dan dwars. „Ik ben naar Middelburg gegaan om mee te wer ken aan het onderzoek, logisch. Meteen werd mij verteld dat ik gearresteerd was. Waarom? Ik had tijdens een besloten bijeen komst met raadsleden, op een boot in de ijskoude mist, ge zegddat wij 'die-en-die' niet als burgemeester wilden. Er werd ge dronken, gegeten en, zoals bij ons de gewoonte is, veel gelachen. Tus sen al die moppen door heb ik nog een keer gezegd, dat ik die- en-die wél in bikini op de voor plecht zou willen zien zitten. En dat was dan volgens de officier van justitie het lek. )e vraagt je dan in gemoede af wie er uit die beslo ten bijeenkomst op die boot heeft zitten lekken. Ik concludeer daar uit dat één van mijn collega-raads leden erop uit is om mij de zonde bok te maken." Lekken uit de vertrouwencommis- sie is strafbaar. Het heeft in Rei- merswaal geleid tot een werkstraf voor Marien Weststrate van Leef baar Reimerswaal. Hij bracht naar buiten dat de kandidatuur van Cees van Liere opzettelijk was ge frustreerd door praatjes over een drankprobleem. Die praatjes ble ken nergens op gebaseerd, maar de burgemeester van Noord-Beve land kreeg de baan niet. door Maurits Sep MIDDELBURG - Laat, maar nog niet te laat. Provincie en waterschap Zeeuwse Eilanden zijn blij met het gulle gebaar van de gemeente Veere om alsnog een 'substantieel bedrag' op tafel te leggen voor de N57. En nu maar hopen dat minis ter Eurlings net zo enthousiast is over de nieuwe koers van Veere. „Dat gaan we in mei of juni met de minister bespreken", kondigt ge deputeerde voor verkeer Toine Poppelaars aan. „We gaan hem uit leggen wat wij als regio van plan zijn en aftasten of hij openstaat voor zo'n voorstel. Vervolgens wachten we op de zitting van de Raad van State over het bestem mingsplan van Veere voor de N57, die in juli plaatsvindt. Want als de Raad van State een streep zet door dat bestemmingsplan, en als de mi nister niet van plan is alsnog mee te betalen voor de totale N57, dan houdt het natuurlijk helemaal op", verklaart Poppelaars. Het gebaar van Veere is ook zon der waarde als provincie en water schap weigeren extra geld uit te trekken voor het volledige tracé. Poppelaars heeft tot nu toe steeds gezegd geen geld meer te hebben voor dat stuk, omdat de provincie al voor 6,5 miljoen euro garant staat voor het Middelburgse deel van de weg. „Op dit moment heb ik dus ook geen geld", bevestigt Poppelaars. „Maar als die garantstelling voor Middelburg niet wordt aangespro ken, kan ik die misschien gebrui ken voor Veere. Dat wil ik nu met De provincie wil eventueel onge- bruikt geld dat voor Middelburg is gereserveerd, gebruiken voor de Veerse N57; het waterschap gaat niet verder dan €100.000. Gedeputeerde en Provinciale Sta ten bespreken." Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft eerder 100.000 euro toege zegd. Dat aanbod staat nog steeds, maar op meer hoeft Veere echt niet te rekenen, zegt Bert van de Hoef, dagelijks bestuurder van Zeeuwse Eilanden en belast met de portefeuille wegen. „Ik ben blij met de opstelling van Veere, maar meer is bij ons echt niet haalbaar." Dat maakt het nog lastig om een oplossing te vinden voor het te kort van 20 miljoen euro. De ge meenteraad van Veere hoopt met provincie en waterschap samen 5 miljoen te kunnen bieden aan de minister. Met een ton van het wa terschap en niks concreters dan 'een substantieel bedrag' van Veere komt het aan op de provin cie. „Ik zal het signaal van Veere ze ker niet negeren", belooft Poppel aars. Haast is er volgens hem niet. Het Middelburgse deel is pas eind 2010 klaar. w[nn»at( In woonbamlddcllng I Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl GOES - Van elke honderd keren dat het alarmnummer 112 wordt ge draaid, gaat het 65 keer om een 'geintje'. Mensen die dit soort 'grappen' uithalen, veroorzaken opstoppingen in de alarm-centra- Ie, wat ervoor zorgt dat echte mel dingen niet of te langzaam doorko men. De brandweer in Goes heeft nu een lesbrief rondgestuurd, waarin het belang voor de samen leving van het alarmnummer wordt uitgelegd. Basisscholen kun nen daarmee helpen het misbruik te stoppen. Overigens kan de alarmcentrale altijd achterhalen wie het misbruik pleegt. Ook van anonieme bellers wordt het tele foonnummer bekend. Penitentiair inrichtingswerker Motiveert gedetineerden. Trots op Dennis. Hij heeft zijn verslaving onder controle. Ministerie van Justitie Dienst Justitiële Inrichtingen Justitie Een gevangenis. Waar vrijheid ophoudt en weer kan beginnen. Mijn collega's en ik motiveren gedetineerden. Wij bieden structuur en houvast voor de volgende fase in hun leven. Nieuwsgierig naar hoe wij dit doen? Kom kijken in één van onze gevangenissen, huizen van bewaring, justitiële jeugdinrichtingen of forensisch psychiatrische centra tijdens onze Nationale Open Dag op 17 mei 2008. Meld je snel aan op www.depoortgaatopen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35