Zeeland 'We hebben echt de wind mee gehad' deurcocaal Hummeis girls women Clubs roepen provincie te hulp Parkeerwachters controleren volgend jaar ook in blauwe zones 2 poloshirts van STATE OF ART Nu voor 79,90 Echtpaar Dorleijn stopt na 45 jaar met winkel De 4 Windekes. Hogazon Groep W PZC Zaterdag 26 april 2008 31 Pottenmarkt 13, Middelburg Telefoon 0118 - 640773 Hörmann en Crawford garagedeuren: VOOR WONINGBOUW EN INDUSTRIE Telefoon: 0113-2? 22 31 www.gorogedeurnodig.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Hun kleinzoon van vier, die altijd helpt met het aan vullen van de collectie vingerhoe den, moest huilen toen hij hoorde dat ze gaan stoppen met De 4 Windekes. Maar Aarnout en José Dorleijn, beiden rond de zestig, vinden het mooi geweest en gaan met pensioen. Daarmee komt een einde aan 54 jaar De 4 Windekes in Middelburg. In 1954 begon de moeder van Aar nout met de winkel in de Lange Delft. Ze verkocht schildersbeno digdheden, werken van pottenbak kers en schilders en er was ook een lijstenmakerij. Ze noemde haar zaak De 4 Windekes, naar de Antwerpse winkel waar Vincent van Gogh zijn verf kocht. Vanaf 1963 waren Aarnout en José ook werkzaam in de zaak. De win kel veranderde in de loop der tijd van kunsthuis naar, zoals ze zelf zeggen, winkel in cadeauartikelen. Maar dan wel in ruime zin. Behal ve decoratieve snuisterijen worden nu onder meer ook sieraden, kaar ten en kleurrijke Indiase kleren verkocht. En wierook. José: „Toen we in februari bekend hadden ge maakt dat we gingen stoppen, heb ben we onze stationcar helemaal volgeladen met wierook. Daar zijn we nu alweer bijna doorheen." Al die jaren in De 4 Windekes zijn omgevlogen, zeggen Aarnout en José. „Het voelt niet lang. We heb ben het nooit als een opoffering gezien. We hebben echt de wind mee gehad. Tot 1997 hadden we personeel. Rond die tijd waren on ze drie kinderen het huis uit en daarna deden we het samen." 'Sommige klanten komen hier al dertig jaar. Ook veel Duitsers' Ze zullen straks vooral hun klan ten missen. „Sommigen komen hier al dertig jaar. Ook veel Duit sers. Nu mensen horen dat we gaan stoppen, komen de verhalen. Mensen zeggen dingen als 'In deze winkel voel ik me altijd zo wel kom' en 'In deze winkel kun je nog een gesprek voeren'. We krij gen hartverwarmende reacties." Zaterdag 10 mei om vijf uur gaat de winkel definitief dicht. Aarnout en José Dorleijn gaan dan voorlo pig naar hun huis in Noord-Frank rijk. Daarna zien ze wel verder. „Er komt wel weer wat op ons pad." In elk geval gaan ze op zoek naar een ander huis in Middelburg. Het pand in de Lange Delft blijft fami liebezit. De Dorleijns gaan het ver huren aan speelgoedwinkel Het Kinderpaleis, die nu nog aan de Pottenmarkt zit. De 4 Windekes is nog twee weken open, op dinsdag tot en met vrij dag van 13.00 tot 17.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. VLISSINGEN - De sportclubs die een plek moeten krijgen op de sport- boulevard tussen Vlissingen en Middelburg, roepen de hulp van de provincie in om het project uit het slop te trekken. De hockeyclubs van Vlissingen en Middelburg en atletiekvereniging Dynamica vragen het provinciebe stuur in een brief te bemiddelen bij de gemeente Vlissingen. Die voelt weinig meer voor de sport- boulevard. In elk geval niet voor de geplande woningbouw. Op dit moment wordt berekend wat het kost om nieuwe sportvelden aan te leggen of bestaande op te knap pen. De sportclubs vinden echter dat 'zo'n sportieve kans voor Zee land geen stille dood mag sterven' en rekenen op de provincie. Exclusieve kinder- en tienermode De nieuwe zomercollectie is binnen! Witte Paardstraat 6 Goes Lange Geere 7 Middelburg BEACHWEAR KOZIJNEN GEVELS ROLLUIKEN SERRES ZONWERING GARAGEDEUREN Zonwering Zonwering die precies past bij de stijl van uw woning of bedrijfspand. De mogelijk heden zijn bijna onbegrensd. Wij laten u graag zien hoe fraai en comfortabel dat is. Ook de mogelijkheden van terraszonwering zijn buiten gewoon. Kwaliteit, dat zie jé tot in het kleinste detail. Heinkenszand; Schouwefsweg 5 T 0113 568800 Middelburg: Klaririétweg 2aT GÏïS 476658 Meesterlijk in geveltechniek: www.hogazon.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Parkeerwachters gaan volgend jaar ook controleren op overtredingen in de zogenoem de blauwe zones in Middelburg. Deze zones zijn vijfjaar geleden in gesteld in delen van Dauwendaele en de Edelstenenbuurt en op de singels. Op de plaatsen waar de trottoirband blauw is geschilderd, mogen alleen auto's met een par- keerschijf voor maximaal twee uur gestald worden. Bewoners kunnen hiervoor vrijstelling krijgen. Doel is om langdurig 'wildparkeren' op gratis plekken aan de rand van het centrum tegen te gaan. Toch kla gen bewoners van onder meer Dauwendaele nog steeds over par keeroverlast. Als uitvloeisel van het nieuwe par keerbeleid voor de binnenstad - waarbij langparkeerders naar de ga rages worden geleid - wil de ge meente volgend jaar ook naar de blauwe zones gaan kijken. Behalve de controles, zal volgens wethou der Frank Streng ook gekeken wor den naar de mogelijkheid voor be taald parkeren in Dauwendaele en het weer openbaar toegankelijk maken van het parkeerterrein bij de Grontmij (waar bedrijven nu parkeerplekken kunnen huren). o roxy oo'neilt o ripcurl o billabong José en Aarnout Dorleijn: „Nu mensen horen dat we gaan stoppen, komen de verhalen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33