Zeeland De BV Zeeland zet nog een tandje bij Campinggasten komen vóór Slenter zegt 'gezonde' Zeeuwen dag Traject controle? De krant 5 weken voor 15 euro! TV Scheidend directeur GGD complimenteert gemeenten om hun lef. 2 I Zaterdag 26 april 2008 PZC COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n vt.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Een recordaantal van 3,5 miljoen Nederlanders gaat vandaag met vakantie. Het toeristisch bedrijfsleven zet een tandje bij, waar anderen het even wat kalmer aan doen. Of toch niet? door Marcel Modde Koninginnedag en Hemel vaartsdag (dit jaar even eens de Dag van de Ar beid) waren al vrije da gen. Koppel daar de maandelijks verplichte arbeidsduurverkorting (adv) aan vast in combinatie met één of twee vrije dagen en een va kantie is geboren. Inclusief de twee weekeinden heeft een beetje werknemer zo al snel negen dagen in de zak zitten. Tel daar de stan daard week schoolvakantie bij op en je kunt spreken van een échte vakantie. En dus trekt een substan tieel deel van werkend Nederland eropuit. Een chemiefabriek als Dow in Ter neuzen met 2t50 medewerkers kan zich niet permiteren de pro ductie plat te gooien, naar goed Ita liaans voorbeeld, zegt woordvoer der Matthijs van Meerveld. „Wij zijn een 24-uurs bedrijf en gaan al tijd door. Kwestie van goede plan ning en onderlinge afstemming. Wat ik me wel kan voorstellen, is dat bepaalde projecten even over de vakantieperiode worden heen- getild." Directeur Hans Pfauth van het ge lijknamige logistieke bedrijf (ro medewerkers) in Vlissingen merkt dat er 'altijd wat extra druk ont staat', omdat sommige klanten nog even snel wat zaken willen af handelen, voordat de vakantie be gint. „De economie staat stil, maar ons bedrijf draait op volle toeren. De aan- en afvoer van onze op drachtgevers gaat gewoon door. Een zending zeecontainers die van buiten Europa naar ons onderweg is, kan je niet even laten wachten. Daar heeft zelfs Koninginnedag geen invloed op." Volgens Gard van Hoof van lan taarnspecialist De Nood in Middel burg is de animo voor een lange meivakantie onder zijn twintig mensen niet groot. „Óns perso neelsbestand is dusdanig, dat de meesten niet gebonden zijn aan schoolvakanties. Bovendien heb ben wij in deze periode allerlei beurzen en hebben ze denk ik het gevoel dat ze hard nodig zijn." Nee, dan metaalbedrijfPreciesie- werk Zierikzee. Tim Terwogt stuurt zijn 25 mensen in mei stan daard een week met vakantie en sluit de tent. In de zomer (drie we ken) en rond de kerst (twee we ken) doet hij dat ook. „Wij zijn een productiebedrijf Dat betekent dat we spullen op order maken. Wanneer we onze klanten vroeg genoeg informeren, merk je daar helemaal niets van. We verdienen die weken geen geld, klopt hele maal. Maar er zijn belangrijker din gen in het leven. Werken is leuk, het kost alleen zoveel vrije tijd." Op de Zeeuwse wegen was weinig te merken van vakantieverkeer. Op Schiphol, daarentegen heerste gisteren top drukte. De luchthaven verwerkte ruim 170.000 passagiers. foto David van Dam/CPD MAIKEL HARTE Deze week een vraag aan u: heeft u wel eens een boete gehad voor te hard rijden in de Westerscheldetunnel? Ik niet en dat verbaast me. Het gebeurt namelijk regel matig dat ik na de eerste afdaling in de tunnel schrik van mijn snelheid. Ik ben achter het stuur nogal een dromerig type en vaak heb ik niet in gaten dat ik 120 km/per uur rijd. Ie gaat ook zo steil naar beneden, als je de tunnel inrijdt. „Oeps, trajectcontrole", denk ik dan - om vervolgens flink op de rem te trappen. Ik hoop dan maar dat ik daarmee mijn eer dere snelheidsoverschrijding voldoende gecompenseerd heb. Anderzijds heb ik vaak gedacht dat mijn compensatiegedrag volstrekt onvoldoende zou moe- Dit stukie is natuurliik ten zijn om een bekeurinëte U i SIUKje IS natuurlijk ontlopen. Sinds de invoering de spreekwoordelijke van de trajectcontrole in 2006 heb ik echter nog nooit een boe- goden verzoeken te gehad. En ik ken ook nie mand die een boete heeft gehad, behalve wat onverlate zielen die in de krant stonden omdat ze te voet of op de fiets de onderzeese heuvels wilden trotseren. Is er wel trajectcontrole? Of is er sprake van een placebo-effect, het effect dat mensen zich beter gaan voelen terwijl ze, zonder het te weten, een nepmedicijn voorgeschreven krijgen. Zou den wij ons aan de snelheid houden alleen omdat ons is mede gedeeld dat er gemeten wordt, zonder dat er echt gemeten wordt? Het kan bijna niet en dit stukje is natuurlijk de spreek woordelijke goden verzoeken. Er zal er nu wel een bekeuring in de bus vallen. Inmiddels durf ik 110 km per uur te rijden, tot nu toe zonder gevolgen. Vaak keurig in een colonne met mijn brave mede-automobilisten. En af ten toe raast er eens een auto voorbij met een gang van minimaal 150 km per uur. „Vast een Ollander", denk ik dan. Eén die het niet weet. Of weet die het juist wel? Ik durf hem alleen niet in te halen om het te vragen. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713, 4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie I door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Zeeuwen zijn nog steeds bovengemiddeld gezond - Limburgers helaas niet. Met dat voorschotje op de cijfers van de nieuwe toekomstverkenning naar de gezondheid in Zeeland, ver klaarde GGD-directeur Victor Slen ter gisteren bij zijn afscheidsrecep tie in Vlissingen waarom hij als jonge Limburger negentien jaar ge leden Zeeland opzocht. Hij wordt directeur bij de Stichting Capaci teitsorgaan voor medische en tand heelkundige vervolgopleidingen te Utrecht, maar blijft wonen in Kats. Slenter dichtte het Zeeuws be stuur lef toe, om zonder rijksgeld de jeugdgezondheidszorg te ver nieuwen. De Zeeuwse gemeenten deden een goede koop met Slenter, zei voorzitter van het GGD-bestuur, Cees Liefting. De Zeeuwse GGD staat als 16e gerangschikt tussen 29 vergelijkbare diensten, waarbij de Zeeuwse gemeenten minder dan gemiddeld betalen voor een boven gemiddeld resultaat. Liefting memoreerde de sollicitatie van Slenter. De andere kandidaat destijds, Frits Hendriks, neemt nu alsnog de post van Slenter over. Hij gaat als interimdirecteur met de Regionale Ambulance Voorzie ning Zeeland en de Geneeskundi ge Hulp bij Ongevallen en Ram pen een gezamenlijke toekomst zoeken bij de Veiligheidsregio.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2