rme Meer kansen voor Zeeland Seaports ep> rtiï Opatij a Dalmatië www.neemdebus.nl r Rookverbod raakt casino Met Pelikaan Reizen Havenschap kan meer met provincie en gemeenten op afstand. Jong academicus beurt minder dan loodgieter Duurzame espresso van Douwe Egberts Topman Pasman van Crolsch stapt op Agressie aan de pomp door dure benzine Overnames even van de agenda bij Randstad Cao-acties op stapel in industriële reiniging W Bestemmingen die u gezien moet hebben! vanaf gigf. 24 Zaterdag 26 april 2008 PZC vanaf€„9>. "u ook: Polen! '3 aug - io en 17 sep Alle reizen zijn inclusief vervoer per comfortabele touringcar, ervaren chauffeur, overnachtingen in 3- of 4-sterren hotels (halfpension), ujtgebreid excursiepakket (exclusief entreegelden), stadsbezoek met gids en Pelikaan informatieboekje. Vraag de brochure aan. 0168-339633. Dit telefoonnummer kunt u uiteraard ook bellen als u vragen heeft, of een reis wilt reserveren. Maak gebruik van onze unieke taxiservice, de schakel tussen thuis en touringcar! Het uitgebreide dagprogramma leest u op: door Ben Jansen TERNEUZEN - De huidige organisa tievorm van havenschap Zeeland Seaports voldoet niet meer. Voor zitter Toine Poppelaars is daar sinds hij een jaar geleden aantrad als aanvoerder van het schap steeds meer van overtuigd geraakt. „We kunnen meer kansen benut ten als we op eigen benen staan." Zeeland Seaports is nu een ge meenschappelijke regeling tussen de provincie en de gemeenten Vlis- singen, Terneuzen en Borsele met twee business units (Vlissingen en Terneuzen) en een samenwer kingsverband met het Havenbe drijf Rotterdam. Poppelaars: „Deze organisatie begon steeds meer als een ongemakkelijk zittend jasje te voelen. Daarbij komt dat Zeeland Seaports de samenwerking met Rotterdam op een andere manier wil voortzetten. Daarom zijn we de voor- en nadelen van een veran dering op een rijtje gaan zetten." Bij het havenschap gaan grote be dragen om en de projecten wor den steeds commerciëler. In de huidige situatie zijn alle partners daar volledig voor aan te spreken. Bij een naamloze vennootschap blijft de aansprakelijkheid beperkt tot de omvang van het belang. Eén gedeputeerde en drie wethou ders vormen het dagelijks bestuur van de gemeenschappelijke rege ling Zeeland Seaports. In het alge meen bestuur schuift een collega van ieder van hen aan. Van gede puteerden en wethouders mag worden verwacht dat ze over een gezond stel hersens en algemene bestuurlijke vaardigheden beschik ken; de meesten van hen ontberen evenwel kennis op het gebied van havenzaken. Na raads- en Staten verkiezingen duiken in het dage lijks en het algemeen bestuur van het schap bovendien nogal eens nieuwe gezichten op of krijgen te rugkerende bestuursleden als resul taat van college-onderhandelingen nieuwe boodschappen mee. Be stuurders van provincie en ge meenten kunnen verder in een spagaat komen doordat ze plan nen te beoordelen krijgen die ze eerder in het kantoor van het ha- PW Er ontstaan nieuwe mogelijkhe- den voor NV Zeeland Seaports met het Rijk en Rotterdam als aandeelhouders met een minderheidsbelang. ROSMALEN - Beginnende loodgie ters en elektrotechnici verdienen meer dan academici die net op de arbeidsmarkt verschijnen. Volgens detacheringsbedrijf in technisch personeel DIT Bouw en Techniek verdient een geschoolde loodgieter van 22 jaar 2400 euro bruto per maand, iets meer dan de 2350 euro die academici gemiddeld zouden krijgen. De salarissen van technici stijgen explosief door gebrek aan geschoold technisch personeel. AMSTERDAM - Alle espressokoffie van Douwe Egberts (DE) is vanaf 1 mei duurzaam, meldde het bedrijf gisteren. DE koopt de duurzame koffie in via UTZ Certified, een or ganisatie die criteria opstelde voor sociale, milieutechnische en econo misch verantwoorde koffieproduc ten. Een ander bekend duurzaam keurmerk is Max Havelaar. DE's moederbedrijf in de VS, Sara Lee, wil in 2008 20 miljoen kilo duurza me koffiebonen kopen. ENSCHEDE - Grolsch-topman Ab Pasman stapt op bij de bierbrou wer. Ook zijn financiële rechter hand Arjan Kaaks treedt terug. Rob Snel, lid van de raad van be stuur, wordt Pasmans opvolger. Jo nathan Timmis, nu werkzaam bij het Brits-Zuid-Afrikaanse concern SABMiller, wordt de financiële top man van Grolsch. Hij is bezig met de integratie van Grolsch binnen SABMiller, dat Grolsch overnam. venschap hebben vastgesteld. Pop pelaars: „Al die knelpunten onder vang je met een NV, waarbij pro vincie en gemeenten aandeelhou ders zijn. Je kan die onderneming dan laten leiden door mensen die thuis zijn in de havenwereld. Meer continuïteit, meer kennis en een objectievere toetsing van plannen door de overheden." De samenwerking met Rotterdam kan opnieuw worden vormgege ven door de bestaande Exploitatie maatschappij Schelde Maas op te heffen en het Havenbedrijf een minderheidsbelang in Zeeland Seaports te geven. Dat laatste geldt ook voor het Rijk. Poppelaars: „Ik heb het daar eens over gehad met minister Bos van Financiën. Die reageerde met: als jullie klaar zijn met een nieuwe bestuursvorm voor het havenschap, kom dan nog maar eens praten. Het zou fan tastisch zijn als we het Rijk en Rot terdam op die manier bij Zeeland Seaports kunnen betrekken." Het havenschap gaat de komende weken met de plannen langs bij Staten en gemeenteraden. Wan neer de NV kan worden opgericht, is nog onduidelijk. Poppelaars: „We willen niets forceren. Eensge zindheid over de toekomst van het havenschap is belangrijker." ROTTERDAM - Pomphouders krij gen vaker te maken met agressie van klanten door de stijgende brandstofprijzen, meldt de belan genvereniging voor eigenaren van tankstations Beta. „Van fysieke be dreiging is geen sprake maar ik hoor van alle kanten dat het perso neel het 's ochtends moet ontgel den in de vorm van scheldpar tijen", zegt Beta-voorman Klok. Beta wil dat de regering de accijns op brandstof verlaagt. DIEMEN - Uitzendconcern Rand stad zal zich even rustig houden aan het overnamefront. Na de aan kondiging van de overname van Vedior eind vorig jaar heeft de in tegratie van deze concurrent nu topprioriteit, zei topman Ro- bert-Jan van de Kraats gisteren. Randstad boekte in het eerste kwartaal van 2008 een omzetgroei van 6 procent tot ruim 2,2 miljard euro. De nettowinst steeg met 3 procent tot 73,3 miljoen euro. GOES - Werknemers van Zeeuwse bedrijven voor industriële reini ging gaan dinsdag mogelijk actie voeren in Rotterdam. Aanleiding zijn de vastgelopen cao-onderhan delingen. Vakbond CNV Schoon maak heeft de werkgeversorganisa tie in de schoonmaakbranche giste ren een ultimatum gesteld. De bond vindt het loonbod van 3,5 procent te mager voor een cao die langer dan een jaar moet gelden. Te koop gevraagd voor PROJECTONTWIKKELING - bouwlocaties - (sloop) panden - gronden - percelen - bouwplannen Te koop gevraagd voor BELEGGINGEN - bestaande al of niet verhuurde bedrijfspanden - gronden - woningen Van Dijke Projectontwikkeling b.v. t.a.v. Mr. Adriaan A. van Dijke MBA Pres. Kennedylaan 28 4334 EJ Middelburg T 0118 - 640444 F 0118 - 628115 www.vandijkecs.nlvandijkecs@vandijkecs.nl HOOFDDORP - Het staatsgokbedrijf Holland Casino verwacht dat het tientallen miljoenen euro's aan in komsten misloopt door het aan staande rookverbod. De onderneming wil maatregelen nemen om deze inkomstender ving op te vangen. Dit liet de direc tie gisteren weten bij de presenta tie van de jaarcijfers van Holland Casino. Holland Casino had in 2007 al niet echt een goed jaar. Het gokbedrijf zag voor het vijfde ach tereenvolgende jaar de winst da len. Netto werd 85,6 miljoen euro verdiend, 4,1 procent minder dan in 2006. De casino's van het be drijf trokken meer bezoekers maar gemiddeld gaven die minder uit. Boek nü on ontvang een GrMis KÏs+nUity! tw.v. 29,95 persoonlijke service prachtige beste en geniet van u bedoeld is, dat is reizen Dit is een greep uit onze langere u het juiste comfort en voldoende rust. doende! Een vakantie om nooit meer te LUvtw! dag 1: naar de opstapplaats en vertrek naar Zuid-Duitsland dag 2: bezoek aan Salzburg dag 3: Slovenië; Postojnagrotten en Lipizzaner Paarden stoeterij dag 4: prachtige route langs kust naar Zadar dag 5: oud stad Sibenik, daarna naar Split dag 6: boottocht naar eiland Hvar en stadje Jelsa dag 7: vrije dag Vertrek: 21 mei - 2 en 30 juli - 13 en 27 aug -10 sep dag 8: hoogtepunt: Dubrovnik dag 9: route door binnenlanden naar Plitvice Meren dag 10: stadswandeling Zagreb dag bezoek Graz, daarna via Linz en Passau naar Nümberg dag 12: terug in Nederland, laat u ook thuisbrengen door onze taxiservice

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24