Sport Voetbalbond besluit om alleen Preto te vervolgen COUNTRY DAGEN Springruiter Vrieling leidt op NK De mooiste momenten beleef je opnieuw bij NostalgieNet Terneuzen mag na uitspraak van bond niet verder in beker. VROUWENPOLDER 30 april t/m 3 mei 2008 Hoogspanning aan top van de hoofdklasse B zaterdagvoetbal Kloetinge kan vandaag officieel degraderen uit de hoofdklasse. Delta/Frans Bevers start met zege bij voorronde Europacup Inwoner van Holwierde weigert zich na eerste dag al rijk te rekenen. Goese driebanders rekenen in Velbert af met BC Elte Wien. rt PZC Zaterdag 26 april 2008 I 49 door Frits Bakker TERNEUZEN - De Braziliaanse voet baller Preto, die in opspraak is ge raakt omdat hij onder een valse naam bij Hoek heeft gespeeld, wordt door de KNVB vervolgd. Dat heeft de tuchtkamer van de voetbalbond beslist naar aanlei ding van de bekentenissen die de speler donderdagavond heeft ge daan. Zijn club Unitas gaat vrijuit. Terneuzen, dat protest had aange tekend tegen het spelen van Preto, gaat juridische stappen onderne men tegen de uitspraak. De 24-jarige in Antwerpen woon achtige Preto heeft toegegeven dat hij heeft gefraudeerd toen hij zich aan het begin van het seizoen heeft aangemeld als lid van Hoek. Dat deed hij onder de naam van de achttienjarige Portugees Ruben Cande Embalo, met een eigen pas foto op een vals paspoort. Bij Hoek kwam de speler na vijf we ken niet meer opdagen. In januari, kort na de winterstop, werd hij lid van Unitas onder zijn eigen naam Preto Akin Dos Santos. Volgens de tuchtkamer van de KNVB heeft de speler frauduleus gehandeld. De bond zal een proce dure tegen hem starten en hem wellicht een schorsing opleggen. De KNVB stelt vast dat het be stuur van Unitas wel zorgvuldig heeft gehandeld en de vereiste in ternationale overschrijving uit Bra zilië heeft aangevraagd. „Daardoor is er geen sprake van een ongerech tigde speler", heeft de bond giste ren aan Terneuzen gemeld. Kees Pichal, secretaris van Terneu zen, dat op tweede paasdag de be kerwedstrijd tegen Unitas verloor na strafschoppen, heeft onmiddel lijk gereageerd. „We gaan niet ak koord met deze uitspraak en heb ben een advocaat ingeschakeld", vertelde hij gistermiddag. In de avonduren belegde Terneuzen een vergadering om de strategie te be palen. „Maar het is onmiskenbaar dat Unitas in de bekerwedstrijd ge speeld heeft met een speler die de KNVB heeft bedrogen en onge rechtigd was." Dat Unitas geen schuld treft, gaat Terneuzen bestrij den. „Ze wisten dat Preto eerder bij Hoek had gespeeld, want de voorzitter heeft de voorzitter van Hoek gebeld. Dat heeft John Smael verklaard tegenover de 1^ De KNVB besluit de frauderende voetballer Preto te vervolgen. Zijn club Unitas gaat vrijuit en Terneuzen mag niet de halve fina le van de beker spelen. bond. En het Unitas-bestuur heeft verzuimd om de waarheid te ver tellen tegen de voetbalbond." Terneuzen onderzoekt ook een passage in het officiële schrijven dat gisteren van de tuchtcommis- sie van de KNVB is uitgegaan. In de brief, verstuurd naar Terneuzen en Unitas, staat letterlijk: „De KNVB heeft de speler Preto Akin Dos Santos op 25 februari 2008 de finitief speelgerechtigd verklaard voor Unitas." Maar voor die da tum heeft Preto al drie competitie wedstrijden gespeeld voor de Gor- cumse club. Op 21 januari tegen Nuenen, op 11 februari tegen Inter nos en op 18 februari tegen PSV. Dat was nog voordat hij tegen Ter neuzen voor de beker meespeelde. Manager Wim Jagt van de KNVB in Breda kan dat verklaren. „Wij hebben na dertig dagen eerst een voorlopige vrijgave gegeven, waar door hij al mocht spelen. En pas nadat vanuit Brazilië de officiële vrijgave is gekomen, was Preto defi nitief speelgerechtigd." De KNVB weet nog niet wanneer er een uitspraak komt tegen Preto en wacht de vervolgstappen van Terneuzen af Voor het vervolg van de bekercompetitie is vastge steld dat Baronie in de halve finale uitkomt tegen Unitas. Beide clubs zijn nu al geplaatst voor de lande lijke bekerstrijd van volgend jaar. High Tea Brocante markt Workshops Paardenshow Stands Tuinaccesoires Kinderdorp! entree 6,50 kinderen tot 12 jaar gratis parkeren gratis Hofstede Twistvliet Koningin Emmaweg 4 4354 KC Vrouwenpolder Tel 0118-594757 E-mail: info@twistvliet.nl www.twistvliet.nl GOES - In de strijd om de titel in de hoofdklasse met de Zeeuwse clubs Hoek en Kloetinge staan van daag twee cruciale wedstrijden op het programma. Spakenburg, kop loper sinds vorige week, speelt de derby tegen IJsselmeervogels. Dat wordt ongetwijfeld de kraker van de dag. Sparta Nijkerk, dat op één punt volgt, moet het thuis opne men tegen GVW, dat aan een ster ke reeks bezig is en in de derde pe riode nog geen punt heeft ver speeld. Hoek heeft alleen nog een plaats in de top vijf op het oog. De Zeeuws-Vlamingen spelen van daag de uitwedstrijd tegen Kozak ken Boys, dat op vijf punten van Spakenburg ook nog een water- kansje op het kampioenschap heeft. Bij Hoek ontbreekt topscorer Sam Ysebaert, die door een blessure niet meer in actie komt. Ook Ma- madouba Gueye is niet fit. Kozakken Boys moet het doen zonder Middelburger Thijs Bin- nerts, die vorige week zijn zesde gele kaart opliep en een schorsing uitzit. Kloetinge kan vandaag officieel de graderen uit de hoofdklasse B. De Bevelandse formatie ontvangt in eigen huis Bennekom. MIERLO - Na twee onderdelen op de nationale titelstrijd voor springruiters in Mierlo heeft )ur Vrieling de leiding overgenomen van Jürgen Stenfert. Met VDL Em- merton werd de man uit Holwier de gisteren vierde in het tweede onderdeel, een direct op tijd verre den rubriek. De dagprijs ging naar Brabander Henk van de Pol. Met nog twee manches te gaan, beide morgen te verrijden, weiger de Vrieling zich al rijk te rekenen. „Natuurlijk is het prachtig om aan kop te staan, maar er komen nog zware rondjes. Dat neemt niet weg dat Emmerton zeer goed sprong. Dat deden echter meer paarden. Het verschil tussen de eerste vijf is bijzonder gering." De nummers één (Stenfert) en twee (Vincent Voorn) van het klas sement na de eerste dag gaven in de tweede wedstrijd op. Daardoor slonk het aantal favorieten op nieuw. Kanshebbers als Gerco Schroder, Harrie Smolders en Al- bert Zoer nemen in Göteborg deel aan de finale van de wereldbeker. Jeroen Dubbeldam raakte eerder in de week zwaar geblesseerd. Angelique Hoorn staat het dichtst in de buurt van Vrieling. De titel verdedigster uit Wanneperveen werd met Blauwendraads O'Brien tweede in de rubriek en staat nu ook tweede in het klassement. door Frits Bakker VELBERT - De biljarters van Delta/Frans Bevers zijn in het Duitse Velbert sterk begonnen aan de kwalificatie voor de Europacup. Tegen de Oostenrijkers van BC El- te Wien werd een 6-2-overwin- ning geboekt. Alleen Peter de Backer verloor zijn partij. Jean Paul de Bruijn opende het toernooi als beste speler. De Hul stenaar versloeg Reinalt Bastl met 15-4 in negen en 15-6 in elf beur ten. Peter de Backer had een veelbelo vende start tegen Andreas Horvat, won de eerste set, maar moest daarna zijn tegenstander twee keer voor laten gaan. Die beslissen de sets tegen de Oostenrijkse kop man verloor hij met 15-6 en 15-8. Roland Forthomme kreeg tegen Manfred Muller een zee van tijd om zijn eerste set in winst om te zetten (15-12 in 21 beurten) en maakte het karwei daarna in acht beurten af Henk Habraken versloeg Clement Nöster met twee keer 15-8 in zes tien en dertien beurten. Het Goese team zag de kansen op het bereiken van de finale van de Europacup stijgen, omdat het Turkse viertal van Karabük Yigit, met Yüksen en Coklu als topspe- lers, op de middag van de wed strijd bericht van verhindering stuurde. De Turkse bond verbiedt de spe lers om in internationale wedstrij den te spelen. De driebanders van Delta/Frans Bevers winnen hun eerste wed strijd tijdens de kwalificatie voor de Europacup. Tegen BC Elte Wien wordt het 6-2. BILJARTEN Zeeuws kampioenschap driebanden klein. Kwalificatie. Poule B: Jan Eickenboom-Sylvia Eckel 2-1 (15-14, 11-15, 15-5); Sylvia Eckel-Bram de Waard 0-2 (11-15, 14-15); Jan Eickenboom-Bram de Waard 1-2 (10-15, 15-6, 5-15). Stand: 1. De Waard 4-0.653; 2. Eicken- boom 3-0.676; 3. Eckel 1-0.532 Poule F: Mar tin Steketee-Louis Dallinga 0-2 (6-15, 10-15); Louis Dallinga-Emiel de Witte 2-0 (15-7, 15-8); Martin Steketee-Emiel de Witte 2-1 (12-15, 15-13, 15-12). Stand: 1. Dallinga 4-1.091; 2. Steketee 2-0.644; 3. De Witte I-0.585. Poule C: Eddy de Croock-Kees Ver beek 2-0 15-9, 15-11); Kees Verbeek-Ferdi- nand Impens 2-1 (15-10, 8-15, 15-11); Eddy de Croock-Ferdinand Impens 2-1 (15-12, II-15, 15-11). Stand: 1. De Croock 4-0.394; Verbeek 2-0.322; 3. Impens 2-0.343. Colijnsplaat. Gust Boonen driebandentoer- nooi. Kwartfinales: Eugene Minneboo (Colijns- plaat)-Kees van der Werf (Zierikzee) 3-1; Gil les Sturm (Serooskerke)-Frans Kobben (Goes) 3-2; Rob van Linden (Colijnsplaat)-Jan Schou wenburg (Zierikzee) 3-1; Arnold Slootmans (Middelburg)-Ruud Schijf (Kloetinge) 0-3. SCHIETINGEN 's-Heerenhoek. Verenigde Senioren: eerste hoofdvogel: J. v.d. Guchte (Spes Nostra), twee de hoofdvogel; C. Boonman (Vrije Schutters), eerste zijvogel: J. Harinck (Diana), tweede zijvo gel: C. Boonman (Vrije Schutters), derde zijvo gel: SJ Raas (Victoria), vierde zijvogel: D. Brand (Zorgvlied), eerste kal: E. Nutzman (Zorgvlied), tweede kal: C. Jeremiasse (Zorgvlied), derde kal: E. Nutzman (Zorgvlied), vierde kal: J. Harin ck (Diana). Meeste kleine vogels: H. Groos (Diana), Vliegende vogel: R. Repkes (Victoria). Kwadendamme. Wip 1: eerste hoofdvogel: H. Koens (Zeelandia), eerste zijvogel: A. Rijk (A.D.L.M.), tweede zijvogel: J. van Steenbergen (Willem Teil), derde zijvogel: L. Rentmeester (Willem Teil), vierde zijvogel: C. Riemens (Vic toria), eerste kal: J. Kopmels (Victoria), tweede kal: J. van Steenbergen (Willem Teil). Wip 2: eerste hoofdvogel: M. Govers (Victo ria), tweede hoofdvogel: V. Goedegebuure (Jac. van Beieren), eerste zijvogel: P. Repkes (Victoria), tweede zijvogel: B. van Ham (Jac. van Beieren), eerste kal: R. Vermeule (Victoria), tweede kal: E. Maat (Zorgvlied), derde kal: J. van Steenbergen (Willem Teil). ZEILEN Hyeres. Olympische zeilweek, eindstanden. Mannen. 470: 1. Rogers/Glanfield (GBr) 39 punten, 2. Coster/Coster (Ned) 43, 3. Evans/ Burling (NZe) 56, 14. Le Fevre/Krol 76 RS:X: 1. Santos (Bra) 22 punten, 2. Bontemps (Fra) 27, 3. Miarczynski (Pol) 30, 4. Bouman 32, 5. Van Rijsselberge 36. Tornado: 1. Bundock/ Ashby (Aus) 37 punten, 2. Marcolini/Bianchi (Ita) 43, 3. Booth/Nieuwenhuis (Ned) 48. Vrouwen. 470: 1. Kondo/Kamata (Jap) 46, 2. Rothweiler/Kussatz (Dui) 51, 3. Conti/Micol (Ita) 62, 9. De Koning/Berkhout 92. Yngling: 1. Sundby/Fredriksen/Köföd (Noo) 44 punten, 2. Barkow/Howe/Capozzi (VSt) 51, 3. Ayton/ Wilson/Webb (GBr) 51, 10. Groeneveld/Fa- ber/Hendriksen 80. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl NostalgieNet is dé Nederlandse tv-zender over al die mooie en bijzondere momenten van de jaren 50,60 en 70 en 80. Gewoon te ontvangen op de kabel in bijna heel Nederland. Ook NostalgieNet kijken? Vraag ernaar bij uw kabelexploitant of kijk voor een voorproefje op www.nostalgienet.nl NOSTALGIE NET

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 113