Zeeland Oosthoekjes 70 jaar in Oranjeboom deurtotaal Hummejs Brandweer maakt les over misbruik 112 OETEWEIJ YERSEKE Matthias wint viswedstrijd Hotel, café, restaurant en boerenbedrijf baken in veranderende wereld. Hogazon j Groep zonwering rolluiken horren parasols garagedeuren velux accessoires B PZC Zaterdag 26 april 2008 I 31 Hörmonn en Crawford garagedeuren: VOOR WONINGBOUW EN INDUSTRIE Telefoon: 0113 - 22 22 31 www.garagedeurnodig.nl GOES - Van alle honderd keren dat het alarmnummer 112 wordt ge draaid, gaat het 65 keer om een 'geintje'. Volwassenen en kinderen die dit soort 'grappen' uithalen ver oorzaken opstoppingen in de alarmcentrale, wat ervoor zorgt dat echte meldingen niet of te lang zaam doorkomen. Daardoor kun nen onnodig slachtoffers vallen. De brandweer in Goes heeft nu een lesbrief rondgestuurd, waarin het belang van het alarmnummer voor de Europese samenleving wordt uitgelegd. Basisscholen kun nen daarmee helpen het misbruik door kinderen te stoppen. Overi gens kan de alarmcentrale altijd achterhalen waar het misbruik wordt gepleegd. Ook van anonie- men bellers, wordt het telefoon nummer bekend. door Mieke van der Jagt 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Hun vader heeft het kort voor zijn over lijden nog gezegd: 'Kinderen, doe het niet zoals wij het gedaan heb ben. Stop niet je al je energie in het café. Neem ook wat tijd voor jezelf' „En wat doen we?", zegt Maatje Oosthoek, „we zijn precies zo bezig als onze ouders. Café, ho tel, restaurant Oranjeboom en het boerenbedrijf dat erbij hoort, is ons leven, van allemaal. En nog eens wat: we zouden niet anders willen." Vrijdag 2 mei viert de fa milie Oosthoek: de gebroeders Lau, Jan en Kees, zus Maatje en Jan de Jonge, de weduwnaar van zus Nellie, die in 2006 overleed, dat het bedrijf zeventig jaar in de familie is. Motor achter de festivi teiten en sinds meer dan tien jaar ook achter de bar, is Dennis Mijns- bergen: geen familie maar zo goed als een aangenomen zoon. Om half negen begint het feest waar voor klanten, familie, buren en za kenrelaties zijn uitgenodigd. De ouders Oosthoek kochten het café langs de Rijksweg al in 1936 maar verhuurden het de eerste ja ren. Moeder werkte nog thuis in het café aan de Dolman bij Hein- kenszand en vader nog op het boe renbedrijf van zijn ouders. In 1938 trouwden ze en op 1 mei begon nen ze in de zaak. Aanvankelijk was er nog een dans zaal, maar de klanten gingen, zo dra er een romantisch contact was gelegd, ergens anders drinken om alleen te zijn. De zaak werd een ca fé-restaurant met een bescheiden hotelaccommodatie. Dat is het nu KOZIJNEN B GEVELS B ROLLUIKEN B SERRES B ZONWERING B GARAGEDEUREN Zonwering Heinkenszand: Schouwëfsweg 5 T 0113 568800 Middelburg: Zonwering die precies past bij.de stijl van uw woning of bedrijfspand. De mogelijk heden zijn bijna onbegrensd. Wij laten u graag zien hoe fraai en comfortabel dat is. Ook de mogelijkheden van terraszohwëring zijn buiten gewoon. Kwaliteit, dat zie je tot in het kleinste detail. mrnm Tomsmw nog. In café Oranjeboom kun je drinken, een keutje leggen, kaar ten en goed eten. Twee hotelka mers zijn permanent gereserveerd voor vaste gasten en klanten die beter niet naar huis kunnen rij den. Op 25 hectare draait nog al tijd het boerenbedrijf, waar Jan en Kees het meeste werk doen. De ta ken zijn nooit in een vergadering 'En wat doen we? We zijn precies zo bezig als onze ouders. Het is ons leven' verdeeld, maar ze liggen wel vast. Maatje bakt de legendarische pa ling en de biefstukken, Jan ver bouwt de aardappels en bakt de frieten, Jan de Jonge bemoeit zich met de groenten en de nagerech ten en doet de administratie. Hij heeft de taken van Nellie overgeno men. Lau en Kees helpen in de be diening en Dennis doet de bar. De concurrentie hebben de Oosthoek jes uitgeschakeld door het buurca- fé te kopen. Er worden feesten ge geven. De familie Oosthoek is blij met Dennis, die als klein ventje in het boerenbedrijf kwam spelen toen er nog beesten waren. „Zo kwam ik van lieverlee in het café en dat vond ik nóg leuker", zegt Dennis. Ooit, in de jaren tachtig, is het café overvallen. De ouders leefden toen nog. De familie, die nog steeds, op Jan de Jonge en Dennis na, bij het café woont, overmeesterde een drachtig de overvallers. Maatje: „Dat vinden de mensen wel spec taculair, maar het is geen leuk ver haal. Wat veel aardiger is, is dat Van de Kreeke hier al 50 jaar pa ling levert en slager Bal al 25 jaar de biefstukken. Onze klanten zijn trouw, maar wijzelf ook." INDUSTRIEWEG 2 4401LB YERSEKE'0113-576080 óólc uoor lAdjjemuisteii) vUgqm m o roxy o o'neill o ripcurl o billabong Exclusieve kinder- en Üonermode De nieuwe zomercollectie is binnen! Witte Paardstraat 6 Goes Lange Geere 7 Middelburg KRABBENDIJKE - Matthias van Burg uit Yerseke heeft gisteravond de viswedstrijd van het Calvijn Colle ge, lokatie Appelstraat in Krabben- dijke, gewonnen. De 2 vmbo-leer- ling had vier vissen gevangen, waarvan de lengte opgeteld 79 cen timeter bedroeg. Met die totale lengte won hij de eerste prijs: een boothengel en een taart. De viswedstrijd voor leerlingen van het Calvijn College vond plaats aan de Westerschelde ter hoogte van Kruiningen. THpstmAU»: Van links naar rechts: Jan, Lau, Maatje, Jan de Jonge, Kees en Dennis. foto Willem Mieras Meesterlijk in geveltechniek: www.hogazon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 101