Meningen KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Fietsstad Leefbaarheid Vier vrijheden Kleine kernen PZC Vrijdag 25 april 2008 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Het is de burgemeester van Goes, de heer van der Zaag (19-04) opge vallen dat er auto's geparkeerd staan op de Louise de Colignylaan. Dit verbaast me wel een beetje. Meneer van der Zaag woont hon derd meter van deze drukke weg, de fietsverbinding tussen twee wij ken, de binnenstad van Goes én het groostste conglomeraat van scholen. Het is hem dus nooit op gevallen. Mij wel! De afgelopen twee jaar was het daar vaak gevaar lijk door al het bouwverkeer. Ze ker 's ochtends met al de kinderen die naar school moesten. Ik heb de problemen en modder op de weg diverse malen aangekaart. De poli tie kon er natuurlijk niets aan doen. De gemeente al helemaal niet. Het meldpunt voor verkeers problemen van de provincie stond ook machteloos. Nu zijn de bouw werkzaamheden bijna afgerond. Er zijn vorige week 'suggestiestre- pen' op het wegdek gezet. En zie hier: de heer Van der Zaag signa leert een probleem! Goes profi leert zich als een fietsgemeente. Ik denk dat de problemen aangepakt moeten worden wanneer ze er zijn, en niet als ze bijna zijn opge lost! Jan de Koeyer Hertogenhof 4, Goes Sluis wil de minima gratis compu terlessen geven. (PZC 23-04). Als leefbaarheidproject hebben wij, stichting dorpsraad Biervliet, dat anders aangepakt. Ons project zon der winstoogmerk omvat jaarlijks vijfendertig cursusavonden, ver deeld over meer dan vijftig Bier- vlietenaren. De cursus kost vijf eu ro per avond inclusief koffie en ge zelligheid. Een bedrag dat iedereen kan betalen en in schril contrast staat met de professionele aanbie ders. Geen project voor uitslui tend senioren of minima, maar voor iedereen. Van huisvrouw tot ondernemer, van ouderen die wil len leren telebankieren tot geïnte resseerden in schijfonderhoud of fotobewerking, van downloaden tot een account aanmaken, en van arm tot rijk. Een vrijwilligerspro- ject dat gerund wordt door erva ren mensen uit het bedrijfsleven, en gesteund wordt door een lokale chemiereus, een bank voor leden en de lokale provider. Resultaat is dat meer mensen de wereld bin nen handbereik hebben, onafhan kelijker bankieren en met plezier racen op de digitale snelweg. Dit concept voorkomt opmerkingen van 'Goh, zitte gie ier ök?', en is 'democratischer' van opzet. Sluis mag best onze expertise gebrui ken. J. Pollemans Singel 10, Biervliet Wat boffen we toch dat we in Ne derland leven met: Vrijheid van meningsuiting, Vrijheid van Gods dienst, Vrijwaring van gebrek en Vrijwaring van vrees. Als de vrees de overhand neemt gaan we ver plichten. Als de angst de overhand neemt gaan we verbieden. Als we bovenstaande vrijheden alleen naar de buitenwereld tonen, maar niet durven aanvaarden, zouden we dan nog zo boffen met Neder land? W. Jobse-Davidse Dam 61, Middelburg De gemeente Veere heeft een bu reau in de arm genomen, want de leefbaarheid moet eens bekeken worden. 'De raadsleden lieten zich aan het handje nemen'( PZC 23-04). Wat zijn dat voor raadsle den? Hebben zij zelf geen me ning? Dat er keuzes moeten wor den gemaakt is inherent aan poli tiek. Daarvoor heb je geen consul tancybureau nodig. Raadsleden, college van B en W, neem uw ei gen verantwoordelijkheid. Laat u niet beïnvloeden door bureaus van buitenaf Leg uw oor te luister, kijk om u heen en gebruik niet uit sluitend een financieel motief om de kleine kernen de nek om te draaien. Wilt u echt bezuinigen? Ik neem u aan het handje. Wat dacht u ervan om al die welig tie rende consultancybureaus buiten de deur te houden. Wilt u nog meer adviezen. Schrijf of bel mij. U krijgt ze gratis! J. A. Jacobse Schuitvlotstraat 72, Biggekerke De Dordogne en Périgord ontdekken? Dat doet u met deze aantrekkelijk geprijsde fly-drive door 'la douce France'! Want in een prachtig decor van beboste bergen en vrolijk klaterende riviertjes liggen eeuwenoude stadjes als Sarlat en Rocamadour, maar ook de bekende grotten van Lasceux en het middeleeuwse Cahors! HOTEL ROYAL VÉZÈRE Uitvalsbasis is het 3-sterren Hotel Royal Vézère in Le Bugue in het hartje van Dordogne! Het hotel beschikt over o.a. een panoramarestaurant en een heerlijk buitenzwembad! INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Bergerac v.v. met transavia.com, vluchtbelastingen, auto huur (citroën Cl of C4 of gelijkwaardig), over nachtingen en dagelijks ontbijt. Vertrek diverse do. (6 dgn) en za (8 dgn) 6dgn 8 dgn 6 dgn 8 dgn Mei v.a. 469 579 Aug. v.a. 490 610 Juni v.a. 479 589 Sept. v.a. 480 590 Juli v.a. 490 620 Okt. v.a. 480 590 Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 4 personen. Voor uitgebreide beschrijving/ reservering zie www.kras.nl/35236 waarom zou je verder zoeken Nog zo'n KRAS-topper naar misschien wel de mooiste streek van Frankrijk, de Dordogne! Een aangename temperatuur, een prachtige natuur en leuke stadjes maken dit deel van Frankrijk uitermate populair! Wandelen, kanoën of slenteren door pittoreske dorpjes, hier komt u volledig tot rust! HOTEL LA TRUFFIÈRRE Charmant rookvrij hotel in een oud landhuis even buiten Gignac. De keuken is uitstekend en het hotel heeft een buitenzwembad, jeu de boulesbaan en een tennisbaan. INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Bergerac v.v. met transavia.com, vluchtbelastingen, auto huur (citroën Cl of C4 of gelijkwaardig), over nachtingen in Hotel La Truffière in Gignac en dagelijks ontbijt en diner. Vertrek vrijwel iedere zaterdag Mei v.a. 599 Aug. v.a. 540 Juni v.a. 599 Sept. v.a. 540 Juli v.a. 600 Okt. v.a. 600 Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 4 personen. Voor uitgebreide beschrijving/ reservering zie www.kras.nl/35235 15 cpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9